Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny :)

U nas piękna, słoneczna pogoda, aż humor sam się poprawia na jej widok :). Byliśmy na spacerze ponad 2h, a jak Jasiek wstanie z drzemki, to pójdziemy na jeszcze jeden spacerek. Trzeba korzystać, bo już deszczami straszą.


Buziaki dla 9 mies. Nineczki!

NindziowaMama, cudowna miałaś noc, zazdroszczę. Naciesz się tymi nockami, bo jak przyjdzie ząbkowanie, to mogą skończyć się takie ładne nocki ;). To tak z przymrużeniem oka piszę, bo Jaś też od urodzenia nocki przesypiał, a jak zaczęło się ząbkowanie, to skończyło się moje wysypianie ;)
O migowy pytałam z ciekawości, bo ja też znam ;)

Rozrabiaka, a próbowałaś kąpać Piotrusia w nadmanganianie potasu, zwanym też kalią? Polecam, bo na czerwone pupy, odparzenia itp. to rewelacja. Kupuje się w aptece za kilka zł, na 1 kąpiel starczą 3-4 tabletki. I tak przez kilka dni. A z każdą kąpielą widać poprawę. Uwaga - woda jest fioletowa ;)
A, przy czerwonych pupach trzeba odstawić chusteczki nawilżające. Dobrze myć pupę pod kranem albo z pomocą np. zwykłej watą namoczonej w ciepłej wodzie. Pampka założyć dopiero jak pupa jest idealnie sucha. No i trzeba jak najwięcej wietrzyć pupę.
Odstępstwo słodyczowe będę mieć w weekend ;), bo jedziemy do teściowej na imieniny, więc ciast i takich pączków/oponek też narobi, a ja oczywiście choćby z grzeczności będę musiała wszystkiego spróbować ;)

Truskawa, pytasz o ten słoiczek ikeowski? Firma Sun Baby. Wszystkie składniki są bio :)

Odnośnik do komentarza

Co do suchej skóry, to też mam z nią problem. Co ciekawe tylko zimą mnie tak wysusza. Próbowałam wielu żeli do kąpania czy balsamów do suchej skóry (a nie lubię się smarować ;)).
Nie pomogły oliwki do kąpieli (uwaga - też przesuszają skórę!), ani firma Dove, ani oleje kupowane na stoiskach z produktami naturalnymi. Po ich olejku mam bardziej skórę wysuszoną niż po zwykłym żelu do kąpania.
Ale odkryłam co mi pomaga :). Emolienty do suchej skóry, te kupowane w aptekach. Działają :). Kąpię się w Balneum co parę dni, na zmianę ze "zwykłymi" środkami do kąpania, bo muszę też swoje żele zużyć ;)
Tak więc zamiast testować kolejne żele, to w ciemno kupcie w aptece emolient do suchej skóry (albo do kąpania albo do smarowania, co wolicie). To najlepszy sposób, by wreszcie nie mieć suchej, ściągającej się skóry.
To dziś wieczorem robię sobie kąpiel w Balneum :)

Odnośnik do komentarza

My dzis spacerek tylko godzinny bo Pola nie zasnela i juz marudzić zaczęła tzn taka piękna pogoda ze mogłabym dłużej chodzić ;)))

Dziubala - to fajny słoiczek dają :)) firmę znam, ale nigdy nie kupowałam z niej produktów. Muszę sie tez zmotywować z tymi słodyczami, a nie ze idę na spacer i w piekarni poza chlebem drożdżówkę albo paczka ;) ale tak cieżko sie opanować jak one takie świeże i pachnące :)))
Nindziowamama - lekarze musieli sie zdziwić ze zaspałas ;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Dzięki za podpowiedzi, do wszystkich sie stosuje, wiem o co chodzi, bo po antybiotyku tez walczyłam z czerwona pupa, teraz mamy maść i liczę ze zdziała cuda, ale dopiero wieczorem mu nią smarowałam, lekka poprawę juz widać, mam nadzieje, ze to szybko zwalczymy:)
Zazdroszczę tego wyboru domowych ciast, mniam:)
Ja dziś jem truskawki z bita śmietana i cornflaksami:) tylko czekam z tym na koleżankę:) a wczoraj mamusinego drożdżowca, przyznaje, ze jestem obżartuchem:D
Truskawa
Muszę ta zupę zrobić, tylko muszę zakupić ser:)
U nas noce średnie, ale nie ma masakry, zauważyłam, ze jak płakał w nocy, to jak dałam mu smoczka w bobodencie przestawał płakać i zasypiał, może spróbuj:)
Te nasze dzieci, to chyba maja czujnik naszego nakrywania sie kołdra z nadzieja, ze one śpią:)
Nindziowa
Generalnie próbowałam chyba wszystkiego, ale bepanten, linomag tormentiol nie działaly...może teraz, choć z tego wszystkiego linomag był naj.
Ciekawe z tym spóźnieniem na własny poród:)

Ja tez borykałam sie z sucha skóra i u mnie najlepszy jest ten granatowy balsam Nivea, zreszta ten sam pod
prysznic tez sie sprawdza, jest tani i działa cuda:) a na dłonie garnier S.O.S, taki mały, czerwony.
U nas pogoda dziś taka jak zapowiadali, 6 stopni i deszcz:( Chyba nici za spaceru, a wczoraj było tak pięknie, ze od 12 byliśmy do 16 na dworzu z przerwa na deserek i piciu:) było 15 stopni i od razu chciało sie żyć.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Po pięknych słonecznych dniach przyszło szarobure niebo, ciekawe kiedy lunie deszcz, bo już ciemno się zrobiło.

Jasiowi wyszedł 5-ty ząbek, doszła mu do kolekcji lewa górna jedynka :)

Wczoraj Jaś próbował kurczaka z grilla, dał radę zjeść, więc następnym razem dostanie jako danie dla siebie :)


Truskawa, ze słodyczami spokojnie daję radę, aż jestem zaskoczona. Mam motywację, bo nie dość, że po ostatniej ciąży zostało mi 4 kg, to po tym jak jadłam dzień w dzień coś słodkiego przez 2 m-ce, to doszły mi dodatkowe 2 kg! Dlatego najpierw od 1 lutego zrobiłam próbę odstawienia słodyczy i po 1,5 tygodnia ubył mi 1 kg, szok! Potem były ferie, więc słodycze (ciasta) wróciły ;). Ale od 1 marca znów słodycze poszły w odstawkę (drożdżówka podchodzi u mnie pod słodycz ;)) i nawet mnie nie kusi, żeby coś kupić. W weekend będę mieć dyspensę, ale potem od poniedziałku znów bezsłodyczowo będzie :)
Wczoraj na obiad miałam kurczaka z grilla, frytki i surówkę (z tego co było w lodówce ;). Taki obiad chciały dzieci, na dziś zamówili naleśniki :). Łatwiej jak zamawiają obiady, bo nie muszę myśleć co by tu dziś ugotować ;)

NindziowaMama, ja nie szczepię na pneumokoki. Jaś dostanie tylko to co obowiązkowe i tyle. Przynajmniej na ten moment tak planuję.

Rozrabiaka, dobrze że pupcia Piotrusia ma się lepiej :)
Miałam granatowy zestaw Nivea, sucha skóra była nadal, choć np. nie tak bardzo jak po olejku naturalnym pod prysznic ;). Na ręce najlepiej daje radę Neutrogena. Co jakiś czas ją zdradzam, żeby innych kremów popróbować, ale żaden nie daje tak dobrze rady i zawsze do niej wracam :)


Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Dziubali
Pediatra powiedziała nam, ze ten nadmanganian mógłby tylko podrażnić. Kazała nam kupić probiotyk na te kupki i mamy robiona maść plus przebywanie tantum. Zaraz zaczynamy, tzn jak sie Piotruś obudzi.
U mnie te kremy sie sprawdzają, dla każdego coś innego, mi osobiście emolienty nic nie dały:) a nutrogeny nie miałam, wiec sie nie wypowiem:)
Gratulacje dla Jasia za 5 ząbek:) my czekamy na 8 :)
Kurczę kusisz do podawania nowych, innych rzeczy, muszę sie odważyć:)
Nindziowa
My tez póki co nie szczepimy, może jak Piotruś będzie szedł juz do przedszkola...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

No i pogoda sie popsuła, po porannym słonki teraz chmury, wiatr i deszcz. Na obiad makaron z kurczakiem i mascarpone ;))))
Zrobiłam ten peeling z maska i jakiś super nie jest. Owszem dłonie wygładzone, miłe w dotyku :) ale zobaczymy na ile.

Nindziowamama - my szczepilismy na Rotawirusy i na pneumokoki. Szczerze to noe wiem czy dobrze czy źle bo opini jest multum.
Rozrabiaka - z ta pogoda to tez tak miałam ze od razu lepszy humor jak wiosnę sie poczuło ;)
Balsam pod prysznic z Nivei jakos mi nie podpasowal. Ale garniera czerwonego lubię.
Niestety Pola smoczka nie używa.
Dziubala - u mnie jak sie męża pytam co na obiad to mowi ze mam zrobić to na co mam ochotę, czyli idzie na łatwiznę :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Hej!
Moje piękne maleństwo przestało spać w nocy. 2 ostatnie dni po prostu padam. Dziś jest troszkę lepiej ale to tylko dlatego, że rano chciałam jechać do pracy a auto mi nie odpaliło (akumulator padł). Zadzwoniłam, że nie przyjadę wróciłam i poszłam z nią spać. Nie wiem co się dzieje, że ona tak często budzi się w nocy. Czasem sobie żartujemy z mężem, że jak będzie taka noc którą prześpimy całą to chyba odleżyn dostaniemy.
Nawet nie mam siły gotować. Wasze inspiracje hmmm inspirują chętnie wykorzystam ale ...w przyszłości.
PiotrusRozrabiaka- czy maść pomogła? Ja też przyłączam się to fanek Bepanthenu. Od początku niwelował wszystkie stany zapalne. Trzymam kciuki aby jak najszybciej pupka była idealna.
Truskawa- łączę się z Tobą w nocnym wstawaniu.
Pracuje tylko kilka godzin tygodniowo, gdyż jestem na macierzyńskim. Dla mnie to "rekreacyjna praca"- należę do grupy pracoholików, nie wyobrażam sobie nie pracować. To taki czas odskoku i zmiany myśli na moment. No i nie będę okłamywać, czynnik finansowy też był ważny, zbyt dobrze tam płacą nawet za minimum pracy.
Spacerówka się rozkłada, ale Lili pierwszy raz była na spacerze siedząc, więc każda próba położenia jej kończyła się WIELKĄ awanturą.
nindziowaMama- ja mam wielki dystans do szczepień. Mam takie historie rodzinne, że włos się na głowie jeży. Nie będę opowiadać, bo można wystraszyć. Mimo to postanowiliśmy szczepić podstawowymi. Taki złoty środek.
Dziubala-gratulacje ząbka!!!
zmykam....całusy nocne....za nieposkładane myśli przepraszam.

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Pogoda znów dziś piękna, cieplo, słońce i mam nadziej, ze tak zostanie.
Na obiad dziś żeberka, ziemniaki i buraczki, choć nie ja go robię.
Noc całkiem fajna, ale od 5 można powiedzieć, ze Piotruś juz nie spał:( ząbek wychodzi, nadal czekamy.
Alhena
Współczuje nocek, ale kiedyś w końcu każdy z nas zaczął przesypiać noce i nasze maleństwa tez zaczną. Życzę nam wszystkim, zeby nastąpiło to jak najszybciej:) choć tez boje sie odleżyn:)
Za pracoholizm podziwiam. Ja choć naprawdę lubię moja prace, to jednak nie aż tak, zeby teraz pracować, nawet kilka godzin tygodniowo, choć u mnie to i tak nie miałoby sensu:)
Co do maści, to jednak linomag u nas działa najlepiej. Do idealnej pupki jeszcze nam brakuje, le tez mam nadzieje, ze szybko sie z nią uporamy.
Truskawa
Ja garniera, jeśli chodzi o balsamy do ciała, wręcz nie cierpię, zawsze mam wrażenie, ze sie po nim lepie:) jak juz wcześniej pisałam, dla każdego coś innego:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

U nas dalej szaroburo i deszczowo.
Wczoraj kilka razy towarzyszył mi pech, mam nadzieję, że limit został wczoraj wyczerpany i dziś będzie bezstresowo ;)

Jaś przemierza mieszkanie na pupie, mam gratisową froterkę :D


Rozrabiaka, zaskoczona jestem, że pediatra Ci powiedziała, że nadmanganian mógłby podrażnić pupę, bo właśnie on jest m.in. na podrażnione pupy. No ale najważniejsze byś to Ty była przekonana do tego co Ci pediatra zaleca :). Z probiotykiem dobry pomysł :)
Z kosmetykami, to tak właśnie jest, że każdemu coś innemu podchodzi, dlatego trzeba szukać pod siebie, bo to co jednemu pasuje, to innemu już nie. Tak samo jest u dzieci ;)
Ciekawe czy jak Piotrusiowi wyjdzie już ósmy ząbek, to potem do roczku będzie spokój ;)
Z podawaniem nowych rzeczy maluszkom, to z każdym kolejnym dzieckiem jest się odważniejszym ;). Przy Starszaku dorosłe rzeczy obiadkowe zaczęłam podawać dopiero jak skończył 10 m-cy ;). Ze Średnim podobnie, ale to przez skazę białkową. A przy Jasiu czekałam, żeby skończył 8 m-cy ;)

Truskawa, mój mąż też na pytanie co dziś zrobić na obiad odpowiada „zrób co chcesz, ja wszystko zjem”. Dlatego pytam dzieci, one konkretnie odpowiadają ;)

Alhena, a podejrzewasz skąd te częste pobudki? Może Mała jest głodna, może ma skok rozwojowy, może odreagowuje dzień, ale najbardziej prawdopodobna przyczyna to to, że ząbkuje. Na szczęście kiedyś się skończą. Siiiił!!!

Odnośnik do komentarza

Hejka dziewczyny u nas szaro, buro, wieje dlatego tylko 40 min spacerek i do domu. ja dzis zaszalalam robie zupe warzywna i dla malej tez pierwszy raz bedzie jadla to co ja zrobie:)
Dziubala- jak wyglądała skaza białkowa u Twojego średniego syna? Pytam bo u nas lekarz podejrzewał odrzuciliśmy wszystko co mleczne 3 tyg tem a stan skóry małej się nie poprawia a jest wręcz gorzej.
Alhena- mała poprostu dba o was żebyście tych odleżyn nie mieli więc powinniście być wdzięczni dla niej;)
Truskawa- jak ja wam zazdroszcze wy już co najgorsze macie za soą z tymi zębami a ja mam świadomośc że wszystko przede mna taka tykająca bomba;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

U nas dzis znów tragedia w nocy, kilka pobudek od drugiej do trzeciej no i w końcu o trzeciej wzięłam ja do łóżka bo dosłownie co usnęła to po 5 minutach ryk. Spała tak do 5 i potem praktycznie tylko z cyckiem w buzi, co jej cycka wyciągnęłam to był ryk. Normalnie tak nie robi wiec coś musiało być nie tak, ale teraz pogodne dziecko no i wysłpane! A ja oczy na zapałki, ale właśnie usypia i ja raEm z nią zasnę :)))
Jak myślicie, kiedy dziecku buciki kupić, takie porządne ? Bo Pola juz przy meblach chodzi.
Dziubala - tylko moj maz to wszystkiego nie zje i to problem. Taki wybredny jest ;)
A Jasiu zamiast raczkować to na pupie jeździ ?
Alhena - no ale do zajęć przygotować tez sie trzeba wiec pewnie więcej niz te pare godzin Ci wychodzi ;))) podziwiam bo mi by sie po prostu nie chciało, chociaż moze czynnik finansowy by zadziałał :)))
Nindziowamama - życzę zeby u ciebie lepiej było ;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

No i tyle z oglądania tv bo czas spać. Obejrzałam kuchenne rewolucje :) byłyście w jakiś lokalach po rewolucji ? Bo ja jakos nigdy sie nie trafiłam.
Nindziowamama - Pola podchodzi do szafki z tv tylko jej samo patrzenie nie wystarcza i ręka dotyka tv i próbuje go przestawić ;)
Werka - ja zrobiłam test i nie dałam małej cyca przed pierwsza drzemka tzn na zaśnięcie tylko troche szybciej, a potem kaszkę jej dałam i zamiast zasnąć około 10 to o 13 jeszcze nie spała, ale była juz taka maruda i tak widać było ze spać jej sie chce i tak mi żal bylo jej. nie wytrzymałam,poszłam na łatwiznę i dałam w końcu cycka. 3 sekundy i dziecka nie było.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Rozrabiaka jak dziubala dziwi mnie ze lekarz odradzila kalie ,piniewaz to mozna uzywac nawet przy azs. Ja raz kupilam brobiotyk ktory kosztowal mnie 50zl i nic nie dal nadal mialam to samo,a po paru kompielach w kalii za 5Zl byly efekty skorne. No ale to juz indywidualna sprawa twoja i jej. Pisalas o obiedzie kurczakaa smazyc na masle ,jakims specjalnym?
Truskawa- tez bym zjadla w rest.po rewolucjach ale w Szczecinie padla ta knajpa i niema zadnej a jak bede wyjrzdzac gdzies to raczej zapomne sprawdzic adresu gknajpy w danym miescie :)

Alhena to fajnie ze mozesz zadzwonic w kazdej chwili i noe pojsc do pracy:)

Dziubala nie dlugo swieta znoow beda ciasta:)

Noce przy zebach mielismy straszne ,smoczek smarowalam zelem na.dziasla i to pomagalo. teraz mlody raz budzi sie z placzem raczej efekt leku separacyjnego no i 2 w nocy na jedzenie ale u mnie 6-7to noc:) ale te pory sa rozne bo zalezy o ktorej idzie spac a u nas to roznie bywa:)

Ostatnio przez to ze mlody na mnir wisi to nie zbyt mam czas by siedziec na kompie ,puszczam muzyke badz film i lezymy albo sie bawimy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...