Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Mały Książę"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

"Mały Książę" porusza, uczy, zastanawia.
To lektura po którą sięgają nie tylko uczniowie, ale także my - dorośli.

Dlatego z przyjemnością zapraszamy do konkursu
"Mały Książę" w którym do wygrania jest nie książka, a gra!
Przeczytaj recenzję!

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/rebel%20logo.jpeg
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/malyksiazegrarebel.jpg

Aby wygrać jedną z 3 gier,

NARYSUJ LUB STWÓRZ DOWOLNĄ TECHNIKĄ ZIMOWĄ SCENERIĘ PLANETY MAŁEGO KSIĘCIA

Na zdjęcia prac czekamy do 14 grudnia 2013r. do północy.

Wyniki ogłosimy 17 grudnia 2013r.

Zapraszamy do zabawy i życzymy wygranej!

Odnośnik do komentarza

Tym razem nie wykorzystałyśmy naszego pomysłu z balonem...
Wspólnie zrobiłyśmy śnieżną kulę, a w niej umieściłam ośnieżoną planetę Małego Księcia wraz z przyjaciółmi. Planeta to kulka styropianowa oklejona płatkami kosmetycznymi, pozostałe elementy są wykonane przez Lidzię z plasteliny: Książę, Róża i Lis- przyjaciele chłopczyka, drzewko z patyczka do uszu, na nim brązowa plastelina. Za kulę posłużył duży słoik napełniony wodą, do środka wsypałam brokat. Jak się nią potrząśnie, unoszą się drobinki brokatu, lecą jak płatki śniegu.

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6893.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6894.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6895.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6896.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6897.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6898.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6899.jpg

Odnośnik do komentarza

Druga nasza planeta, pokryta śniegiem, znajduje się w Kosmosie, oscyluje między gwiazdami, planetami i Słońcami. Jest wykonana z waty i przymocowana do koca, powieszonego w oknie. Darusia wycięła Lisa, bałwanka, wspólnie wycinały drzewka, Lidzia Małego Księcia, a mama pomogła przy Róży, co ma nóżkę z patyczka po lizaku.
Wycięte elementy były składane na pół, dzięki czemu wyglądają trochę przestrzennie.

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6901.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6902.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6903.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6904.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6905.jpg

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6906.jpg

Odnośnik do komentarza

JSmolarek
Tym razem nie wykorzystałyśmy naszego pomysłu z balonem...
Wspólnie zrobiłyśmy śnieżną kulę, a w niej umieściłam ośnieżoną planetę Małego Księcia wraz z przyjaciółmi. Planeta to kulka styropianowa oklejona płatkami kosmetycznymi, pozostałe elementy są wykonane przez Lidzię z plasteliny: Książę, Róża i Lis- przyjaciele chłopczyka, drzewko z patyczka do uszu, na nim brązowa plastelina. Za kulę posłużył duży słoik napełniony wodą, do środka wsypałam brokat. Jak się nią potrząśnie, unoszą się drobinki brokatu, lecą jak płatki śniegu.

ciekawy pomysł :)

Odnośnik do komentarza

Gdy Mały książę ubrał srebrzystą choinkę i ulepił śnieżnego bałwana z nieba zaczęły padać śnieżnobiałe płatki śniegu. Chwycił więc za swe sanki na których woził misia i powędrowali za gwiazdą betlejemską.
NASZA EKO PLANETA
Pracę wykonałam z młodszą siostrą która ulepiła Małego księcia z plasteliny, planetę wykonała z waty, niebo zostało zrobione z reklamówki termicznej a srebrzysta choinka i krzaczki z opakowania po kawie. Jak widać wszystko można wykorzystać.:-))

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6953.jpg

Odnośnik do komentarza

I my próbujemy naszych sił w konkursie, bo przyznam Wam się szczerze, że Mały Książę to moja ulubiona książka jeszcze z czasów szkoły :)
Stworzyliśmy nasza scenerię na talerzu, a dokładnie na bułce: jako śnieg posłużył nam twarożek, ulepiliśmy też bałwana, zrobiliśmy drzewka z ogórka i różę małego Księcia z... wędliny ;P
Niestety z planety zostały już same okruszki ;)

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_6999.jpg

Odnośnik do komentarza

Planeta Małego Księcia w wykonaniu moje Córki Dominiki wraz z moją pomocą.
Planeta księżyc została wykonana z piłki i pieluszki oraz rolek po papierze toaletowym, który ukazał kratery na księżycu. Bałwanek jest również wykonany z rolki po papierze toaletowym i watki :) W przestrzeni krąży Saturn oraz gwiazdy. Na planecie urzęduje w błękitnym kombinezonie Mały Księciunio.

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_7066.jpg

Odnośnik do komentarza

Oto planeta Małego Księcia w zimowym klimacie - wykonana przez 7-letnią Kasię.
Szczegóły techniczne :-) - piłka oklejona białą bibułą, pokryta watą oraz śnieżynkami - śnieżnymi, mieniącymi się na złoty kolor gwiazdkami... a całość dopełnia prawdziwa RÓŻA - pokryta oryginalnym zamiennikiem śniegu...:-) Mamy nadzieję, że tatuś nie zauważy, że ubyło mu ciut pianki do golenia :-)

Odnośnik do komentarza

Ponieważ zdjęcie nie pojawiło się - ponawiam odpowiedź :-)
Oto planeta Małego Księcia w zimowym klimacie - wykonana przez 7-letnią Kasię.
Szczegóły techniczne :-) - piłka oklejona białą bibułą, pokryta watą oraz śnieżynkami - śnieżnymi, mieniącymi się na złoty kolor gwiazdkami... a całość dopełnia prawdziwa RÓŻA - pokryta oryginalnym zamiennikiem śniegu...:-) Mamy nadzieję, że tatuś nie zauważy, że ubyło mu ciut pianki do golenia :-)

monthly_2013_12/konkurs-maly-ksiaze_7067.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...