Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2014


oby Laura

Rekomendowane odpowiedzi

będzie Hania ja z teściami bym wytrzymała max kilka dni, no może z teściem bym wytrzymała dłużej ale z teściową ... :P
Dzisiaj wybiorę się na małe zakupy z moim A. Może kupię sobie jakieś legginsy czy coś :) no i jak wpadnie coś w oko dla małego to raczej się nie powstrzymam:)
Chciałam jakieś jeansy ciążowe ale mnie wszystkie ciążowe spodnie cisną na dole brzucha. Więc zostają mi legginsy.
Myślę jeszcze nad zakupem adaptera do pasów, musze się zorientować ile to kosztuje i czy warto. Bo wiadomo ja z pasów nie mam zamiaru rezygnować
Aha i dlaczego nie mogę poszukać Was na FB? Nie wiem dlaczego ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)
Jej jedno popołudnie mnie nie było i już taka dyskusja :D
Wiecie co ja nie wiedziałam,ze tak jest z tymi położnymi... U nas nie trzeba miec takiego dokumentu do becikowego. Tylko od lekarza... Co do położnej to własnie tam gdzie ja chce rodzić jest połozna z okolicy i ona np. do mojej bratowej przyjezdzała za darmo, tylko musiała jej bratowa wpisać kiedy była i ile razy. Dlatego jestem taka zdziwiona :)
Ja też ruchy czuje dośc nisko ale może to dlatego,że mój mały jeszcze lezy miednicowo... Mam nadzieje,że do miesiąca czasu już będzie główkowo, bo zaczne schizować :(
Oj wiem jak to jest z teściami... u mnie z kolei z teściową idzie wytrzymać ale teściu.... no modle się codziennie,żeby jak najdłużej siedział w pracy :P
Też sie wybieram dziś na zakupy do Pepco, bo widziałam fajne sukieneczki za 40zł ... Myślicie,że jest sens kupować jeansy?? Ja juz z nadgorliwości sprawdziłam pogode do sierpnia i z tego co widziałam to czekają nas upały, więc nawet jeśli będzie nieciekawa pogoda to wole legginsy albo rajtki i sukienke :)
lelkaa a o jakich pasach mówisz? :>

Miłej niedzielki :)

Odnośnik do komentarza

lelkkaa kupuj kupuj:) mega frajda jeśli tylko się dobrze czujesz:) ja wolę się jeszcze jutro upewnić czy oby na pewno będzie dziewczynka bo jutro mam wizytę:) jak na razie kupiłam sobie trzy pary leginsów ciążowych i tylko w nich chodzę bo w nic innego nie wejdę hehe:))) a poza tym wiem że nic nie ściska mojego bobaska kiedy zakładam takie leginsy z panelem. Nie są najtańsze ale myślę, że warto:)

😉

Odnośnik do komentarza

NO fajne są w Pepco właśnie, tylko nie mieli akurat czapeczek. I jakościowo nie są złe. Kupiłam na 62cm i 68cm bo na 56cm nie warto moim zdaniem. W tydzień lub dwa wyrośnie z tego.
będzie Hania no ja też w nic inego nie wchodzę ale kupuje zwykłe legginsy za 15zł tylko rozmiar XXL i pasuje :) na brzuszek ładnie wchodzą i zakrywają go :) a później najwyżej mamie je dam bo na moja mame będą pasować hihi :) a z ciążowymi już nic bym nie zrobiła

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

W mojej miejscowości zgłaszać się do położnej trzeba w poradni D ( dzieciecej) i jutro pójdę chyba bo ostatnio byłam ale nie było babeczki i wypytam się jak to jest, a jak jest z tym becikowym co ???? Bo mi przysługuje becikowe i to drugie becikowe z racji,że nie mam ślubu i mój dochód jest niski bo uczę się i mam rente po rodzicu jako stały dochód więc to drugie mi przysługije wiec łącznie 2 tys zł powinnam dostać ...

MamaTymona - no jest pediatra ale to stara kobita na pół etatu doktórka sama do niej chodziłam ale boję się już dziecko swoje tu posyłać, mogę bliżej troche ale nie znam lekarzy bo i 18km i 35km do pediatry ;/ także tak źle i tak nie dobrze ;/;/

Sama też legginsy chce sobie zakupić ale nie mogę mieć tych ciążowych na wysoki ich stan a ja muszę mieć gumeczkę pod buniem a nie na lub nad ;/ bo od razu łazienka wymioty. Teraz mam na przecenie za 23zł więc chyba jedne kupie a tak to zwykłe z niższym stanem za 30zł i jakoś doczłapie może do końca. Koszule do karmienia na promocji też już kupiłam za 40zł i czekam aż coś nowego bedzie .... W PEPCO polecam ręczniki za 19,99 zł z kapturkiem są świetne i chłonne :) . Jutro zrobie maraton po sklepach ale na spokojnie i powoli ze względu ,iż powinnam leżeć xD

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Wróciłam :)
No powiem wam,że w Pepco w sumie kupiłam tylko bluzeczke taka dłuższą z krótkim rękawkiem i koszule do spania, po resztę wybiore sie w tygodniu, bo dziś był taki ruch,że nie chciałam się przepychać miedzy tymi ludzmi, którzy nie dość,że pchają się jak dziczyzna to jeszcze jak juz zobaczą mój brzuch to patrzą jak na upośledzoną .... też tak macie?? Takie spojrzenia pod tytułem "oo ciężarna i po sklepach łazi" hehe albo patrzą jak na eksponat w muzeum hehe :D
Poza tym kupiłam sobie sukienke w 4F za niecałe 50zł taka coś jak do gry w tenisa,ale dłuższą :D mega wygodna a cos czuje,że nawet po ciąży mi będzie służyć :D
Do Smyka nawet nie wchodziłam bo ludzi,że łooo... widać,że każdy po wypłacie hehe :D
Ja też muszę nosić pod brzuszkiem wszelkie "gumy", bo tak to mały mnie atakuje :D
Kobietki.... tak to już jest z teściami,ale myśle,że my takie nie będziemy coo... :> :D
Co wy na to,żebyśmy się właśnie wymieniały takimi informacjami pt. gdzie co i za jaką cenę opłaca się kupić? :) Nie każda z nas jest w stanie być na bieżąco :) a np, ja szukałam właśnie tych ręczniczków i teraz już wiem gdzie uderzyć :D

Odnośnik do komentarza

hej dziewczynki:)dawno mnie tu nie bylo ale juz nadrobilam zaleglosci i jestem juz w temacie:)ja powiem Wam ze jak wyszlam od lekarza w srode to weszlam do pepco popatrzalam,popatrzalam i nic nie wzielam..dziewczyny nie wiem strasznie sie boje zapeszyc i nie moge se tego przetlumaczyc .poprostu ciuszki boskie ale nie skusilam sie:(((ja do tej pory nie kupilam jeszcze nawet jednej rzeczy:(u mnie te ruchy tez sa rozne zalezy od dnia a jak sie dluzszy czas dzidzia nie rusza to dostaje wariacji:(ja sie wykoncze do sierpnia z tymi obawami;(

Odnośnik do komentarza

Mała25 ja też tak wariowałam z tym zapeszaniem ale co ma być to będzie, jestem w 7 miesiącu więc wielki czas zacząć wić gniazdko :) 9 miesiąc zostawiam na całkowity odpoczynek i wyczekiwanie.
gabus23 ja dzisiaj też parzyłam na sukienki i spódnice, ale musze te swoje poprzymierzać i zobaczyć jak wyglądam

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

lelkkaa... no ja właśnie wczoraj robiłam porządek i się okazało,że szału nie ma :P większość rzeczy musiałam schować, bo albo za krótkie albo nie wejde ;/
Mała25... ja też tak mam,że trochę się boje,że wole nie zapeszać,ale z drugiej strony co ma być to i tak będzie... a czasem naprawde lepiej rozłożyć koszty, niż potem wyłożyć 1000zł na raz :)

Odnośnik do komentarza

No więc właśnie o te koszty najbardziej chodzi, w jeden miesiąc wydać ponad 100ozł albo 2000zł to masakra. Niektórych na to stać ale ja wole być oszczędna. Lubie poszukać np na allegro jakiś promocji czy licytacji, zawsze coś można taniej kupić :)
Muszę się zastanowić nad kosmetykami, jakiej firmy kupić i jakie ogólnie bo w tym to trochę zielona jestem. Muszę się położnej zapytać bo wiem, że ona wie co dobre dla dziecka i mamy :) no i kazała mi kupić tabletki Burak czerwony dlatego, że dziecko od 7 miesiąca czerpie najwięcej żelaza z organizmu matki i wtedy pojawia się ostra anemia. A te tabletki podobno są dobre. Jeżeli mi je poleciała to kupię. I mówiła, że w tych suplementach to jest za mało tego żelaza żeby zaspokoić dzieciątko. Aha i mówiła jeszcze żeby kupić tego buraka z witaminą C bo trzeba zakwaszać organizm jeżeli są problemy z bakteriami w moczu, a ja właśnie mam.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Kurcze to ja też będę musiała zagadać z położną, która jest u mojego lekarza. Fajna babeczka w sumie to moze coś podpowie, a potem zapytam lekarza jak te położne ze szpitala gdzie chce rodzić. Bo tak jak mówiłam moja bratowa trafiła tak,że rejonowa właśnie była w szpitalu gdzie rodziła. Kurcze zawiłości że hej :D

Odnośnik do komentarza

No właśnie ja mam tak, że te położne które pracują w gabinecie u mojego ginekologa, pracują również w tym szpitalu w którym będę rodzić. A położna, która mnie odwiedzi po porodzie to jeszcze inna kobietka:) w sumie to u mnie nie ma czegoś takiego, że się wybiera położną i spisuje z nią jakieś umowy. Co do zakupów dla maluszka to mam już prawie wszystko tylko łóżeczka brakuje, no i ciuszków jeszcze nie kupuje, ale to tylko ze względu na płeć dziecka, chcę być na 1000% pewna co się tam "ukluło":) jeśli chodzi o zapeszanie to już się nie boję, Bóg jeden wie co będzie, jeśli ma być dobrze to będzie:) i mocno w to wierzę.

😉

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór sierpniówki:)
Lelkkaaja w poprzedniej ciązy nie kupowałam adaptera do pasów,nie widziałam potrzeby,wystarczał mi normalny,teraz też nie kupuję.
Wielki znak zapytaniachyba nie ma takiej opcji żebyś dostała podwójne becikowe bo jest to jednorazowa zapomoga 1000 zł,ale ja się nie znam bo w poprzedniej ciązy ,teraz zresztą też nie dostałam bo mamy za duży dochód,zresztą poczytaj sobie:)
http://www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/becikowe/325576,Becikowe-2014-przewodnik.html
Miłego wieczoru:)

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

MamaTymona - pierwsze 1000zł to takie wynagrodzenie dla mam , ale jest druga opcja że jeśli dochód nie przekracza jakiejś kwoty na 2 osoby czyli na mnie i na dzidzie i jest się samotną matką a jak narazie mam taki status , gdyz nie mam ślubu :) i mam większe szanse na dostanie tej zapomogi czyli drugi 1000zł , moja renta to groszowe sprawy , bo mam jej 700zł ;/ niestety a że mam narzeczonego nie oznacza ,ze jestem mężatką . Będę dowiadywać się i składać papierki i będę wydrapywać od państwa co mi się należy :) . Ale już mi osoby u nas podpowiedziały abym chodziła i dowiadywała się nie w każdej miejscowości pewnie jest tak mhmm ???

Dziewczyny przesąd przesądem ;/ to nie od tego zależy czy donosimy ciąże zdrowo i będzie wszystko ok a od naszych warunków genetycznych to raz a dwa od warunków organizmu czy ciąża jest dla nas obciążeniem . Spokojna głowa i radze już kupowac rzeczy nawet w ciuchlandzie ile nowych rzeczy za groszowe sprawy i 100% bawełna :)
Mi zostało kupić wózek to akurat za miesiąc , później łóżeczko z kołderką i materacem. Za tydzień idę odebrać pościel którą zamówiłam sobie na zyczenie :) no i tam pare łaszków jeszcze takich podstawowych to chodzę i jak się trafi w SH to kupuję . A tak to drobnica mi tylko została jeszcze to też w tym miesiącu rzeczy do pielęgnacji.

Jak macie coś na oku w promocji to mówcie :)
Teraz podpowiem ,ze w rossmanie jest płyn do płukania LOVELA za 13,99 zł 2L i się opłaca , ostatnio proszek do prania kupiłam i pampersiki, chusteczki 180 szt za grosze i podkłady poporodowe i wkładki latacyjne no i ta koszule :) . Także kupujcie bo bez sensu wywalać pieniądze jednorazowo i można wtedy szczególnie ostro przepłacić :)

Kosmetyki podobno bardzo dobre sa z HIPPA ,gdyż sa z naturalnych składników poczytajcie sobie o nich i porównajcie z innymi :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie po weekendzie :)
Ja zabijam teraz czas 2h, bo dziś musze robić kontrole z cukrem ;/ w sumie zastanawiam się jak działa ten glukometr, bo pare dni temu mierzyłam na czczo i mialam 102 i pisało,że ok , no i dziś wyszło mi 72 i też ok... aż tak rozciągła ta skala? dalej tego nie rozkminiam ;/ ale za 2 zbadam (przynajmniej śniadanie mogłam zjesc:D ) to sie okaże.
Heh właśnie w DDTvn mówili,że od 1990r. podwoiła sie liczba CC, bo kobiety coraz bardziej boją się bólu i wolą zapłacić niż cierpieć- ja co prawda jestem przed pierwszym porodem,ale nigdy nie uważałam,żeby poród miał być dla mnie cierpieniem, w końcu urodzę własne dziecko :)) :)) to cud a nie cierpienie...
WielkiZnakzapytania... dzięki za informację, :) z pewnością się wybiore, bo już sobie miejsce w szafie zrobiłam,żeby się zaopatrywać powoli :) A jak się ma w Rossmanie kartę Rossnę to zawsze jakies parę złotych się dodatkowo zaoszczędzi :D
Dziewczyny z tym becikowym to Wam powiem,że faktycznie jest szansa,ale dokładnie sie wszystkiego dowiem, bo tak się zkłada,że miałam staż w gminie i własnie w Świadczeniach Rodzinnych :) ale,że już nie wszystko pamiętam to sie dowiem u koleżanek jak to jest w praktyce :)
miłego dnia ;)

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Też właśnie muszę sobie założyć tą kartę Rossnę bo jej nie mam. Ja też w tym miesiącu chyba postawię na pielęgację.
WielkiZnakZapytania masz rację, w SH można znaleźć cudeńka . Ja już troszkę tych ciuszków mam.
Ale tak myślę, że zacznę trochę kupować na 68cm bo nie wiem czy będzie mi się chciało latać i kupować jak mały będzie miał 2-3 mc.
Ja do końca czerwca chcę mieć wszystko bo jakoś mi wszyscy mówią, że urodzę o 2 tyg wcześniej. Przynajmniej nie będę się martwić czy wszystko mam , nie chcę mojego A obciążać zakupami. Wiem, że by mi wszystko kupił ale to ja wole trzymać rękę na zakupach :)
Koleżanka o której pisałam wcześniej rodziła 14godz ;/ o zgrozo ! Mały urodził się zdrowy , 58cm i 4190g .
Tak myślę jak ja mojego bąbelka będę ubierać jak będą takie upały? Żeby mu nie było za ciepło albo za zimno. Początek sierpnia to w końcu środek lata a jeżeli prognozy się sprawdzą to będzie gorąąącooo .... Wiadomo nie będę z Nim wychodzić w samo południe ale w domu też przecież za fajnie nie jest latem.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

lelkaa... no właśnie ja mam ten sam problem... w sumie mam bratanka który sie urodził w dzień na który ja też mam termin i wiem,że bratowa miała lekki problem, bo z jednej strony siedz w domu jak taka ładna pogoda a z drugiej znowu okien wszystkich nie pootwieram bo wiadomo. jeszcze u nas pokoj jest na zachód wiec słonce mam dopiero ok 16,ale za to dom jest bardzo wysoko i jak tylko wieje wiatr to chce mi okna wyrwać, bo nie ma obok żadnego ani budynku ani nawet drzewa, które troche by tłumiło wiatr.
co do wielkości ubranek to te najmniejsze mam tylko 5 sztuk. Bo tak u mnie rodza się dzieci +/- 3600kg i 55-58cm a z kolei moja teściowa twierdzi,że ja nie urodze dużego dziecka bo ona urodziła jednego 3200 a mój mąż miał tylko 2800 i nieco ponad 53cm ... ja tam wole być przygotowana na wszystko, ale w sumie jestem zdania,że w taką pore jak my rodzimy to lepiej mieć troszkę większe ciuszki zeby się tak nie pociły, niż uciskać je w tzw"w sam raz" i patrzyć jak się męczy.
U mnie waga staneła na 72,5kg :) jak u was?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry
Jeżeli chodzi o ubieranie to moje pierwsze dziecko-lipcowe-w upały chodziło tylko w body,bez czapeczki,czasami skarpetki+przykryte pieluszka flanelową,oczywiście wywoływało to fale oburzenia wśród babć ciotek itp,bo pomimo 35 st upału powinnam chyba zakładać Mu kombinezon:)
gabus23,a dlaczego chcesz siedzieć z dzieckiem w domu?Ja wychodziłam od razu ,położna mi powiedziała że letnich dzieci nie trzeba werandować tylko od razu na spacer.Oczywiście jak były upały to siedzieliśmy w domu i wychodziliśmy jak było chłodniej rano lub po południu-wieczorem.
Ja tym razem dla córci zaopatrzyłam sie w małe rozmiary ciuszków bo mój pierwszy synek urodził się 3 tygodnie za wcześnie -2800g i 53 cm i przez pierwsze tygodnie wszystko na nim wisiało i plątał sie w ciuszkach:)Nienawidziłam tego:)

Mama Tymona(lipec 2013),oczekująca na drugiego szkraba(5 sierpnia 2014).
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgikluwdgv.png

Odnośnik do komentarza

Nie no ja mam jedne body na 50cm i kilka na 56cm w razie czego :) Ale jak to jest z tymi spacerami? Czy na początku tylko na 15min i do domciu i zwiększać czas czy można na małą godzinkę wyjść? Bo tak kisić się w domu to też nie dobrze. Zwłaszcza, że mamy fajny termin :) W sumie jak dobrze pójdzie to do października będzie ciepło :)

http://www.suwaczki.com/tickers/c55f43r8kxyqrpzm.png

Odnośnik do komentarza

Spokojnie lelkkaa , Kasia nie jest często na fb ale na pewno Cie przyjmie :)

No humor mi pogoda popsuła jakoś i sama tez nie bardzo wstałam więc wyszłam na spacer poranny po sklepach ale tez coś nie tak mi było więc kręciłam się po mieście i w końcu poszłam po te legginsy :D az humor się poprawił a także po pościel i piękną mam :) dla malutkiej do lóżeczka zieloną ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...