Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Troche odetchnęłam, ale nadal jestem tykająca bomba. Nawet nic takiego sie nie stało. Po prostu ostatnio wkurza mnie całym sobą. Cieżko mi to ubrać w słowa. Co zaczynamy rozmowę to ktoś sie jakis słówek czepia no i od słowa do słowa kłótnia. Ja wiem ze pomaga mi przy małej, zajmuje sie nia, potrafi sprzątnąć, ugotować itd. Ale naprawde chyba jakieś zmęczenie materiału mam. A zdarza nam sie samym wyjsc, ja tez czasem na plotki wyskoczę do koleżanek. Taki guzik resort by mi sie przydał bo teraz to jedna kłótnia ciągnie druga.

Alhena - powiem Ci ze dzis to bym siebie i mała spakowała w 5 minut ;) myśle ze dziewczynki byłyby zachwycone :) a jeszcze jakbyśmy nasze zabawki przywiozły to juz w ogóle Lili szczęśliwa by była ;) ale taka inna perspektywa wszystkiego dobra by była, nie powiem, ze nie ;)

Rozrabiaka - no witaj po takiej przerwie. Dobrze ze to tylko Twoje lenistwo powodem milczenia było :) A czemu sami jesteście ?
Właśnie pfarmaceris krem mi sie skończył i juz go nie chce bo wysmarowania uciekającemu dziecku to masakra.
Jadłospis Poli: śniadanie kaszka lub kaszka i kanapeczka, drugie śniadanie jogurcik i jak jest jej mało to banan albo jabłko do rączki, obiadek ( najcześciej słoiczek bo niestety słoiczki u nas rządzą, co ugotuje to wmuszac na 5 razy, a słoiczek na raz wchodzi pięknie ), deserek jakis słoiczek owocowy albo do rączki coś i kolacja kaszka. W międzyczasie czarem wafelki ryżowe, chrupki, bułka. No i w nocy cycek, ale coraz mniej. Jakos na rękach daje sie uśpić, a ja ide tym torem.
Jak Piotrus Ci o 19 pada to duzo czasu na pisanie masz :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór po północy :)

Nie padłam, to zaglądam i nadrabiam zaległości.

Dziś byłam z Jasiem u urologa. Początkowo się zestresowałam, ale od słowa do słowa i mi potem ulżyło. Urolog powiedział, że dzięki temu, że badania moczu są cały czas wzorcowe, że usg brzucha nie pokazuje dużych zmian (powiększenie miedniczek nie jest na tyle duże, by bardzo niepokoiło), jak i to, że nie łapie infekcji, ma dobry apetyt, ładnie przybiera na wadze i rośnie prawidłowo, to pokazuje, że raczej nie robi się tam nic niepojącego. Ale trzeba sprawdzić co się tam dzieje i dlaczego ta miedniczka się powiększa, niewiele, ale jednak. Wypisał skierowanie na urografię i mamy je zrobić we wrześniu. Dobrze że do września jest jeszcze dużo czasu, to się oswoję z tematem…

Odnośnik do komentarza

Alhena, na pewno pokażę fotkę tortu :), ciekawa jestem jaki im wyjdzie i jaką minę będzie miał Jaś ;)

NindziowaMama, masz rację, że bracia wybrali tort nawet nie boisko tylko piłkę :D. Kubusia od razu odrzucili :D. No ale tym razem nie było jednoznacznych wyborów i ciężko było osiągnąć kompromis ;). Dobrze, że od 2 urodzin dziecko będzie już sobie samo tort wybierać ;)
A czemu smarujesz Ninkę filtrem "50", ma uczulenie na słońce?

Truskawa, musiałabym mieć rehabilitacyjny, bo przed ciążą też byłam na L-4 ;)


nindziowaMama
Dziewczyny mam pytanie kiedy mozna dac dziecku coś z pieczarkami? Bo są sloiczki z pieczarkami po 9 miesięcu. Jak uważacie?

Nie dałabym nic co ma pieczarki. Jak dla mnie, to pieczarki jeśli w ogóle, to dopiero dla kilkulatków powinny być dawane.


nindziowaMama
Dziewczyny co sądzicie o tym usłyszałam dziś teorie: że dzieci Matek które w przeszłości z różnych powodów brały tabletki antykoncepcyjne sa nieksztaltne- mniejsze niż dzieci normalnych matek mają mniejsze rączki nozki itp. Co Myslicie?

O rany, serio ktoś tak mówi?! To prawda w stylu „dzieci z in vitro mają bruzdę na czole”. Tak więc to bzdura, ręce mi opadają jak coś takiego czytam ;)


Truskawa
Powiem wam ze czasem sie zastanawiam skąd faceci sie biorą. Mojego mam serdecznie dość na dzis :/

Jak to skąd? Z Marsa :D


Rozrabiaka, fajnie, że już jesteś, bo martwiłam się, że nas porzuciłaś ;)
Niezłe spanie ma Piotruś, naprawdę! :) A w ciągu dnia ile śpi?
Jasia jadłospis taki sam od dłuższego czasu, z tym, że od rozpoczęcia sezonu truskawkowo/czereśniowego, to w ciągu dnia poza posiłkami podjada jeszcze te owocki.
ok. 6.00-6.30 – 150 ml mm
ok. 9.30 – 180 ml mm
ok. 13.30 – obiadek
ok. 17.00 – deserek owocowy
ok. 19.00-19.30 – 180 ml kaszki
Czytałaś coś o Danonkach? Polecam choćby to http://www.przepisy-dla-dzieci.pl/cooking/article/861c6734-ed87-416e-9d55-568e1764a537

Odnośnik do komentarza

Witamy :)
Dzięki za Wasze menu, widzę, ze nie jest u nas złe:) taki etap :) Piotrusiowi niedawno urodził,sie kuzyn i taka przyszywaną kuzynka :) grono małych bąbli sie powiększa:) Na urodzinach była 6 dzieci, a na następnych bedzie juz 7, bo brata za malutkie, a trochę czasu maja drogi...
Dziubala
Buziaczki dla rocznego Jasia :)
Nie porzuciłam, ale nawet nie podczytywałem ;(
W ciagu dnia śpi 2-3 H :) tylko jak nie śpi, to nie posiedzi, tylko ciagle chodzi i ciagle coś pcha, albo przenosi, wiec jest wykończony :)
Dziś spał od 20-8:30 :)
Truskawki tez uwielbiam pod każda postacią:) mam juz zamrożone 8 kg, na ciężkie czy zimy :)
Dzieci maja dodatkowy zmysł :)
Super, ze lekarz Was udpokoil, zapewne zna sie na tym, wiec wie co mówi :)
Danonki mam zamiar dać raz na jakiś czas, nie chce dawać mu regularnie, ale dzięki za artykuł.
Truskawa
Sami, bo maź teraz tylko na weekendy przyjeżdża, ale to juz ostatni, teraz wraca i powinien juz normalnie być z nami.
On parada o 19, a ja wiszę z mężem na tel do 23 i potem padam ja ;)
Alhena
Witaj, fajnie masz z tymi górami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor ;) maz poszedł do kolegi, mała śpi, a ja mam ciszę i spokoj. Czytałam książkę, ale oczy zaczęły mi sie przymykać wiec postanowiłam internet poczytać. Delektuje sie cisza :) ogólnie mój nadal mnie wkurza, nadal po prostu samym sobą i grrrr.

Dziubala - buziaki dla roczniaczka :))myślałam ze na cała ciąże masz prawo mieć zwolnienie bo np mas złamana nogę, zachodzisz w ciąże i musisz początek leżeć i tak na cała ciąże nasz l4 no i co w takim wypadku. Na 9 miesiąc trEba do pracy wrócić bo limit l4 wykorzystany ? Beznadziejne rozwiazanie.
Dobrze ze urolog jest dobrej myśli. Znaczy nie powinno byc to nic poważnego. Moze w październiku miedniczka juz powiększone nie bedą :)
Ja tez mała smaruje 50. A radziłabys mniejszy filtr ?

Rozrabiaka - to naprawde duzo Piotrus śpi tzn w porównaniu z moja. Przestawił sie na jedna drzemkę ? Ja mała muszę przestawić niedługo bo w żłobku maja jedna drzemkę. Jestem ciekawa jak ona bedzie zasypiać w żłobku, przeciez tam nikt jej lulac nie bedzie.
6 dzieciaczków to prawdziwe kinder party :)

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Dziś dzien cały u cioci spędzony:) pobudka o 8:20, drzemki łącznie krótko, bo 2 H. Piotruś ślini sie na potegę, chyba w komu te 4 :D choć ja juz z nimi głupieje :D
Piotruś wczoraj próbował danonka, bardzo mu smakował i nic mu po nim nie było :):)
Byliśmy na kontroli roczkowej i tez wszystko ok. Tatuś dziś wrócił, a w niedziele ma urodzinami :) mam juz prezent, tylko tort i bedzie szczęśliwy :D
Truskawa
Ja jak czytam książkę, taka średnio mni interesująca, tez zasypiam :) a internet jakoś tak...pobudza:) my tez jesteśmy na 50, ale muszę kupić 30, choć Piotruś muśnięty słońcem jest, a ja jak z wczasów :) Juz z pleców mi skóra zeszła :(
Czasem ma 1 drzemkę, a czasem 2. Panie w złobkach pewnie maja swoje skuteczne metody :)
Oj było kinderparty :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Witam sobotnio :)

Powinnam sprzątać, ale mi się nie chce :D. Ale muszę się zmusić, bo dziś przyjeżdżają goście od strony K., (jutro moi) i wypada zrobić porządki. A jutro impreza urodzinowa Jasia :)
Jak Jaś wstanie z drzemki, to pójdziemy kupić świeczkę na tort, bo jednak w domu nie mam zachowanej po starszakach. Chciałam ją wykorzystać, żeby było też trochę sentymentalnie ;)

Jaś wczoraj rozkręcił się we wchodzeniu i schodzeniu z kanapy w salonie. Sam nie da rady wejść, ale tak skutecznie jojczy, że każdy leci i mu pomaga :D. A schodzi nie na brzuchu tylko plecami, co nie jest bezpieczne, dlatego przekręcałam go na brzuszek i wydawało się, że załapał, że tak ma schodzić. Zobaczymy dziś czy nauka nie poszła w las ;)


Dziękuję za życzenia dla Jasia :)
Tak więc i on dołączył już do grona roczniaków :). Na znak jego dorosłości zwiększyłam mu o 30 ml porcję mleka i kaszki ;)
Aaa, i w swoje urodziny był na bilansie roczkowym, wszystko z nim w najlepszym porządku (80 cm, 10,5 kg) i był też po raz pierwszy u fryzjera :D. Ale wydoroślał po ścięciu włosków na krótko ;)

NindziowaMama, filtr 50 stosuje się najczęściej u maluszków, gdy w słoneczne dni są nad wodą, jest wysoki więc używa się go u dzieci z jasną karnacją albo uczulonych na słońce.
Jak Ninka ma ciemną karnację to nie ma potrzeby używać aż tak wysokiego filtra, jak chcesz ją chronić, to na spacery 15-20-tka wystarczy.

Rozrabiaka, teraz maluchy wszystko mogą jeść (poza grzybami i fast foodami ;)). Jasiek spróbował już chyba wszystkich owoców i warzyw, cieszę się, bo wszystko chętnie zjada :). Słoiczki obiadkowe są u nas 1-2 w tygodniu (trzeba je w końcu wykończyć), a tak to już na domowym wikcie ;)
A z Piotrusia to niezły śpioch, u mnie żadne z dzieci tyle nie spało (licząc h na dobę). Ale każde dziecko śpi tyle ile potrzebuje (byle nie za mało) :)

Truskawa, tak, na całą ciąże można mieć L-4, od pierwszego dnia do ostatniego. I to nie jest tak, że na L-4 można być tylko 9 m-cy, bo w zależności od tego co człowiekowi jest, to L-4 można „wydłużyć” poprzez właśnie zasiłek rehabilitacyjny. Przyznaje się go, gdy człowiek rokuje powrót do pracy. Jeśli wyczerpał L-4, a potem nie rokuje powrotu do pracy (np. niepełnosprawność, czy jakaś inna niemożliwość wykonywania pracy, a nawet jej „zakaz”), to przyznaje się rentę.
Ja wyczerpałam wtedy L-4, więc został mi zasiłek rehabilitacyjny, ale żeby się nie bawić w papierkową robotę, to prościej było wziąć o 2 tygodnie wcześniej macierzyński ;)
A Ty z jakiegoś powodu smarujesz 50-tką? Jeśli Pola nie ma uczulenia na słońce, to na co dzień nie ma potrzeby stosować 50-tki, spokojnie mniejszy filtr możesz używać.
Ze spaniem w żłobku panie mają swoje sposoby. W końcu coś musi być na rzeczy, że wszystkie dzieci śpią w tym samym czasie ;)


Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy za życzenia ;)))

Zabiegana ostatnio byłam, tu kumpela na kawce była, tu my gdzies jechaliśmy i jakos rak minęło. Roczek w sobotę dopiero :)
U nas brzydka pogoda, ciagle pada albo sa takie chmury, ze nie wychodzę bo nie wiem czy padać nie bedzie. Masakra.

Menu na roczek ustalam i ciasta mam ustalone: tort, ciasto jogurtowe od Rozrabiaki i owocowe koreczki zrobie. Więcej nie bedzie bo wcześniej obiad bedzie i wszyscy najedzeni bedą bo impreza jest od 16 do 20 ;) co do obiadu to sie zastanawiam cały czas, jakieś dwie sałatki zrobie i z trzy dAnia jakieś. Myślałam nad sałatka gyros, zapiekanka brokułowo makaronowa z kurczakiem i piersiami z kurczaka w cieście francuskim z jakimiś dodatkami. Nad reszta myśle :) możecie podpowiadać :)))
Czy kontrole roczkowe to sa w waszych przychodniach, czy same sie zglosilyscie ? Bo u nas nic takiego nie ma. Ale niedługo na szczepienie musza mała zapisać to wtedy pewnie sie dowiem :) to szczepienie to sa 3 osobne zastrzyki czy 3w1? Orientujecie sie ?

Dziubala - smaruje 50 bo wszędzie tak mówią zeby smarować :)))
skomplikowany ten twoj przypadek :) teraz rozumiem czemu wzięłaś macierzyński dwa tygodnie wcześniej :)
Pola nie chce próbować nowości, najchętniej to by bułki jadła i to suche, a jak obiadek jej daje to nie moze byc zupka no i za duże kawałki tez nie.
Rozrabiaka - dobrze ma z tobą maz jak mu torta upiekłas :) moja nie jest zainteresowana moimi obiadami tzn jest i pewnie knedlem by sie zainteresowała, ale zeby sie nim bawić, a nie zjesc ;))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witam po przerwie i pozdrawiam Was serdecznie! Niedługo pierwsze urodziny, a dzisiaj świętowaliśmy Dzień Taty - odciążyłam Męża od codziennych obowiązków, zajęłam się obiadem i deserem. Powoli myślimy o torcie urodzinowym dla Aniołka.
Szkoda tylko, że u nas pogoda okropna - zimno, ciemno i deszczowo. Rano milutko było popatrzeć na Męża, który mógł sobie dłużej pospać, ale cudowniej byłoby, gdyby porankom wreszcie towarzyszyło słoneczko, śpiew ptaków, ciepły wiaterek.
I najważniejsze - życzenia dla Czerwcątek, które już są roczniakami! Rośnijcie zdrowo!

Aniołowa rodzinka pozdrawia!
http://www.suwaczki.com/tickers/wff2jw4z5sam6zal.png
http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwe6ydi0p526n8.png

Odnośnik do komentarza

U nas pochmurno i deszczowo. Na lato to nie wyglada.

Aniołowie - to u Was maz wziął urlop rodzicielski ? Z tego co pamietam to jakis kocyk dla synka mieliście wypatrzony. Kupiliście ? Podzielicie sie jaki :) bo właśnie tez poluje na kocyk dla córci :)

Alhena - sil !!! Wypomnisz to Lili na 18 ;)))

Julia - witamy :) i zapraszamy :))) napisz coś więcej o sobie i Twoim roczniaczku :)

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...