Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Nowa36

Prezent dla dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nowa36

Witam. mam bardzo ważne pytanie. Teraz zbliża się dużymi krokami gwiazdka i na pewno każdy ma problem czym obdarować dzieciaki. Ja też się zastanawiam, bo chciałabym kupić coś co zaraz nie zostanie zapomniane, a będzie zabawką zawsze interesującą. Widziałam ostatnio reklamę zabawki interaktywnej-Furby. Może ktoś mi więcej coś o niej powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam
ja się przyłanczam do postu o poszukiwaniu prezentu może sa osoby ktore wcześniej coś kupowały tj.zabawki i sie wypowiedza jakies opinie.
ja tez mam problem a właściwie to taki moja ponad 6 latnia córcia nie bawi sie zabawkami chce barbi i lalki monter high które kupują jej ciocie bo to jest nie do wiary ona tą lalkę trzyma 15 minut w pierwszty dzien pokaze kolezanką i ta lalka wiecej nie widzi światła dziennego bo jest rzucona całe masy ubranek dla lalek byly lalki bobasy głowy do czesania no niedowiary nic ją nie zajmie a nie jest dzieckiem które pół dnia gra w playstation bo ja nie ozwalam gra jest że tak powiem od świeta lubi pisać rysowac pisze sobie w swoich zeszytach o jakis przeliczeniach bawi się jakby w nauczyciela sama ze sobą nie z lalkami liczy notuje dostała kase sklepowa z fajnymi funkcjami bawiła sie 2 dni.nie do pomyślenia ile pieniędzy leży w kartonach z zabawkami przez te kilka lat najdłużej co ją zainteresowało to były mozaiki z księżniczkami tworzyła obrazy wyklejając obrazy cekinkami kolorowymi kosteczkami to była masa pracy a ona to zrobiła w kilka dni żeby skończyć.nie mam wogóle pojecia co w tym roku ,przeglądałam projektory do rysowania testował może ktoś?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wx3yavktx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/1usauay30z3h57g4.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9canli1z7933wa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nowa36

cieżki problem masz przed sobą. Kupić coś żeby zainteresowało córcię na dłużej a nie trafiło od razu w kąt, bo człowiekowi płakać się chce ile to kosztuje. Popytaj ją co by chciała. Ja czasami pożyczałam zabawkę od kogoś i testowałam. W tym roku u mnie jest płacz właśnie o tego Furby`ego bo w klasie dzieci mają. Dlatego pytam o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jagojka

Ja mogę z czystym sumieniem polecić tę zabawkę. Furby jest u nas od kilku miesięcy a córka nie rozstaje się z nim na krok. Ta zabawka ma coś w sobie, że wszyscy do niej lgną. Już wiem co kupię chrześnicy na gwiazdkę, bo moje dziecko już ją przetestowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Nowa36

faktycznie cała rodzina go polubiła, bo ma w sobie coś co przyciąga. Niby zabawka, a trzeba nią się opiekować jak prawdziwym zwierzątkiem-edukacja przez zabawę. Pewnie się skuszę i kupię jednak tą zabawke. Jak można jeszcze inaczej bawić się Furby`m?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, nie lepiej zapytać się dziecka co chciałoby dostać i o czym marzy? Stara metoda, a zazwyczaj sprawdzona. Poza tym wszystko zależy od konkretnych zainteresowań malucha. Kupowanie jakichś ogólnych zabawek jest trochę bezosobowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość halinia

ma.dona - masz rację, że to dzieci należy pytać czym chcą się bawić. Dzięki temu możemy uniknąć niepotrzebnych wydatków. Stać mnie na to, żeby rozpieszczać dzieci, ale nie na wszystkie prośby ulegam, nie mogłam się oprzeć jednak temu futrzakowi. Furby na razie jest na pierwszym planie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zosia777

Można z nim rozmawiać, przytulać, głaskać, a on zawsze odpowiada na pieszczoty. Można pobrać darmową aplikację na telefon, która daje więcej możliwości zabawy. Tam można karmić Furby`ego przysmakami, jest tam również słownik i latwiej na początku go zrozumieć. Jak ją pobierzesz to na pewno się zorientujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z zabawką o jakiej piszecie nie miałam jeszcze do czynienia, ale jestem za tym aby kupować zabawki które uczą, rozwijają wyobraźnię, kreatywność - jak choćby zwykłe puzzle

Trzech rzeczy trzeba do szczęścia: nie chorować, nie kochać, nie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mala81

Najlepiej kupować kilka prezentów dzieląc je na pożyteczne dla dziecka i pożądane przez dziecko. Dobrze zapytać dziecko co by chciało dostać, może niech napisze list do Mikołaja. Jeśli chodzi o prezenty pożyteczne to w każdym wypadku sprawdzają się książki czy do poczytania czy wspierające dziecko w nauce jak np. seria książek z zadaniami miniLUK. Ja zawsze kupuję jakiś większy prezent i pełno mniejszych żeby dziecko miało radość z odpakowywania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowa ja robiłam i robię tak ze dziecko pisze list do Mikołaja tam oczywiście pisze wszystko o czym marzy a potem list podlegała mojej weryfikacji i kupowałam z rozsądkiem to co uważałam za stosowne ale z listy napisanej przez dziecko w końcu to gwiazdka a w taką noc spełniają się marzenia jeżeli dziecko marzy o jakiejś zabawce to uważam że Mikołaj powinien spełnić to marzenie dla mnie gwiazdka to jedyne święto w którym nie kupuje praktycznych prezentów dzieciom (choć i takie się zdarzają) a spełniam marzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość O.matka

Ja podjełam walkę z prezentami, odkąd nasze małe M zaczęło wyglądać jak wystawa smyka. Większością głosów (moich, męża I DZIECI) przegłosowaliśmy decyzję, że od teraz na wszelkie okazje będziemy swiętować wspólnie spędzając czas - urodziny - aqua park, dzien dziecka - lody, wesołe miasteczko, na mikołaja dostaną pięknie zapakowane karnety do loopy's world, gdzie oczywiście obiecuję biegać i tarzać się razem z nimi. Przynajmniej przez pierwszą godzinę :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paulinia

~O.matka
Ja podjełam walkę z prezentami, odkąd nasze małe M zaczęło wyglądać jak wystawa smyka. Większością głosów (moich, męża I DZIECI) przegłosowaliśmy decyzję, że od teraz na wszelkie okazje będziemy swiętować wspólnie spędzając czas - urodziny - aqua park, dzien dziecka - lody, wesołe miasteczko, na mikołaja dostaną pięknie zapakowane karnety do loopy's world, gdzie oczywiście obiecuję biegać i tarzać się razem z nimi. Przynajmniej przez pierwszą godzinę :P

My też nie mamy dużego M, ale oprócz wspólnych wypadów nasze dzieci dostają również prezenty, oczywiście takie jakie chcą, żeby za chwilę nie zostały zapomniane. A na gwiazdkę chcą właśnie tego futrzaka Furby, o którym już ktoś pisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NATKA08
Mikołaj powinien spełnić to marzenie dla mnie gwiazdka to jedyne święto w którym nie kupuje praktycznych prezentów dzieciom (choć i takie się zdarzają) a spełniam marzenia

Ja też z pewnością spełnię marzenia mojego syna w tym roku.
Poprosił o rodzynki i plastelinę :)
Z pewnością taki podarek zmieści się w buta
Pod choinką chciałby znaleźć piłkę.

Jeżeli mogę coś polecić, to polecam grę TIK-TAK-BUM!
Dla dzieci już od 4 r.ż., starsze dzieci też się świetnie przy tym bawią. Daliśmy to synowi na 4. urodziny i to był strzał w dziesiątkę :)
Dla dzieci rocznych polecam Matę Wodną. My mamy wersję z ciuchcią TOMEK. Malujemy tory pisakiem na wodę, a ciuchcia jedzie po tym torze, gdyż ma czujnik na wodę.
Naprawdę ciekawa zabawa. Po za tym dziecko maluje i NIE BRUDZI :D
Dla 2.latków - tablica na kredę i pisaki (np.IKAE), kuchnia dla małego kucharza/małej kucharki. Nasz syn do dziś się taką bawi :)Z mniejszych rzeczy : gra GRZYBOBRANIE, puzzle 2-,3-,4-,5-,6-elementowe,
Dla 2-3 latków: książka "Miasteczko Mamoko".
Na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się zorientowałam, że jest to dział dla Nastolatków.
Mam jednak nadzieję, że moje pomysły dla maluszków nie będą tu nikomu przeszkadzać.

Jednak w tym wątku podtrzymuję TIK TAK BUM JUNIOR.
Jest też wersja dla starszych ;)
Po za tym polecam też grę karcianą w skojarzenia DIXIT oraz Top-A-Top.
Nastolatki też się będą dobrze bawić. Ja w to nawet grałam w gronie 30.latków + ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość RenataM

W ramach prezentu mikołajkowego, ja mojemu trzynastolatkowi jutro kupię taką wyrzutnię NERF ponieważ ciągle mi dziamoli, że wszyscy jego koledzy mają tylko nie on... zwariować można. Natomiast moja nastoletnia córka zażyczyła sobie kurs makijażu i stylizacji. Jeszcze trochę i zwariuję z tymi moimi urwisami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość komineczka

Moje dzieciaki już dawno temu napisały listy do świętego Mikołaja :D Mam takie szczęście, że wybrały sobie mądre prezenty czyli gry ;)
I to właśnie zamierzam im kupić/.
Dla starszej zastanawiałam się nad Osadnikami z Catanu, a jeśli chodzi o młodszego synka to totalnie nie mam pomysłu jaką grę mu kupić, a czasu w końcu coraz mniej :D

Może coś mi doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zosiak

Ja wpadłam na inny pomysł...w sumie nie wpadłam, bo kiedyś widziałam o tym program w tvn i w sumie potem tylko poszperałam w necie. Dotarłam do dziewczyny, która szyje przytulanki na podstawie rysunków dzieci.
Pewnie już nie ma terminów, bo widziałam, że robi jakąś akcję szycia dla domu dziecka - więc na święta nie zdążycie nic zamówić, ale na przyszłość polecam. Jej strona: http://www.babiniec.org/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika30

Cześć, od paru dni zaczęłam szukać prezentu dla mojej dziesięcioletniej córeczki. Myślałam, o kupieniu czegoś oryginalnego nie lalkę, czy pluszaka. Dlatego stwierdziłam, że skoro Dorotka lubi różne wycinanki, czy robienie czegoś z plasteliny to może kupię jej http://www.takapaka.pl/Produkt/116/sprytna_plastelina :) co o tym sądzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super! Bardzo fajny pomysł. Będąc ostatnio w Media Markt zauważyłam, że również jest tam stoisko z zabawkami dla dzieci i też właśnie wybrałam coś kreatywnego dla mojego dziecka na Mikołajki :) Warto zajrzeć, bo czasami mamy coś pod nosem, a nie wiemy, że mamy :) Przesyłam link tutaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że może fajnym prezentem być zabawka. Ja dla swojego dziecka kupiłam zabawkę z drewna na mikołaja. Myślę, że takie zabawki są bezpieczne dla dzieci. Trzeba tylko uważać by nie miału małych elementów, jeśli mamy młodsze dziecko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...