Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Polowanie na skrzaty"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytałam, jak złapać Skrzata swoją córeczkę. Dowiedziałam się, że najlepiej będzie jak pomoże nam w tym bardzo głodna gąsienica. To ulubiona postać z bajeczki mojej Haneczki. :)
-"Mamusiu, przecież jak z maciupkiego jajeczka wyjdzie okrutnie głodna Panna Gąsienica i zaczynie swoje degustacje, to musi przy okazji znaleźć Skrzata - bo On je to samo co Ona. :) ... A jak go znajdzie, to razem usiądą do kolacji, a później razem zasną - to wtedy może Tata go złapać, bo Ty się boisz robaczków".
Uśmiałam się i powiedziałm Hani, że Skrzaty, to nie robaczki, ale może lepiej, żeby Tata go złapał, bo właściwie Skrzata to może też będę się bała. :)

P.S. Dołączam zdjęcie naszego małego Skrzata. :)

monthly_2013_11/konkurs-polowanie-na-skrzaty_5663.jpg

Odnośnik do komentarza

Skrzaty wbrew pozorom nie jest tak trudno złapać, mimo, że są małe i świetnie się chowają to mają jedną malutką wadę. Otóż jak każdy wie skrzaty to ogromne łasuchy. Ale najbardziej ze wszystkich słodkości lubią...... RODZYNKI! Tak tak rodzynki to przysmak skrzatów, bo są słodkie i małe, przez co idealnie pasują do ich małych rączek. Więc jeżeli chcemy złapać skrzata to układamy z rodzynek ścieżkę przez cały pokój a na końcu ścieżki kładziemy pudełko do góry dnem z wycięciem aby skrzat mógł wejść do środka. A w pudełku jeszcze kilka rodzynek i milutkie posłanko. Najedzonym skrzatom jak wiadomo zawsze chce się spać, więc z pewnością słodko zaśnie nasz skrzat. A wtedy możemy go łatwo złapać. I już mamy swojego skrzata :)

Martynka ma 5 lat
Oliwka ma 13 m-cy

Odnośnik do komentarza

Mój sposób na złapanie takiego skrzata, a nawet kilku:
- uśmiech
- zabawa ruchowa
- pociąg-skakanka
- tort urodzinowy.
Mój syn na 3. urodziny zaprosił troje dzieci. Po krótkiej zabawie w domu podałam im magiczny pojazd ( skakankę), by wyruszyć na świeźe powietrze. I tak znalazłam się z moimi Skrzatami na dziedzińcu. Po drodze dołączyło jeszcze kilka skrzatów.
Zorganizowałam zawody dzieląc ich na dwie drużyny (oczywiście obie zwycięskie). Użyliśmy piłkę noźną, słupki, klamerki, łyżki, małe piłeczki...
Na hasło tort, skrzatów przybyło. Trzeba było związać dwie skakanki, bo Skrzaty się rozmnożyły. Dodatkowy wagonik, był niezbędny. Ruszyliśmy z gwizdem pociągu do naszego 'najmniejszego domku świata' (tak nazwał nasze mieszkanie pewien 7.latek szukający drugiego pokoju i nie znalazłszy go;) ). Na miejscu poprosiłam, by każdy znalazł sobie miejsce na podłodze. Jak stanęli, tak usiedli, a ja zajęłam się tortem i świeczkami. Na szczęście były ze mną dwie koleżanki, które pomogły rozdać talerzyki ze słodkościami. W końcu była okazja, by wszystkich zliczyć.
Okazało się, że 'złapałam'/'upolowałam' 16 Skrzatów! 'Sto lat' w ich wykonaniu było niezwykłe. Po prostu działała magia. Jeden Skrzat (siedemnasty) nawet zaczął mnie kopać od środka słysząc ten gwar. I nawet tortu starczyło dla każdego! Tylko tato obszedł się smakiem...ale był w delegacji, później upiekliśmy mu pyszne babeczki.
Nie planowałam takiego ''przyjęcia', ale Skrzaty u mnie w domku są zawsze mile widziane. A one doskonale o tym wiedzą. Mam na nie swoje sposoby :)

Odnośnik do komentarza

Żeby złapać skrzata najlepiej czegoś się o nim dowiedzieć . Pogrzebałam trochę tu i tam i dowiedziałam się ,że jest kilka rodzajów skrzatów ;opiekuńcze, złe i niedoli . Teraz musimy wiedzieć które z nich zamieszkują nasz dom . Jeśli w naszym domku mieszka skrzat opiekuńczy nie powinniśmy go dręczyć i straszyć lecz zapewnić mu na noc małą miseczkę z mlekiem ,miodem i serem najbardziej na świecie skrzaty uwielbiają kluski to są ich ulubione posiłki jeśli zapewniamy im taki dostatek ona rewanżują się sprzątaniem ,pilnowaniem dzieci:) Jeśli w naszym domu mieszka skrzat zły czy też niedoli powinniśmy się nimi skutecznie zająć bo są bardzo niebezpieczne dla domowników, dokuczają zwierzętom robią olbrzymi bałagan gdy my smacznie sobie śpimy . Najlepszą pułapką na takie skrzaty będzie pudełeczko oparte na kawałku patyczka i u góry z małym dzwoneczkiem pod którym będzie położony mały talerzyk na którym powinny znaleźć się mleko, miód czy też kluski, do kluski można przywiązać nitkę a jej koniec zaczepić o patyczek gdy skrzat złapie za kluskę nitka pociągnie za patyk a pudełko się zamknie wydając przy tym dźwięk dzwonka który powiadamia nas o złapaniu skrzata :) Złapanego skrzata najlepiej przełożyć do słoika gdzie w dekielku będą dziurki żeby mógł oddychać (przecież nie chcemy go skrzywdzić) i najlepiej wywieść go jak najdalej od naszego domu żeby już nigdy nie wrócił:)

monthly_2013_11/konkurs-polowanie-na-skrzaty_5678.jpg

Odnośnik do komentarza

Razu pewnego w naszym domu
Skradał się ktoś po kryjomu
Idę za intruzem po małych śladach
Słyszę też głos,on chyba coś gada
A tu wszystkie zabawki są rozrzucone
W każdym koncie jest naśmiecone
Wiem już czyja to sprawka
To dzieło tego małego skrzatka
Zrobię pułapkę z drewna lub z plastiku
i postawię ją przy moim stoliku
Albo lepiej będzie w szafie
Tam prędzej na niego trafię
To będzie łapacz skrzatów
więc potrzeba mi dużo gratów
Młotek,gwoździe no i sznurek
deska,śrubka i też kurek ...
długo się nad tym mozoliłam
Lecz tę pułapkę wnet ukończyłam
Musiałam ją tylko ustawić
i czymś słodkim go tu zwabić
i kiedy rozpoczęłam już polowanie
Donośne wszczęłam nawoływanie
Tak rozbudzony w złym był humorze
Zwłaszcza że zmrok już zapadł na dworze
"kto tak wrzeszczy kto mnie wzywa
błogą drzemkę tak mi przerywa"
Gdy już w pułapce go ujrzałam grzecznie go bardzo przywitałam
Lecz skrzacik czuje że ma kłopoty
bo ze mną rozmawiać nie ma ochoty
lecz obiecałam go wypuścić
jeśli będzie chciał ze mną to uczcić

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Skrzaty są małe i płochliwe
ale wyjątkowo życzliwe
jednak trudno je złapać
bo skrzat w każde miejsce może się wdrapać
ale skrzaty mają słabość wielką
lubią bawić się szufelką
więc wystarczy w kącie schować małą szufle i miotełkę
obok położyć twarożku osełkę
bo gdy skrzat zgłodnieje
w oczach mizernieje
więc głodny być nie może
i serek w polowaniu pomoże
skrzat sprzątaniem zajęty
jest bardzo przejęty
i łatwo go schwytać
o tajemnice skrzatów wypytać.

Odnośnik do komentarza

Gdzie one są ? Oto zagadka
Jak złapać domowego skrzata – gagatka.
- trzeba cicho się zachowywać
- słodyczy nie nadużywać
- w pokoiku zabawki sprzątać,
- bo skrzaty do bałaganu nie lubią zaglądać
- umyć dokładnie ząbki
- użyć z mydełkiem poziomkowym do mycia gąbki.
- słuchać zawsze Mamę i Tatusia
- nakarmić kotka Burusia
- chodzić spać grzecznie do łóżka,
- poprawiona musi być pod główką poduszka.
- włączona kołysanka,
- ona zawsze porywa skrzaty do wolniutkiego tańca,
- na podłogę miseczkę położyć
- i rodzynki do niej włożyć.
- rano obudzić się z uśmiechniętą miną,
- brak rodzynek – co jest tego przyczyną?
Były skrzaty – oto rozwiązanie,
Opędzlowały miskę szybko niesłychanie.

Odnośnik do komentarza

Skrzaty są bardzo przyjazne, dobre i chętne do pomocy dlatego jeśli tylko zobaczą smutną minkę dziecka od razu ruszają z pomocą by je rozweselić. Kiedy więc nasz maluch jest smutny i płacze mamy pewność, że jakiś mały skrzat zaraz się pojawi. Oczywiście w takiej sytuacji możemy się na niego zaczaić i go złapać. Jednak nie jest to wskazane, bo taki uwięziony skrzat z tęsknoty za swoją rodzinką straci całą swą magiczną moc. Lepiej więc poobserwować go z ukrycia i pozostawić wolnym, by mógł dalej nieść radość wszystkim smutnym dzieciom.

Odnośnik do komentarza

Skrzaty mimo, iż takie niepozorne to jednak są niezłymi spryciarzami! Trzeba się nieźle wysilić żeby je złapać. Nie każdy może tego dokonać. Do tego potrzeba lat doświadczeń! Takie doświadczenie posiadam właśnie ja! Podzielę się z Wami moimi niezawodnymi sposobami:

- Na ciastko i mleko.Wystarczy zostawić na noc na talerzyku ulubiony przysmak skrzatów czyli ciasteczka z kawałkami czekolady oraz ciepłe mleko.Pojawienie się ich to tylko kwestia czasu:-)

-Na muzykę klasyczną. Uwielbiają tańczyć i śpiewać! Klasycy wywołują u nich niepohamowaną chęć pokazania swojego talentu. Puszczamy cichutko muzyczkę a już wyskakują zza mebli dając niezłe przedstawienie.

-Na świecidełka. Kochają wszystko co się błyszczy. Takie z nich małe sroczki. Zostawione na stole kolorowe kolczyki lub nawet zwykłe szkiełka wystarczą aby stały się obiektem ich bliskiej obserwacji.

-Na słowo "parabum". To ich tajemne hasło, którym się posługują gdy któryś z nich jest w opałach. Wystarczy je wypowiedzieć a już wybiegają ze swych kryjówek na ratunek.

-Na tęcze. O tym sposobie nie wie nikt. Dzielę się tym z wami pierwszy raz i mam nadzieję, że zostanie to naszą tajemnicą. Mianowicie, gdy na niebie pojawia się piękna tęcza to skrzaty wychodzą , aby podziwiać jej piękno. Spotkać je wtedy można w okolicach największego okna.

Odnośnik do komentarza

Domowego skrzata trzeba by było zwabić podstępem, aby nie zorientował się, że chcemy go złapać. Oczywiście „łapiąc skrzata” nie możemy zrobić mu krzywdy, bo to przecież dużo mniejszy od nas stwór, który w obliczu ludzkiego ciała jest bezbronny.
Zachęcilibyśmy skrzata do wyjścia pozostawiając jemu w naszym mieszkaniu przeróżne przygotowane przez nas smakołyki, aby jak każdy „łasuszek” chciał się na nie skusić, jednocześnie ujawniając się nam. Myślę, że zachęcający do ujawnienia się byłby stworzony przez nas specjalnie dla skrzata kącik rekreacyjny, gdzie na przystosowanych do wzrostu skrzata sprzętach mógłby pochłonąć się do tego stopnia w zabawie, że mielibyśmy możliwość ujrzenia go i złapania. Przygotowalibyśmy również kącik do wygodnego spania dla skrzata, gdzie chcąc się położyć i odpocząć chociaż na chwilkę, zasnąłby odprężony w przygotowanych przez nas komfortowych warunkach do snu a my nie płosząc go, moglibyśmy zbliżyć się do niego i złapać skrzata. Może też byśmy się z nim zaprzyjaźnili i zostałby z nami już na zawsze? W końcu miałby już przygotowane dla siebie miejsce w naszym domu :)

Odnośnik do komentarza

Mamy już wyniki konkursu!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zabawie i za przesłanie swoich pomysłów na złapanie skrzatów - na pewno będziemy praktykować!

A skrzaty w postaci gry od HOBBITY.EU łapać będą:

malibu804
luimig
Anetka35
tua79
Kalusia107

GRATULUJEMY!!

Prosimy o przesłanie swoich danych adresowych na maila: konkursy@parenting.pl

Dziękujemy i zapraszamy do nowych konkursów!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...