Skocz do zawartości
Forum

Olej w diecie maluszka?


Gość Ziggy

Rekomendowane odpowiedzi

Każdemu człowiekowi potrzebne są różnorodne składniki pokarmowe - także tłuszcze. Przede wszystkim tłuszcz jest niezbędny do budowy komórek, ale też szereg witamin i składników mineralnych rozpuszcza się w tłuszczach a nie w wodzie, na przykład witaminy A, K, D, E i bez tłuszczu się nie przyswoją. Dlatego nawet posiłek dla dziecka pełen witamin może być bezwartościowy jeśli nie zawiera tłuszczów.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

moja mała nie znosi oliwy z oliwek i nie tknie niczego co tylko nią pachnie. próbuję z masłem, ale są podobno jakieś oleje właśnie dla dzieci, mają inny smak a walory oliwy z oliwek..ale jeszcze na nie nie trafiłam. może ktoś coś podpowie??

Odnośnik do komentarza

Kasia, kupiłam w sklepie z eko żywnością, stacjonarnie. Może u Ciebie gdzieś gdzie mieszkasz też taki sklep jest. Faktycznie jest krótko ważny bo 3 miesiące. Nie jest nic napisane o dostępie do światła ale jest w butelce z ciemnego szkła więc może w ten sposób to załatwiono. Trzymać należy go w lodówce.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqroeqddnm9ysl.png

Odnośnik do komentarza

Po tym jak wczoraj napisałam posta byłam na zakupach i znalazłam taki sklep. Olej trzymali tam w lodówce, świeży, kilkudniowy. O tym, że nie powinien mieć dostępu do światła czytałam gdzieś w internecie, ten który kupiłam oprócz tego że w ciemnej butelce, jest też zapakowany w styropianowe opakowanie.
Dzięki za info, od dziś Mały będzie jadł zdrowiej :)

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...