Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Redakcja

Konkurs "Zaradny Maluch"

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno byliśmy u mojej siostry na urodzinach - ma ona dwójkę synków w podobnym wieku do mojego Czarka.
W pewnym momencie mój Smyk zakomunikował, że idzie zrobić siusiu. Jak zwykle poszłam więc, by pomóc mu usiąść na sedesie. On jednak widząc nakładę chłopaków stwierdził stanowczo: "Nie mamo! JA SAM!" Po czym wziął jedną z książek z samochodami i samodzielnie usiadł na kibelku ;)
Nie mogłam się powstrzymać, by to uwiecznić ;)
Byliśmy z niego dumni! Postanowiliśmy, że trzeba będzie wyposażyć w końcu naszego Malca w taki zestaw do 'samoobsługi' ;D

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6059.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kuba pocieszyl przyjaciółke z podwórka, w chwili strasznego załamania!
Udało sie zaradzić smutkowi!
czyż nie powalajacy widok??!!

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6076.jpg

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6077.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedstawiam 3 moich kochanych urwisków Tomaszka Piotrusia i Kamilka.Muszę przyznać że nauka sikania do nocniczka u Kamilka i Piotrusia trwała baaaardzo długo.Szczerze mówiąc już zwątpiłam czy kiedykolwiek sie nauczą.Chłopcy dopiero po 3,5 miesiąca zakumali o co chodzi :)No ale udało się.Teraz będę się starała nauczyć tej czynności synka Tomaszka jednak nie będzie to też łatwa sprawa że względu że Tomaszek jest dzieckiem autystycznym który nie mówi i cięzko mu będzie wyrazić swoją potrzebę.Ale będziemy próbować.Drugie zdjecie przedstawia Kamilka i Tomaszka jak myją ząbki :)

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6151.jpg

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6152.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mycie naczyń to świetna sprawa a przy tym i dobra zabawa. Mama myje ja poprawiam, mama płucze i ja chlapię. Niech dziś każdy wie że to właśnie czas najwyższy aby mamie pomóc w życiu.

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6223.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwójka dzieci to i dwa zdjęcia:)
Każde z nich zadziwia mnie codziennie swoimi nowo nabytymi umiejętnościami!
A ja jako mama jest DUMNA:)

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6244.jpg

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadia i jej samodzielne ubieranie bucików,mycie ząbków,jedzenie obiadku a także korzystanie z nocniczka może jeszcze z głową w chmurach ale idzie coraz lepiej .

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natalia uwielbia być samodzielna. Gdy skończyła 2 latka- sama zaczęła korzystać z nocniczka. Pampersy zostały już tylko na nocki. Odkąd skończyła 1,5 roku zaczęła pomagać mi we wszystkich czynnościach domowych: pomaga rozwieszać i składać pranie (np podaje spinacze) oraz sama je wszystkie posiłki. Mama jest dumna!

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6325.jpg

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6326.jpg

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6327.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9h6h5a8v5m.png
http://www.suwaczek.pl/cache/48cbd44327.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zanim zdecydowałam się na wzięcie udziału w tym konkursie musiałam się zastanowić, które z tak wielu momentów w życiu mojej małej córeczki mogę uznać za najważniejsze...Które z nich najbardziej zasługują na to, aby o nich opowiedzieć...Ale im dłużej się zastanawiałam, tym w mojej głowie robił się większy mętlik...No bo jak z pośród ,,ważnych" wybrać te ,,najważniejsze"?Po chwili zdałam sobie jednak sprawę, że nie potrafię wybrać...Nie mogę wybrać bo wszystkie momenty w których moje dziecko,chociaż przez chwilę, zaczęło być zaradne, są dla mnie tak samo ważne...
Na zdjęciu poniżej przedstawiam Wam kilka ważnych momentów samodzielności w życiu mojej przedwcześnie urodzonej córeczki: - pierwsze pozajelitowe karmienie
- pierwsza próba mycia ząbków
- pierwsze kroki(przy małej pomocy ściany,ale zawsze"
- pierwsza samodzielna próba ,,nocnikowa"

monthly_2013_12/konkurs-zaradny-maluch_6335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...