Skocz do zawartości
Forum

Jaki laktator?


opiusek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdecydowanie polecam korzystanie z elektrycznego laktatora, jeśli często go używasz. Ręczny zdaje egzamin w kryzysowych sytuacjach i można nim odciągać też na codzień, ale ja wolę elektrycznym. Mogę Ci zasugerować laktator LOVI, bo ten znam. Wiem, że jest teraz bardzo lubiany i mamuśki go chwalą:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz kupić laktator, to powinnaś wybrać lovi elektryczny (ma opcję stosowania też jako ręczny). U mnie sprawdził się znakomicie - odciągałam nawet czasem do 120 ml w ciągu ok 10-15 minut! Używam go często, bo zostawiam małą w domu pod opieką męża albo mojej mamy. Nie jestem typem, który może siedzieć w domu. Muszę się wyrywać chciażby na zakupy do Lidla, wtedy sobie spokojnie planuję, bo będę gotować i jak się zorganizuję itp. Uwielbiam spotkania z przyjaciółkami, a że mam ich dużo, mam też dużo do wysłuchania, a chcę to robić w skupieniu. Jak jestem na spotkaniu z dzieckiem, gadamy o dziecku ;) A wracając do tematu, to naprawdę polecam LOVI, bo nie dość, że to jest sprawne urządzenie, to do tego jeszcze śliczne,z przepiękną torbą Działa na kablu i na baterie, na dwie fazy ssania (to początkowe pobudzające laktację i to właściwe), ma też różne ustawienia siły ssania, programator, który zapamiętuje jak "działają twoje piersi".

Odnośnik do komentarza

"jak działają piersi" - chodzi o to, że laktator zapamiętuje kiedy przejść z pierwszej fazy do drugiej. Pierwsza faza to ta odpowiadająca pierwszym łapczywym i szybkim łykom dziecka - wtedy z piersi wylatuje mało gęste mleko. Potem faza druga - tak, jak dziecko - pije głębszymi i spokojniejszymi pociągnięciami to mleko "właściwe". W laktatorze możesz sobie ustawić automatyczne przechodzenie z pierwszej fazy do - dzięki opcji zapamiętywania:) Wtedy nie musisz sama przestawiać w trakcie odciągania:)

Odnośnik do komentarza

Ja polecam laktator ręczny tommee tippee. Używałam go i siła ssania była całkowicie wystarczająca. Używałam go prawie codziennie i nie powiem, że ręczne odciąganie było trudne i męczące. Prawie codziennie odciągałam około 120-150ml w ciągu 15-20min więc mogę stwierdzić, że jego praca była wydajna. Oczywiście jest to sprawa indywidualna ale na moje potrzeby nie widzę sensu kupowania o wiele droższego laktatora elektrycznego.

Odnośnik do komentarza

Polecamy laktator Philips Avent Natural SCF330/20. Jest to bardzo dobry sprzęt, stworzony z myślą o aktywnych karmiących mamach. Miękka nakładka masująca jest odpowiednia dla większości matek. W zestawie znajduje się część główna laktatora z rączką, nakładka w rozmiarze standardowym, butelka 125 ml do naturalnego karmienia, wyjątkowo miękki smoczek dla noworodków, osłona podróżna. Jest łatwy w użyciu. Zdecydowanie rekomendujemy zakup tego produktu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...