Skocz do zawartości
Forum

Rybia Łuska


Gość magda71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem mamą 5 miesięcznego synka Kacperka z wrodzoną wadą genetyczną skóry zwaną RYBIA ŁUSKA jest to choroba polegająca na nadmiernym i ciągłym rogowaceniu się skórki , jest to choroba która niestety nie zniknie a pozostanie już do końca życia, obecnie synek wygląda jak normalny brzdąc ale trzeba go systematycznie smarować .
Może jest jakaś rodzinka która ma też chorego maluszka na to co mój synek?

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja mam ciocię z tą chorobą. W dzieciństwie często przebywała w szpitalu. Do tej pory smaruję się różnymi specyfikami. Nie jestem w stanie teraz podać nazw tych maści. Wiem że są one specjalnie dla niej robione. Jest to bardzo uciążliwa choroba. Widzę jak się męczy w czasie upałów.

Mogę pocieszyć że z biegiem czasu nawet nie będzie się już zauważało odmiennej skóry.

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20080426040120.png
http://parenting.pl/picture.php?albumid=790&pictureid=4969http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200808261770.png

Odnośnik do komentarza

Witam jestem mamą 4 miesięcznego dziecka którE urodziłO siĘ z ta chorobą smarujemy małego maściami robionymi w składzie jest lanolina parafina mały jak sie urodził wyglądał jakby miał na ciele celafon w tej chwili jest niezle tylko przy sytematycznym smarowaniu wiadomo skóra sie łuszczy narasta nowa i tak niestety juz bedzie::::( kąpiemy małego w olejkach do kąpieli np Dermedic Emolient chetnie nawiąze kontakt z rodziną która ma dziecko chore na rybią łuske
podaje nr gg 12464759

Odnośnik do komentarza

Witam! Jestem mamą 3,5 miesięcznego chłopca, urodził się z rybią łuską miał wywinięte powieki i tzw.pancerz. Urodził się w lutym 2014 roku i do dziś leży w szpitalu bo wciąż borykamy się z infekcjami. Chętnie nawiąże kontakt z rodziną która ma podobny problem. kamila1525@wp.pl

Odnośnik do komentarza

W książce Marii Treben ,,aptka Pana Boga'' jest podana recepta na mść z nagietka na rybią łuskę .Trzeba usmażyć na kostce smalcu dwie szklanki posiekanego nagietka aż będzie skwierczeć .potem odstawić do lodówki na dobę ,podgrzać i przelać przez sitko do słoika ,smarować trzy razy dziennie Józef

Odnośnik do komentarza

Odkryłem dwa rewelacyjne, jak na mój przypadek ( całe ciało w rybiej łusce) specyfiki : Cedro Balm i Cedro Derm. Cedro Balm stosuję na całe ciało po kąpieli, na wilgotną skórę, wtedy lepiej się rozprowadza. Bardzo wydajny. Zawiera 10% mocznika, dla niektórych osób może być nietolerowany. Cedro Derm to 30% mocznika + kwas glikolowy, stosuję w miejscach o szczególnym zgrubieniu naskórka - wierzch stóp, zagłębienia przy kostkach oraz łokcie i tył ramion nad łokciami. Oba specyfiki doskonale się wchłaniają, a baza nie jest tłusta.
Uwaga1: nie przesadzajmy z częstym myciem, tez zmiana bielizny nie za często, ale bez przesady.
Uwaga2. Kupować w aptekach, na internecie wychodzi drożej ( w małych ilościach)

Odnośnik do komentarza
Gość margola164

Witam serdecznie,
4.06.2017 urodziłam córkę poprzez cesarskie cięcie i okazało się ze choruje na rybią łuskę. Poszukuję rodziców, którzy spotkali się z tym samym problemem i podzielą się doświadczeniem. Jak pani radziła sobie z choroba dziecka- jakie płyny, kremy?
Mój nr tel: 665457624
Proszę o pomoc,
Marta

Odnośnik do komentarza

oglądając na Fokusie chłopca cierpiacego na te chorobe od urodzenia dowiedziałam się że smaaruje się maścią przeciw trądzikowi. Szukajcie też na stronach w uSA rodziców chorych dzieci, mają też większe doświadczenie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...