Skocz do zawartości
Forum

Zespół policystycznych jajników - zajście w ciążę


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam bolące miesiączki, ale ginekolog polecił mi bym przed okresem brała zwykłe rozkurczowe i w dzień miesiączki już tak nie boli, dodatkowo sprawdzam sobie cykle testerem owulacyjnym ze śliny no i wiem co i jak w całym cyklu 

Odnośnik do komentarza
Gość Aglamira

Nie wiem dziewczyny czy czytałyscie ale winna może być tutaj równiez i dieta.... Obecnie produkty spożywcze, które spożywamy na co dzień zawierają m.in. hormony i sterydy, którymi faszerowane jest mięso, niezdrowe związki chemiczne i konserwanty oraz bardzo duże ilości wszelkich substancji słodzących typu syrop glukozowo-fruktozowy.  Na tej stronie jest więcej informacji w temacie. Jest tutaj opisane

dieta

leczenie

oraz konsekwencje

Odnośnik do komentarza

U mnie PCOS zdiagnizowano w czerwcu w zeszłym roku. A dzieciątko staraliśmy się od marca zeszłego roku, a więc już rok... Od kiedy się dowiedziałam biorę metformax, a od samego początku monitoruje swoje cykle. Od grudnia piję inofem, bo zmieniłam ginekologa i mi to polecił. W lutym zobaczyłam dwie kreseczki na teście... To był najpiękniejszy dzień mi jego życia! Niestety nie było dane cieszy mi się tym szczęściem zbyt długo... W zeszłym tygodniu trafiłam do szpitala z delikatnym plamieniem. Po kilku dniach i po badaniach lekarze stwierdzili, że ciąża się nie rozwija zna usg nie było widać nawet zarodka, a to był już 8 tydzień. Podejrzewali zwyrodnienie zasniadowe... Nie dawali mi żadnych szans, więc poddałam się łyżeczkowaniu 😭😭 Teraz muszę czekać na wyniki badania histopatologicznego i udać się do lekarza po zielone światło. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i będziemy mogli szybki znów się strać, bo wątpię by od razu się udało. Ale wierzę, że jak raz zaszłam mimo PCOS to i teraz się uda 🙂

16.02.20 II kreski ❤️

11.03.20 [*] 👼 

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudkka

Ja na ten moment biorę clo 3-7dnia cyklu i duphaston 16-26dnia. 

Clo to już 3 cykl. 

Za mną już łyżeczkowanie z powodu zbyt długiego krwawienia, miesiączka albo wywoływana albo jej nie było. 

Drożność dobra, owulacje przez 3 cykle były potwierdzone monitoringiem, kolejny monitoring potwierdzone pęknięcie pęcherzyka. Co może być nie tak ? Miałyście tak?

(Taak... myślę o tym cały czas, psychika troszkę siada)

Odnośnik do komentarza

PCOS straszne schorzenie a tak naprawdę straszne jest to że jego pochodzenie dotychczas nieznane, u mnie sprawa wygląda tak że staraliśmy się przez prawie rok, udało się, po ciąży zabezpieczaliśmy się tylko mechanicznie, teraz staramy się o kolejne, lekarz polecił byśmy śledzili dni płodne, mąż kupił tester co wnikliwie skanuje cały cykl, sprawdza min. lh czy śluz płodny no i działamy, a w czasach zarazy do bliskości jakoś szybciej 

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście nie jestem w stanie kontrolować nastrój przed zbliżającym się okresem, ja mam PMS ale najbardziej to co mnie rozwala przed okresem to strasznym ból podbrzusza, nie do przetrwania bez tabletki, w trakcie okresu zawsze mam przy sobie tabletki, moim ostatnim odktyciem są tabletki vemonis za kilka złotych z apteki a działają rewelacyjnie, szybko pomagają się pozbyć bólu i sa bezkonkurencyjne jak dla mnie, jeśli chodzi o inne tabletki to musiałam brac ich kilka żeby pomogły, teraz wystarczy mi jedna tabletka. 

 

Odnośnik do komentarza

Mam PCOS stwierdzony od kilku lat potwierdzony przez 3 lekarzy najpierw dostawalam tabletki na wywołanie  okresu ,potem tabletki antykoncepcyjne początkowo pomagaly przy abym miała regularne cykle ,ale po jakiś 2 latach nawet i one przestawaly dawać rade ,po za tym przez nie nie mogłam zajść w ciaze. Przestałam ich brać. Nie robiłam nic przez 2 lata miałam okresy różnie najczęściej co jakieś 2 i pół-3 miesiące.  W koncu poszłam do innego lekarza mając nadzieję że jedyną deską ratunku nie są tabletki. I chciałam zajść w ciaze. Lekarz powiedział że ja nie mam jajeczkowania  bo mam jakiś kanał bardzo wąski. Powiedział że da się to leczyć. Na poczatek kazał mi brać luteine przez 4 dni  i potem po okresie jakieś inne leki. Okazało się że po 5 dniach od kiedy wyszłam od niego z gabinetu ,,nie wiedziac kiedy mam owulacje ,,zaszlam w ciaze. Nie wiem jak to możliwe....Teraz jestem w 4 miesiącu i czekam na mojego synka. 

Odnośnik do komentarza

Kochane, 

Ja wraz z mężem staraliśmy  się o dziecko dłuższy czas niestety bez powodzenia, ginekologiczne  leczenie trwało ponad dwa lata. Zadbałam też o swoją dietę, całkowicie wyeliminowałam niezdrowe rzeczy, nie pije kolorowych gazowanych napoi, unikam ciężkostrawnych potraw. Ale pomimo tego dalej nic z tego i ciagle nie zaciążyłam. Potem już było trudnej psychicznie, zaczęły się kryzysy w małżeństwie, już zaczynaliśmy myśleć o in-vitro. I kiedy już właściwie zrezygnowaliśmy ze starań, jedynie używaliśmy żelu conceive, udało się i zaszłam w ciążę. Teraz mam 2 miesięcznego synka- Igorka. 

Także nawet z policystycznymi jajnikami może się udać,  nie poddawajcie się, kobiece ciało ma duża moc.

Odnośnik do komentarza

Też mam potwierdzone policystyczne jajniki, staramy się o dziecko od 4 lat, miała monitorowane cykle, brałam atomek ale nic to nie dawało, potem dostawałam fostimon w zastrzykach niby jajeczko rosło potem ovitrelle aby doszło do owulacji ciągle bez skutecznie, w końcu podjęliśmy z mężem decyzję o inseminacji i niestety też się nie udało, chwilami brak już sił i nadziei, a ja z roku na rok jestem coraz starsza mam już 31 lat i żadnych pozytywnych perspektyw nie widzę aby się udało .... 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jesteś młoda, masz dopiero 31 lat. Wiele osob w tym wieku dopiero zaczyna zastanawiać się nad ciążą. Jesli nie jesteś zadowolona z opieki lekarskiej, jaką do tej pory otrzymałaś, polecam skonsultować się z innym lekarzem. 

Od siebie polecam poczytanie sobie jeszcze o inofemie  https://inofem.pl/ 

Jest polecany przy regulacji układu hormonalnego u kobiet ( Mio inozytol ma potwierdzone działanie kliniczne oraz jest w środku podany w dużej dawce) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...