Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zasmakuj w owocowych herbatkach"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Wymarzona herbata to ta z nutą jaśminu, który zapachnie o świcie. Biała lub zielona, która oczyści organizm i pobudzi do działania. Z dodatkiem mięty pieprzowej, skórką owocową albo opuncji pięknym aromatem. Taka mi się marzy zaparzona w filiżance co rano.

Odnośnik do komentarza

Moja wymarzona herbata to:
- Mięta i mandarynka pozwoliłaby pooddychać słodkim aromatem snów, błogo zrelaksować się przy zapachu, który daje namiastkę orientalnej, błogiej, wymarzonej krainy.
- Jabłko i cynamon byłby to subtelny, ekskluzywny zapach, prawdziwa ,,bąbelkowa" uczta dla duszy. Kompozycja ta zachwyciłaby każdemu zmysły, ukoiła po ciężkim dniu i przygotowała na romantyczny wieczór przy świecach.
- Kokos i ananas przez nie można by było poczuć się jak w Alicji w Krainie Czarów, zagłębiając się w dziewicze zakątki lasu, przysiadając choć przez chwilę przy konwaliowym dywanie i napawając się szaleńczą grą zapachów, słodka woń przenikałaby do krwiobiegu dając odprężenie każdemu.

Odnośnik do komentarza

Najwspanialsza herbatka-Prosto z lasu.Niepowtarzalny zapach leśnych owoców przypominający mi czasy dzieciństwa zgromadzonych w jednej saszetce.Wymarzony smak muskający podniebienie i rozgrzewający ciało. Z wielką radością i ochotą smakowana przez dorosłych i dzieci a w Swiąteczny Czas potęgująca nastrój i zapach choinki.

Odnośnik do komentarza

Moim ulubionym smakiem herbaty jest jarzębinowa, jest delikatna a jednocześnie naturalnie słodka. Zawierają wiele pożytecznych substancji, takich jak terpeny, flawonoidy, izokwercytyna, kwas ursolowy i witaminy. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbiegunkowe. Zawierają wiele witamin i pierwiastków, pomagają uzupełnianiu niedoborów witaminowych oraz wspomaga leczenie anemii. Pozytywnie oddziałuje na serce i naczynia krwionośne.

monthly_2013_11/konkurs-zasmakuj-w-owocowych-herbatkach_6328.jpg

Odnośnik do komentarza

Czas na herbatę mówicie zatem?
Hm, gorąca zimą, mrożona latem...
Chętnie sklepy z herbata przeszukuję
i smaków dla siebie poszukuję.
Lubię zieloną pijać, bo zdrowo,
ale może też być i bardziej kolorowo.
Owocowa ciekawa mieszanka z rodzynkami
czy też malinowa z miętą i jabłkami.
A może na tą cytrynową z suszoną morelą się jednak skuszę?
Hm, przemyśleć tę kwestię dokładniej muszę ;)
Bo gdy znudzą mi się już czarne, zielone i białe,
wybieram właśnie owocowe- ich jest mnóstwo całe!
Z płatkami róży, hibiskusem, ananasem, papają-
one zarówno smakiem jak i zapachem upajają!
Maliny, jabłka, aronii owoce-
w nich niesamowite tkwią też moce!
A na czas jesienno-zimowy te z przyprawami wybieram -
cynamon czy goździki - takie rozgrzewanie popieram!
Każdy wśród herbat znajdzie coś dla siebie,
by pijąc ten wspaniały napój poczuć się jak w niebie!

Odnośnik do komentarza

Ja z chęcią napiłabym się herbatki dereniowej, bo derenia u mnie na działce dostatek, a jak na razie to oddaję swoje plony koleżance na dereniówkę ( kiedyś dość powszechną). Coś bym także z rabarbarem poprosiła, bo smak ma taki inny i nietypowy. Natomiast bardzo często przyrządzam sobie herbatę melisowo-miętową, ale to już klasyk.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam herbaty ale nie wiem czemu nie przepadam za tymi o kolorze czerwonym jak hibiskus czy malina one dla mnie smakują tak samo i to jakoś niesmacznie.
Uwielbiam herbatki z miodem i cytryną i takie bardziej egzotyczne.
Dla tego wpadłam na smaki:
- banan z kiwi(pomysł męża kocha banany:)
- kokosowo ananasowa( byłaby moją ulubioną)
- miodowo pomarańczowa
- limonka z marakują
-mango i papaja
- brzoskwiniowo cytrynowa
- mandarynkowo jabłkowa
- truskawkowo gruszkowa
- śliwkowo morelowa
- malinkowo jagodowa (pomysł synka)
-granat i borówka
Myślę ,że każdy znalazł by w tych smakach jakąś dla siebie:)

Odnośnik do komentarza

W moim herbacianym ogrodzie na dobre rozgościła się malina, dereń, dzika róża oraz aronia. One właśnie pomieszkują mój niewielki przydomowy ogródek i z nich czerpie to co najlepsze. Pragnę aby w owocowych herbatkach odnaleźć letnie wspomnienie i doskonały aromat owoców. Marzę o połączeniu słodkich owoców wraz z aromatycznymi przyprawami np. kardamonem, cynamonem czy imbirem. Ciekawym zestawieniem jest na pewno gruszka z kardamonem czy tradycyjny miks jabłka z cynamonem. Takie oto zestawienia doskonale rozgrzewają nasze organizmy i chronią je przed infekcjami. Wspomnienie lata to smak śródziemnomorskich a jak zdrowych fig. One właśnie dobroczynnie działają nam nasz organizm, a smakują wybornie. W filiżance herbaty pragnę odnaleźć chwile relaksu i zapomnienia z książką na moim ulubionym fotelu. Pragnę zaczytać się, pijąc najpierw herbatkę aroniową,następnie malinową, aby zakończyć książkowe tet a te smakiem dzikiej róży co pachnie i smakuje wyśmienicie. To mój przepis na leniwe popołudnie, gdy to synek wybierze się na spacer z tatusiem.

Odnośnik do komentarza

Smak mojej ulubionej herbaty owocowej to wiadomo, że malina. Dlaczego? Pamiętam jak zimą wracaliśmy z nart i w drodze powrotnej samochód nie podołał i zatrzymaliśmy się w samym centrum lasu w samym centrum zimy późno w nocy...dzieciakom zimno nam zimno szukamy zasięgu i nic..aż tu nagle z lasu wychodzi leśniczy, który usłyszał krzyki męża na samochód i zaprosił nas do siebie, gdzie mogliśmy się rozgrzać i wezwać pomoc...i tam własnie poznałam jakie to cudowne uczucie wypić herbatę malinową z łyżeczką cukru...tak to od tamtej pory mój ulubiony smak.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Smak herbaty, który przypomina mi dzieciństwo to zdecydowanie smaki lata. Do dziś widzę krzaczki pełne owocowych kuleczek, które uginają się pod ich ciężarem. Babcia mi rozbiła herbatki. Ich smak jest nadal niewyobrażalny, pełny i co najważniejsze trwały oraz naturalny. Herbatkę, którą sobie bardzo upodobałam była o smaku czarnego bzu, malin, borówki amerykańskiej z nutą agrestu z dodatkiem naturalnego miodu z pasieki obok i szczypty imbiru. Nie tylko była pełna witamin, ale i naturalnie zdrowa, pozwalała mi nie chorować, dostarczała pełno witamin i dodawała energii. Aby choć na chwilę jeszcze być małą dziewczynką, swojej córci przyrządzam podobny napój, który ona także bardzo lubi.

Odnośnik do komentarza

Moj wymarzony smak herbaty owocowej - moja prababcia miała własny ogrodek, uwielbiala tez zbierac wszelkie owoce i ziola. Wszystko suszyla w takim starym piecu i z tego robila herbatki. Nie mam pojecia co tam było, pamietam tylko ze po zaparzeniu wybierałam napeczniałe od wrzatku owoce i zjadałam ze smakiem. Smak owocowo-ziolowy - niby nic a nie czesto dzis spotykany - taki intensywny i prawdziwy.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...