Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Opisz swój wymarzony smak herbatki owocowej.

Marzę o herbatce ananasowo- imbirowo-winogronowej, taka niezła mieszanka smaków, w tę zimową aurę z pewnością była by niepowtarzalnym wspomnieniem. Tradycyjne herbaty znam i ich smaki ale coś innego i nie znanego będzie miłym smakiem dla podniebienia. A w razie mało smakowitego smaku herbaty w piwnicy czekają zapasy nektarów i soków z własnego ogródka więc będzie można dodać soku z porzeczek czy pigwowca i uzyskam jeszcze bardziej wyszukany i niepowtarzalny smak herbatki. Do odważnych świat należy więc eksperymenty są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Gość PaulinaWo

Czekam na polaczenie poziomki truskawki i miety. Zarazem slodko, ale i orzezwiajaco. Uwielbiam takie orzezwienie, zwlaszcza kiedy czuje, ze dzien nie nalezy do pelnych energii, czuje sie zmeczona. Wtedy lubie siegnac po cos orzezwiajacego, ale zarazem slodkiego i takiego co przypomina mi lato, bo zimy nienawidze.

Odnośnik do komentarza

Zieloną herbatkę chciałabym połączyć z jeżyną - takie połączenie zawsze przypominałoby mi smaki i zapachy lata. Gdy byłam mała wstawałam wcześnie rano i z bańką na mleko gnałam na jeżyny - później mama z nich robił przepyszny sok. Ten smak pozostał mi do dzisiaj choć nie mam już czasu na samodzielne zbieranie tych rarytasów. Myślę, ze takie połączenie zasmakuje i zadziwi niejednego smakosza herbat, a także zapewni wiele rozkoszy podniebieniom!

Odnośnik do komentarza
Gość Mariola Chmurka

Kiedy za oknem jesienna zawierucha, marzy mi się... herbatka limonkowo-arbuzowa. Połączenie elektryzujące, kontrastowe i jakże niebanalne... Dzięki takiej porcji pozytywnej energii chłód już nigdy nie będzie straszny :)

Odnośnik do komentarza

Zły dzień..w pracy dużo roboty, na ulicy auto opryskało nas woda z kałuży, kłótnia z mężem, do tego dostałam okresu i na czubku nosa wyszedł pryszcz.... chce się wyć do ksiażyca z rozpaczy.....ale na szczęście biorę w dłonie gorącą herbatkę, której zapach jest tak rewelacjny, że pozwala zapomnieć o pracy i mokrych ubraniach.a smak herbaty powoduje, że kłótnia z mężem itd nie znaczą nic.... bo przecież i tak będzie dobrze i jakoś sie ułoży:)) A smak herbatki pozostaje na długo w moich ustach...zasypiam razem z nim....

Odnośnik do komentarza

Moją wymarzoną Herbatką jest

Według mnie wymarzony smak herbatki owocowej to taki smak, po którym zapomnisz o bożym świecie już po pierwszym łyku herbaty, dla jednych będzie to slodki smak malin, a dla innych kwaskowy dzikiej róży. Najważniejsze jednak jest to, żeby smak herbaty był naturalny i intensywny i w żadnym wypadku nie sztuczny bez konserwantów i barwników

Odnośnik do komentarza

Moja wymarzona herbata smakuje miłością i opiekuńczością, a oto jej przepis:

SKŁADNIKI:
- ukochany mąż
- dużo miłości
- oczy kota ze Shreka

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Robisz oczy kota ze Shreka, prosisz męża o zrobienie herbaty, jako, że kocha to pójdzie i zrobi. A mój robi tak pyszną herbatę, że już nawet sama się za to nie zabieram. Z miodem, cytrynką i sokiem imbirowym, no niebo w gębie ;)

Odnośnik do komentarza

Wymarzony smak herbaty...to taki, który budzi wspomnienia gorącego lata, soczystych owoców, pachnących sadów i łąk. Taki, który w zimowy wieczór wywołuje ciepły uśmiech, grzeje dłonie i serce. Ja już znalazłam dla siebie taki smak: to tradycyjna, niezastąpiona, niezwykle aromatyczna i kusząca MALINA

Odnośnik do komentarza

Herbatka moich marzeń w zapachu letniego sadu jest skąpana, otulona zapachem tajemniczego ogrodu sprawia, że czuję się zrelaksowana i od wszelkich zmartwień wyzwolona. Swoim wyjątkowym smakiem i aromatem zabiera mnie do raju w którym króluje "zakazany owoc" w postaci zielonego jabłuszka. Tudzież plącze się żółciutka gruszka, soczysta malinka, słodka jeżynka, owoce skąpane w wakacyjnym słońcu. Zielona mięta to do tej mieszanki orzeźwiająca zachęta. Razem wszystkie te składniki idealnie się uzupełniają i swoim herbacianym owocowym smakiem w zachwyt wprawiają. Tak właśnie moje marzenia smakują, te które w filiżance herbaty owocowej królują.

Odnośnik do komentarza
Gość justi912

Moja wymarzona herbatka owocowa to dzika róża w połączeniu z poziomką, do tego łyżeczka miodu.
A żeby móc w pełni cieszyć się jej smakiem potrzebne są dodatkowo: jesienno-zimowy wieczór, książka i fotel :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marlej89

Moim wymarzonym smakiem owocowej herbatki byłby aromat granatu, bo w końcu starożytna medycyna Chin uznawała sok z granatu za "skoncentrowane życie" i symbol długowieczności, a z powodu dużej ilości nasion granat stał się symbolem płodności i siły rozrodu. Zatem tak gorący owoc byłby idealny na zbliżające się nieubłaganie dłuuugie zimowe wieczory! :)

Odnośnik do komentarza

Przyznaję, jestem uzależniona od herbat... ale trzeba zauważyć, że jest to cudowne uzależnienie, którego nigdy nie zamierzam leczyć ;).
W aktualnej sytuacji, gdy za oknem zimno, ciemno a do lata daleko, marzą mi się chwile ze słońcem, które pozwolą mi doładować baterie i ogrzać się od środka... Na myśl nasuwa mi się od razu herbatka pomarańczowa z dodatkiem goździków - pomarańcza nastroi pozytywnie, goździki ogrzeją, a cała mieszanka pozwoli przetrwać nadchodzącą wielkimi krokami zimę...i tak do lata! A na lato smak zabawy - herbatka z limonką i miętą - dla pasjonatów herbaty i mojito ;) Ach, dobrze tak pomarzyć...

Odnośnik do komentarza

Moja wymarzona herbatka byłaby złocista, pachnąca latem i gorąca. Podałabym ją w wielkim pięknym kubku, na którym wiłyby się maki, dzikie zioła i błękitne chabry. Piłabym ją przy ogniu trzaskającym z kominka przegryzając cynamonowe ciasteczka i rozkoszując się intensywnym smakiem aromatycznej pigwy z nutką imbiru i maleńkimi pęczniejącymi pod wpływem wody kawałkami ananasa i gruszki….Przepyszne:)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie od smaku herbaty ważniejsza jest możliwość wypicia jej z bliską osobą, wtedy potencjalne niedostatki naparu znikają w aromacie wspólnie spędzonych chwil.
Ja kocham herbaty z posmakiem owoców. Zawsze dają one uczucie świeżości, napełniają energia, odświeżają. Idealne na cieple dni, kiedy z dodatkiem kostek lodu gaszą pragnienie, a w zimę z kompozycja przypraw(korzeń,imbir,cynamon) idealnie rozgrzewają. Jest tyle możliwości z owocami, ze po prostu głowa boli!

monthly_2013_12/konkurs-zasmakuj-w-owocowych-herbatkach_6594.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...