Skocz do zawartości
Forum

Co z jego karmieniem?


Rekomendowane odpowiedzi

Synek jutro kończy 2 miesiące.
Do tej pory jadał bardzo ładnie po 120 ml co 3godziny. Teraz tzn od tyg. wszystko się zmieniło. Jada różnie, raz potrafi zjeść 120 (raz w porywach zjadł 140) a raz 60 i wtedy przerwy między karmieniami są różne. W nocy przesypiał mi nawet po 5-7 godzin.
Dopija czasem wodę z glukozą.

Np jego ostatnie dni wyglądały tak:
Poniedziałek:
5:30 - 120 ml
9:30 - 80
12:10 - 90
15:30 - 120
18:15 - 60
20:20 - 120
Spał po karmieniu o 12:10 3 godziny, obudziłam go na karmienie o 15:30 i poszedł spać dalej.
Wtorek: (dziś)
00:30 - 120 ml
5:30 - 90
8:45 - 100
11:30 - 60

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem karmienia sa sprawidlowe zarowno ilosc jak i czestosc. Nie mozna spodziewac sie od takiego malucha ze bedzie wszystko rowno i pieknie, a cos mu dolega? Jeszcze ma czas zeby mu sie to wyregulowalo;)
P.s. nie zaleca sie dopajania woda z glukoza bo to puste kalorie. Zaleca sie przywyczajac do samej wody przegotowanej (jak nie chce jej pic to nie wmuszac ani nie dawac wody z glukoza beczie mu sie chcialo pic to sama wode wypije)

Odnośnik do komentarza

Właśnie od wczoraj dostaje już samą wodę, początkowo myślałam że jej nie wypije jednak mnie zaskoczył. Jak jest spragniony to wypije nawet samą (bez dodatków).
30.12 miał pierwsze szczepienie.
Wcześniej też nigdy nie pchał łapek do buzi i ich ssał. Miał od tego smoczek który używał tylko do zaśnięcia, a teraz notorycznie wkłada rączki i tak je ssie i mlaska że słychać na cały pokój. :)
Czy możliwe żeby wychodziły mu ząbki.
Podobno ja jak byłam mała pierwszy ząbek pojawił się w wieku 3 miesięcy i 8 dni.

I jeszcze chciałam zapytać czy jak wypije 60 czy 80 to marudzi to jest szansa że chciałby dostać szybciej kolejną dawkę mleka?

Odnośnik do komentarza

Po szczepieniu trzeba dac maluchowi kilka dni bo moze byc rozregulowany.
Niby pierwsze zabki moga pijawic sie w 3 miesiacu natomiast takie wkladanie raczek, ssanie piastek i mlaskanie to glownie swiadczyc o tym ze maluch jest glodny. Moim zdaniem jesli zjada i marudzi to jest duza sansa ze chce wiecej. Pytanie czy jesli mu Pani nie da to tonsie uspokaja czy jest marudny az mu Pani znowu nie da mleka? Jesli ta droga opcja to proponuje sprobowac i zrobic ta miarke mleka wiecej, niektorym dzieciom potrzeba wiecej doslownie te dwa pociagniecia;) a ich brak moze podowoac irytacje i w konsekwencji wypije jeszcze wiecej jak juz zostanie mu dorobione. Czym starsze dIeco tym te wszysykie objawy i ruchy trudniejnjednoznacNie zinterprwtowac dlatego trzeba probowac.
Jesli chodI o zbakowanie to przewaznie maluchy nie ssa piastek tylko gryza paluszki i wszystko co popadnie. Do tego slinia sie i moga wypluwac sline. Pozniej moze to minac a zabka brak dopiero za drugim rzutem takich objawow moze sie ukazac piekny bielutki zab;) z obserwacji widze ze wiele dIeci zaczyna sie slinic okolo 3 miesiaca a zebow u nich nawet do 9 nie widac... nie ma reguly niestety

Odnośnik do komentarza

Ciezko rozgrysc to prawda i kazdy tak ma;) madrzy jestesmy dopiero po fakcie. Uwazam ze jeski nie w7adomo co zrobic to trzeba brac kazda opcje pod uwage i prob8wac. Moze nie zawsze jak placze to jest glodny? Moze chce mu sie spac? Jesli damy mu za xzybko mleczko to zje mniej a znowu za chwile bedzie glodne. Wiec albo przetrzymac i sprobowac dawac co 3 h jeski sie oczywiscie da. Zajac czyms, isc na spacer, ponosic pobujac w wozku, zabawic. I zobaczyc np przez jeden dzien czy sie przestawi. Czasem trzeba zasiac to ziarnko regularnosci w maluchu i on wtedy zalapie i pociagnie to dalej. Druga opcja wydluzac te 9rzerwy stopniowo o np 30 minut az bedzi3 jadl co 3 h. A trzecia opcja to taka ze maluch moze po prostu chciec jesc czesciej a mniej i tez trzeba bedzie sie dostosowac....
Ja zawsze sprawdzalam czy maluch jest glodny dajac mu wode... jesli byl glodny to ja pil lapczywie i wypluwal bo sie orientowal ze to nie mleko... mleka wylanego bylo mnostwo i niepotrzebnycb posilkow tez podejrzewam ze kilka moglo sie uzbierac;)

Odnośnik do komentarza

Obserwowałam malucha i zauważyłam, że wkłada do buźki kciuka i palec wskazujący i trochę się ślini.
Raz miałam taką sytuację że karmiłam go, wypił 80 i wypychał smoczek z mlekiem po czym od razu zaczął wkładać te wyżej wymienione palce.

Jeśli chodzi o karmienie to staram się przetrzymać go do minimum 2,5 - 3 godzin. Zabawiać zabawiam, umiem także już rozpoznać kiedy jest śpiący.

Dziękuję Pani za rady. Naprawdę są pomocne. Będę go dalej obserwować i stosować się do niego. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...