Skocz do zawartości
Forum

Słodycze dla dzieci


Ola90

Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziewczynki też jedzą słodycze, ale staram się, by z umiarem, nie za często, choć lubią, najbardziej ptasie mlecho, czekolady, lizaki - Darunia. Jednak też podjadają dużo owoców, jabłka, mandarynki, pomarańcze, banany, kiwi, tylko takie bardziej dostałe, żurawinę, orzechy i jeszcze mieszankę studencką, Darusia lubi rodzynki...przepada za kiszonymi ogórkami- wiem, to nie słodycz i cieszę się z tego, a Lidzia uwielbia oliwki i suszone morele.

Odnośnik do komentarza

webownia
drogie mamy,
nim zafundujecie swoim dzieciom coś słodkiego to lepiej zajrzyjcie na skład znajdujący się na odwrocie i sprawdźcie czy nie ma w nich waniliany, gdyż pochodzi ona z krowich placków;/ nie da się ukryć, że raczej nie tym chcecie karmić swoje dzieci :)

muszę przyznać że masz rację ja zwracam na to uwagę brzydzi mnie też koszenila tzw. E120 niby naturalny ciemnoczerwony barwnik ale pochodzi z wysuszonych, zmielonych owadów brrr albo kastoreum sproszkowana wydzielina napletkowa bobra kanadyjskiego dodawana do lodów czy lanolina czyli tłuszczopot owczy w gumach do żucia obrzydlistwo

Odnośnik do komentarza

a ja jako cukiernik polecam zrobić samodzielnie biszkopt i przełożyć np. dżemem własnej roboty [ wystarczą mrożone owoce i troszkę cukru do smaku, odparować 50% wody zawartej w owocach i gotowe , to mit że trzeba dodawać żelujących cukrów itp. ] cukier waniliowy można zrobić poprzez włożenie laski wanilii do szczelnego pojemnika ze zwykłym cukrem białym bądź brązowym [demerara, inne zawierają za dużo melasy i smak nie przejdzie]
można porobić ciasteczka owsiane które u mnie są hitem :)
a i co do czekolady sprawdzajcie składy, bo popularne firmy do tego szlachetnego produktu dodają różne śmieci. najlepsza oczywiście jest gorzka czekolada, ale wiadomo, że dzieci nie przepadają za tym smakiem [ choć dobrej jakości deserowa czekolada wcale nie jest gorzka !] od białej lepsza będzie mleczna, jednak ani jedna ani druga nie zaszkodzi, jeśli damy z umiarem i niezbyt często.
szybkim pomysłem na deser jest też galaretka [nie ta z proszku :)] wystarczy zrobić kompot lub wycisnąć sok z owoców [można owoce zostawić na parze, na wolnym ogniu owinąć szczelnie folią spożywczą i zapomnieć o nich na jakieś 2 godziny, przecedzić przez sitko i voila pyszny sok gotowy :)] dodać żelatynę, wrzucić kawałki owoców i zostawić w lodówce do stężenia :)
Co do wiem co jem na tvnplayer dostępne są wszystkie odcinki wiem co jem , polecam !

Odnośnik do komentarza

NATKA08
u mnie schodzi suszona żurawina i ostatnio pestki słonecznika a chipsy niestety czasami tez ale to sporadycznie jak Bettyy tobie sie udaje chronić dzieci przed chipsami szczególnie Kubę?

Ostatnio nie uchroniłam jak na zabawie choinkowej w paczce dostał chipsy już tam zaczął jeść (widział że prawie każde dziecko je to i on) a zostało mu trochę i w domu moczył w herbacie i tak jadł :/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Bettyy
NATKA08
u mnie schodzi suszona żurawina i ostatnio pestki słonecznika a chipsy niestety czasami tez ale to sporadycznie jak Bettyy tobie sie udaje chronić dzieci przed chipsami szczególnie Kubę?

Ostatnio nie uchroniłam jak na zabawie choinkowej w paczce dostał chipsy już tam zaczął jeść (widział że prawie każde dziecko je to i on) a zostało mu trochę i w domu moczył w herbacie i tak jadł :/

chipsy maczane w herbacie he he he tego jeszcze nie było ciekawe jak smakują pytałaś?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...