Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć niemowlaka pić wodę i herbatkę?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że ciężko oddaje stolec?męczy się?
Tylko poprzez częste podawanie może się nauczyć. Ale jak dziecko nie jest spragnione, to raczej nie pije :/ Mój synek wypił dwie butelki z wodą, gdy miał 6 tygodni, bo mnie nie było 3h w domu ( musiałam pozałatwiac formalności przed chrzcinami). A jak byłam przy nim, to butlę z wodą wypluwał.
A od początku mała miała zatwardzenia? Może jednak trzeba mleko zmienić? Ja karmię piersią, ale o tym bym chyba pomyślała karmiąc mm, gdyby pojawiał się problem.
Latem dziecko częściej bywa spragnione.

Odnośnik do komentarza

na poczatku nie było problemu, karmiłam tylko piersią, ok. 3 tyg temu musiałam dokarmiać mm, ale pierś też była i było wszystko w porządku-mleko Gerber, potem zmieniłam na bebiko,bo polecane i podobno jedno z lepszych i piersią prawie przestałam karmić i zaczął się cyrk z zatwardzeniami, zmieniłam na bebilon na koli i zaparcia i podaję dicoflor 30,ale nic nie ruszyło. Połozna zasugerowała,zeby wrócić do gerbera,wiec powoli wracam,ale narazie niestety nic ;( jedynie gdzie zrobi kupę to w wodzie,ale nie chce,zeby się przyzwyczaiła. Podobno,ze woda pomoga w oczyszczaniu.

Odnośnik do komentarza

My podajemy synkowi Hipp Comfort ( Łagodzi wzdęcia i zaparcia) od czasu kiedy pije to mleko brak kolek i z kupą też nie ma problemu jest codziennie - czasami nawet nie tylko jedna :) Mleko nie jest tanie bo za puszkę 350 g trzeba zapłacić prawie 30,00 ale wydaje mi się, że warto dla spokoju maluszka i mamy :). A co do picia może spróbuj łyżeczką mojemu maleństwu taki sposób bardziej odpowiadał.

Odnośnik do komentarza

W ciągu 3 tygodni 3 razy zmieniłaś dziecku mleko, więc nic dziwnego, że są problemy. Dzieciom często to się zdarza przy zmianie preparatu.
Zdecyduj się na jeden preparat i podawaj go, jeśli problemy nie ustąpią po 1-2 tyg. wtedy pomyśl o zmianie mleka.
Do picia najlepsza jest woda przegotowana. Herbatki słomkowej nie podaje się małym dzieciom - czarna herbata zawiera teinę (czyli kofeinę). Jeśli chcesz herbatki to może być rumianek (ale może uczulać) lub koperkowa (ale w zbyt dużych ilościach może nasilać problemy z brzuszkiem). Wybieraj też herbatki zaparzane, bo te granulowane to sam cukier niestety.
Podawaj po troszkę wody co jakiś czas, może dziecko wypije z łyżeczki albo kieliszka do karmienia? Jeśli nic nie pomoże pozostanie lekkie rozwadnianie mleka, wtedy pewnie da się "oszukać"

Odnośnik do komentarza

Mój (teraz 5 miesięczny) synek od początku jest na mm i pije wodę, a teraz dodaję mu do niej sok jabłkowy lub z marchewki (proporcja 1:2). Na spokojnie, konsekwentnie podawaj wodę, z czasem się przyzwyczai i załapie. Mój jak tylko widzi niebieską butelkę (mamy avent naturall niebieskie do wody, białe do mleka) to sam już łapie rączkami i się cieszy. Ogólnie bardzo lubi pić. U nas herbatka rumiankowa i koperkowa powodowały wzdęcia - dramat! Podobnie jak bebilon comfort. W końcu przeszliśmy na hipp bio 1 i jest OK. Do tego codziennie (3-4 razy) masaż brzuszka. To najlepszy sposób na kolkę, wzdęcia i zaparcia. Mój Mały ja cały dzień nie zrobił kupy, to przed kąpielą rozgrzewałam mu brzuszek (! to jest bardzo ważne) i robiłam masaż. Instrukcji w necie jest wiele. Zawsze zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.

btw Parenting.pl jest patronem (w sensie, że poleca) SuperZabawki MR B - my ją akurat mamy. To jest taka przytulanka stymulująca zmysły wzorku i dotyku, a dodatkowo ma wkład w sobie, który nagrzewa się w 3 sekundy i działa rozkurczająco na brzuch. Pomaga się przez to wypróżnić dziecku.
http://katalog.parenting.pl/p/33492,superzabawka-mr-b-na-kolke

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc4z17hkuzz3xd.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za te wszystkie rady,jestem wdzięczna, co prawda próbowałam juz prawie wszystkiego, teraz pani doktor kazała zmienić mllko na ha nan, bo mała jest niespokojna i płaczliwa, kolki wróciły, a co do dopajania to stwierdziła,ze przecież w mleku jest woda i nie trzeba dopajać, chyba,że latem kiedy dziecku chce się pić. Ja jednak podaję nadal wodę,ale niestety nadal małe ilości wypija, woda przegotowana czasem z glukozą,herbatki odpadły,bo działają niekorzystnie.

Odnośnik do komentarza

Kombinuję łyżeczką, strzykawką, butelką, samej wody to wogóle problem, lekarka kazała ewentulanie rozcieńczac mleko, tyle,ze wtedy trzeba karmić czesciej, wiec może to jest jakieś wyjscie. Teraz je ładnie co 3 godziny i to ma akurat uregulowane, w nocy zaczyna się ten czas wydłużać i szkoda tego niszczyć...no ale jakie inne wyjscie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...