Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie - jak u was przebiega?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość mmmamuśka

u nas dziwna sytuacja, w wieku 4,5 miesiąca pojawiła się trójka na dole (pediatra potwierdził) natomiast jakieś dwa dni temu się schowała... nie wiem czy to kwestia opuchniętych dziąseł??? dziś w nocy co chwila Malutka się budziła z płaczem, zasypiała mi na rękach ale tylko w pozycji pionowej... dalej jest marudna, ślini się bardzo mocno od dawna, do buzi wpycha wszystko co się da... ile to może trwać??

Odnośnik do komentarza

Mmmamuśka, jak się zacznie ząbkowanie, to z przerwami trwa do 2-2,5rż.
Na początku może być wysyp ząbków co parę-paręnaście dni, albo co parę tygodni, a może być tak, że wyjdą dwa ząbki, a potem będzie np. 2 m-ce przerwy. Nie ma żadnych reguł. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, nastawić na może nieprzespane noce, a dziecku pomóc ile się da np. smarując dziąsełka specjalnym żelem na ząbkowanie, podając czopek Viburcol (jest homeopatyczny i nie na wszystkie dzieci działa) albo dając mu czopek/syrop przeciwbólowy.

Odnośnik do komentarza

U nas to nawet nie tyle dziąsełka dokuczały, co temperatura i rozdrażnienie straszne. Mała była bardzo płaczliwa, sama nie wiedziała co chce i ciągle rozpaczała. Już sama nie wiedziałam co robić, nosiłam, tuliłam i nic. Odkładałam, to było jeszcze gorzej. Dopiero jak dałam viburcol to się poprawiło, wyciszyła się trochę, gorączka spadła i nawet mi w końcu taka umęczona zasnęła. Nie jestem zwolenniczką podawania jakichkolwiek leków, ale siostra jest pediatrą i powiedziała, że nie zaszkodzi, bo to ziołowe.

Odnośnik do komentarza

Mój synek pchał do buzi wszystko, co miał pod rączką, tak bardzo go swędziały dziąsełka. Na szczęście oprócz strasznego ślinotoku i wsadzania wszystkiego do buzi nie miał gorączki, nie marudził, nie płakał.

Odnośnik do komentarza

U nas najgorsze były noce przy ząbkowaniu, a i w dłuższym okresie masaż dziąsełek i chłodzone gryzaki nie wiele pomagały. Zaczęłam więc szukać środków, które by pomogły i własnie Camilia wydawała sie i była bardzo dobra. Nie zawiera lidokainy, więc nie bałam sie o skutki uboczne tak jak może byc przy żelach oraz w jej skład wchodzi tylko Rumianek, Szarłatka i Rzewień, które działają łagodząco i uspakajająco. No i z nia całkiem ładnie przebrnelismy przez ten okres :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...