Skocz do zawartości
Forum

Czym się kierować przy wyborze przedszkola?


Rekomendowane odpowiedzi

No jedyna opcja to na podstawie opinii innych rodziców, którzy mieli dziecko przez kilka lat w językowym. Pamiętaj przede wszystkim o tym, że pojętność każdego dziecka też jest różna 😉 Jeden maluch może nauczyć się wielokrotnie więcej niż inny 😉

Odnośnik do komentarza
W dniu 4/6/2014 o 11:34 AM, Gość joanna 19 napisał:

 jestem zadowolona bo dzieci dużo się w nich nauczyły, również jeść zdrowe rzeczy bo własną kuchnię miały te placówki

Nie zawsze własna kuchnia gwarantuje dobre i zdrowe wyżywienie. My jesteśmy z Warszawy i dzieci najpierw chodziły do przedszkola gdzie była kuchnia i wcale nie chciały jeść w przedszkolu (myślałam, że stres albo po prostu wolą domowe posiłki), dopiero jak się przeprowadziliśmy i zmieniłam im przedszkole na takie gdzie posiłki dostarcza firma [reklama usunięta], okazało się, że dzieciaki wszystko pięknie zjadają. Bo posiłki są smaczne, dobrze doprawione (odpowiednio dla dzieci), kolorowe i ładnie podane i zawsze świeże mimo że dowożone. To właśnie dzięki tym daniom nauczyły się jeść nowe smaki, i zdrowe jedzenie.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Własna kuchnia, podwórko, rozsądne godziny posiłków, najlepiej, żeby to było przedszkole językowe. Wtedy powinno być OK. No i jeszcze wyposażenie sal, opinie innych klientów i nie tylko. Tak naprawdę najlepiej jechać kilka razy i zobaczyć przedszkole. Na tej podstawie dopiero można podejmować pewne decyzje.

Odnośnik do komentarza
Gość magdakielczyk

Moje dziecko chodzi do przedszkola językowego i naprawdę jesteśmy mega zadowoleni z tego wyboru. W zasadzie pod każdym względem to była dobra decyzja. Widzę, ile potrafi moje dziecko na tle rówieśników. To są naprawdę ogromne różnice. Wręcz kolosalne. Prywatne przedszkola nie są tak ograniczone programowo.

Odnośnik do komentarza

Ja kierowałam się całą ofertą, edukacyjną, ofertą przygotowywanych świeżo posiłków, ogródkiem no i zabezpieczeniami dla dziecka.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Szczerze powiem że opinie innych rodziców to śliski temat. Jedni są przesadnie wymagający i skreślają placówki które sobie na to nie zasłużyły, innym wystarczy że pozbędą się dziecka na cały dzień (sory, taka smutna prawda). Najlepiej to obiektywnie porównać sobie oferty przedszkoli. W 2023 powstał serwis Placówkowo, można tam znaleźć wszystkie przedszkola które są w waszej okolicy a następnie porównać sobie co oferują. Zajęcia dodatkowe, dostęp do specjalistów, udogodnienia, sposób prowadzenia zajęć.

 

Po wyborze kilku placówek obdzwonić, przejść się i zobaczyć czy zdjęcia nie kłamały i pozostaje podjąć decyzję. Powodzenia, my syna przepisywaliśmy 3x zanim trafiliśmy na właściwą placówkę.

Odnośnik do komentarza

Z mojego doświadczenia, to każda placówka ma skrajnie różne opinie rodziców - jedni zachwyceni, inni niezadowoleni. Nie ma co przywiązywać wagi do pojedynczych opinii, ale warto sprawdzać je i analizować ogólnie dla danej placówki. Rozmowa z dyrektorem placówki też może wiele powiedzieć. 

I co ważne - a niekoniecznie jest to brane pod uwagę - nie zawsze placówka prywatna będzie lepsza od publicznej. Mam akurat w tej materii doświadczenie, bo po 2 placówkach prywatnych, najlepsza dla moich potrzeb i dziecka okazało się przedszkole publiczne. 

Powodzenia wszystkim rodzicom w wyborze :)

KidFun.info - dzieci w centrum uwagi.

Odnośnik do komentarza

Córka zaczęła chodzić do przedszkola prywatnego tylko dlatego że do państwowego oczywiście się nie dostała a ja już od dawna pracowałam więc nie mogła dużej zwlekać. Z przedszkola byłam i jestem zadowolona - dlatego też Kacper, mój młodszy syn poszedł tam gdzie chodziła starsza córka - kontakt z Paniami i dyrektorka zawsze bardzo dobry.

[reklama usunięta] Na miejscu język angielski jest w użyciu non stop, tak więc dziecko uczy się go w sposób naturalny.  Dzieci w tym wieku szybko chłoną nową wiedzę, tak więc na pewno powinny się odnaleźć oraz nauczą się języka w sposób naturalny. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim powinnaś się kierować się lokalizacja i tak by było Ci jak najwygodniej -  to jest raz. Dwa - jeśli chcesz ją zapisać do pyblicznego przedszkola, to musisz ją zapisać odpowiednio wcześniej. Trzy - jeśli prywatne, - no to wiadomo, kłaniają się fundusze. Licz się z kwotą 1500 zł. Jeżeli już masz płacić za tego typu przedszkole prywatne. to uważam, że warto wtedy pomyśleć o czymś w duchu Montessori jak tutaj https://www.oxfordzik.com.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...