Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Ciesz się dobrą formą po ciąży"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąża może pozostawić na ciele kobiety liczne rozstępy i blizny.

Wszelkie niedoskonałości można skutecznie zwalczyć za pomocą nowoczesnych zabiegów, które niszczą tkankę tłuszczową i przywracają skórze atrakcyjny wygląd.

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie:
Jaki jest Twój sposób na powrót do formy po ciąży?

Nagrodą w konkursie jest zabieg Kryokontur, który dzięki wykorzystaniu zjawiska kriolipozy pomaga zniwelować defekty skóry, przywracając jej gładkość
i elastyczność. Zabieg jest bezbolesny, a jego efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 grudnia.

Powodzenia!

Regulamin konkursu


Odnośnik do komentarza

Witam , ja po ciąży wróciłam szybko do formy. Rada: Spędzaj dużo czasu z dzieckiem razem ćwicz dbaj o dietę swoją i dziecka, sama sobie gotuj najlepiej, nie daj się wyręczać - sił Ci nie braknie! Brzuszki z dzieckiem to przyjemność, zabawa dobrze spala zbędne kilo i nie stresuj się:) Do tej pory moja waga jest dobra. A czas z dzieckciem najlepiej spala zbędne kilo

Odnośnik do komentarza

Najskuteczniejszym sposobem powrotu do formy to nie odchodzenie od niej ;) skuteczny sposób to zakończenie objadania się po urodzeniu, koniec ze słodyczami i wylegiwaniem się ! teraz biegam robić mleko! kiedy dzidzia krótko śpi, w tym czasie biegam po zakupy i robię wszystkie inne rzeczy w biegu ;)

Odnośnik do komentarza

Powrót do formy po ciąży to przede wszystkim próba powrotu do normalności, do rzeczywistości i stałych codziennych obowiązków. To na pewno uzdrowi nas psychicznie po wszelkiego rodzaju stresach związanych z okresem ciąży i porodem. Jeśli chodzi o fizyczny powrót do zdrowia to nie ma na to recepty, w dużej mierze zależny to od budowy ciała i zdolności reperacyjnych naszego ciała. Jednak pewne zabiegi potrafi choć troszkę zniwelować nieprawidłowości w naszym wyglądzie wynikające z okresu ciąży. Wszelkiego rodzaju olejki na rozstępy w sumie mało co pomagają, lepiej zapobiegać ich powstawaniom w okresie ciąży niż ich usunięciu jak już się pojawią. Na pewno samo ich użycie zapewni nam komfort psychiczny, że robimy coś dla odzyskania formy psychicznej. Na pewno zabiegi kosmetyczne różnego rodzaju na rozstępy w lekkim stopniu potrafią nie tylko usunąć blizny, rozstępy lecz zmienić ich kolor dostosowując je do koloru naszego ciała. Uprawianie wszelkiego rodzaju sportów jest receptą 100%, po roku można na prawdę wrócić do swojej wagi i kondycji z okresu przed0ciazą.

Odnośnik do komentarza

Kiedy byłam w ciąży jak większość kobiet się martwiłam,
że tu i ówdzie za dużo przytyłam.
Na szczęście nie musi być trudny powrót do formy,
trzeba tylko przestrzegać pewne normy.
Myślę, że na dobry początek spacery są najlepsze,
można rozruszać ciało i pooddychać świeżym powietrzem.
Ja po urodzeniu Wojtusia dobrą dietę wprowadziłam,
i na zajęcia z zumby chodziłam.
Uwielbiam pływać więc na basen się zapisałam,
a także wizytę u fryzjera i kosmetyczki miałam.
Dodatkowo jeździłam na rowerze i dużo z synkiem się bawiłam
i nim się spostrzegłam doszłam do formy i parę kilo zrzuciłam.

Odnośnik do komentarza

Jestem miesiąc po porodzie.Do formy wracam bardzo szybko pomimo silnie aktywnie spędzanej każdej minuty:).Dużo ruchu ale przede wszystkim dobre nawyki żywieniowe jakie zawdzięczam cukrzycy którą nabyłam w ciąży...po ciąży cukrzyca odeszła a dobre zdrowe nawyki żywieniowe zostały..jem często mało i odpowiednio bez tłuszczu,cukrów i staram sie unikać tego co ma dużo emulgatorów i dzieki temu wiem że mam wartościowy pokarm dla maluszka który serwując odejmuje mi również troche tłuszczyku na brzusiu:)...To mój sposób na powrót do świetnej formy nie tylko fizycznej ale i psychicznej.Polecam:)

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna72

Ja zaczęłam ćwiczyć na orbitreku.Mogłam do niego wrócić po ok.1,5 miesiącu, ponieważ miałam cesarkę więc musiałam wcześniej otrzymać zgodę od ginekologa, że już mogę.Na co dzień wmasowywałam serum na rozstępy, myślę,że trochę je zamaskowałam bo dziś nie są już takie duże jak mi się wydawało na początku. No i ważne jeszcze o dobre samopoczucie ,że warto zadbać o siebie bo wkrótce było już widać pierwsze postępy.

Odnośnik do komentarza
Gość karolineczka9

POWRÓT DO FORMY PO CIĄŻY TO BARDZO TRUDNA SPRAWA, PRZYNAJMNIEJ DLA MNIE. Z POCZĄTKU FAJNIE, WRACASZ W MIARĘ DO STANU PRZED CIĄŻĄ,(OCZYWIŚCIE JEŚLI NIE DOPUŚCIŁO SIĘ W CIĄŻY DO MAKABRYCZNEGO PRZYTYCIA) ALE PO PEWNYM CZASIE, NAWET JEŚLI MA SIĘ BARDZO SILNĄ WOLĘ, I JEST SIĘ AKTYWNYM, DBA SIĘ O SIEBIE, TO JEŚLI CHCE SIĘ KARMIĆ DZIECKO PIERSIĄ TRZEBA JEŚĆ. JA JEŚLI NIE ZJADŁAM "TAK KONKRETNIE" TO NIE MIAŁA POKARMU DLA MAŁEJ, WIĘC ZALEŻY JAKIE MA SIĘ ZDANIE NA PEWNE TEMATY - ALBO NIE KARMISZ PIERSIĄ TYLKO PRZECHODZISZ NA SZTUCZNY POKARM I TRZYMASZ FIGURĘ , ALBO JESZ, KARMISZ I BRZUSIO ROŚNIE. ( OCZYWIŚCIE NIE MÓWIĘ, ŻE WSZYSTKIE KOBIETY TAK MAJĄ- ALE JA TAK). NALEŻY NIESTETY WYBRAĆ MNIEJSZE ZŁO - DLA KAŻDEJ KOBIETY INNE. JA KARMIĘ NADAL, ALE TERAZ POMAŁU PRZESTAWIAM MAŁĄ NA COŚ INNEGO NIŻ MOJE MLEKO. ODNOSIMY POMAŁU NIEWIELKIE SUKCESY. JA MOGĘ ZACZĄĆ MNIEJ JEŚĆ A PRZY MAŁEJ TEŻ TRZEBA SIĘ JUŻ BARDZIEJ RUSZAĆ MIMO ŻE TEGO NAM NIE BRAKOWAŁO. MYŚLĘ, ŻE ODPOWIEDNIA DIETA, RUCH I ZADBANIE O SIEBIE MOGĄ POMÓC W POWROCIE DO FORMY, POMIMO ŻE BĘDZIE TO NA PRAWDĘ DUŻO TRUDNIEJSZE TERAZ, NIŻ NP. 4 MIESIĄCE PO PORODZIE, ALE TRZEBA SPRÓBOWAĆ.

Odnośnik do komentarza

ja na szczęście wróciłam szybko do formy w przeciąg 3-4 miesięcy po porodzie kto znajomy mnie spotkał dziwił się że nie widać żebym dziecko dopiero co urodziła, tak wiec 16kg które przytyłam w ciąży spadły moment:)
teraz ważę mniej niż przed ciążą...
zatem żadne ćwiczenia i wysiłki nie były potrzebne w moim przypadku...
Jedyne co stosuje po ciąży to suplementy na wypadające włosy i skończyłam kurację na rozstępy na brzuch zakończone powodzeniem:)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

Pierwszy rok życia dziecika jest dla jego rodziców niezwykle ważny .To czas budowania rodzicielskiej więzi, tworzenia bliskości, okazywania uczuć i poznawania się na wzajem...
Wychowywanie bowiem to nie tylko karmienie, noszenie na rękach, nieprzespane noce i nieustanne zmęczenie...Wychowywanie to także długie spacery, fikanie koziołków na trawie, skakanie przez przeszkody, zabawa w berka, pływanie i gra w piłkę...
Radość, którą codzinnie czerpię ze wspólnej zabawy z Polą i Idą pozwoliła mi zgubić nie tylko wspomnienia o wszelkich trudach i niedogodnościach związanych z macierzyństwem, ale i wszystkie zbędne kilogramy...

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na powrót do formy sprzed ciąży:
- karmienie piersią - na prawdę dziecko "wysysa" nagromadzone kilogramy
- zbilansowana dieta - zdrowe jedzenie bez fast-foodów i tony słodyczy
- delikatne ćwiczenia (jestem po cesarce), a potem basen
- spacery z dzieckiem - świeże powietrze i kilometry zrobione z wózkiem pomagają w zgubieniu dodatkowych kilogramów
- nie stresować się i nie wierzyć w różne dziwne sposoby i opowieści z forów o traceniu kilogramów po ciąży, które są często wyssane z palca, ciąża i macierzyństwo to cudowny czas i dłuższy powrót do formy nie powinien zakłócać tego wspaniałego okresu, a jak zostanie kilka rozstępów - no cóż - pamiątka :)

Odnośnik do komentarza

O swoją formę zaczęłam dbać już w trakcie ciąży. Zbilansowana dieta, odpowiednie kosmetyki, sen i duuużo, dużo ruchu. Poród odbył się naturalnie, przez karmienie piersią szybko zrzuciłam kilogramy (nawet kilka tych, które przeszkadzały mi przed ciążą :P). W sumie 3 tygodnie po porodzie ważyłam 17 kg mniej niż przed ciążą, a w ciąży przytyłam jedynie 9 ! Codzienne spacery z dzieckiem oraz ciągłe dbanie o zdrowe odżywianie pomogły mi szybko wrócić do formy. Nieocenione okazało się również HULA-HOP! Moja Malutka Córeczka od samego początku chętnie patrzyła na (początkowo nieudolne) kręcenie przez Mamę żółtym kółkiem :) Choć na początku wydało mi się to niemożliwe, już po tygodniu potrafiłam kręcić hula-hopem przez pół godziny. Dzięki temu ujędrniłam partie brzucha. Myślę, że dla zachowania formy i dobrego samopoczucie ważne jest również dbanie o własny wygląd. Może zabrzmi to dziwnie, ale jestem Mamą i nie zawsze mam siłę umyć głowę, zrobić makijaż czy ubrać się w coś, w czym wyglądam "fajnie". Jednak zbieram się w sobie i codziennie staram się, żeby z lustra nie patrzyła na mnie stereotypowa Matka-Polka, ale atrakcyjna i AKCEPTUJĄCA SIEBIE kobieta. Myślę, że sekret dobrej formy tkwi przede wszystkim w naszej głowie !!! Pozdrawiam wszystkie Mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Jak tylko minęły dwa tygodnie po porodzie zaczęłam ćwiczyć, w domowym zaciszu jak maluszek tylko usnął, 30 brzuszków, 30 skłonów, 30 pompek, 30 podciągnieć nóg wyprostowanych na każdą nogę i tak dwa razy dziennie. Po 6 tygodniu zaczełam biegać 20min truchtem i robię to do dziś a mija 21 tydzień po porodzie ;) O dietę sie nie martwie bo karmię piersia wiec jem zdrowo. Dziś ważę 52 kg, i brakuje mi tylko jednego kilograma do wagi sprzed ciąży ;) także drogie Panie troszkę determinacji, samo zaparcia i da się radę :) A pragnę podkreślić że nie należę do osób które mają szybką przemianę materii, no i te nieprzespane noce i prace domowe też duuużo dają :)
Dla wszystkich Pań które martwią się że nie schudną po porodzie:
Głowa do góry !! DACIE RADĘ ! ;)

Odnośnik do komentarza

Po drugiej ciąży stosowałam 5 zasad. Tylko 5. I do tego prostych. 1. karmienie piersią - chyba nikomu tu nie trzeba opisywać korzyści fizycznych, psychicznych i w ogóle wszelakich dla mamy i dziecka 2. dieta mamy karmiącej - owocowo-warzywna, tłuszczu jak najmniej, a ze słodkości jedynie słodkie buziaki od mojego synka 3. ćwiczenia z dzieckiem: znalazłam zestaw kilku ćwiczeń do wykonania z dzieckiem. Ćwiczyłam, a właściwie ćwiczyliśmy codziennie. Dla synka to była niezła zabawa, uwielbiał leżeć na pleckach gdy ja robiłam nad nim "pompki" dając mu buziaki raz w jeden raz w drugi policzek. 4. spacery - codziennie, w pogodę i niepogodę. Spacery to zła nazwa, raczej marsze i to konkretne. Spacer w szybkim tempie, jakby miał nam za chwilę uciec autobus :) Bardzo szybko spodobały się synkowi, na tyle, że gdy budził się we mnie leniuch i zwalniałam, patrzył zdziwiony swoimi wielkimi oczami, a gdy nic się nie zmieniało wołał: "E!" jakby chciał powiedzieć :"no co jest, mamuśka? Co tak wolno? Wrzucaj drugi bieg!" I tak stał się moim osobistym trenerem. 5 (dla mnie okazała się najtrudniejszą zasadą) pogódź się sama ze sobą. Że wychodząc ze szpitala mam nie tylko synka, ale też brzuszek - to naturalne. Że nie ma co oczekiwać cudów po pierwszym miesiącu ćwiczeń - to oczywiste. Powtarzałam to sobie codziennie i jakoś poszło. Ćwiczenia ze smykiem stały się codzienną, zwykłą porcją zabawy. Nawyki żywieniowe rzeczywistymi "nawykami", a spacery w ekspresowym tempie - codziennością. Dziś mój synek kończy 10 miesięcy, a moje jedyne "pamiątkowe" kilogramy po ciąży to właśnie te słodkie 10 kg leżące teraz w łóżeczku i uśmiechające się przez sen.

Odnośnik do komentarza
Gość Dobrochna Jezierska

Moja metoda ! W ciąży przytylam z 63 do 98 !!!! Dziś 2 lata po. Porodzie ważne 61kg jak ? Jedzenie 5 posiłków przy 2 latku i 2 psach będąc samotna mama- niemożliwe :)! Wiec gotowalam dla synka ale ciut wiecej ;) i jedliśmy razem zdrowe gotowane na parze posiłki - miedzy nimi jogurt i owoce ! Słodycze tylko w sobotę niestety ... Ale efekt jest ! Synek bardzo zadowolony bo jedlismy to samo dzieki czemu nie zerkal na moj talerz gdzie czesto goscic moglo cos nie odp dla niego jako posilek ;) a ciekawosc niezaspokojona ! !!!!Nie sztuka rządac efektów natychmiast sztuka jest cierpliwa i spokojna praca nad waga ! Kobiety sa rożne i rożne maja predyspozycje do tycia - mój sposób był poparta samoakceptacja ! Bez stresu o to jak wyglądam spokojnie zabraliśmy sie za odchudzanie ! Dzieki powolnemu spadkowi wagi nie bylo problemow ze skora ;) I zasadnicza zasada nie zjadajmy oprócz naszych posiłków --nakladanych na mały talerz - żeby oszukać mózg !;) resztak z np obiadów naszych pociech !!!! To pods błąd przysparzajacy nam niestety kg !!! Najpiękniejsze kobiety to szczęśliwe kobiety - i to jest to !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...