Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Zaradny Maluch"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno byliśmy u mojej siostry na urodzinach - ma ona dwójkę synków w podobnym wieku do mojego Czarka.
W pewnym momencie mój Smyk zakomunikował, że idzie zrobić siusiu. Jak zwykle poszłam więc, by pomóc mu usiąść na sedesie. On jednak widząc nakładę chłopaków stwierdził stanowczo: "Nie mamo! JA SAM!" Po czym wziął jedną z książek z samochodami i samodzielnie usiadł na kibelku ;)
Nie mogłam się powstrzymać, by to uwiecznić ;)
Byliśmy z niego dumni! Postanowiliśmy, że trzeba będzie wyposażyć w końcu naszego Malca w taki zestaw do 'samoobsługi' ;D

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6059.jpg

Odnośnik do komentarza

Przedstawiam 3 moich kochanych urwisków Tomaszka Piotrusia i Kamilka.Muszę przyznać że nauka sikania do nocniczka u Kamilka i Piotrusia trwała baaaardzo długo.Szczerze mówiąc już zwątpiłam czy kiedykolwiek sie nauczą.Chłopcy dopiero po 3,5 miesiąca zakumali o co chodzi :)No ale udało się.Teraz będę się starała nauczyć tej czynności synka Tomaszka jednak nie będzie to też łatwa sprawa że względu że Tomaszek jest dzieckiem autystycznym który nie mówi i cięzko mu będzie wyrazić swoją potrzebę.Ale będziemy próbować.Drugie zdjecie przedstawia Kamilka i Tomaszka jak myją ząbki :)

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6151.jpg

monthly_2013_11/konkurs-zaradny-maluch_6152.jpg

Odnośnik do komentarza

Zanim zdecydowałam się na wzięcie udziału w tym konkursie musiałam się zastanowić, które z tak wielu momentów w życiu mojej małej córeczki mogę uznać za najważniejsze...Które z nich najbardziej zasługują na to, aby o nich opowiedzieć...Ale im dłużej się zastanawiałam, tym w mojej głowie robił się większy mętlik...No bo jak z pośród ,,ważnych" wybrać te ,,najważniejsze"?Po chwili zdałam sobie jednak sprawę, że nie potrafię wybrać...Nie mogę wybrać bo wszystkie momenty w których moje dziecko,chociaż przez chwilę, zaczęło być zaradne, są dla mnie tak samo ważne...
Na zdjęciu poniżej przedstawiam Wam kilka ważnych momentów samodzielności w życiu mojej przedwcześnie urodzonej córeczki: - pierwsze pozajelitowe karmienie
- pierwsza próba mycia ząbków
- pierwsze kroki(przy małej pomocy ściany,ale zawsze"
- pierwsza samodzielna próba ,,nocnikowa"

monthly_2013_12/konkurs-zaradny-maluch_6335.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...