Skocz do zawartości
Forum

Dieta dziecka


katarzyna1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam 20sto miesięczną córkę i obawiam się że za mało jej podaje posiłków.Otóż Patrycja (tak ma na imię moja córka) ostatnio przestała spać po południu więc jak chodzi spać godz 20-21 tak wstaje o 10 i około 11 rano daje jej kasze na dzień potem o 14-15 zupę lub jakieś danie z kartoflami potem o 17-18 mleko modyfikowane no i potem po kapaniu przed snem daje jej kasze na noc.No i wydaje mi się że za mało tych posiłków tzn może nie o tyle za mało jak nie takie bo przecież dziecko w tym wieku je już kanapki no i wcześniej moje dziecko jadło kanapki ale teraz mam wrażenie że brakuje czasu na dodatkowe posiłki.A może nie powinnam jej już podawać mleka modyfikowanego i zamiast mleka to właśnie kanapki...?
Ps: czy pani też ustala dietę dla osób dorosłych?Otóż od dłuższego czasu chodzę na aerobik i chciałabym zastosować jakąś dietę dla szybszego efektu albo jakiś sumplement ćwiczeniowy typu elkarnityna czy coś w tym stylu...Mogłaby pani mi coś doradzić?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry

Zaleca się aby dzieci jak i osoby dorosłe spożywały 5 posiłków w ciągu dnia. Powinny być one zbilansowane pod względem białka, tłuszczu, witamin soli mineralnych.

Z Pani postu bardzo mało informacji dowiaduje się na temat dań. Nie wiem czy zawierają warzywa, jak dużo owoców wstępuje, i czy w ogóle.

Córka bardzo długo śpi.
Brakuje mi też informacji jak córka się rozwija, ile obecnie waży i jaki jest jej wzrost, czy ma apetyt.
Należy pamiętać że śniadanie powinno się spożywać w ciągu 30 minut od wstania z łóżka. Jaką kaszkę córka spożywa na śniadanie, na jakim mleku?

Na pierwszy rzut oka, brakuje mi warzyw, owoców oraz kwasów omega -3 warunkujący prawidłowy rozwój mózgu dziecka.
Jeżeli kaszka wieczorna i poranna jest na mleku modyfikowanym to zalecam około godziny 17-18 podać małej jakąś surówkę warzywną lub sałatkę owocową.
Kolacja też by mogła być bardzo urozmaicona - serek biały z warzywami, jajko na miękko, kanapki z pieczywa graham z dobrej jakości wędliną i pomidorkiem bez skórki.
Jaki rodzaj napojów dziecko spożywa?

Odnośnik do komentarza

Suplement diety - L- karnityna bardziej wskazane są dla osób dużo trenujących około 6 h w tygodniu.
Ponadto aby przyniosła efekt stosuje się ją w dawce 3 gramy na dobę.

Przede wszystkim powinna Pani przeanalizować swój sposób żywienia. Pomocne będą w tym artykuły:
1.http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
2.http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Oczywiście bardziej efektywna byłaby konsultacja w gabinecie dietetycznym, gdzie na podstawie dokładnej analizy sposobu żywienia można wskazać błędy i podać zalecenia.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli chodzi o szczegóły podawanych dań to przeważnie na obiad podaję coś gotowanego przez siebie (czasami zupki ze słoiczka) jeśli to jest zupa to z warzyw w zupie jest marchewka która do niedawna moja córka bardzo lubiała (teraz już mniej) natomiast jeśli jest to danie z kartoflami to jakiś kotlet czy pulpety (które bardzo lubi) ale już bez żadnych dodatków ponieważ buraczków gotowanych od początku mi nie chce jeść surówkę ostatnio jej dawałam taką z kapusty marchewki jabłka to też nie chciała no a do niedawna podawałam jej takie danie z ogórkiem korniszonym który też bardzo lubiała jeść (nawet na samo) ale też już jej to minęło.Natomiast jeśli chodzi o owoce to najczęściej je banany i jabłka chociaż zdarzyło się że i pomarańcze jadła ale teraz jak jej się da mandarynkę to się krzywi.Zazwyczaj podaje swojej córci to co my sami jemy no a ja nie byłam nauczona jadania brokuł szpinaku fasolki itp.
Tak ma pani racje że córka długo śpi.Co do rozwijania się to chyba nie ma żadnych niepokojących sygnałów ponieważ jest pod kontrolą lekarza i nic lekarz nie zauważył niepokojącego.Przy ostatnim szczepieniu (10 października) ważyła 11.730 a mierzyła 83,5 z tym że do tego czasu miała normalny apetyt a teraz mam wrażenie jakby nie chciała jeść np rano jak się budzi po tych przypuśćmy 12godz to moim zdaniem powinna być głodna a ona zdarza się że mi nawet całej kaszy nie zje (czyli 200ml wody na 6łyżek kaszy).W ogóle jakaś teraz grymaśna się zrobiła co do jedzenia że sama nie wiem co już jej podawać a może to taki wiek?Kaszki daje jej Bobovita na dzień mleczno ryżową natomiast na noc ryżową z tym że nie na mleku modyfikowanym tylko na zwykłym mleku sklepowym 3,2%.Mleko modyfikowane postanowiłam jej odstawić (podaję sporadycznie jak jesteśmy poza domem) ze względu na to że mało jadła "ludzkich" posiłków typu parówki czy też jakieś kanapki.Dodam jeszcze że mała nie chce mi jeść mięsa.Jak była młodsza i jadła miksowane zupki to bez problemu jadła a teraz jak tylko zobaczy w zupie to wypluwa.Kotlety czy też pulpety zje ale takie mięso w kawałkach jak jest w zupie to wypluwa.Rybę smażoną też jej próbowałam dać ale nie chciała tak jak i jajko gotowane na miękko.Jeśli chodzi o napoje to kupuje małej herbatkę w granulkach EKOLAND owoce leśne lub jakiś inny pojedyńczy smak...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...