Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dopomozcie jak oduczyć mała pić w nocy ona potrafi po trzy butelki wypić a jak jej się butelka skończy lub daj zwykła wodę krzyczy w nieboglosy. Rano się budzi całą mokra bo pieluszka nr wytrzymuje a w nocy n nie mam sumienia ja budzić i przewijać. I martwię się bo ja będzie mieć swój pokój to ciężko będzie parę razy w nocy biegać dolać jej pić. Dodam że smoka nie używamy juz prawie od 2 miesięcy wiec danie smoka zamiast picia nie wchodzi w gre

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie.
NindziowaMama nie pomoge bo Dominiś do tej pory pije mleko w nocy. wiec tez probuje z piciem. zobaczymy.
Z zasypianem jest lepiej chociaz nie zawsze trwa to krócej. mianowicie czytamy Małemu do snu czy to w południe czy wieczorem ksiązeczki i jest zaciekawiony i co najważniejsze nie skacze po całym łożku. Domiś nie uznawał smoka wcale więc nie mielismy problemu z tym. w ciagu dnia tez juz nie pije z butelki tylko ze szklanek ew przez słomkę. wy jestescie w trakcie zakupu domków a my auta ale tez z tym jest zamieszania co nie miara. ale może w końcu się uda:) Chciałabym go juz nauczyc na nocnik. sadzam go rano po spaniu i jak widzę ze chce qpe ale chciałabym zeby sam wołal. wiem ze potrzeba na to czasu a na głowie dom sprzatanie gotowanie i tak schodzi i sie przedłuża.
Dziubala Twój Jasio to już naprawdę super chłopczyk jak w żłobku tak sobie radzi.
Pozdrawiam Was i całuje Wasze Maluszki

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Zimno, mroźno i juz całe dłonie suce mam. Kupiłam sobie "domowe spa" czyli taka maskę nawilżająca, ale zbytnio nie pomogło. Kremuje dłonie, ale tez jakos nie pomaga.
W kwesti spania powiedzcie o ktorej wasze dzieciaczki wstają, o ktorej i ile drzemki maja i o ktorej spac chodzą;)

Nindziowamama - Moja mała bezmoczkowa jest i bezbutelkowa, takze problemu z odstawianiem smoczka czy picia w nocy nie mamy problemu. Do roku karmiłam ja i wtedy w nocy jadła, a jak cyc sie skończył to jedzenie w nocy tez. Takze nie wypowiem sie bo doświadczenia nie mam:) ale ona aż 3 butle mleka w nocy zjada ? Czyli teraz na etapie urządzania jestes

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala - kupiłam świeczki i domowe spa do rak i stop. Mam nadzieje ze sie podobało, a jak nie to komuś wyda hihihi
A co sadzisz o łożku o wymiarach 70x160 ? Myślisz ze na pare lat bedzie ok ?
Oj wykończeniowa jest pracochłonna, a w stanie deweloperskim kupiliście ?
A Jasiu po takiej przerwie długiej chętnie poszedł ?
Cyranka- ja rano nie mam czasu zeby mała wysadzać bo szybko szybko do pracy i żłobka, a drzemkę ma w żłobku :)) a jak widze ze kupkę chce w domu ( no bo często w żłobku robi) to próbuje ja sadzać, ale mała nie chce. Protestuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Super, ze 4 pokoje :)) to tak przyszłościowo hihihi ;))) my tez ostatnio na 4 pokoje patrzyliśmy, ale metraż np 80 metrowy to juz cenę ma tez odpowiednia.
A no to jak smakowe to rzeczywiście nie najlepiej. Moze spróbuj te smakowe pomału rozcieńczać, tak zeby przyzwyczajają sie do coraz mniej słodkiego smaku. Innego pomysłu nie mam bonpodejrzewam, ze powiedzenie w nocy ze nie ma to nie wchodzi w grę ;) albo mozesz radykalnie czyli chce ci sie pic masz zwykła wodę, nie chcesz, to nie ma. Tylko wtedy nockę masz z głowy bo pewnie płakać bedzie, ale moze po jednej zrozumie. U nas przy odstawieniu cycka w nocy było duzo płaczu, ale nala szybko zrozumiała, ze cycka nie ma.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć nocną porą :)

Coraz mniej czasu ostatnio mam na pisanie, ale to dlatego, że jak pisałam wcześniej dużo czasu zajmuje mi załatwianie spraw związanych z mieszkaniem, a teraz jeszcze presja czasu, bo wyjazd nad morze czeka ;)

Złożyłam wczoraj podanie o rehabilitację, termin mam na... marzec 2017r. :D. A mam też skierowanie na rehabilitację z pobytem dziennym w szpitalu - termin na... listopad 2017r. :D

Miałam obciąć Jasia przez wyjazdem i nie zdążyłam. Przed świętami też nie zdążyliśmy i przez to teraz też jakoś schodzi. Ale przynajmniej nacieszę się tymi włoskami, bo ma takie cudowne mięciutkie, uwielbiam Jasia po nich głaskać :)


Nindziowamama, przeprowadzimy się chyba na wakacje, tak mi się wydaje ;). Teraz trwają prace remontowe, mają się skończyć do 1 marca, a potem zamawianie mebli, co trochę czasu potrwa ;)
A Wy kiedy się przeprowadzacie? I gdzie tak w ogóle mieszkacie?
Co do oduczenia picia, to sprawa nie jest łatwa, ale prosta.
Pamiętaj przede wszystkim, że TY rządzisz a nie dziecko. Jak teraz zawsze poddajesz się presji dziecka, to co będzie później? A będzie trudniej, naprawdę. Dlatego na początek absolutnie nie dawaj jej Kubusia smakowego (niezdrowe to to, polecam przeczytać http://www.justynamarkowska.pl/jakie-smieci-pija-dzieci-kubus-waterrr/). W nocy dawaj samą wodę, nawet jak powrzeszczy, to raz, dwa, trzy, a potem będziesz mieć spokój :). Teraz się budzi na picie, bo jest uzależniona od Kubusia, a pije często, bo jest słodki, więc kółko się zamyka. A jak mała budzi się mokra, bo pampek puścił, to ją w nocy koniecznie przebieraj, np. wtedy gdy dajesz jej kolejne picie. Tylko nie dawaj jej już tego Kubusia!!!

Cyranka, auto kupione?
Dzieci na nocnik będą wołać bliżej 2rż., bo wtedy są świadome, że coś im się chce i są w stanie świadomie zapanować nad zwieraczami ;)

Truskawa, na suche ręce polecam krem Neutrogena, ja kupuję zawsze ten do rąk i paznokci. Co jakiś czas zdradzam Neutrogenę i kupuję innym krem, ale nigdy nie jest tak dobry jak ten pierwszy i pokornie wracam do super Neutrogeny :)
Jaś budzi się ok. 6.00-7.00. Drzemkę ma ok. 11.30-12.00 i śpi ok. 1,5-2,5h. Spać wieczorem chodzi ok. 19.30-20.00.
Łóżko 70x160 na parę lat będzie ok, ale polecam kupić większe, po to by można je wykorzystać do wygodnego siadania w trakcie dnia, czy żeby czasem można się było z dzieckiem położyć w jego łóżku.
Mieszkanie kupiliśmy w stanie deweloperskim.
A Jaś po tej długiej przerwie chętnie i bezproblemowo poszedł do żłobka, całe szczęście ;). Teraz też będzie miał dłuższą przerwę, bo starszaki mają ferie, więc Jaś też ma wolne ;)



Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochane.
Auto nie kupione nie wiel czy w najblizszej przyszlosci to wypali. Okazalo sie ze Maz ma powazne problemy z nerkami i groza mu dializy. Ma zrobic serie badan i usg wiec zobaczymy co z tymi berkami sie dzieje. Mial kreatynine 2 a norma 1.3. Musialam do Was napisac i na chwile przestać myslec. Tak bardzo zazdroszcze Wam wlasnych mieszkan. My z tesciami tylko kazdy ma swoja kuchnie. My ma gorze. Niby maja w przyszlosci zapisac dom na meza ale jak to bedzie? Poki co juz piaty rok sie ty dusze. Bez szans na kupno wlasnego mieszkania tym bardziej Wam Zazdroszcze. Wychodzimy z Bablem codziennie na dwor czu to mroz czy nie przeciez nie bede go w domu ciagle trzymała i zawsze tekst tesciowej jak wychodzimy ze napewno zmarznie. Ehhhh czasami rece opadają.Daje Domciowi na kolacje kaszke pozniej picie jest no i kolo 4 mleko. Nie wiem czemu on jeszcze jeść chce. Badz madry pisz wiersze. Odkad sie urodził nie przespal ani jednej nocy. Znajoma ktora ma coreczke w wieku naszych Babli ma termin na maj i spodziewa sow chlopca. Podziwiam ja. Mi chyba brakuje wypania. Trzymajcie sie milego weekendu.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Jakoś też zapominam o odżyciu wątku :) a moja pociecha ogląda właśnie stacyjkowo, więc chwilę popiszę :)
Uwielbia tą bajkę:)
Mamy zamiar w przyszły weekend odstawić smoczek. nie wiem co z tego będzie...u nas smoczek służy tylko do zasypiania, wiec może nie będzie tak źle.
Zazdroszczę Wam tych przeprowadzek, bo ja też planuję ale muszę jeszcze na nią kilka lat poczekać. W sumie nie mam źle, bo mam osobne wejscie i trzy pokoje i dziadków na miejscu, ale mieszkam przy mocno uczęszczanej drodze i niezłym zadymieniu, bo jest tu dom przy domu, a hciałabym móc z dzieckiem posiedziec na podwórku i ulepić bałwana, ale musimy zawsze się oddalać z podwórka...
Działkę mamy na wsi, przy lesie, a zarazem jest wszędzie blisko i już chciałabym tam mieszkać, ale ruszamy dopiero za rok z budową...

Dziubala
podaj maila, wyślę Ci jakąś fotkę :)
A co to za wyjazd nad morze?? Czyżby ferie??
Nasza służba zdrowia, to masakra...zanim będziesz miała ten termin reh, to już będzie tylko trudniej cokolwiek wyprowadzić...brak słów.

Nindziowa
Ten Water to nie najlepszy pomysł, poza tym my nie pijemy w nocy, więc to taki nawyk, musisz ją tego oduczyć i miej na uwadze, że teraz będzie Ci łatwiej. Jest dokładnie tak jak mówi Dziubala, Ty rządzisz, a nie dziecko...

Cyranka
Ja też uważam, że z tym nocnikiem nic na siłe i że nasze dzieci są jeszcze za małe, dajmy im czas.

Truskawa
Ja jeszcze lubię krem Garnier, ale ten malutki czerwony SOS. Z łóżkiem nic nie doradzę, ja wybrałąm takie, musicie poszukać w zdjęciach, taki "domek" jest jeszcze wersja z płotkiem i taką chce :)
http://ink361.com/app/users/ig-483596737/meet_my_olivier/photos

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

U mnie ciagle czadu brak...:( a mam tylko jednego brzdąca do ogarnięcia, a co dopiero przy dwójce by było. Chociaż wtedy po prostu trzeba byc bardziej zorganizowanym i tyle.
Dziubala - termin powalający... To jest żałosne bo inaczej nazwać sie tego nie da...
Nowe mieszkanie blisko obecnego czy starszaki beda zmieniały szkole ?
Polcia wstaje o 6.30 i w żłobku śpi 12-14, a spac wczesniej niz o 21 nie chce isc. Nie wiem co zrobic.

Nindziowamama - wytrwałości i sił życzę w oduczaniu.
Cyranka - a czemu musicie mieszkać z teściami ? Wiadomo ze to najtańsza opcja, ale jak sie tak złe czujesz to moze warto pomysleć nad swoim, nawet małym. W końcu twoje samopoczucie tez jest ważne! A co sie mężowi stało ? Kiedy bedzie miał wyniki ?
Rozrabiaka - mojej bajki nie interesują, zreszta jak jyz to w weekend próbowałam jej włączyć bo jak wracamy ze żłobka, zanim zjemy i sie ogarniemy to 17 jest. No budowa do u to dopiero wyzwanie :))) duzy bedzie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie niedzielnie. No to dobrze ze tak radzicie z tym nocnikiem myślałam że tylko Domiś jest do tyłu. Co do jedzenia nocnego. Ciepłe picie nie pomaga. np. zje koło 21 i ok 1 lub 2 w nocy budzi się na jedzenie tylko butla go uspokaja. Sama nie wiem jak go tego oduczyć. po tym jedzeniu śpi do ok 7. i nieważne czy na kolacje ma mleczko lub kaszkę zawsze ta sama pora, Ręce opadają . nie wiem co to za moda jedzenie w nocy. uffff. Co do mieszkania z teściami. Mąż tylko pracuje oczywiście najniższa krajowa i nie ma szans na jakikolwiek kredyt a co się z tym wiąże na budowę. Jesteśmy więc skazani na mieszkanie z nimi. Mąż ma w tym tyg usg nerek i echo serca. lekarze nie wiedzą czy ciśnienie jest z powodu słabo funkcjonujących nerek czy odwrotnie. Czekamy więc. Przyzwyczaił się też Dominik do spania z nami i budzi się często w nocy jak go biorę do siebie zasypia. nie wiem czy to też nie wina poduszki czy ma za wysoko czy za nisko. Pozdrawiam Was i sle buziaki:*

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala super Kochana ze sie odezwałaś. U nas waga 13.5 i wzrost85. Domi tez powtarza pojedyncze słowa każdego dnia stara się uczyć nowego. Niestety nie oduczylosmy się nocnego jedzenia i nie wiem czy kiedyś sie oduczymy juz nie mam nadzieji. Poza tym był orzeziebiony ale domowe sposoby syrop z sosny smalec z borsuka pomogły na szczescie. Za każdym razem jak jestcoa nie tak rękami i nogami bronie się od lekarzy ale nie ryzykując przy tym oczywiście zdrowiem Małego. Też już czekam tylko do wiosmy. Buziaki dla Was i Waszych pociech. Reaktywujmy prosze masz watek.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Nina to wychodzi ze trzyma się średniej bo waży kolo 13 kg przy tym swoim wzroście trochę ponad 90 cm. Mała z kolei tak dużo nie mówi choć na ulubiona lalkę i bajkę to jest osia- Zosia. Js juz mam dość zimy. Jak osratnio zalizylysmy adidaski to musiało jej się zrobić bardzo lekko na nóżkach bo biegała tak aż jej się nogi plataly. Zaluczylysmy przeziebiebie z antybiotykiem bo na płuca aż jej poszło. Za dwa tyg przeprowadzke mamy. Mała bedzuecie miała wkoncu swój pokój.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Hej
Piotruś też w sredniej:) 13,3 i ok 84 cm :) Potrafi powtórzyć prawie kazde slowo, jest papla i wszystko po nas powtarza:) czasem nawet złoży zdanie:) Dziś byl maly wypadek i głową uderzył w szafkę i niestety jest guz...czy Wasze dzieci też się tak odbijają? Biega, szaleje i później takie efekty...
U nas wszyscy poza mną i Piotrusiem chorzy. Trzymajcie kciuki, żeby nas nie rozłożyło.
Cyranka
Współczuję Wam tych nocy, ale kiedyś muszą minąć:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć :)

Dziś z mężem pilnie musieliśmy pojechać coś załatwić i siostra miała się zająć Jasiem przez godzinę. Wzięła go razem ze swoim synkiem na plac zabaw, jak go po godzinie odebrałam, to ręce miał lodowate i aż bordowe z zimna, ale rękawiczek za nic nie chciał ubrać. Byłam ciekawa czy wyziębienie skończy się jakimś przeziębieniem, ale na razie nic mu nie jest, uff.



Cyranka, każde dziecko kiedyś przestanie jeść w nocy, no bo chyba nie wyobrażasz sobie takiego 10-latka wołającego "chcę jeść!!!" :D
O smalcu z borsuka nie słyszałam, brzmi dziwnie ;)

NindziowaMama, fajnie, że przeprowadzka tuż tuż :). Też się nie mogę doczekać aż Jaś będzie miał swój pokój, bo wtedy przestanę się tak w nocy często budzić na każdą jego zmianę pozycji w łóżeczku ;)

PiotruśRozrabiaka, trzymamy kciuki, żeby Was nie rozłożyło!
A różne wypadki zdarzają się Jasiowi, chyba jak każdemu dziecku, ale w sumie nic drastycznego na razie nie było ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Wlasnie szukam czegoś co moge zrobic na jutro do teściowej. Sałatkę warstwowa z jajkiem, porem, tuńczykiem,ogórkiem kiszonym i kukurydza chciałam zrobic, ale mysle czy cos jeszcze. Pola wazy 12kg i ma gdzies 84cm bo ciezko ja zmierzyć :)

Nindziowamama - wysoka Ninka jest :) w mieszkaniu juz wszystko gotowe ? Pakujesz juz sie powoli ?

Rozrabiaka - Pola tez ma rożne wypadki tzn nie jakieś poważne, ale tutaj guz, tutaj siniak :)

Cyranka - a próbowałaś poświecić jedna noc i nie dać jesc, powiedzieć ze sie skończyło, nie ma. Pewnie bedzie ryk i to długo, ale moze jak raz i drugi powiesz ze nie ma w nocy to moze juz nie bedzie chcieć.

Dziubala - to z Jasia kawał chłopa jest :)))) pola na szczęście rękawiczki nosi, czapę i szalik tez. A u was kiedy przeprowadzka ?

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...