Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie - jak u was przebiega?


Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha, no to fajnie, że tak wdał się w tatusia. Ja jak patrzę na synka, to nie wiem do kogo on jest podobny - trochę cech moich, trochę męża a fajnie zawsze widzieć taką małą miniaturkę :) A co do ząbkowania: u nas w wieku 11 miesięcy synio miał dopiero trzy zęby, a potem jak oszalałe szły pozostałe - ciężki to dla nas czas był.

Odnośnik do komentarza
Gość Pystretka

Przy pierwszym dziecku było ciężko, bo chciałam poradzić sobie gryzaczkami i masowaniem dziąseł, ale niestety nie sprawdziło się. Krzyś był ciągle pobudzony, źle sypiał i nawet piersią ciężko było mu zająć się dłużej niż kilka chwil. Pediatra powiedziała, żebym się nie bała pomóc mu żelem. Poleciła nam [reklama usunięta] i to było nasze wybawienie. Powiedziała, że ma całkowicie ziołowy skład i jest bezpieczny dla maluszków. Przy ząbkowaniu córci już wiedziałam jak jej ulżyć.

Odnośnik do komentarza
Gość myszkamyszka

U nas tylko żel na dziąsełka i pierś mamy jest sposobem na ból dziąsełek, masakra to ząbkowanie, myślałam, ze przy drugim dziecku jestłatwiej ale widocznie się pomyliłam... ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie, proszę o poradę. Moja 4,5 miesięczna córka od 2 tygodni ma dolne jedynki, przebily się te koronki. Dużo wcześniej bardzo się ślinila, co trwa do teraz. Od jakiegoś czasu wsadza tez wszystko do buzi. Od 3 dni jest bardzo marudna, źle je (ssie tylko chwilę, traci cierpliwość), źle śpi w ciągu dnia, w nocy raczej bez zmian. Czy to możliwe ze rosną jej kolejne zęby albo dokuczają jeszcze te nie do końca wyrośniete jedynki? Lekarka 2 tygodnie temu jak mówiłam ze idą zęby powiedziała ze to jeszcze nie zęby a slinienie jest normalnym objawem w tym okresie. Jaki żel stosować? U starszego syna ząbkowanie przebiegało raczej bez problemów.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Monika K., oczywiście, że możliwe, że to od ząbkowania i od tych jedynek i być może kolejnych ząbków, które gdzieś tam przesuwają się w dziąsełkach. Ślinienie jest normalnym objawem i może się pojawiać do wyjścia ostatniego ząbka ;). Co do żelu, to warto przetestować, bo dzieci różnie reagują na skuteczność. Ja kupowałam Dentinox, dużo mam chwali sobie Camilię. Jak córeczka tak źle znosi ząbkowanie, to możesz też podać syrop p/bólowy, z pewnością przyniesie ulgę.

Odnośnik do komentarza

Dwa,trzy dni przed wyjściem zęba Emilka ślini się,nie potrafi się skupić na zabawie,często się denerwuje,wkłada rączki i zabawki do buzi.Wczoraj wyszedł jej 6 ząbek i przez dwa dni wstawałam o 3:30... księżniczka zupełnie rozbudzona.Mam nadzieję,że teraz znowu się wszystko unormuje...do kolejnego zęba.Czekają jeszcze zęby"oczne".

Odnośnik do komentarza

U młodszej córki w sylwestra, czyli prawie na pół roku wyszła pierwsza jedynka, po tygodniu druga. Potem reszta zębów parami co miesiąc ;) Komplet piątek miała na kilka miesięcy przed 3 urodzinami. Więc u nas hurtem ;) Wszystkie zęby przypłacone marudzeniem, brakiem apetytu, czasami gorączką. Na szczęście odkryłam po drodze dentosept a mini, bo wcześniej nic u nas nie działało.

Odnośnik do komentarza

Doświadczon mamusie...czy wyrzynanie górnych jedynek może trwać tak długo? Moja córeczka juz 2 miesiące budzi się co 2 godziny z placzem w nocy, przy zasypianiu jest strasznie nerwowa, rzuca się, poplakuje, muszę ją nosić, toleruje tylko mnie, na tate reaguje rykiem...wcześniej była spokojnym dzieckiem, bez problemów ze spaniem.

Odnośnik do komentarza

Nanajko, mam ten sam problem z córeczka skończyła 13 miesięcyi dopiero teraz zauważylam pierwszy ząbek który próbuje się przebić. Nie dość że tak póżno to w dodatku jest to górna trójka. Byłyśmy u kilku 3 lekarzy i wszyscy zgodnie twierdzą że nie powinnam przejmować się zarówno późnym ząbkowaniem jak i kolejnością wychodzenia ząbków.

Odnośnik do komentarza

Blana, w jakim wieku masz córeczkę? Ma już dolne jedynki? Pomijając wyjątki, to najpierw wychodzą dolne ząbki (jedynki).
Jeśli mała ma problemy ze spaniem, popłakuje, jest nerwowa, to najprawdopodobniej ząbkuje. A jeśli tak źle nosi ząbkowanie, to podaj jej syrop p/bólowy, a dziąsełka posmaruj żelem, szkoda żeby tak cierpiała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...