Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny dawno się nie odzywałyśmy ale my na wakacjach i nawet jakoś czasu nie było. Jesteśmy u dziadków i odpoczęłam i odpoczywam ale cudownie jest mieć dziadków:)
Truskawa- aaa próbwałaś dwać kasze mleczno-ryżowe one maja różne smaki i mogą posmakować Poli tylko ja robie gęstsza niż jest na opakowaniu tak ze malej daję z miseczki łyżeczką. i właśnie tak daje jej na śniadanko. A nasze dzieciaczki są już w takim wieku, że masz szeroki wachlarz smaków moja uwielbia z sokiem malinowym.
Rozrabiaka- macie strasznego pecha. JAk nie jedno to drugie. Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Witam poświątecznie :)

Już sobota, a dopiero co święta były, ale szybko tydzień przeleciał! W święta (pojechaliśmy jak co roku do teściowej) w sumie to się nawet nie obżarłam ;), bo... nie lubię stanu przejedzenia ;). Jaś popróbował sporo nowości, ale w granicach rozsądku. Słodkości, w tym ciast nie dostał ;)
W tygodniu Starszak świętował swoje urodziny z kolegami Parku Laserowym, Jaś też tam był, cieszył się, gdy ktoś z nim rozmawiał, zabawiał go, czy się do niego uśmiechał, odwzajemniał w dwójnasób radość :)
Dziś mieliśmy piękną pogodę, więc Jasiek był bez czapki :). Ale muszę szybko kupić taką cienką czapeczkę z daszkiem, żeby słońce nie raziło go w oczy.
Dziś zaliczyłam usg piersi, było to moje najszybsze usg, trwało może z 5 minut, ale grunt, że wszystko ok. A potem pojechałam do NFZ po ZIP (swój i dla dzieci), będę znów mogła oglądać ile kosztują moje wizyty, badania itd. nasz NFZ ;)
Jutro robimy urodziny Straszaka dla rodziny, temu to dobrze ;)


Buziaki dla 10 mies. Małgo i Ninki! :*:*


Rozrabiaka, biedny Piotruś, ale miał przejścia :(. Dobrze, że to już za nim. Teraz Wy jeszcze wydobrzejcie i uważajcie na innych, bo jelitówka zaraźliwa jest, co już wiecie ;)

Truskawa, nie musisz dawać mm, może też być kaszka :)


Miłego weekendu :)

Odnośnik do komentarza

Witam sobotnio
Pogoda znów piękna, jest 7, a mamy 13 stopni :) Ja juz dziś póki co czuje sie dobrze, oby tak juz było. Maż od godziny żołądkowo tez dobrze, ale ma temp.
Dziś Piotruś został przeniesiony do swojego pokoju, zeby nie musiał nas znosić. Spała u nas moja mama i mam nadzieje, ze sie nie zaraziła, choć ona od początku miała kontakt z Piotrusiem.
Ńindziowa
Supere takie wakacje, wiem co mowię, bo ja dziadków mam piętro niżej img każdej chwili sa pomocni. Poza tym, ja jestem bardzo zżyta z rodzicami, wiesz taka nie do końca odciąga pępowina ;) ale w pozytywnym sensie :D
Dziubala
Co do obżarstwa świątecznego, to ja tez sie obzarrlam, bo ciagle stres, na Chrzcinach tez ciagle coś i tak jakoś zleciało. W poniedziałek tez mieliśmy gości, ale tez mało jadłam. To do mnie niepodobne i chyba właśnie tym stresem spowodowane.
Starszak ma super, tez bym tak chciała, a póki co nie moge doczekać sie imprezy roczkowej Piotrusia :)
Super, ze na usg wszystko ok. Ja przyznamy sie, ze nigdy nie robiłam.
Z tj zarażeniem to jest tak, ze Piotruś miał Chrzest i w sumie wszyscy tam obecni mieli dość bliski z nim kontakt...niestety.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, za oknem nawet nie tyle wiosenna co letnia pogoda :) wczoraj mała tylko w bluzie na body z krótkim rękawkiem czyli tak samo jak ja tylko ze ona czapkę miała :))) bardziej boje sie słońca na ta główkę z 3 włoskami na krzyż. Ale czapeczkę ma taka cieniutka i nawet spoconej głowy nie miała.
Niestety mleko z kaszka tez nie dało rady :/ a normalnie kaszke ta zjada. W związku z tym zamiast "butli" na śniadanie bedzie kaszka tzn będę cały czas próbowała z mlekiem, ale troche wierzyć juz przestałam. Moze na drugi posiłek Pola mleko zaakceptuje, a jak nie to bedzie deserek z twarożkiem albo jogurcikiem. No nie muszę jej na sile tego mleka jak nie bedzie chciała.

Rozrabiaka - to sie wam porobiło. Dobrze ze juz lepiej. Limit pecha wyczerpaliscie ;) z rodzicami w domu mieszkacie czy macie mieszkania w jednej klatce?
Ja tak zaczęłam myślec jak roczek ogarnąć :))
Nindziowamama - juz w domku jesteście ? 600 km to strasznie daleko, pewnie rzadko sie widujecie.
Dziubala - ja na usg piersi chce sie wybrać jak karmić skończę tzn mozna przy karmieniu, ale wole po zeby sprawdził czy wszystko ok. A ze chce w ciagu miesiąca ( pewnie sie przedłuży :)) skończyć karmienie to poczekam. dobrze ze wszystko dobrze :) ja sie zastanawiam kiedy do gina teraz sie wybrać. Byłam jak młoda miała pol roku no i chyba teraz pójdę jak bedzie miała rok. Chociaż nie wiem czy to nie za szybko.
Park laserowy... Fajnie brzmi... Sama bym poszła :)))

Co tam u was na obiadek dobrego ? Bo ja chyba męża na obiad gdzies wyciągne ;) chociaż nie wiem co nasze dziecko na siedzenie w restauracji.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć.
Pogoda nas rozpieszcza :D
Małgosia zbuntowała się na zupy słoiczkowe, na zupy gotowane tylko dlaniej, od kilku dni gotuję duzy garnek zupy dla całej rodzinki i przede wszystkim dla Kwoki naszej.
Ząb ciągle nie daje spokoju, więc noce mało ciekawe.

Truskawaka
Wytrwałości, może jak przyzwyczai się do smaku kaszek, to wkrótce i to mleko zaakceptuje :) najważniejsze,że w ogóle chce jeść :)

Rozrabiaka
Zdrówka:)

Nindziowa
Odpoczywaj:)

Małgosia wstała i dlatego w takim telegraficznym skrócie :D U nas na obiad grill, wczoraj tak mi zapchniało od sąsiadów, że nie mogłam się oprzeć :D
Miłego weekendu

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nm2ajrl59g.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Dziś miałam powrót jelitowki...Ale ok 15 mi przeszło i oprócz tego, ze jestem mega słaba, jest ok. U Piotrusia juz chyba przebiła sie jedna dolna czwórka, ale nie mam jak sprawdzić, tylko palcem juz mocno czuć. Od jutra wychodzimy z diety jelitowkowej i dokładnie nie wiem jak sie za to zabrać...moze jakieś rady?
Nie wiem, która z Was pytała o nasze mieszkanie, wiec mieszkamy w domu z moimi rodzicami, ale każda z rodzin ma osobne wejścia, kuchnie itp.
Dziękuje tez za życzenia zdrówka, oby juz zawsze nam i wszystkim maleństwom dopisywało.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Czesc mamusie!
Nie wiem co sie stalo ale u nas poprawa w nocy o 50% Jest jednak jeden warunek, malutka idzie spac do nas do lozka. Mam nadzieje jedak, ze jak ja naucze, ze noc jest do spania a nie do jedzenia, to bedziemy sie uczyc spac w swoich lozeczkach.
U nas tydzien mega intensywny bo maz mial wolne. Dzis bylismy w palacu w Nowym Winiczu. Lili byla mega grzeczna. Ciesze sie bo moze odziedziczyla choc troche genu włóczęgostwa i bedziemy mogli wyjeżdżać cześciej i dalej.
Przepraszam ze nie kazdej z osobna ale pisze z tel. Jutro postaram sie wszystko nadrobic.
Milej nocy

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

U nas masakra z tym mm, nie chce go nawet łyżeczka, nie chce pomieszanego z kaszka. Nie chce w ogóle wziąć smoczka czy ustnika do buzi. No przeciez siła jej nie wsadzę do buzi i nie zaciągnę za nią. Nie mam juz siły :(((( kaszke je ładnie, ale przeciez 3 razy dziennie kaszki jej dawac nie będę. Szkoda ze takiemu maluszkowi jeszcze nic sie nie wytłumaczy.
Rozrabiaka - pewnie schudłaś przez ta jelitowke ;)))

Alhena - no wiadomo ze z mama w łożku najlepiej :) szczerze Ci powiem ze przed urodzeniem małej myślałam ze na pewno do łóżka jej noe będę brała, a teraz jakby miało mi to zagwarantować przespana noc to zaraz bym jej miejsce robiła :))) jak tam przeprowadzka ?

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witam poniedziałkowo :)

Weekend mieliśmy bardzo udany, głównie za sprawą urodzin Starszaka dla rodziny. Mam nadzieję, że dobrze zapamięta swoje 10-te urodziny, bo to ostatnie jakie organizujemy ;). Choć zobaczymy czy za rok nie zmieni zdania ;). Jaś jako najmłodszy był pupilkiem wszystkich ;). Muszę dziś zobaczyć, czy ta dzisiejsza niezaciekawa nocka Jasia (po 2 tygodniach ładnego spania), była wynikiem nadmiaru wrażeń, czy może kolejny ząbek chce wyjść...



Rozrabiaka, jeśli gin nie zlecił Ci usg piersi (a powinien!!!), to zrób je własnym zakresie. Trzeba regularnie robić takie usg, podobnie jak robimy cytologię.
Wychodzenie z diety jelitowej, to wedle zaleceń pediatry, bo co lekarz to obyczaj ;). Ja bym dawała wszystko normalnie poza surowymi owocami i przez kilka dni podawała probiotyk.

Truskawa, faktycznie z usg piersi poczekaj aż skończysz karmić :). Ja u gina byłam na kontroli pół roku po wizycie, która była 6 tygodni po porodzie. Teraz idę do niego w przyszłym tygodniu z wynikiem usg piersi, a u niego czeka wynik cytologii. Ale jestem pewna, że jest wszystko ok :). Następna kontrola będzie za pół roku albo za rok.
A grilla w bloku też możesz mieć. My wczoraj mieliśmy :). Polecam grilla elektrycznego :)))
Z obcinaniem paznokci, to ja też na razie sposobem, muszę Jasia zagadywać, czasem bracia go zajmują, a ja wtedy ciach, ciach :D

Alhena, super, że poprawa z nockami o 50%, to spora różnica. Oby teraz wzrosła do 100% :)

Odnośnik do komentarza

Witam
Jelitówka juz prawie wygoniona, tylko jeszcze słabość pozostała :) Pogoda kiepska, bo wiatr straszny i lało...spaceru nie było. Piotrusiowi wrócił apetyt, pomyslałam, ze zaczniemy od małego słoiczka, bo tak średnio jadł moja marchewkę z ryżem, a tu niespodzianka płacz i szybkie grzanie drugiego :D Wszystkie mleczka do dna:D i deserek- kisiel jagodowy ( my tez skorzystaliśmy)
Liczę na piękna pogodę jutro i spacery:)
Alhena
Zazdroszczę wycieczki, tez uwielbiam wypady, ale jakoś ostatnio nie wychodzą...
Ja Piotrusia do łóżka nie biorę, ale to tylko dlatego, ze u nas to nic nigdy nie dało...
No właśnie jak przeprowadzka?
Truskawa
Współczuje przejść z tym mm, ale myśle, ze dacie radę, tylko potrzeba czasu i cierpliwości.
Schudłam tylko kg, ale maź 3, czym sie zestresował.
Dziubala
Czemu ostatni raz organizowaliscie? Dla Jasia to mógł być nadmiar wrażeń i nocka taka sobie, choć on jest chyba przyzwyczajony do tego typu rozrywek prz 2 braciach :)
Gin mi nie zleciła, a i ja nigdy o tym nie myślałam, ale chyba czas...
Z ta dieta to posłucham tych ogólnych wytycznych lekarza:) Juz poczyniłem zakupy:)
Probiotyk podajemy nadal, a owoce sobie chwile darujemy, ewentualnie kisiel, bądź z kompotu jabłuszka:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, nie odzywałam się długo ale miałam trochę zawirowań życiowych i tak wyszło. A teraz okazało się że spodziewam się drugiego dzieciątka. Jestem w 5 tygodniu, bardzo się stresuje bo wczoraj nie było widać jeszcze serduszka, mam nadzieje ze za trzy tygodnie zobacze i będzie wszystko w porządku :)) Pozdrawiam Was serdecznie i Wasze pociechy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49e6ydf3nml7vd.png
https://www.suwaczki.com/tickers/atdc6iye61dfoiah.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Nie wiem czy mleko bedzie Pola jadła bo nadal nim pluje jak tylko posmakuje, a troche czasu juz je dajemy. Masakra po prostu. Nie wiem jak to ogarnąć. Za to zapisałam sie na manicure to kosmetyczki ;)))
Jakieś pomysły na obiad ? Bo mi sie wydaje ze u mnie ciagle to samo:/
Aaaaa i mamy 8 ząbków :))))
Misiulinka - no gratulacje ;))) na pewno na następnej wizycie zobaczysz serduszko bo w 5 tygodniu to chyba troche za szybko. Trzymam kciuki :)) a jak sie czujesz ?
Rozrabiaka - dobry i kilogram :))) a jak z Piotrusia waga ? Myślisz ze schudl ?
Dziubala - elektryczny to nie to samo co ten prawdziwy ;)))
Alhena - jak nocki ?

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki!
Cicho tu u nas ostatnio. Ja próbuje wygospodarować trochę czasu ale jest mi ciężko a wieczorem najnormalniej padam.
Byłam z mała do szczepienia i okazało się, że ma jakieś szmery w serduszku. Wyobraźcie sobie, że PRYWATNIE wizytę mam dopiero 8 czerwca. Kurczę, trochę się denerwuję. Mam nadzieję, że nic jej nie będzie.

Truskawa- u nas z nockami lepiej. Dziś malutka przespała od 11 do 6:30 rano. Jak się obudziłam to byłam w ciężkim szoku. Niestety myślę, że to był przypadek albo zmęczenie wczorajsza nocą (5 pobudek. Tak w ogóle jest lepiej ale szału nie ma. Mam tylko nadzieję, że będzie coraz lepiej. Ty się nie poddawaj z mleczkiem tylko próbuj codziennie tak żeby dzidzia smak załapała. Trochę to dziwne, że kaszkę lubi (gdzie też jest mm) a samego nie. Myślę sobie że to jest tak jak z dorosłymi, nie każdy smak czy potrawę od razu akceptujemy. Cierpliwości. 8 ząków WOW!!!!całkiem nieźle. My na razie 4 i 2 w drodze.

PiotrusRozrabiaka- dobrze, że już jesteście zdrowi. Teraz tylko z daleka od chorób.

Misiulinka- GRATULACJE!!!

Ponad to przeprowadzamy się w przyszłym tygodniu w sobotę. Mąż ma wolne koledzy pomogą przenieść meble. Weekend będziemy sami. Boję się myśleć, żeby nic znowu się nie wydarzyło ( jak ostatnio), bo chciałabym już być sama z rodziną. Trzymajcie kciuki.

Mamusie odzywajcie się!

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :D
Pogoda była super, wiec dużo spacerowaliśmy. Nocki sa całkiem fajne i śpi do 7-7:30, ale kapiemy Go teraz bliżej 8.
Piotrusiowi sie coś pozmieniało i trzeba przy nim być podczas zasypiania, bo inaczej sie wścieka i to dosłownie. Wogole jakiś sie zrobił wyciekający. Jak tylko coś jest nie po jego myśli, to zaraz krzyczy i tupie nożkami, albo sie wygina, np kiedy chce mu zmienic pampka, a jemu to akurat w danej chwili nie odpowiada itp. Tez tak macie? Istny terror :D
Ale bardziej tulasny za to jest :D
Odzywajcie sie cześciej...

Misiulinka
Serdecznie gratuluje, rownież odwagi ;)
To pisz do nas co i jak :) A z tym serduszkiem, to tak jest, nie martw sie.
Truskawa
Gratuluje ząbków:)
Nie pamietam która z mam, ale któraś pisała, ze dolewa soku do mleka i dziec pije, skoro nie chcesz dawać kaszki, to moze to jest metoda :)
Zazdroszczę manicure...ja juz chyba wieki nie byłam i pewnie szybko nie pójdę...
U nas ostatnio na obiad był rosół, wczoraj knedle z jabłkami, a dziś warzywa i schab w musztardzie, a jutro będzie spagetti :)
Piotruś teraz odrobinkę schudł, ale juz goni stara wagę :)
Alhena
Trzymam kciuki, uda sie, wierze w Was :)
Moze poszukj innego miejsca, to dziwne, zeby prywatnie był tak długi termin oczekiwania...a wiesz coś wiecej od dr, wcześniej nigdy nic nie zauważyła?
Dobrze, ze nocki sie Wam poprawiły.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor :)
U nas dzis tez ciepło, ale wietrznie. Niby straszą ze weekend ładny nie ma byc. Ja po prostu dzis padam, jakis taki męczący dzień.
Z mlekiem to msm juz dość bo co posiłek to staram sie dać ta łyżeczkę z mm i wtedy jest wściekłośc i koniec jedzenia wiec w rezultacie non stop cyc w użyciu no bo jak obiadek niedojedzony to dziec głodny. Chyba odpuszczę i za jakis czas spróbuje, a będę jej po prostu kaszke dawac i jakis jogurcik, a cyca w nocy je wiec dawkę wapnia i białka dostaje w nadmiarze ;))) o ile jeszcze bedzie z łyżeczki jesc chciała bo od kiedy ja uczymy smaku mm czyli wciskamy z ukrycia łyżeczkę w trakcie obiadku to ciężej z jedzeniem. Gdzie nigdy nie było problemu. A nie chce zeby w ogóle przestała mi z łyżeczki jesc :(
Alhena - trzymam kciuki za przeprowadzkę, żebyś ze spokojem sie rozpakowała i cieszyła samotnością tzn rodzinka :)))
Ciekawe jak nocki w nowym miejscu, moze Lili zaskoczy was i bedzie ładnie spała u siebie w lozeczku, a robicie jej pokój czy z wami na razie bedzie ?
Co do serduszka to sie nie martw bo u takich dzieciaczków to moze byc. A dopiero teraz lekarka to usłyszała ? No termin troszkę długi, chyba ze to jakis super specjalista. Moze bardzo oblegany.
Kupuje kaszki mleczne i one owocki pachną, a nawet jak to mleko pomieszałem z kaszka to czuć było mleko. Moze ona to wyczuwa, ale po prostu jak weźmie tylko do buzi to jest histeria. Podziwiam siebie za te pokłady cierpliwości;))
A jakie wymiary Lili ma ? Bo pewnie na szczepieniu pewnie ja podważyli i powierzyli ;)) a jakie szczepienie teraz robiliście ? Bo my juz skończyłyśmy dawno temu.

Rozrabiaka - pola tez sie tak pręży, ostatnio tak zaczęła sie cała wyginać. Troche sie przejmowałam czy to normalne, ale widze ze tak :))
spageti dawno nie robiłam :)) takie proste, ale czasem samemu cieżko wpaść. Na jutro mam juz zupę brokułowa, dałam poli brokuła, ale nie zainteresował jej. Jak tam 4, wyszły juz ? Mam nadzieje ze u mnie troche spokoju z tymi ząbkami bedzie.
No to niech Piotrus goni kilogramy ;))) a ile teraz wazy ? Pola na wadze domowej 9.2

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...