Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mambach

Ząbkowanie - jak u was przebiega?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olamila

Dobry wybór, ja tez go używałam u córki i sprawdził się swietnie. Szukałam żelu, który by nie zawierał lidokainy, cukru, alkoholu, no i dologel wpadł w oko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mirkae

Zdecydowanie Dologel, ja przetestowałam różne żele u maluszka, ale ten w połączeniu z zimnym gryzaczkiem sprawdził się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość syczka

U Nas idzie ciężko gryzaczki, masaże na ukojenie na porzadku dziennym, do tego ostatnio kupiłam w aptece żel na ząbkowanie Bobolen i bardzo pomaga, łagodzi objawy ząbkowania, synek się uspokaja po nałożeniu żelu na dziąsłą, mam nadzieję, że najgorsze za nami i będzie coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość suturka

a czy na ten żel bobolen na żabkowanie trzeba mieć recpetę, chciałabym wypróbować u synka ten żel ale nie wiem czy najpierw powinnam odwiedzić lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mitowa

Ze wszystkich wypróbowanych także tych ze środkami miejscowo znieczulającymi jednak bobolen jest najlepszy. Kiedy posmaruję synkowi żelem dziąsła na noc to śpi w spokoju do rana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dominika2213

U nas było dokładnie tak samo. Kupowaliśmy takie gryzaczki, które trzymało się w lodówce. I one niby że miały łagodzić ból dziąsełek. Ale niestety nie sprawdziło się. I też dopiero żel Bobolen pomógł szybko i bardzo skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kinga887

Faktycznie, jest to trudny czas i dla dziecka i dla rodziców. Jednak na szczescie mozna sobie z tym skutecznie poradzić. W naszym przypadku pomocny był żel Bobolen. Bardzo skutecznie uśmierzał ból, swędzenie dziąseł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Meggi1609

Witam mamy,
Mam takie pytanie, czy ktoras z Was zaobserwowala podczas ząbkowania grymsy na twarzy dziecka? Mamy juz wyczowalne dolne jedynki i od tygodnia gdy lezy na brzuszku wykrzywia twarz w dziwnym grymasie i spina ciałko, maz mowi ze to pewnie przez zabki a ja sie zaczynam obawiac czy to nie jakies neurologiczne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bezradna mama

A moja córcia już 10 dni gorączkuje, w dzień i w nocy, pokazały się dwa ząbki na dole i myślałam że w końcu to minie a tu dalej to samo, Mała nie chce jeść, chociaz tyle ze pije dużo wody, podaje jej czopki z paracetamolem bo gorączka czasem 40 stopni oraz Camilie żeby uśmierzyć ból ale to juz prawie dwa tygodnie a ja padam na twarz a córcia słabiutka, ile to jeszcze potrwa? Czy to normalne? Drogie Mamy pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bezradna mama, idź z dzieckiem do lekarza. Za długo córcia gorączkuje, i te 40 st. gorączki raczej nie są normalne. Lepiej sprawdzić czy na pewno wszystko jest ok.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas gorączką trwała tydzień ale maksymalnie do 39 i to raz .
Pozatym tak 37.7 do 38.5
Ale wychodzą nam cztery czwórki na raz.
Jedno po dwóch dniach nagle też wróciła o straszny płacz, nie chciał jeść.. I okazało się że...angina. antybiotyk i po drugiej dawce temp zeszła.

Idź do lekarza.

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sankowa

U nas żel bobolen daje radę :) Mała szybko się uspokaja, żel ma fajny skład bo bez chemii i też bez cukru , same naturalne składniki, a gryzaki swoją drogą, bo też ciągle wkłada je do buzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mifolka

U nas to samo synek przechodzi właśnei ząbkowanie, najgorsze jest to że niewiele można znaleźć produktów dla mniejszych dzieci, udało się dla malucha bobolen kupić, od 4 miesiąca życia można go stosować, skutecznie łagodzi ból i nie ma alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ameliiiia2

Zgadzam się z Tobą, ponieważ ja też przerobiłam wiele różnych środków i tak naprawdę tylko Bobolen sprawdził sie najlepiej. Dlatego polecam, bo wiem że jest skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sawicka

Ten żel to dobra sprawa, pomaga dziecku przejść w miarę spokojnie okkres ząbkowania, bez płaczu i marudzenia, można też podawać schłodzone gryzak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość klar ste

Oj tak, ja też to muszę potwierdzić. Do tego działa on bardzo szybko i szybko dzięki temu przynosi maluszkowi ulgę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość detka

żel bobolen bardzo fajnie łagodzi objawy ząbkowania, stosowlaiśmy różne preparaty ale żel przyniosł najszybsze efekty, dzięki niemu mody zaczał nam normalnie przesypiać noce bez płaczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama1

stosowaliśmy Gengigel, świetny preparat! przypadkiem trafiłam na niego w internecie. świetnie sobie poradził. doczytałam że ma w składzie ksylitol, który działa przeciwpróchniczo. z całego serca bedę polecać ten preparat szczególnie dla dzieci, ale przy ostatnich moich problemach stomatologicznych tez go użyłam i ból przeszedł! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna

Witam 

Powiedzcie mi czy to normalne że mój synek za chwilę.będzie miał 5 msc. Ząbki powoli będą się przebijać tylko jakoś wyjątkowo bo 4 na górnym dziasle.Jedynek jeszcze nie widac. Przeważnie jedynki i dwójki się przebijają 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marta

Możesz między innymi sprawdzić jak to wygląda dokładnie jeśli chodzi o produkty Frida, bo z tego co wiem to właśnie mają oni takie różne propozycje dla niemowlaków, jakieś spraye do nosa, aspiratory czy coś na ząbkowanie więc może ta ich oferta będzie faktycznie takim dobrym wyborem, który pozwoli lepiej zadbać o maluszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Moringa

Ratujemy się Viburgelem, bo w jego działaniu dobre jest to, że działa natychmiast. Trzykrotnie dawałam też paracetamol w syropie bo dziecko gorączkowało i krzyczało z bólu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...