Skocz do zawartości
Forum

Mama wraca do pracy


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny wiecie co ja sobie szyję i jest kilka mam w mieście co też szyją. Nie mają możliwości podjęcia pracy bo są same,nie ma kto nawet dziecka pilnować, a miejsca w przedszkolach są mocno ograniczone. Wpadłam na pomysł by otworzyć z dziewczynami spółkę [reklama usunięta], myślę że z samym prowadzeniem nie będę miała problemu. Widzę że wiele z was otworzyło własne działalności.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Drogie Mamy, a co sądzicie o pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Dzieci już mam nieco podrośnięte, jakieś doświadczenie też zdobyłam, opiekując się własnymi rodzicami. Natrafiłam na stronę Opiekunka w Niemczech [reklama usunięta] i widzę, że nawet kursy językowe oferują, to można by sobie odświeżyć. Wiem, że to nie lekka praca i w ogóle, ale z drugiej strony w 3 miesiące można ładnie podbudować domowy budżet...

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość Moniczkaaaa

Ja jako opiekunka pracować bym niestety nie mogła. Powrót do pracy po urlopie wychowawczym to był dla mnie koszmar. Każdego dnia kiedy wychodziłam do pracy płakałam, w pracy byłam nieobecna bo w głowie miałam myśli jak moje maleństwo. Mimo, że zostawało z ukochaną babcią. Myślę, że każda z nas to przechodzi. Niestety minęły dwa miesiące a ja nadal mam poczucie winy, że moja córka jest sama. Dlatego zapisałam się na szkolenie Wirtualna Asystentka [reklama usunięta], by po ukończeniu zacząć pracować w domu i wychowywać moją córkę.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jak masz już jakieś doświadczenie w opiece, to czemu nie? To też ma znaczenie dla zarobków, jakie za taki wyjazd możesz dostać. Sama wyjeżdżałam dwa razy. Warto też przy takich ofertach zwracać uwagę na dodatkowe bonusy jak np. za czynne prawko, tak jak ma Opiekunka w Niemczech.

Odnośnik do komentarza

Też zastanawiam się nad wyjazdem do pracy za granicę, właśnie w charakterze opiekunki. Doświadczenie w takiej pracy już mam, a tutaj widziałam sporo ofert dla osób z takimi kwalifikacjami: https://www.jobs.pl/praca-za-granica/zdrowie-uroda-rekreacja/niemcy Co prawda jeszcze nigdy nie pracowałam za granicą, ale myślę, że może to być naprawdę ciekawe doświadczenie :)

Odnośnik do komentarza
Gość superNatalia

Ja wolałam wrócić do pracy oczywiście nie na cały etat, ale jednak oddzielenie życia prywatnego od pracy jest również ważne. Fajnie jest co prawda nie musieć wychodzić z domu, ale po okresie macierzyńskim wydaje mi się to nawet wskazane.

Odnośnik do komentarza

Wiele mam aktywnych zawodowo, chcąc zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze decydują się na wyjazd za granicę. Częstym kierunkiem jest Holandia, gdzie mogą liczyć na godziwe wynagrodzenie oraz na wsparcie od państwa. W artykule na tej stronie, zobacz, znajdziesz wskazówki dotyczące opieki nad dziećmi oraz wsparcia socjalnego dla pracujących mam. 

Odnośnik do komentarza
Gość Pelga22

A nie myślałyście o pracy z paznokciami albo rzęsami? Można się łatwo nauczyć, trzeba mieć tylko trochę zdolności manualnych.
[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

ja po dwóch pierwszych porodach szybko wracałam do pracy, ale po tzecim powiedziałamm STOP! musze zadbać o siebie..bo mam już prawie 40 lat..i podleczyłam swój kręgosłup i inne zaniedbane wcześniej sprawy.A że jestem typem pracocholiczki zamiast chodzic do pracy robiłam małe remonciki, porobiła wszystko co mnie denerwowało i nie miała wczesnej czasu tego zmienić. wzięłam się za parapety [reklama usunięta], posegregowałam wszystko co się dało w szafkach, poprałam rolety ..i wiele wiele innych rzeczy. czas nie był stracony. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Ja po ciąży postanowiłam się przebranżowić, by nie wracać na etat. Długo myślałam, co robić, aż w końcu postanowiłam wykorzystać moją amatorską pracę z paznokciami. Zrobiłam kursy, podszkoliłam się, zamówiłam potrzebne rzeczy [reklama usunięta] i zaczęłam działać. Teraz z dwóch stałych klientek zrobiło się kilkanaście 😉

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
Gość pikimama

ja się cieszę z powrotu, w końcu mam chęć o siebie zadbać żeby w końcu jakoś wyglądać, kupiłam sobie nawet suszarko-lokówkę Babyliss hydro fusion, która pozwala mi szybko ulozyc włosy i dobrze wyglądać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...