Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Moja córcia zaczęła się ślinić i wkładać rączki do buzi jak miała 3,5m-ca. Od 4-tego zaczął się koszmar. Płacze praktycznie codziennie, są lepsze dni i gorsze, ale ogólnie jest bardzo niespokojna. Gryzie wszystko co popadnie (nawet moje policzki!), żele, gryzaczki pomagają jej dosłownie na chwilę. W chwilach naprawdę krytycznych pomagają jej leki homeopatyczne: Camilia lub Dagomed44 na bolesne ząbkowanie - zasypia po 15-20min. Kilka razy dostała również paracetamol (po Ibuprofenie ma biegunke). Na szczęście nie gorączkuje, czasami ma jednak stan podgorączkowy. Sofia obecnie ma 5 m-cy a ząbków jeszcze nie widać. Dotyka paluszkami również górne dziąsełka więc wychodzi na to, że idą zęby dolne i górne jednocześnie...Najgorsze są popołudnia i wieczory, na szczęście w nocy śpi. :)

Odnośnik do komentarza

nikawa
Nawilżanie plus odciąganie. Na katarek najlepszy KATAREK ;)
Po Fridzie często rodzice mają chore gardła...a odkurzacz myślę, że się nie rozchoruje ;)

a ja stosuję zamiennie, bo tez jest tak, że im więcej się odciąga, to dużo też się produkuje, więc tak trzeba rozsądnie do tego podchodzić, ale odciąganie jest naprawdę ważne

Odnośnik do komentarza
Gość Dagmara55

Przeżyłam to już z 2 dzieci. Przy każdym rąbku pojawiało się marudzenie i właśnie katarek. Pediatra mówił, że to przez bakteria i polecił stosować naturalną wodę morską, u nas physiomer, który dał radę i nie było rozszerzania się infekcji na ucho.

Odnośnik do komentarza

U mnie etap ząbkowania. Jakiś czas temu wyszły dwie jedynki na dole a potem ok 3 m-ce nic... 2 tygodnie temu pojawiła się dwójka górna i przedwczoraj druga. Na szczęście dziecko nie ma gorączki ani biegunek tylko marudzi, wkłada rączki do buzi, ślini się... Zakupiłam mu żel na dziąsełka, trochę pomaga. A poza tym, to gryzaki i masowanie palcem lub nakładką gumową. Ale jeszcze trochę przede mną, mam nadzieję, że będzie ok :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

My też mamy już 2 dolne jedynki,pierwszy ząbek wyszedł dzień po skończeniu 5 miesięcy :)
Ale chyba idą kolejne...boję się tylko,żeby nie wszystkie na raz (górne jedynki i dolne dwójki).Staś "tylko" jest marudny,nawet bardzo;budzi się w nocy czasem co 1-1.5 godz.,tylko po to,żebym go wzięła na ręce.W dzień bardzo mało śpi (średnio 2 godz jakby to razem policzyć),a jest zmęczony,więc jest zły-lekko mówiąc...
A tu tyle ząbków przed nami... :D

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...