Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nie mogę się doczekać następnego USG, jestem ciekawa ile mój bąbelek waży :) wizytę mam dopiero 26.08 ...
A u Was maleństwa ile ostatnio ważyły?
Jak z Waszymi ruchami? Mój mały się rozpycha, kopie i miewa czkawkę :)
Powiem Wam, że powoli zaczyna mi być niewygodnie. Ucisk w żebra, zadyszka ... i chyba lekki obrzęk stóp albo mi urosły bo nie wchodzę już we wszystkie buty

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

a dziewczyny powiedzcie mi pracujecie jeszcze?bo hmm ja caly czas pracuje tzn mamy swoj interes(mamy sprzedaz kwiatow)wiec teraz jest akurat najwiekszy szal w interesie i praktycznie ja caly dzien cos robie nie dzwigam ale jesdnak cos tam sie robi i strasznie sie martwie zeby nie zaszkodzic dzidzi,ale z drugiej strony jak bylam w srode u lekarza to wszsystko bylo elegancko,nic sie nie dzialo

Odnośnik do komentarza
Gość MadlenStorm

Dziewczyny, czy wiecie coś na temat skurczy Braxtona Hicksa? jestem w 27 tc i leże obecnie w szpitalu z powodu białkomoczu, martwi mnie natomiast wynik badania KTG, wykres wyszedł mi pofalowany a na monitorze skurcze dochodziły do 42, moja norma to 18-22, podczas skurczy czułam jakby w brzuchu rósł mi balonik, ktory zaraz opadał, skurcze powtórzyły sie 4 razy, nie były bolesne, dwoch wogole nie czułam. Boję się że z tego powodu przedłuży się moja wizyta w tej placówce, a jutro miałam iść do wypisu. Prosze piszcie co wiecie, to jedyne aktywne forum jakie znalazłam, czy miałyście do czynienia z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza

No właśnie rzecz w tym,że ja sobie nie wyobrażam,żeby nie wychodzić z nim na spacery :) wiadomo,że nie zawsze będzie idealna pogoda, ale sama jestem z lipca i uwielbiam ciepło i lato :)
Oczywiście mam parę ubranek na 56 i 58cm, a jak znam siebie to i tak pewnie jeszcze coś dokupie w SH albo na jakiejś promocji :P
lelkkaa... ja jak znam życie to październik będzie ładniejszy niż wrzesien, tak jak rok temu :) ja mialam ślub 19.10 i miałam przepiękną pogodę, a koleżanka miała ślub na początku września i pogode miała jak pod koniec listopada... a przecież nawet w zimie możemy się wybrać na spacer :)
Mój malutki tydzien temu miał 766 :)
a co do ruchów to tak jak mówiłam... cisza :( albo bardzo leniwe kopnięcia :( z tego wszystkiego to juz nawet mi się koszmary śnią :( tym bardziej,że dzidzia nie chce się jeszcze obrócić... u was już są główkowo ?
Mała25.... ja nie pracuję od 4tc, poprzez zbyt dużą szkodliwość no i ze względu na to,że miałam zagrożenie.
Pamiętaj,że najważniejszy jest Twój komfort, bo jak Ty się dobrze czujesz to dzidzia też :)

Odnośnik do komentarza

MadlenStorm... podobno to nie jest nic poważnego, macica przygotowuje się do porodu i tak jak mówisz Ty nic nie czujesz - albo nie pomyślałabyś,że to skurcz - a coś tam się w środku dzieje. Koleżanka miała takie i lekarz powiedział,że jakby było to zbyt często albo skurcze byłyby zbyt mocne to ma się do niego zgłosić.
Ale czy Cie zostawią dłużej to tylko od lekarzy zależy. Jedni twierdzą,że w szpitalu się stresujemy i nie zawsze wszystko jest ok a w domu możemy się bardziej zrelaksować, a gdyby się coś działo to i tak i tak muszą Cię przyjąć na oddział.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, JAK ŻYCIE :D?

Parę dni mnie tu nie było... ostatnio mam jakieś gorsze dni...

Skurcze BH są normalne dopóki są bezbolesne. Jeżeli boli, trzeba koniecznie powiedzieć lekarzowi...MadlenStorm - z tego co piszesz jesteś w szpitalu dlaczego więc nie zapytasz się bardziej wykwalifikowanych osób które masz "pod ręką" ;>

lelkkaa - moja maluśka jest trochę poza normami, jest za chudziutka... w zeszłym tygodniu miała 880 g. a ruchy czuję każdego dnia :) i ... troche mnie one denerwują hahahaha :)

Odnośnik do komentarza
Gość MadlenStorm

No nie boli mnie, czuje tylko taki pompujący się balonik i takie jakby gniecenie, a w moim szpitalu są tacy lekarze że nic nie chcą mówić i z tego co widze to ledwo znają sie na tymco robią, dziewczyna leżała obok, mowiła że krwawi i ją boli brzuch to dawali jej rozkurczowe kroplowki zamiast zbadac, zbadali ją po 3 dniach i kazało się że ma rozwarcie na 2 palce w 25 tc. Weterynarze! Nie wiem co dalej z nią po pojechała do innego szpitala.

Odnośnik do komentarza

tez trafiłam do szpitala, objawy bóle podbrzusza hm uczucie jakbym miała zakwasy i jakby napompowany brzuszek. kilka razy dziennie głównie kiedy wstawałam z łózka albo po dłuższym spacerze albo po noszeniu np. zakupów. Miałam robione KTG, ale nie wykazało skurczy, badanie USG nie wykazalo żadnych nieprawidłowości. Lekarz ginekolog powiedział, że brzuszek może sie napinać 3-4 razy dziennie. z drugiej strony mogą to byc też wzdęcia wynikiem zaparć, które niestety mnie nie omijają :(. Zalecili Luteinę 2x po 2 tabl dopochwowo i 3X po 1 aspargin.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej. Wszystko dobrze, tylko położna się przyczepiła bo nie przytyłam od poprzedniej wizyty. Dzidzia waży ok pół kilograma, ale szybciutko przybiera:) Mój gin wygania mnie na zwolnienie bo się żylaków nabawię... ale ja jestem mądrzejsza i muszę mieć swoje zdanie. U mnie córcia bardzo aktywna:) daje popalić w ciągu dnia i nocą, ale to tak przyjemnie. Test na obciążenie glukozą dopiero przede mną, ale damy radę:) A jeśli chodzi o tą moją pracę to pracuję 8 godzin dziennie ale po powrocie do domu też mam na głowie gotowanie obiadu, sprzątanie, pranie, palenie w piecu itd...więc jestem aktywna- bo nie mam wyboru:) moim zdaniem to dobrze, chociaż czasem z wycieńczenia podam na twarz to myślę, że jeśli dzidzius się ładnie rozwija to nie ma przeciwwskazań do pracy:)

😉

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)
będzie Hania... tez bym chciała nic nie przytyć do nastepnej wizyty :( za te ostatnie 4kg w ciągu miesiąca to by się przestój przydał :P Najważniejsze,że Ty się dobrze czujesz i że z małą wszystko dobrze :) A skoro lekarz mówi,że możesz iść na zwolnienie to dobrze, bo przynajmniej jak tylko będziesz chciała odpocząć to Ci wypisze odrazu a nie będziesz się musiała prosić :) Ja gdybym miała inną pracę to też bym chciała pracować conajmniej do 6mc, a tak to już siedze od stycznia w domu ;]
Jade na zakupy znowu coś pooglądać, póki pogoda sprzyja :)
Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) Byłam ostatnio na badaniach , miedzy innymi musiałam wypić tę glukozę i odczekać dwie h. Ciężko było, bo mało co nie zwymiotowałam, w głowie okropnie się kręciło i przez cały dzień źle się czułam, jednak cieszę się że mam to już za sobą. Dziewczyny czy Wasze maleństwa też często kopią Was o dół brzucha? Tak jakby w pęcherz? Moja Noemi tak kopie że czasem mnie lekko wygina. W niedziele ułożyła się po prawej stronie między żebrem a biodrem i nie mogłam chodzić i głębszego oddechu złapać. A jak chciałam powoli chodzić żeby mała zmieniła pozycję było jeszcze gorzej :(

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fqqmzj7bumxe4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3krntounn6i65.png

Odnośnik do komentarza

Kobietki jestem już w domu,ale w sumie nic konkretnego nie upatrzyłam :( Ale widziałam śliczne pościele i to nie takie drogie :) I wiem już jaką chce wanienkę :)
Ale na pocieszenie kupiłam sobie baleriny materiałowe za 18zł :D
karola, tak glukoza nie jest najlepszym z badań w ciąży,ale najważniejsze zeby badania wyszło dobrze, bo cukrzyca w ciąży to straszne paskudztwo ;/
Mój malec jest jeszcze miednicowo więc najczęściej kopie w górę,ale zdarzyło mi się,że jak pochodziłam dużo to mnie kopał jakby "w środek" ;)
A żeby zmieniła pozycje to najlepiej się położyc,zeby miała możliwośc manewrowania :D

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny
byłam dzisiaj u pani doktor do której chodziłam przed ciążą niestety nie przyjmuje na kasę i nie pracuje w szpitalu :( więc na lekarza prowadzącego nie mogłam jej wybrać, koleżanka chodziła do niej całą ciąże i jak przyszło do porodu w szpitalu to była traktowana inaczej niż babki które chodziły do poradni przyszpitalnej. a co do wizyty to mam drożdżaka :( ostatnio na wizycie w szpitalu mówiłam mojemu doktorowi ze mam upławy ale powiedział że nic takiego nie widzi!!! burak!!! dzidzia ma główkę bardzo nisko :( na szczęście szyjka zamknięta, mam leżeć nie dźwigać ogólnie robić nic

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny,

Nareszcie test obciążenia glukozą mam z głowy :) O dziwo cukier niski (na czczo 71, a norma 74-106, natomiast po 2h od wypicia glukozy tylko 69), zobaczymy, co powie pani dr. Spadła też hemoglobina, ale jeszcze mieści się w dolnej normie. Pilnuję się, żeby codziennie jeść mięso, jajka albo biały ser, bo mam wrażenie, że przez pierwszą połowę ciąży jadłam za mało białka - odrzuciło mnie od mięsa. Teraz jest lepiej. No i nie ukrywam, że niski cukier ucieszył mnie o tyle, że mogę sobie czasem pofolgować ze słodkościami, jeść więcej owoców i moje ulubione ciastka zbożowe. Po tej glukozie mam straszny apetyt na nie słodkie jedzenie. Z przyjemnością zjadłam gołąbki od mamy - jadłabym więcej, ale możliwości żołądka są teraz ograniczone. Jak tylko zrobi się trochę miejsca, wezmę się za futrowanie winogron i naleśników z truskawkami :) Nie mogę się doczekać tych prawdziwych "sezonowych" truskawek - to będzie raj :D

Trzymajcie się ciepło!

http://suwaczki.maluchy.pl/ci-67521.png

Odnośnik do komentarza

Alii... cukrzyca to nie tylko gdy cukier jest za wysoki... Niedobór cukru to też zagrożenie, i wcale nie jest to tak,że jak się najesz słodyczy to wszystko będzie ok, bo są cukry proste i złożone. Np batonik... ok podniesie Ci cukier ale tylko na 1-2h, a tu chodzi o to,żeby dzidzia miała cały czas dostęp do cukrów, które dobrze na niego działają. Dopytaj dokładnie lekarza ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też mam niski cukier choć test obciążenia glukozą mam jeszcze przed sobą. Na czczo z żyły wychodził mi 42 a z palca 64... Konsultowałam to z trzema lekarzami ( panem i panią ginekolog i z lekarzem rodzinnym) i każdy z nich powiedział mi, że zagrożeniem dla dzidziusia jest tylko cukier wysoki, który przekracza normę. Każdy mówił mi również, że nie ma czegoś takiego jak niedocukrzenie - że jest to wymysł kochanych cioć i babć. Ja im wierzę bo każdy z nich pracuje gdzie indziej i nie maja ze sobą kontaktu więc byłoby to dziwne, że mają takie same info. Radzę dopytać swojego zaufanego lekarza bo nie chcę żadnej z Was niepotrzebnie martwić szczególnie teraz kiedy tak bardzo potrzebujemy spokoju:) Ściskam cieplutko, kolorowych snów:)

😉

Odnośnik do komentarza

To "niedocukrzenie" nazywane jest HIPOGLIKEMĄ i ja walcze z takim niedocukrzeniem ale jest jeszcze tak,że nie ma stwierdzonej tej przypadłości ale brana pod uwage była i badania robiłam. Taki szybki spadek cukru , nie u wszystkich tak jest ale u mnie np. z nerw, które odchodza po 2-5 dniach i wtedy ciśnienie spada i cukier razem z nim i ponieżej normy jest az mdleje ;/ teraz się troche uspokoiło przed ciążą ale w ciązy coś znowu świruje mi organizm i słabne troche ale zawsze staram sie jesc jak mam możliwosc co 2 godz i to wystarcza w zupełności :)
Mniej stresu więcej pożywnych rzeczy niż słodycze , tutaj kanapki pozywne jeść, mleczko pic , dużo owocow i warzyw tez spozywac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!
Muszę Wam się pochwalić, że zrobiłam dziś duże zamówienie kolejnych rzeczy do pilęgnacji dzieciaczka i w zasadzie jestem już wyposażona. Na sam koniec zostawiam sobie koszule i staniki do karmienia oraz łóżeczko i pościel.
Mogę Wam polecić fajną aptekę internetową- aptekagemini.pl. Duży asortyment i fajne ceny.

Wczoraj kupiłam kocyk i ręczniki dla małego. Jeden ręcznik w sklepie z rzeczami dla bobasów - 100x100 cm., cena - 45 zł. Drugi w Pepco - te same wymiary, cena 29 zł. Różnicy między nimi nie widzę, za pierwszy przepłaciłam :/

Ogólnie jestem zadowolona, że mam już tyle rzeczy i teraz mogę spokojnie oczekiwać na mojego synka :)))) ech,a to jeszcze tyle czasu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...