Skocz do zawartości
Forum

Przekręcanie się z brzuszka na plecy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Sama nie wiem czy to jest powód do niepokoju. Ale może lepiej spytam aby być spokojniejszą. Mój synek w wieku ok 3 m-cy (w tej chwili dokładnie nie pamietam) zamodzielnie przekręcał się z brzuszka na plecki. Teraz ma prawie 5 m-cy i gdzy położę go na brzyszku to parę minut będzie tak leżał trzymając ładnie gółwę ale jak się zmęczy to sam nie przekręci się. W tej chwili wogóle samodzielnie nie robi tego. Czy powinnam się niepokoić? Udać się do jakiegoś specjalisty? Jakiego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Fionka! Dziecko w wieku 3 m-cy, gdy przekręca z brzuszka na plecki, to robi to niekontrolowanie i nie do końca prawidłowo. W tym wieku zaczynają się pierwsze próby samodzielnej zmiany pozycji. I wtedy dopiero dziecko stawia "pierwsze kroki" w tym kierunku. Umiejętność tę dziecko w pełni osiąga w wieku 6-7 m-cy. Więc myślę, że twój synek ma jeszcze czas, aby opanować obroty. Może warto poczekać kilka - kilkanaście dni i poobserwować synka - może wróci do przewracania się. Możesz mu troszeczkę pomagać w ten sposób, że w leżeniu na brzuszku delikatnie podciągasz pod brzuszek nóżkę zgiętą w kolanku (kolankiem pod brzuszek) - zostawiając synka kilka sekund w tej pozycji. Oczywiście po jednej i po drugiej stronie. A jeśli będzie się przedużać taki stan (że synek nie będzie się przewracał - albo i nawet nie będzie próbował tego robić), to skonsultuj się z pediatrą lub lekarzem rehabilitacji dla dzieci. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...