Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
margo78927

Awidność cmv

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 10 tyg. ciąży. Moja ginekolog zleciła mi badania cmv. W wynikach wyszło mi wtedy : przeciwciała w kl. IgM 0,568 ( < 0,7 niereaktywny); przeciwciała w kl.IgG 84,710 ( > 1,0 reaktywny). Po tych badaniach lekarka zleciła mi Awidność przeciwciał w kl.IgG , wynik to o,76 ( indeks>=0,65 wysoka awidność); kolejne cmv IgG 48,00( wynik dodatni >6)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Awidność pozwala na wykluczenie lub potwierdzenie pierwotnej infekcji w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy. Im wyższa awidność tym dłużej trwa choroba. U ciebie miano przeciwciał w klasie IgG spada ( najpierw 84 potem 48 ) Więc Twoje wyniki oznaczają, ze kilka miesięcy temu chorowałaś na cytomegalię ( objawy podobne do przeziębienia, często też choroba jest bezobjawowa). W tej chwili już nie chorujesz ( IgM ujemne). Przeciwciała klasy IgG utrzymują się w organizmie dość długo, a dość szybki spadek miana IgG świadczy o tym że chorowałaś kilka miesięcy temu. Żeby określić dokładniej termin choroby powinno się wykonać test Western bloot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MAGFA

Witam.Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników. Awidność CMV przeciwciał w kl.IgG 464,000

CMV IgG AWIDNOSC 72,70%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...