Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Mały odkrywca"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

My stawiamy na kreatywność. Nie lubię zabawek, które bawią się za dziecko choć skłamałabym, mówiąc ze synek takich nie ma- bo ma. Lubimy robić pacynki, maskotki ze skarpetek, rysować, wyklejać, ale hitem już od dłuższego czasu jest to: czyli malowanie farbami (do malowania palcami). Papier pakowy plus farby, inwencja, chęci i dobry humor = trasa dla samochodzików. Usprawniamy nie tylko paluszki ale i myślenie. Dzięki tej zabawie mój dwulatek odróżnia już kilka kolorów, zna pojęcie ''prawo i lewo'', ''góra i dół'', ''mały i duży''. Swoboda w tworzeniu, dowolność i rozwój wyobraźni..naprawdę szczerze polecam:)

monthly_2013_11/konkurs-maly-odkrywca_5342.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość żaneta Klawikowska

najlepszą zabawą mojego 3 letniego synka jest układanie klocków. Klocki pobudzają fantazje dziecka sprawiają że wzmaga się jego myślenie . zastanawia się jaki klocek użyć by zrobić dach , który będzie pasował do schodów itd klocki są zabawką której synek poświęca dużó czasu , wywołują na jego twarzy uśmeich pozwalają utrwalać poznane już kolory gdyż klocki są kolorowe. Zabawa z klockami sprawia że cała rodzina angażuje się we wspólną zabawę co jeszcze bardziej raduje mojego synka

Odnośnik do komentarza

Mój synek uwielbia bawić się w chowanego z psem. Co raz wynajduje nowe miejsca na schowanie się, a pies po śladzie zapachu, szuka go i zawsze znajduje. Przyglądam się temu z szerokim uśmiechem na twarzy - zawsze śmiejemy się do upadłego. Cały dom, włącznie z naszym czworonogiem świetnie się bawi bez względu na pogodę jaka jest za oknem ;)

Odnośnik do komentarza

Ulubioną zabawą mojej córeczki jest zabawa w dom. Wtedy nie tylko jej pokój ale całe mieszkanie zamienia się w plac zabaw. Rozstawia zestaw do kuchni, do łazienki, do sprzątania, łóżeczka dla lalek i bawi się. A wraz z nią i jej młodsza siostra (co prawda ma 8 miesięcy i póki co narazie bardziej przeszkadza, ale starszej to nie przeszkadza, uczy ją) a także i ja. Częsato muszę wcielać się w rolę lekarza, listonosza, sąsiadki...
Czemu akurat ta zabawa? Myślę, że córka lubi zajmować się domem i wcielać się w rolę mamy. Zawsze daje jej to dużo radośći.

Odnośnik do komentarza

Moja córka,Kasia mała,
zawsze chodzi roześmiana.
Z głową w górze podniesioną,
nigdy z miną zawstydzoną.
Dumnie chodzi do przedszkola,
tam jest z Olą umówiona.
Tam poznaje świat ciekawie,
raz w nauce, raz w zabawie.
Klaszcząc,tupiąc i śpiewając,
pisząc, grając lub czytając.
Wiele gier i zabaw znając,
wiedzę swą wciąż pogłębiając.
Z czasem także, Kasia mała, fanką zabaw nam się stała.
Często spędza czas za domkiem,
na plac zabaw chodzi z Tomkiem.
Na koniki i huśtawki,
często zjeżdża ze ślizgawki.
W piaskownicy też buduje,
zamek z piasku tam formuje.
Karuzeli też nie minie,
by pokręcić się choć chwilkę.
A gdy wszystko wypróbuje,
na podwórko powędruje.
Tam kolegów pewnie spotka,
w klasy sobie z nimi pogra.
Innych zabaw też tam wiele,
razem zawsze im weselej.
Skakanka, rower i piłka ,
to ich ulubiona rozrywka.
A jesienią gdy szaro i mgliście,
zbierają kasztany, żołędzie i liście.
Jednak gdy nadejdzie zima,
i na podwórku nikt nie wytrzyma,
to Kasia spędza czas w domu,
bawiąc się przez resztę wieczoru.
Bawi się misiami, lalkami lub klockami,
układa puzzle i maluje kredkami.
Jednak najbardziej ulubionym,
jej zajęciem rozrywkowym,by spędzić miło czas domowy,
to zabawa w TEATRZYK KUKIEŁKOWY.
Scenę tworzy sobie sama,
budując ją z koca i z materaca.
kukiełki też projektuje,
rysuje, wycina a potem maluje.
Są wśród nich misie i królowie,
wróżki,zwierzęta i aniołowie.
wycina też drzewa,słońce lub krzewy,
wszystko zależy od jej potrzeby.
Gdy są pomalowane oraz wycięte,
do listewek spinaczami są przypięte.
Kasia bardzo dba o szczegóły,
by stabilnie prezentować je u góry.
W teatrzyku kukiełkowym,
nawet Kasi tym domowym,
ważne też są bardzo teksty,by scenariusz był najlepszy.
Więc przy biurku siada sama,
wymyślając teksty z rana,
bo gdy wróci już z przedszkola,
chce ze wszystkim być gotowa.
Potem z tyłu chowa się dzielnie,
i zaprasza (nas) widzów uprzejmie.
Bardzo wczuwa się w tą role,
Podnosząc kukiełki a sama chowa się na dole.
Na koniec swego kukiełkowego teatrzyku,
śpiewa piosenki ,których zna bez liku.
A my jej pomagamy,
i oklaskami zawsze wspieramy.
Wtedy jej zabawę tak doceniamy,
i do kolejnego teatrzyku zachęcamy.
I wiemy że jej ulubiona zabawa,
jest kreatywnie przez nią wymyślana.
Daje jej wiele satysfakcji i pasji,
rozbudzając wodzę wyobrazni.
Kształtuje także w niej cierpliwość,
i rozwija plastyczną zwinność.
Pozbywa się wstydu i tremy,
co wśród dzieci często spotykane niestety.
Więc ta jej zabawa ukochana,
przez nas jest w pełni akceptowana i wspierana.
Bo wiemy że podczas tej zabawy,
jej czas jest aktywnie spędzany.
A ona uczy się bawiąc,
wiedzę swą w kreatywny sposób rozwijając.

Odnośnik do komentarza

Witam , naszą ulubiona zabawa w domku jest zabawa w ''namicik'' synek i mamusia lezymy sobie razem na łóżeczku nakrywamy sie kocykiem i udajemy ze jestesmy w namocie i jestesmy w lesie .Mamy ze sobą latarke , ciasteczka i tak sobie siedzimy i sie smiejemy .

Odnośnik do komentarza

Moja córeczkaNataszka,która w Mikołaja skończy 6 lat uwielbia się bawić... całymi godzinami wycina,rysuje,nakleja..ma zdolności plastyczne,które odkryła u siebie całkiem niedawno..Jeszcze rok temu nie lubiła nic takiego robić,dopiero kiedy namówiłam ją aby wzięła udział w konkursie plastycznym to jej fantazja rozkwitła :) Codziennie okazuje się,że córeczka jest bardzo kreatywną małą osóbką.Pani w przedszkolu jest bardzo zadowolona z jej prac,tak samo Panie w Bibliotece(chodzimy z córeczka na zajęcia-też plastyczne),bo pamiętają chwile,że Nataszka nic nie chciała robić i to mama musiała w większości te prace kończyć:)
Można z całą pewnością uznać,że moja córeczka jest "Małym Odkrywcą",bo odkryła cenny dar,że swoją wyobraźnie można przelać na zwykłą białą kartkę papieru.

monthly_2013_11/konkurs-maly-odkrywca_5381.jpg

Odnośnik do komentarza

Weronika ma kilka zabaw w domowym zaciszu.Ale napiszę o dwóch.
1. To zabawa klockami.Uwielbia z nich układać różne rzeczy nadając im nazwy, może zamek księżniczki nie jest jak ten z bajki ale jest i jest bardzo piękny.Często pozwalam jej się bawić klockami i także często do niej dołączam i widzę jak działają na nią klocki.Uczymy się przy tym kolorów, kształtów oraz rozmiarów a co najważniejsze widzę jak działają na jej fantazję i rozwój emocjonalny.
2.Następną zabawą to jest zabawa z bajką na komputerze (nie mam dvd) puszczam jej zabawy i piosenki dla dzieci.Weronika uczy się przy tym liczyć, kolorów, piosenek i wierszyków.
Wiem ze te zabawy są dla niej rozwijające i kształtują jej osobowość co mnie bardzo ale to bardzo cieszy.Jestem dumna z mojej córci i jej postępów.

Mój Blog http://57-402.blogspot.com/

http://cap41.caption.it/12209/captionit2154523123D32.jpg http://s2.pierwszezabki.pl/036/0360309612.png?6042
http://s2.suwaczek.com/201004191565.png
http://s5.suwaczek.com/20090725580117.png :)

Odnośnik do komentarza
Gość Nadia Moszynska

Moja Nadia uwielbia sie bawic w domowym zaciszu. Przedewszystkim uwielbia z klockow i ksiazek ukladac dlugie tunele dla swojego malego pupila jaki jest chomiczka NUKA:-) uwielbia rowniez gdy lezymy razem i czytam jej ksiazeczki a potem ona po swojemu opowiada mi co widzi na danym rysunku:-)

Odnośnik do komentarza

Moja córcia Kalinka 2 i pół latka najbardziej lubi bawić się w występy śpiewa i tańczy włączamy muzykę tańczymy razem wygłupiamy się wariuje razem z nami Marcelka pół roczna siostrzyczka która wesoło macha rączkami i nóżkami. Kalinka jest zachwycona gdy wszyscy ja podziwiają gdy tak tańczy i śpiewa woła wszystkich do pokoju krzycząc ,że jest koncert oprócz tego też bardzo lubi rysować, lepić z ciastoliny i oczywiście budować klocki.

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka uwielbia zabawy na różnych instrumentach muzycznych które sama sobie stworzy zabiera mi garnki z półek pokrywki i gra jak na perkusji za gitarę służy jej miotełka do omiatania kurzu jako mikrofon bierze mi dezodorant a ja podziwiam jej występy jestem najwierniejszym fanem

Odnośnik do komentarza

Moja pół roczna MAjcia zaczyna siadac i bardzo polubiłą swój pierwszy instrument organki;)Lubi grac bo juz opanowałą i wie ze jesli coś naciśnie to bedzie piosenka;)NAtomiast Lenka ma 4 latka i uwielbis swoje 2 zabawy swoja toaletke gdzie ma swój kącik i się maluje ,bawi w fryzjerkę oraz łóżeczko+wózek+lalka to jest jej dziecko jej córunia;)

monthly_2013_11/konkurs-maly-odkrywca_5419.jpg

monthly_2013_11/konkurs-maly-odkrywca_5420.jpg

monthly_2013_11/konkurs-maly-odkrywca_5421.jpg

Odnośnik do komentarza

~Marzena Rolniewicz
naj ciekawszą zabawą moich dzieci jest wspólna zabawa naj częściej na podłodze układanie klocków gry planszowe , bierki różne puzzle itp. ale jeszcze nie miały okazji wypróbować maty tanecznej i na pewno były by szczęśliwe jak by mogły ją gygrać w konkursie .

Prosimy nie wpisywać swoich adresów e-mail na forum. Post z adresem, który Pani podała został usunięty.

Odnośnik do komentarza

Moja niespełna 3 letnia córeczka ,bardzo lubi wycinać różne zwierzątka z kolorowych książeczek a później przyklejać je na bloku .Jest to dla niej najlepsza zabawa ,sprawia jej wiele radości i za każdym razem coraz więcej się uczy , z dumą patrzę jak córka pięknie wycina prawie już cale postacie i zwierzątka ,a jeszcze parę miesięcy temu wycinała zwierzątka np.bez głowy ,bez nogi itp.

Odnośnik do komentarza

Najlepszą zabawą mojego synka jest zabawa w gotowanie :) nic dziwnego jak mówią wszyscy "przecież przez całą ciążę stałaś w garach i gotowałaś:)" coś w tym jest. Próbowałam zachęcać go do innych zabawek, klocków, autek ale na nic moje starania:)Garnki pokrywki miski łyżki to jest to co mój Tygrysek lubi najbardziej:)także mam nadzieje że wyrośnie mały masterchef:)

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci uwielbiają bawić się w schowku kanapy.. Wymyślają wtedy, że wnętrze kanapy jest raz statkiem to znów czołgiem, to ciężarówką czy pociągiem, stale mają jakiś pomysł na świetną zabawę i potrafią spędzać w otwartej kanapie długie godziny, zdarza się, że do kanapy trafia oprócz nich cała masa zabawek, poduszek, koce, ale dla tak kreatywnych pomysłów zezwalam na to, pod warunkiem oczywiście, że po zabawie wszystko wraca na swoje miejsce :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...