Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Roziczek

Simin - porodówka w Chorzowie

Rekomendowane odpowiedzi

Podzielcie się wrażeniami z pobytu w tym szpitalu. Do porodu mam jeszcze sporo czasu ale już teraz warto rozglądać się za dobrą ofertą na Śląsku a ten szpital dużo oferuje; darmowe znieczulenie, noonatologia a to jest dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 1-Majowa mama

Dołączam się do poniższej prośby Roziczki. :) Również jestem bardzo zainteresowana opiniami o tym szpitalu. Czy w przypadku (odpukać) jakichkolwiek komplikacji szpital posiada niezbędny sprzęt do opieki nad matką i noworodkiem na miejscu, czy może praktykowane jest przewiezienie dziecka do innego szpitala jak to się dzieje w niektórych innych szpitalach.
Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Majowa mama, jeśli chodzi o opiekę nad noworodkami to akurat to wiem, że mają neonatologie drugiego stopnia i nie muszą w razie gdyby się coś działo z dzieckiem niedobrego przewozić do innych szpitali. To jest wielki plus bo większość porodówek nie ma zatrudnionych neonatologów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość emily

Witam, a możecie napisać czy znieczulenie zewnątrz oponowe rzeczywiście jest udzielane jeśli matka takiego chce? u mnie w szpitalu niby jest znieczulenie ale anestezjolog jest jeden i jak się nie trafi na jego dyżur to można pomarzyć w dodatku słyszałam że nawet jak ma się okazję być na jego dyżurze to i tak ciężko dostać znieczulenie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam na dniu otwartym w szpitalu i dowiedziałam się, że mają zatrudnionych trzech anestezjologów tylko dla rodzących i nie ma takiej opcji żeby nie udało im się znieczulić. Ponoć 85% rodzących w tym szpitalu ma zakładane znieczulenie zewnątrzoponowe a jak chcą to mają też do dyspozycji gaz rozweselający. Bardzo sympatyczny personel jednak w szpitalu prywatnym widač, że standardy pracy są inne niż w szpitalu państwowym. Poczytajcie sobie opinie na ich facebooku. Jak narazie jestem zdecydowana na poród w Chorzowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 1-Majowa mama

Roziczek, też zdecydowałam się na Chorzów. Z początkiem lutego zaczynam zajęcia w szkole rodzenia. Jestem ciekawa wrażeń z dni otwartego. Interesuje mnie m.in. iloosobowe są sale poporodowe, ile pokoi przypada na jedną łazienkę - takie proste detale, ale jednak nurtują... Pewnie dowiem się niebawem w trakcie zajęć, a po wszystkim będzie mi to pewnie całkowicie obojętne ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lili45

Wiecie może czy aby dostać znieczulenie zoo trzeba wcześniej mieć konsultację z anestezjologiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem nie trzeba mieć żadnych konsultacji ani badań, wszystko robią na oddziale jak już się zdecydujesz na znieczulenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lili45

Chce jechać do szpitala w czwartek i dowiedzieć się wszystkiego , tym bardziej że wczoraj dostałam skierowanie od ortopedy na względne wskazania do cesarki i ciekawa jestem jak się do tego ustosunkują. Mam nadzieje że będzie wszystko ok ponieważ jestem w 37 tygodniu i w ostatniej chwili chyba zrezygnuję ze szpitala w którym do tej pory chciałam rodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, ja też wybieram się w czwartek zobaczyć jak to wszystko działa. Dzisiaj przeczytałam na ich facebooku artykuł z Dziennika Zachodniego o tym jak będzie w nowym budynku na ul. Miarki. Mają tam robić szpital na zasadzie standardów szwedzkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość suszarka

i jak dziewczyny, bylyscie w szpitalu? ja bylam i najbardziej urzekly mnie polozne, bardzo mile, pomocne, na wszystkie pytania odpowiedzialy z przyjemnoscia, oprowadzily mnie po oddziale. sala porodowa fajna, lozko porodowe maja nowe, mozna rodzic na siedzaco lub lezaco wedle wygody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już chyba nie dam rady zwiedzić szpitala, bardzo źle się czuję, ale śledzę wszystkie wpisy na forach i ich facebooku. Wszystkie są bardzo pozytywne. Może wybiorę się na akcję do Sosnowca, którą organizują, już nie na badanie tylko żeby posłuchać prelekcji i porozmawiać z personelem a szczególnie z anestezjologiem bo bardzo interesuje mnie kwestia znieczulenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie:) wczoraj odwiedziłam szpital na dniach otwartych. To będzie mój drugi poród, więc wiem czego się spodziewać. Rodziłam wcześniej w innym szpitalu(prywatnie). Jestem przekonana,że personel tego szpitala, to ludzie z pasją do swojego zawodu, co mnie pozwala spać spokojnie i czekać na rozwiązanie. Warto odwiedzić szpital na dniach otwartych, a wcześniej przygotować sobie pytania do pediatry, położnej i anestezjologa. Z racji, że zamieszkam w Chorzowie niebawem, mam pytanie czy możecie polecić mi dobrego doświadczonego pediatrę na terenie Chorzowa?
Roziczek jeżeli chcesz podam e mail do Pani Magdy, która oprowadzała nas po szpitalu. Jestem pewna, że odpowie na każde Twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość-Aneta

Witam Wszystkich,
Coraz więcej słychać o tym szpitalu, opinie są bardzo dobre. Mieszkam w Sosnowcu i kilka moich koleżanek rodziło w Simin. Spotkałam się z personelem na akcji w marcu i chyba nie muszę ogladać szpitala, wiadomo, to tylko ściany a w czasie porodu liczy się podejście do pracy personelu. Kolezanki bardzo mnię namawiają żebym rodziła w Chorzowie ale ja obawiam się tylko tego, że to jednak daleko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie przesadzajmy z tą odległością, bo w sumie jak ma się samochód to spokojnie można w aglomeracji śląskiej wybrać wiele miast z porodówkami, kwestia tylko czego się wymaga od szpitala

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gościnna

Dla mnie najbardziej się liczy bezpieczeństwo mojego dziecka. Oglądałam tą porodówkę i oddział noworodkowy. Na akcji w Tarnowskich Górach długo opowiadała o pracy Pani ordynator tego oddziału i wzbudza moje zaufanie. Swoją drogą tylko ten szpital promuje się w ten sposób. Bardzo fajne i sympatyczne położne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 1-Majowa mama

Nasza Malutka trochę się pospieszyła, więc już teraz mogę z własnego doświadczenia polecić poród w SIMIN. Przyjazny i pomocny personel zarówno na oddziale położniczym, jak i na oddziale noworodkowym. Spędziłyśmy z córką w szpitalu tydzień czasu, więc miałam okazję dobrze zapoznać się z panującym tam klimatem i nie zawiodłam się. Szczerze polecam wybór tego szpitala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gościnna

Witaj 1-majowa mama, czy to prawda, że znieczulenie dostaje każda kobieta rodząca? Jeśli klimat tam panuje taki jak w dniu w którym zwiedzałam spital to naprawdę jest fajnie. Położne wesołe i uśmiechnięte i to prawda a taka atmosfera bardzo pomaga w czasie porodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 19szysza88

Dziewczyny,mam termin na 3 maj. Czy nie orientujecie się kiedy są dni otwarte w SIMIN? Czy poród w całości pokrywa NFZ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gościnna

Dni otwarte są w każdy czwartek, tylko że najbliższy wypada 1 maja, więc sprawdzaj na facebooku Siminu, napewno ogłoszą czy się odbędzie. Wszystko co się tyczy porodu jest finansowane przez nfz. Zniczulenie zewnątrzoponowe funduje Simin. Pozdrawiam i powodzenia ja też bym już chciała mieć po wszystkim. Opowiedz potem jak było

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 1-Majowa mama

Gościnna, tak znieczulenie może dostać każda rodząca. Nie są wymagane wcześniejsze konsultacje u anestezjologa tak jak w większości szpitali. U mnie akurat znieczulenia nie udało się podać, ponieważ w jednej chwili akcja porodowa tak przyspieszyła, że znieczulenie nie zadziałałoby na czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 19szysza88

Dzięki za odpowiedź :)
Ale mam jeszcze jedno pytanie, czy po terminie potrzebuje skierowanie na KTG? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gościnna

Ze znieczuleniem to wiem, że mają trzech anestezjologów i bardzo się starają żeby ulżyć w bólu każdej kobiecie, jak mówiła położna to po terminie można się zgłosić na ktg i nie trzeba mieć skierowania. Ale jeśli jesteście po terminie to ktg możecie zrobić codziennie w Waszej przychodni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...