Skocz do zawartości
Forum

Syrop clemastinum - ktoś stosował u dzieci?


Rekomendowane odpowiedzi

Już rozwijam....opinię. Mi kilku lekarzy go polecało, więc podawałam, bo wydawało mi się to słuszne, natomiast jedna pani doktor, do której trafiłam, powiedziała, żeby go dawać tylko wtedy, gdy dziecko ma bardzo cieknący katar, bo tak, to może doprowadzić do zapalenia oskrzeli....inni lekarze tego nie potwierdzili, więc nie wiem, chyba raczej nie miała racji, tym bardziej, że jeden z tych, do których chodzę, ma dość duże doświadczenie, choć jest młody, około 40, ale pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka, więc ma do czynienia z różnymi pacjentami...ja liczę się z jego zdaniem, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, tylko tyle mogę Ci odpisać, Margeritko, o tej negatywnej opinii. Pani nie była zbyt rozmowna, raczej stanowcza i małomówna.

Odnośnik do komentarza

Syropu nie podajemy w dzień, gdy dziecko ma mokry kaszel- wtedy trzeba podawać syrop wykrztuśny, nie dłużej niż trzy dni. Clemastinum podajemy na noc, żeby dziecko spokojnie spało. Clemastinym hasco nie zawiera alkoholu. Druga wersja zawierająca alkohol.. spokojnie można stosować od wieku, jaki jest podany na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza

ja kiedyś pytałam o ten benzoesan sodu i pani w aptece powiedziała, ze to jest tylko konserwant, śladowe ilości, więc ja podawałam syropy z nim, nawet kontrowersyjne neozione, ale u nas pomogło, bo przy alergiku jest tak, ze zwykły katar to męczarnia, alergik produkuje więcej wydzieliny, poza tym długo kaszle po chorobie, sprawdziłam na swoim dziecku, że z neozine przechodzi łagodniej, ale też wolałabym syropy bez niego, tylko wtedy najczęściej zostają ziołowe, które trzeba zażywać długo, żeby pomogły i u nas nie zawsze się sprawdzały, bo mimo ich podawania kaszel się nasilał i trzeba było podawać mocniejsze, czyli bardziej chemiczne

Odnośnik do komentarza

Margeritka dlaczego neozine jest kontrowersyjnym lekiem? Często podawałam go moim dziewczynom - jeszcze nawet jak był na receptę i bardzo pomagał

Clemastinum z hasco u mnie jedna dostała w sanatorium przy uciążliwym kaszlu w końcu gdy nic nie pomagało .. to pomogło prawie od razu (a miała go tylko przez 3 dni wtedy zalecone przyjmowanie) ... za którymś razem zasugerowałam go swojej lekarce rodzinnej gdy kaszel u córki po raz kolejny się przedłużał.

Odnośnik do komentarza

Ja też za dzieciaka dostawałam clemastinum , ale jestem trochę w szoku, bo zapamiętałam go jako lek na alergię i faktycznie podaje go dziecku przy ciągnącym się kaszlu czy katarze ale własnej ze względu na to że może to być alergiczne . Nigdy przy zapaleniu oskrzeli itp go nie stosowałam. Ale z dobrych wieści nie znam nikogo kto by miał skutki uboczne, mój syn jest wrażliwy na leki a ten działa bezproblemowo, razem z kaszlem można pozbyć się niechcianej wysypki czy kaszki z policzków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...