Skocz do zawartości
Forum

Posiłki w przedszkolu/żłobku


Gość yvonne278

Rekomendowane odpowiedzi

Posłałam 2latka do klubu malucha, w którym wydawane są posiłki- dwa śniadania i obiad. Uczęszczają tam także dzieci starsze- trzy i czterolatki. Syn jada w domu to na co ma ochotę, w granicach rozsądku oczywiście, ale tych jego ulubionych dań jest raczej niewiele. W przedszkolu serwowane są normalne, zbilansowane, różnorodne dania, których on albo nie zna albo nie jada w domu. I teraz moje pytanie... Jak wpłynąć na dziecko, żeby stołowało się razem z innymi? Czy przyjdzie to naturalnie, podpatrując innych kolegów i się przełamie samodzielnie? czy też muszę uczestniczyć w tym głównie ja?... Nie wiem czy mam posyłać go nakarmionego- bo pewnie nic nie zje, czy wręcz przeciwnie- "głodnego" żeby to też mu pomogło zabrać się za nowości przedszkolne. Mam nadzieję że jest to pytanie do dietetyka a nie psychologa:)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Proszę podawać zawsze śniadanie w domu, przed wyjściem do przedszkola.

Posiłki w przedszkolach są zazwyczaj dość wartościowe. Wspólne spożywanie posiłków, sprawia że dzieci uczą się spożywać warzywa i owoce, pożywne dania i poznają nowe smaki.

Dwulatek powinien mieć już dawno wyznaczone pory posiłków, przez co nie będzie podjadał i tył a co najważniejsze prawidłowo się rozwijał.
Synek powinien jeść w przedszkolu, bo potem wstępują za duże przerwy pomiędzy posiłkami.
Prowadząc go do przedszkola, warto powiedzieć dziecku po zapoznaniu menu, co będzie dziś, jadł, a w drodze do domu zapytać co było, czy mu smakowało itp.
W przedszkole opiekunki, powinny zwrócić uwagę, co mały je, oraz zachęcić (ale nie zmuszać) do jedzenia.
Ogromną rolę odgrywają Panie pracujące w przedszkolu.

Jeżeli dziecko nie lubi jeść samo - może warto kilka razy przyjść na obiad do Klubu i spróbować z nim to zjeść, wcześniej zamawiając porcję dla siebie.

Pytanie do Pani co dziecko w ogóle je?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...