Skocz do zawartości
Forum

2-miesięczne niemowlę mało je


Gość antibia86

Rekomendowane odpowiedzi

Gość antibia86

Witam, zastanwaiam sie czy z moim synkiem jest cos nie tak czy raczej panikuje.Mały skonczył 6 tygi od jakiegos tyg nie chce jesc...tzn zjada tak co 5-6 godz 100ml czasem wnocy ma krotsza przerwe. zaczeło sie od tego ze nie chcial byc karmiony na rekach i dopiero na przewijaku udalo sie go nakarmic. wypycha jezykiem butelke płacze prezy sie albo wrecz przeciwnie bawi sie smoczkiem.Mama moja mówi zebym sie nie martwila ze moze nie potzrebuje ale jajuz sie zacynam chyba nakrecac i wydaje mi sie ze zrobil sie bardziej senny itp. mleko ma ciagle to samo ( bebilon comfort) kupki robi co 3 dni ale rzadkie wiec to nie zaparcia,zreszta w dzien kupki tez marudzi przy jedzeniu. czasem mam wrazenie że on zapomniał co tojest butelka-nie maodruchu szukania i czasem wyglada tak ze po 10min smyrania go smoczkiem przypadkowo pociagnie i wtedy zaczyna jesc...wizyte u pediatry mamy dopiero za 2 tyg:(

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko dodam ze taki maluch powinien wypijac srednio 700ml mleka na dobe. Przy mniejszej ilosci nalezy patrzec czy nie sie odwodni (stad obserwacja ilosci oddawanego moczu-mokrych pieluch). Pediatra musi przyjac malucha jak cos sie z nim dzieje tego samego dnia i to nie podlega dyskusji. Jeszcze raz pozdrawiam i mysle ze finalnie wszystko bedzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Szkoda że wypowiadają się tu ludzie którzy nie mają pojęcia co to naprawdę znaczy. To samo przerabiałam (i wciąż przerabiam z moim półrocznym obecnie) dzieckiem, w końcu wylądowaliśmy w centrum zdrowia dziecka w warszawie - lekarze i specjaliści określili synka jako medyczną zagadkę, do tej pory nie znaleziono przyczyny ani rozwiązania. Każdego dnia męczymy się, strzykawką, na śnie i w każdy sposób jaki przyjdzie nam do głowy żeby tylko zjadł choć trochę. Życzę dużo siły

Odnośnik do komentarza

daj mu do wypicia mleko kupione w aptece takie gotowe bebiko na przykład. Moja córka miała 2,5 msc jak przestała pić mleko...kupowałam wszystkie firmy bo myśłałam ze mleko jej nie pasuje az w koncu trafiłam na to gotowe bebiko i jadła je pol miesiaca po czym znowu sie zaczelo niejedzenie.dziecko zdrowe nic pediastra nie zobaczyła niepokojacego. zaczeła wiec dostawac słoiczki i problem niejedzenia sie skonczył

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko też przestało pić mleko mając dwa miesiące oszukiwalam go podając mleko z kaszka niestety nie trwało to długo okazało się ze poprostu po mamie nie lubi mleka co ma do dziś. Od 3 miesiąca jadł zupki ale nie sloiczki tylko normalnie gotowalam i robiłam papkę. Niestety nie każde dziecko lubi poprostu mleko.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-69168.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-69169.png

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz kasia i franio

Witam nasz Franio ma 12 dni zjadal co 3 godziny od urodzenia po 20, 15 ml, teraz z mama jest w szpitalu i jest dokarmiany sonda, teraz je co 3 godziny, 35, 45 ml bebilon 1 , jest poprawa ale końcówki je na sile. Chodzi o to ze bardzo szybko potrafi zasnąć podczas karmienia. Miał wszystkie badania, ponoc jest rewelka, waga stoi w miejscu juz od paru dni 3260 urodził się 3450, pisze o tym tutaj zeby następni nie panikowali i nie czuli się sami. Chyba nasze dzieci maja taka metodę na jedzenie. Badzmy dobrych mysli

Odnośnik do komentarza

moj synek za dwa tygodnie skonczy trzy miesiace. ladnie jadl ale od dwoch tygodni je mniej. dobrze przybiera na wadze ale podczas jedzenia bardzo sie kreci placze i napina jakby chcial kupke zrobic. lekarz mowi zeby sie nie przejmowac bo jest wszystko ok. ale jak tu sie nie przejmowac jak czasem nie moge go utrzymac przy jedzeniu. a dodatkowo ma refluks i je bebilon pepti dha z zageszczaczem

Odnośnik do komentarza

u nas to samo.maly ma 2,5 miesiaca.jadal juz 150-180ml co 3 godz ale od tygodnia wmuszam w niego z trudem 100ml bo po 50-60ml on ma juz dosc.strasznnie niespokojny tez sie zrobil podczas jedzenia.kreci sie i odpycha butelke.ale wzdec nie ma kupka tez ok.ale sie martwie bo widze ze cos nie tak.tylko co?

Odnośnik do komentarza

U mnie to samo. Daję już wszelkie możliwe krople, zmienialam mleko. A jest gorzej. Mała je po 30-40ml w nerwach prezy się wije, płacze i lyka powietrze. Potem odbijam. Ale juz nie wraca do jedzenia. Dopiero za którymś razem zje 70ml. A wcześniej przed tymi problemami zjadala po 90 lub 100ml.

Odnośnik do komentarza

Moja córka od samego początku miała problem z jedzeniem. Karmilam najpierw piersią...tyle że to karmienie trwało zawsze 2 min..później mała już nie chciała i był płacz i tak wytrzymałośmy 1,5 msc dokarmiajac od czasu do czasu butelka, ale z moim mlekiem. Później przeszłam na mm, nakarmienie jej było wyzwaniem ale w wieku 2 msc potrafiła wciągnąć 160 ml, teraz ma 3 msc i je 60-120 czasami co 3 h czasem co 5 h a czasem nawet po 6,7 h nie jest głodna. Próbuję je włożyć tego smoka, ale ona albo wypluwa i się denerwuje, że jej śmiem go włożyć albo bawi się nim i się śmieje co mnie całkowicie rozbraja...za 20 razem próby wkoncu łaskawie pociągnie i pije i tak w sumie od urodzenia taka zabawa...na początku czułam się źle że nie mogę karmić piersią ale jak tu karmić piersią jak tu takie cyry nawet z butla:( czasami to wysiadam...i jak widzę te maluszki jak wciągaja butle bez żadnego problemu to płakać mi się chce.

Odnośnik do komentarza

To przez zabki. Moj tez tak ma. Dostaje czopki na zmiane z syropem zeby nie przedaekowac I do tego masc. Na szczescie nie codziennie. Ma okresy np ze tydzien jest spokoj I znow kolejny tydzien tragefia do tego mial moment w ktorym konczy lam juz karmic piersia ze wzgledu wlasnie na bunt jego I to ze jyz mi sie po miesiacu ciagle go siedzenia z laktotorem to znudzilo I wtedy juz zaczal jesc tylko m9dyfikowane ktore o kazali sie ze jest zle poczatkowo nie wiedzielismy skad brak apetytu ale po paru dniach wyszlo na jaw ze na zatwardzenia od tego mleka I zielona kupa. Bylo to mleko nan 1 zmienilismy na hip I jak narazie po za tymi zabkami wuwkszych przebojow nie ma

Odnośnik do komentarza

Moja córka mając dwa miesiące zjadła klolo 60 ml. Ale jadła co 2-3 godz. W grudniu skończyła rok i pije 150, a czasami nawet nie dopija. Ulewala bardzo dużo do 7 m ale przybierala na wadze. Nie wydaje mi się żeby tak małe dziecko z tak małym zoladkiem było wstanie tyle wypić. Na moje doświadczenie lepiej podawać mniej a częściej.

Odnośnik do komentarza

Witam. Moja córeczka obecnie 8 tyg, je od początku bardzo mało. Z powodu pobytu w szpitalu, od urodzenia Karmiona mm przez sondę, potem trochę butelka na przemian z sonda aby nie zniknął odruch ssania. Bardzo dużo wymiotowala lub ulewala. Po trzech tyg od urodzenia juz sama butelka gdzie zjadala po 20 /30 ml Co 3 godz.do 4tyg. Teraz zjada 40 do 70 ml co 3 godz,czasem z wielkim bólem. bardzo mało przybiera, pół kg przez dwa miesiące. Wygląda zdrowo,lekarz tez nic nie mówi... ja się martwię bo mało przybiera i mało je. Czy któras z mam miała tak, ze dziecko mimo tego, że mało jadło, mało przybieralo to było wszystko dobrze?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...