Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Rozrabiaka- mała u mnie na rekach jest odważna i nikt jej nie straszny, ale jak no jetsesmy u babci i ona wezmie mala gdzies to wtedy jets placz i suzkanie mnie wzrokiem. a dzieci no coz moja uwielbia i sie cieszy i zaczepia. a to ze placze jak uslyszy placz innego dziecka to raczej normalne bo mysli ze innemu dziecku cos sie dzieje. to co ja znow bede ta dziwna bo my godzine na spacerze spiac i po powrocie ze spaceru juz godizne dalej spi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Ledwo żyje. Moje dziecko postanowiło chyba zostać wampirem. Nie śpi prawie w ogóle. Pije hektolitry mleka w nocy. Ja wyglądam jak potwór nie mam na nic siły. Wczoraj myślałam, że jak nie idziemy na spacer to się z nią położę i uśniemy obie. 3 godziny usypiania i nic ani minuty!!!!!Za cały dzień 40 min. Dodatkowo jak to w życiu bywa wykluły się przy okazji inne problemy i mam dość. Pesymizm mnie straszny dopadł. Niewyspanie powoduje u mnie zawsze czarne scenariusze.
Moja córeczka też jest mamusina, u mnie najlepiej, a na ręce mogą ja brać tylko osoby które dobrze zna. No i nie może być mnie w tym momencie w pobliżu, bo jak jestem to krzyk i wyciąganie rączek.
Truskawko- moja je albo pół słoiczka albo 1/3. Za to przez dzień jeszcze jest jakiś owoc, chrupki -kocha je i mogłaby ile widzi. Czasem ziemniaczek i skórkę od chleba. Raczej wydaje mi się, że wszystko w ilości śladowej. Mleczko i chrupki to podstawa ulubionych dań.

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, trochę mi ulżyło, ale najbardziej dziwne jest to, ze on płacze nawet jak dziecko pięknie, czy głośniej powie coś w stylu eee:/ ale musimy to przetrwać, tylko przy dzieciach z nim cieżko , tzn przy niemowlakach, bo starsze dzieci lubi.
A wczoraj tak sie przestraszył wuja, ze cała jego wizytę nie mógł sie uspokoić, oglądał sie na niego i płakał i serduszko mu tak szybko biło...masakra. No ale chyba wyrośnie.
Truskawa
Piotruś je cały duży słoiczek, a czasem zostawi na dnie, ale potrafi nasze ziemniaczki dojeść, choć żądło mu daje, tak z dwa razy w tygodniu zje biszkopcika, skórkę od chleba. Z chrupkami gorzej, bo mu sie przyklejają do podniebienia i raczej nie daje:)
Te nasze Aniołki coś często pokazują rożki:D
Dziś znów pobudka o 6:/
NindziowaMama
Super masz, u nas jak bym chciał wyjąc z wózka, to zaraz sie obudzi, dlatego jak juz zaśnie, to chodzę póki sie nie obudzi.
Dzisiaj miałam stracha na spacerze, bo jakiś pies sie do nas doczepił i szczekał i tak od tylu nas zachodził. Miałam pietra, na szczęście odpuścił...
Alhena
Współczuje nocy, u nas tez bywaly całe bujane w wózku, ale zawsze wszystko wracało do normy. Tez mam tak, ze jak są gorsze dni to i ja jestem nieznośna dla otoczenia i dla siebie:)
No mój Piotruś tez mamusiowy, dopóki mnie widzi to pozwoli sie poprowadzić osobom, które dobrze zna, ale jak tylko zniknę z oczu jest płacz, ale to jest do zniesienia, natomiast reakcje na dźwięki innych jego równolatków juz nie bardzo...
Gratulacje zabkowe:) pewnie noce sie od dziś poprawia:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Popsulam sobie mega humor czytajac o smierci dzieci co mna poruszylo i oczywiscie caly dzien sobie popsulam. Wiem ze nie moge tego czytac a i tak zawsze chociaz naglowek przeczytam:/

Kupilam juz wozek ,znaczy zamowilam wiec czekam na niego.

Dziewczyny ktore macie zmywarke jesli macie i jestescie z niej zadowolone podajcie mi marke i model najlepiej bo ja nie mam wymagan a niestety jest tego tyle ze juz nie wiem co wybrac a tak to zawezi mi sie poszukiwanie:)

Moj mlody przechodzi chyba lek seperacyjny albo ma taki okres bo nie mozna nigdzie bez niego wyjsc ,wszedzie za nami lazi i placze jak sie go zostawi ,taki nie byl zaczelo sie od paru dni:/ Nawet wczoraj zostajac z babcia nie mogla nigdzie wyjsc bo ten odrazu w placz.

Szukam dalej sprzetow ,dzwi przesuwne itd. Musze wybrac jakas fajna oferte bo czym wiecej oszczedze tym wiecej bedzie na inne przyjemnosci:)

ogolnie u mnie nic sie nie zmienia nadal mam lenia, ciekawe jak ja wroce do pracy:)

Jak sie czujecie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jak to jest z tymi obiadkami? Bo po skonczeniu 9 miesiąca, czyli już zaraz - trzeba podawać na obiad zupę i dodatkowo jarzynke z mięsem. Mój młody jakoś ostatnio wykazuje ciagly głód wiec wprowadziłam już o 13 zupę a o 16 mięso z warzywami. Co myślicie o tych dwudniowych obiadach? Rano daję kaszkę manna z owocem no i później te dwa dania. Nie wiem czy to za dużo czy za mało?

Alhena - my też tak ciężko przechodzimy ząbkowanie i mamy identyczne objawy z tym snem. Teraz wyszła w końcu prawa górna dwojka i to była dopiero masakra. Płakałam razem z synkiem. Teraz widzę ze przebija mu się lewą górna dwojka i prawą górna czworka. Ale jak już wyjdzie ząbek to dziecko wraca do normy i z drzemkami I w ogole.

http://www.suwaczki.com/tickers/sbe251pzkrye3etd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kq98nmtk1.png

Odnośnik do komentarza

Monika
Ja nic o żadnej śmierci dzieci nie wiem, ale może to i lepiej...to jest jakaś masakra ci sie teraz dzieje...
Jaki wózkek wybrałaś?
Ja mam zmywarkę Elektroluxa, ale zdarza sie czasem, ze mi czegoś nie domyje, ale u bratowej jest to samo, choć ma inna. Tabletek używałam rożnych, polecam Somat, najgorsze Ludwik, zreszta ja mam ta mniejsza, ale to dlatego, ze warunki w kuchni takie mamy, ale nie polecam, bo mało wchodzi.
Z tym lekiem separacyjnego, to jak widzę wszystkie Czerwcatka sie borykają:)
Kiedy wracasz do pracy? Ja tez nie wyobrażam sobie jak to będzie:/
Tez mam lenia, za okna biorę sie chyba ze 2 tygodnie i tak jakoś leci dzien za dniem, może jutro...
Werka
Ja rano daje kaszkę, potem obiadek i po 2 godzinach deserek, ale drugiego obiadku nie daje, choć mamy jeszcze chwilkę, ale ja to odpuszczę, tym bardziej, ze my sloiczkowi...
Mnie sie zreszta wydaje, ze to za dużo, sama bym tyle nie zjadła :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

uff mloda spi mozna chwile odpoczywac:)
Monika1709 zmywarke mam ardo ale kupilismy ta mniejsza u siebie w domu (u rodziców) mialam candy i sobie chwalilam bo spoko programy sa w tym szybki 45 min. tabletki somat uzywa i one wydaja sie najlepsze
a co do niedomywania to jest tak ze chyba kazda niedomyje jak czasem jedzenie zbyt zaschnie.
Alhena- zazdroszcze ci tych zabkow bo teraz juz bedziesz miala spokojne noce a ja wszytsko co najgorsze mam przed soba
Werka 83 ja daje rano kaszke potem ok 12 daje mleko i po 15 obiad -drugie danie albo zupke i widze ze malej to poki co starczy o mam rozpiske z jakiejsc firmy od jedzenia dzieciecego nie pamietam jakiej no i tam jest poki co ze powinno dziecko dostawac 2x mleko i 1x kasze po 9 miesiacu no i ja tez nie wiem co robic. Bo niby po 8 powinno byc 3x mleko a ja juz dawno tak nie daje.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Co do zmywarki bede raczej rozgladac sie za waska bo kuchnie bede miec mala:) A moze jakies podpowiedzi w sensie na co zwrocic uwage przy kupnie co wam by sie przydalo a nie macie lub macie i chwalicie? Ja akurat nie mialam zadnej zmywarki wiec nie wiem kompletnie na co zwrocic uwage.

Piotrus rozrabiaka- weszlam na wiadomosci i jakos co artykul mi sie rzucil w oczy to cos ze smiercia dzieci szczegolnie takich malutkich -niemowlat. Po urodzeniu zrobilam sie w tym temacie strasznie wrazliwa:/ I niby unikam ale kuzwa zawsze wtrafie no chyba ze w ogole nie czytam wiadomosci:)

Baby design sprint -polecila mi kuzynka ktora pracowala w sklepie z wozkami ,ogolnie polecila mi ta firme. Z tym ze ja wybralam najwieksza spacerowke poniewaz mlodemu bedzie wygodnie a ja i tak czesciej napiechote z nim niz autem , no i ma jako jedyny najwieksze kolka. W innych sa mniejsze a to akurat robi mi roznice:)
Okna zerknelam na nie i stwierdzilam -przydaloby sie je umyc ale szybko zapomnialam o tym:)
Do pracy wracam w polowie czerwca :( niestety ....
Lek seperacyjny nie wiem czy to naoewno to ale tak sie mlody zachowuje nie moge nawet na chwile zejsc z oczu mu bo jest placz z reszta nie wazne z kim jest to i tak placze jak zostaje sam,a tak nie bylo:/

Dzis mlody pare razy uderzyl sie glowa no coz uroki raczkowania i wstawania :) No raz to wina psa bo gruby zapomnial ze jest gruby i zle wymierzyl i popchnal malego:/

Caly dzien szukalam drzwi wsuwnych chowanych i jakos slabo mi poszlo:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

monika 1709 ja mam starszy model zmywarki i osobiscie mi brakuje takiego programu szybkiego tzn pelne mycie i suszenie ale trawajace 30-45 min.
Moja mloda wczoraj zostala z tata a ja sie poszlam kapac i nie dane mi bylo bo siedziala i plakala i pod lazienke uciekala:/
Ja kupilam Bomiko xl bo mi zalezalo na tym zeby sie skladal bo wiekszosc czasu w aucie (do dziadkow mamy 600 km) ale baby design tez fajny :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Brakło mi ostatnio czasu, żeby zdążyć tu zaglądnąć, ale już nadrobiłam i powinnam być na bieżąco :)

Dziś u nas wreszcie słoneczko było widać i niebieskie niebo, choć powietrze takie mroźne, ale nie szkodzi, bo słońce fajnie ładuje akumulatory, oby na jak najdłużej :). A ten śnieg co u nas napadał przedwczoraj i nawet go sporo było, to zniknął tego samego dnia, normalnie czary mary :D, nikt by nie uwierzył, że kilka h wcześniej było go kilkanście cm!
Wczoraj całą rodzinką zaliczyliśmy basen :). Starszaki chodzą na regularne zajęcia więc dla nich to chleb powszedni, ale Jaś dopiero na feriach zadebiutował z basenem i baaardzo mu się spodobało :). Wczoraj też miał frajdę, był przeszczęśliwy :). Cudnie patrzeć, że dziecku basen sprawia tak wielką radość :). Jak nic nie stanie na przeszkodzie, to będziemy z Jasiem chodzić co tydzień na basen :)
W ogóle wczoraj i dziś miał rewelacyjny humor, jest taki pogodny i roześmiany, że i mi się jego radość udziela :)))


NindziowaMama, witaj na Czerwcówkach :)
Co do ząbków, to Jaś ma 4, niedawno wyszły mu górne dwójki, więc teraz będzie cisza na parę tygodni :). A Ninka może lada dzień będzie miała swojego ząbka. Spokojnie, ten pierwszy może wyjść do roczku.
Pięknie Ci Ninka przesypia nocki :). A jak z drzemkami w ciągu dnia?
Dziwne, że lekarz przepisał od razu Humanę bo niby Małej nie smakowałoby Pepti ;). Prorok czy co :D
Mój Jaśko jeździ już w małej lekkiej spacerówce ok. 1,5 m-ca. Zrezygnowałam z gondoli, bo i tak w niej tylko siedział zamiast leżeć ;)

Alhena, fajnie, że Ci się śnię :), oby to był dobry sen :)
Jaki zawód wykonujesz, bo miło się czyta, że wykonujesz go z miłością :)
Gratki kolejnych zębolków, to pewni one były przyczyną tych kiepskich nocek Małej. Oby teraz było spokojnie.

Odnośnik do komentarza

PiotrusRozrabiaka
Powiedzcie, czy waszym dzieciom zdarza sie mocno przestraszyć kogoś koło mało znają, a chce dać buziaka na przywitanie, albo reagują płaczem na płacz innego dziecka, a czasem nawet na normaln dźwięki wydawane przez inne niemowlaki? Bo u nas pod tym względem jest koszmar:(

Jaś na ten moment jeszcze się nie miał okazji przestraszyć się innego dziecka, na razie do wszystkich się uśmiecha. No ale nigdy nie wiemy co będzie następnego dnia ;). Za to 2 x zdarzyło mu się rozpłakać na widok mojej koleżanki, którą zna i kojarzy, ale to chyba przez czapkę, bo jak ją ściągnęła, to już było ok i od razu obdzielił ją uśmiechem :)

Truskawa
Dziewczyny mam pytanie - ile Wasze dzieciaczki jedzą na obiadek. Bo moja bardzo rzadko zje taki 190g takie 120g sa dla niej idealne. Przy tych większych często zostawia.

Jasiek zjada cały słoiczek 190g. Ale jeszcze miesiąc temu zostawiał ok. 1/4 i wtedy tę resztę słoiczka na następny dzień mieszałam mu z ziemniaczkiem i miał nowy obiadek :). Teraz już prawie nie zostawia, może ze dwa razy mu się zdarzyło. Zauważyłam, że zostawia jak jest bardzo gęste danie, widać wtedy szybciej się nim najada. Jak Polusia zjada 120g, to widać takie ma zapotrzebowanie, a kto wie czy za kilka dni nie będzie wcinać więcej :)
A jaka jest przerwa między obiadkiem a wcześniejszym posiłkiem? I czy podjada coś w międzyczasie? Bo może też być tak, że nie jest całkowicie głodna, dlatego zjada tak mało.

Odnośnik do komentarza

Truskawa, fajnie, że masz już suwaczek :)
Ząbków mleczaków jest 20, te ostatnie wychodzą do ok. 2-3rż., więc dzieci mają sporo czasu na pojawienie się reszty ;). Wychodzą książkowo tak: 1, 2, 4, 3, 5, no ale oczywiście są wyjątki w kolejności wychodzenia ;). Po 2 i po 3 często są dłuższe przerwy. Oczywiście to tak statystycznie, bo i tu są wyjątki ;)

Monika, no to niedługo Aaronek będzie jeździł w nowym wózeczku :)
Rzeczywiście lepiej nie czytać i nie oglądać takich przykrych wiadomości o dzieciaczkach, bo doła potem można złapać. Ja staram się omijać takie info, ale jak już zobaczę, to słucham, czy czytam do końca, a potem to za mną chodzi i aż serce boli jak się pomyśli co je spotkało. I wtedy myślę jakie mam wielkie szczęście, że swoje dzieci mam przy sobie... Biedne te dzieciątka, które nie żyją :(((
Co do zmywarki, to ja mam Boscha, ale kupioną prawie 6 lat temu więc nie ma sensu podawać modelu, bo są już nowsze. Jak będziesz kupować, to zwróć uwagę by to była jednak „60” (na pewno się zmieści pod szafką ze zlewem, stolarz coś wymyśli). By nie miała najniższego zużycia wody (tylko np. 1l więcej niż ta o najniższym zużyciu). I żeby była jak najcichsza, musi być poniżej 50db. No i żeby miała krótki program. Ja mam "29 min." i zawsze na nim wszystko myję :). Rozumiem, że kupujesz do zabudowy? To zwróć też uwagę, by nie miała panelu na wierzchu, te z ukrytym są cichsze :). Gdybym miała wybierać firmę to patrzyłabym tylko na Boscha albo Siemensa. A ile metrów kwadratowych ma kuchnia?
A czuję się, dziękuję, ok, a Ty? :)

Odnośnik do komentarza

Werka83
Dziewczyny, jak to jest z tymi obiadkami? Bo po skonczeniu 9 miesiąca, czyli już zaraz - trzeba podawać na obiad zupę i dodatkowo jarzynke z mięsem. Mój młody jakoś ostatnio wykazuje ciagly głód wiec wprowadziłam już o 13 zupę a o 16 mięso z warzywami. Co myślicie o tych dwudniowych obiadach? Rano daję kaszkę manna z owocem no i później te dwa dania. Nie wiem czy to za dużo czy za mało?

Dlaczego trzeba? No co Ty, nie trzeba być aż tak książkowym i co do joty stosować się do przepisów ;). Moje starszaki jak były małe to zawsze zjadały tylko 1 danie. Nie wyobrażam sobie podawania dwóch ;). Ale co dom to obyczaj. U nas na obiady też zjadamy tylko 1 danie, a są tacy co gotują 2 dania i nie wyobrażają sobie 1.
Jaśko je w ciągu dnia 5 razy. Dostaje w sumie: 2 butle mleka, 1 butlę mleka z kaszką, obiadek (1 danie) i deserek. To mu starcza. Nie dostaje chrupek ani biszkopcików itp.
Aaa, dzieci nie muszą jeść codziennie mięsa.
Jak Maksiowi (i Tobie) pasują 2 dania, to mu tak dawaj :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala - Pola mimo ze jest kp to dostaje sam obiadek tzn nie daje jej mleka przed, a po juz tez przestałam no bo nie chciała nigdy czyli stwierdzam ze sie najada ;) około 10/ 11 zjada mleko i idzie na drzemkę i potem 13/14 obiadek. Nic nie podjada bo nic nie lubi ;) bisKopty i chrupki jej nie pasują. Lubi bułki i skorki od chleba, ale to sporadycznie dostaje i raczej nie w tych godzinach obiadowych. Także widać ze tak mało je.
A z Jasiem na zajęcia specjalne dla niemowlaków planujesz chodzić czy tak po prostu ?
Monika - ja po urodzeniu chyba tez wrażliwsza sie stałam na takie tematy i nie mogę patrzeć na reklamy w telewizji z chorymi dziećmi :(
Co do zmywarki to powtórzę to co dziewczyny pisały, fajnie aby miała tez krotki program,
Moja tez ostatnio taka przylepka :))
Alhena - gratulacje i oby troche spokoju teraz było :))) ja po prostu z młoda odsypiam nocki i wtedy jakos funkcjonuje, ale jak mi sie nie uda to nerwowa jestem bardzo, wiadomo ze ze zmęczenia człowiek ma gorszy humor
Nindziowamama - zazdroszczę śpioszka:))) a po chwili, jakby tata ja wziął to nie przestałaby płakać ?
Werka - Pola zjada okolo 120g obiadku i jej to starcza i nawet nie myślałam aby drugi jej dawać tzn drugie danie. Zjada za to deserek :) chociaż woli obiadki. Zawsze mogę zamienić deserek na dwa obiadki ;))) ale szczerze powiem to nie czytałam o tym, a gdzie mogę to znaleźc?
Rozrabiaka - pieskow takich nie lubię, dobrze ze nic sie nie stało.
Rukolę tez lubię, ale najcześciej po prostu do kanapki dodaje ;) ale chętnie sie zainspiruje ;))
Uciekam spać ;))) ciekawe ile dzis pobudek zaliczę :((

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...