Skocz do zawartości
Forum

Pomocy !!!! Zaparcia!


Rekomendowane odpowiedzi

Czy któraś z mam przechodziła zaparcia u swojej pociechy podczas ząbkowania? Standardowo to przy ząbkowaniu są luzne stolce,ale może u kogoś było odwrotnie??? Ja już rozkładam ręce....Igorek dużo pije, ma dietę bogatą w błonnik, owoce, warzywa,podaję też probiotyk...praktycznie z dnia na dzień przestał robić kupkę. Co 3 dni robię mu wlewkę miodową do pupci ( nowość w aptekach,bezpieczne nawet dla noworodków ),tylko po wlewce zrobi kupkę, z placzem, i twardawą. Kilka mcy temu też były takie problemy, byliśmy nawet u gastrologa....tylko wtedy Igorek nie pił płynów....tylko pierś. Nie chciał nic innego - ma już niespełna 2 latka. Gdy zaczął pić wodę, i inne płyny wszystko się unormowało...robił praktycznie dzień w dzień, i nagle znów zaparcia! Pozostaje mi tylko jeden powód - ząbkowanie....dlatego chciałabym wiedzieć, czy któraś mama miała podobnie.....

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, ile miesięcy ma Twoje Dzieciątko..ja pamiętam, że pomagał u nas soczek jabłkowy i śliwkowy...i przeciery z jabłek i śliwek w słoiczkach. Mojej Niuni pomagał też i lubiła go przecier z owoców leśnych i jagód.
Można też dodawać do każdego posiłku 2 łyżki oliwy. Ja wtedy ograniczałam też kaszki ryżowe, zamiast nich podawałam kukurydziane. Pomagał też masaż brzuszka, 3 -4 razy dziennie. Nie znam tego leku, więc nie wiem, jak działa. Życzę, by jak najszybciej się poprawiło, cierpliwości i wytrwałości. Trzymaj się cieplutko.

Odnośnik do komentarza

domi81
tak u mnie jest podobnie, podaję śliweczkę morele i dużo wody a mimo wszystko ma zaparcia bo ząbkuje tak tez mi lekarka powiedziała
Nam lekarka powiedziała że przy ząbkowaniu są lużne stolce, nie zaparcia....dlatego też tak dopytuję się innych mam... Igorek od kilku dni ładnie robi kupkę, no i zachowanie jego w związku z ząbkowaniem jest spokojniejsze.... Zastanawiam sie też czy może jednak to była wina mleka modyfikowanego? wprowadziłam mu jeden kubeczek dziennie ( karmię jeszcze piersią mego 2 latka ), ale dopiero po 15 dniach od wprowadzenia mleka przestał robić kupkę...nie wiem, czy reakcja może być tak opózniona??? Potem odstawiłam...no i po 10 dniach od odstawienia zaczął robić kupkę ...Więc już zgłupiałam do reszty...nadal nie mam odpowiedzi na tą kupkową zagadkę.....:(

Odnośnik do komentarza

Witajcie, u mnie jest podobnie. Mojemu synkowi tydzień przed 5 mc, wyszły pierwsze ząbki i faktycznie od tamtego momentu pojawiły się okropne zaparcia, :( i trwają już miesiąc. :( mimo iż mały je śliwkę, jabłko ze śliwką, dużo pije to wraz go blokuje. Chyba musimy przetrwać okres ząbkowania i mam nadzieje że wtedy wszystko minie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...