Skocz do zawartości
Forum

Czemu nie chce jeść? ;(


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny pomóżcie! wczoraj mieliśmy szczepienie (2 pentaxim) i od wczoraj zmiana mleka na bebilon pepti. Mała nie chce pić. Myślicie,ze to "zasługa" szczepienia czy nie smakuje jej to mleko? jaki czas dac jej na przyzwyczajenie? nie zmuszać? czy podawac w inny sposób? np. dziś dałam strzykawką, ale część i tak zwróciła ;( co robić?

Odnośnik do komentarza

dziecko po szczepieniu możne być marudne, obolałe możne dla tego nie chce jeść. Zmiana mleka tez możne mieć znaczenie, jeśli nie chce pic nowego to powróć do starego, ale najpierw daj jej trochę czasu na przyzwyczajenie. Piszesz ze zwróciła, a może nie potrzebuje aż takiej ilości mleka, lepiej dawać po trochu tyle ile dziecko chce a częściej, niż zmuszać do jedzenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3ej28mhgnig12.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

ale ona wogóle nie chciała,wiec podałam jej tego pokarmu tylko 60. A tamtego nie chce podawać,bo nie potrafiła zrobić po nim kupy ;( w nocy je ładnie, bo 120,ale w ciagu dnia trzeba się nakombinowac,żeby cokolwiek wypiła np. dziś o 9 wypiła 60 ml i o 12 też 60 ml i musiałam sie nagimnastykowac ostro. Chyba muszę poczekac kilka dni i obserwować, a jak nie będzie chciała pić,albo nie odniesie to mleko zamierzonego skutku to będzie i tak kolejna zmiana...no bo co innego robić...

Odnośnik do komentarza

skoro byłaś na szczepieniu, to niunia musiała być badana, nic pediatra nie mówiła, przyrosty w normie?? Jak waga ok to dać czas na przyzwyczajenie dawać często i po troszku nie zmuszać bo dziecko będzie źle kojarzyło karmienie . Staraj się podawać codziennie o stałych porach butle powinna się przyzwyczaic

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3ej28mhgnig12.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Myślę, że to chwilowe - "taki tydzień". Szczepienie mogło nałożyć się z jakimś skokiem rozwojowym. Mój Synek miał dokładnie tak samo i też przeszukiwałam internet w odpowiedzi na pytanie "czemu nie chce jeść". Poczekaj, wszystko wróci do normy.

A odnośnie szczepienia - u nas zawsze na trzeci dzień po szczepieniu zaczyna się marudzenie i nie-jedzenie. Potem mija.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc4z17hkuzz3xd.png

Odnośnik do komentarza

dziękuję, mamy się już dużo lepiej ;) wymieniłam małej smoczek na trójprzepływowy 3+ i problem się rozwiązał ;) mała ładnie je, no chyba,że boli ją brzuszek to wtedy malutko zjada ;( alejak przejdziekolka to wraca do formy ;) pewnie za dużo w jednym czasie sie zbiegło- zmiana mleka, szczepienie no i skończenie 3 miesiecy czyli potrzebawiększego smoczka ;) trochę się nmeczyłyśmy, bo nawet wizyta nocna w szputlu zaliczona z powodu (jak sie potem okazało jednak) kolki brzusznej. Doktor mówił,że jeśli nie zacznie jeść to się widzimy na drugi dzień na dowadnianiu organizmu,ale stawałyśmy z babcią na głowie zeby ją nakarmić i na szczescie nas pobyt szpitalny ominął.

Odnośnik do komentarza

dziękuję, mamy się już dużo lepiej ;) wymieniłam małej smoczek na trójprzepływowy 3+ i problem się rozwiązał ;) mała ładnie je, no chyba,że boli ją brzuszek to wtedy malutko zjada ;( alejak przejdziekolka to wraca do formy ;) pewnie za dużo w jednym czasie sie zbiegło- zmiana mleka, szczepienie no i skończenie 3 miesiecy czyli potrzebawiększego smoczka ;) trochę się nmeczyłyśmy, bo nawet wizyta nocna w szputlu zaliczona z powodu (jak sie potem okazało jednak) kolki brzusznej. Doktor mówił,że jeśli nie zacznie jeść to się widzimy na drugi dzień na dowadnianiu organizmu,ale stawałyśmy z babcią na głowie zeby ją nakarmić i na szczescie nas pobyt szpitalny ominął.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...