Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Roziczek

Simin - porodówka w Chorzowie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Styczniówka 2018

mona 894:
1) Są dwie sale porodowe ale jest też sala z ktg. Na salę porodową przechodzisz już gdy masz regularną akcję porodową. Nie zdarza się wiecej niż 2 rodzące tak "jednocześnie" będące w tym samym momencie akcji porodowej;-) Nie martw się na zapas na pewno Cię nie odeślą do innego szpitala tylko się Tobą zaopiekują (zwłaszcza, że jesteś umowiona z Panią Asią). Tak mówił sam ordynator na konferencji w październiku, którą zorganizowali i pani położna na dniu otwartym, bo też o to pytałam;-) No i statystycznie jest raczej niemożliwe 10 rodzących naraz;-) W SIMiNie jest ok. 1500 porodów rocznie czyli ok. 4 porodów dziennie przez caaaaałą dobę. No ogarniają to więc się nie martw;-)
2) Odwiedziny są od ok. 9 po porannym obchodzie do ok 19, ale bezpośrednio po porodzie mąż, partner, czy bliska osoba mogą być nawet w nocy. Ja urodziłam o 4 i do 8 mąż był ze mną.
3) Nie trzeba wcześniej spotykać się z anastezjologiem. W momencie przyjęcia pobierają Ci krew i robią wszystkie potrzebne badania trwa to ok. 20 min. A anastezjolog przeprowadza krótką rozmowę przed znieczuleniem, pyta o ewentualne leki, które przyjmujesz, uczulenia,Twoją wagę żeby dobrać dawkę itp.
4) Co do tej cesarki spytaj swojego lekarza prowadzącego, jeżeli dziecko jest duże to może da Ci skierowanie na cesarkę ze wzgledu na takie wskazania, wtedy raczej nie czekasz na skurcze tylko ustalasz termin "operacji". No ale jeśli nie ma takich wskazań to w trakcie porodu będą Cię badać i to sprawdzać i wtedy zdecydują o dalszym przebiegu czy zakończy się sn czy cięciem, dopytaj też jeszcze Pani położnej Asi.
5) Miałam też takie obawy co jeśli moja położna będzie miala akurat dyżur i będzie miała na głowie inne rodzące. I to jest tak. Jeżeli macie uzgodnione, że rodzicie razem to znaczy, że jeśli przyjedziesz do porodu a ona będzie z inną rodzącą to "przekazuje" tę rodzącą innej położnej (zwykle są chyba ze 3 na dyżurze) i jest do Twojej dyspozycji. Ja tak miałam uzgodnione i tak jest przyjęte.

Mam nadzieję, że pomogłam. Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało postaram się pomóc zwłaszcza że rodziłam i sn i przez cesarkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rozza

Styczniowka 2018 dziękuję za odpowiedź , jeszcze jedno pytanie czy rodziłaś sn po cc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Styczniówka 2018

Pierwszy poród sn. Drugi poród cc z przyczyn nagłych, brak postępu akcji porodowej w II fazie. Jeszcze raz powodzenia i pomyślności Dziewczyny w dniu naszego święta:-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej Styczniowka, a napisz miałaś lekarza prowadzącego pracującego w Siminie? Bo mnie czeka cesarka planowana na początku kwietnia... To moja druga cesarka, tylko że pierwsza miałam w innym szpitalu, teraz mam lekarza prowadzącego ciążę, który pracuje w Siminie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agj a kto Cie prowadzi jeśli możesz powiedzieć :-) styczniowka jak sobie tam na oddziale można poradzić bez tych majtek poporodowych? Podobno jest zakaz noszenia :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mona, prowadzi mnie dr Filip B. A Ty też masz tam lekarza? W sumie to dopiero będzimy rozmawiać o dokładnym terminie cesarki, ale chciałam się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce :-) z prowadzenia ciąży jestem bardzo zadowolona tym bardziej że mam ciążę podwyższonego ryzyka i jestem po trudnych przejściach :-( i na prawdę dr to lekarz z prawdziwego powołania :-) bardzo dobrze mam prowadzona ciążę, ciekawe jak będzie wygladac rozwiązanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Styczniówka 2018

Nie prowadził mnie lekarz z SIMiNu. No po porodzie sn lepiej bez majtek podpaska wielka między nogi i tyle no i podkład na łóżko. Po cc mogłam być w tych siateczkowych majtkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Agj termin mam na 24.03 ale mysle ze Olek urodzi się lada chwila :) w 8 miesiacu bylam w szpitalu z powodu skracajacej sie szyjki mialam pessara, wyjęty 07.03 i czekam ;) mam nadzieje, ze szybko się urodzi bo mi już bardzo ciężko ;) a Ty jak tam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja dopiero będę w przyszłym tygodniu ustalać termin cesarki, normalnie termin mam na 16 kwietnia, ale na pewno będzie coś trochę wcześniej... na szczęście nic się póki co nie dzieje, ale na tym etapie to może być różnie ... Więc jeszcze muszę trochę poczekać :-) różnie to bywa ale na szczęście nie jest najgorzej, poruszam się normalnie hehehe tylko coraz częściej brzuch mi trwardnieje, ale to też tylko chwila i puszcza, z szyjka nic się nie dzieje na szczęście ale ... Mam tylko nadzieję że dotrwam :-) a masz lekarza prowadzącego z Siminu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oo no to powodzenia życzę ;) no ja już bardzo chciałabym rodzić :) czekam na skurcze z utęsknieniem :) moim lekarzem prowadzącym jest dr Katarzyna- najlepszy lekarz na świecie i oczywiście tam pracuje :) u mnie z szyjką była zabawa od 8 miesiąca dlatego mam nadzieje, że poród będzie miły i przyjemny heheh :) a Ty jakiego masz lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja mam Dr Filipa i też tam pracuje :-) jak dla mnie to też super lekarz, tym bardziej że miałam trudne chwile, nie bagatelizował żadnych problemow i zawsze służy pomocą, fajnie się masz, że już jesteś tak na końcówce, ja to się trochę obawiam żeby nic wcześniej się nie działo, ale muszę być dobrej myśli że dotrwam, to jak już będziesz po wszystkim to napisz jak tam było, jak opieką, lekarze itp. powodzenia i 3mam kciuki za szybkie i szczęśliwie rozwiązanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje i Tobie równiez wszystkiego co najlepsze :-) oczywiście napisze jak tylko będę po:-) bardzo bym chciała żeby to było jak najszybciej :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej :-) 17.03 przyszedł na świat mój Olus :-) jeżeli chodzi o szpital jestem zachwycona najpierw zaczynają od opieki nademna w czasie porodu. Mimo ZR na poczatku położyli mnie na dwa dni na ginekologiczny gdzie jeszcze jest komuna ale potem przyszłym na górę a tutaj zupełnie inaczej! Jedzenie dobre dwa dania na obiad zawsze. Największym plusem szpitala jest możliwość wzięcia znieczulenia jak tylko potrzebujesz i kiedy tylko potrzebujezz. No dobra teraz będzie największy plus opieka nad noworodkamk to cos cudownego! Codziennie rano wizyta na która Cie wołają jak Pani doktor zawsze ta sama wiec widzi postępy u dzieciaczka! Wszytko tłumacza opisuja przychodzą do Ciebie i mówią co i jak. Miałam problemy z laktacja i przystawieniem dziecka ale Panie chętnie pomagają na prswde jestem bardzo zadowolona. Polecam wszystkim:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To serdeczne gratulacje... Super że jesteś już po, i dzięki za info, ja czekam bo jeszcze mam trochę czasu, to moj drugi poród będzie, a że nam trochę problemów zdrowotnych więc będę usypiana do tej cesarki w narkozie, niestety...i nie bede widziała mojego dziecka na sali :-( najważniejsze żeby było w porządku :-) jeszcze raz bardzo gratuluję i cieszcie się sobą :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Opisze jak to wyglądało u mnie ale wydaje mi się ze wygląda tu podobnie u każdej. Przychodzisz ze skurczami lub ewentualnie jak Ci wody odejda. Przyjmują Cie na oddział o ile na ktg wyjdą jakieś skurcze. Dostajesz łóżko i idziesz na badanie. Badają Cie i albo odsyłają do pokoju dalej żeby robiło się rozwarcie albo biorą Cie na porodowke to wszystko zależy jaki rodzaj porodu :-) ogólnie na prawdę czuje się pod super opieka i dziecko również :-) Pani pediatra to skarb tutaj :-) w razie pytań sluze pomoca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź :) kurcze jakos ciezko mi sobie wyobrazic że ze skurczami bede lezec na sali i czekac :p jeszcze 1,5 miesiaca przedemna a juz panikuje :p a jak to bylo u Ciebie? Mialas w domu regularne skurcze ze zdecydowalas sie pojechac ? Boje sie ze maz nie zdazy dojechac z pracy a ja juz urodze :d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...