Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

czesc Dziewuchy!:*

uff.. chyba msc mnie tu nie bylo;) dzisiaj skonczylo me Dziecie 8msc, wzbogacilo sie o 2 zebuchy;) wiec ma 4, tylko walczymy z kaszlem i flegma ale wydajei sie ze jest na tle alergicznym. czasami wychodzs jej czerwone plamy na buzce i brodzie. Karola miala to samo. Dlatego utwierdzilam sie w tym ze mm na pewno nie podam. zostaje mi Mleko migdalowe, ryzowe sojowe itp.
Mloda pelza jak szalona, ale raczkowac jeszcze nie zaczela.
nocki ciagle jak byly masakryczne, to nadal takie sa. Udalo mi sie jednej Dziewczynki z lozka pozbyc;) jeszcze pracuje nad Hanka.. budzi sie czesto ale jak ja poglaskam, przytule to zasypia.

co u mnie? w sb. po prawie 5msc. koncze dopiero A1 w rok chcialam gadac po niemiecku ale to bedzie trudniejsze niz myslalam.. nie majac kontaktu z niemieckim (procz lekcji).
J. jak pracowal tak pracuje.. chociaz oatatnio czesciej robi home office i jakos tak razniej jak wiem ze jest w domu;)

sledze droppa i uwielbiam patrzec jak te Nasze Maluchy rosna.. ;) zaraz bedziemy swietowac roczki.. kiedy to minelo??

milego wieczoru Kochane!

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny, akurat dzis sobie postanowilam ze na pewno sie odezwe, i Ania mnie zlapala na facebooku, i tym bardziej mowie, ze musze sie odezwac :) a wiec generalnie od wtorku to nawet nie podczytywalam, bo czasu tak malo. Ogarnialam, rozpakowywalam, w piatek juz pierwsza parapetowka, codziennie po cos jezdzilismy do miasta, bo sie pare rzeczy nazbieralo, i jestem gdzies 40 stron do tylu, ale pomalu bede czytac, najwazniejsze zebym poodpowiadala na jakies pytania :) jeszcze w Polsce sobie pisalam na telefonie pare rzeczy wiec najpierw to:

Bia: lot z niemowlakiem wyglada tak, ze do 2 roku zycia niemowle musi siedziec na kolanach opiekuna, lub za oplata, wnosisz fotelik i dziecko moze w nim siedziec. Czytalam ze jest oplata za lot podstawowa np w WizzAir jesli cena biletu dla doroslego wynosi mniej niz 25 funtow, to jest kolo 15 funtow za niemowle, a jak powyzej to tylko 25 i nie wiecej. Ja tak liczylam ze u nas wlasnie wynioslo kolo 15 funtow w jedna strone, dosyc tanio wlasnie wyrwalismy bilety. Martwilam sie o to czy wniose mleko, wode w termosie (bo na pokladzie i tak dadza, ale jak wypadnie pora karmienia na lotnisku to by trzeba bylo kombinowac), a tu bez zadnego problemu wszystko. Mialam wode taka do picia w malej butelce to w Angli mnie tylko zapytali co tu jest i sprawdzili w jakiejs maszynie. Niemowleciu przysluguje mala torba badz plecaczek na najpotrzebniejsze rzeczy takze do Polski to mialam luzu dosyc duzo, bo i tak mielismy duzy jeden bagaz. No a z powrotem to juz na scisk :D A i wozek liczony jest jako bagaz dziecka, wazne ze mozna wziac np tylko podstawe wozka i albo gondole albo spacerowke albo fotelik. Fifi zatykanie uszu jakos zniosl, tzn nie widzialam ze cos mu nie pasuje bo w wiekszosci spal. Jak sa trzy miejsca obok siebie to nikt nie odwazyl sie usiasc z nami, chociaz mial by w miare spokojny lot, ale tak mialam jeszcz fotel pod reka na najpotrzebniejsze rzeczy. Z niemowleciem nie mozna siedziec na miejsca z wieksza przestrzenia na nogi, poniewaz sa tam drzwi awaryjne. Chyba to wszystko jak cos to pytaj :)

Pamietam ze pisalyscie ze jakis okres na okresy tzn @. I wiecie ze tak czytalam i sama dostalam na nastepny dzien, taki normalny 6 dniowy (i mam znowu od 3 dni), a nie mialam z 2 miesiace, i myslalam ze przy tych anty sie to unormuje w koncu bo mialo nie byc wcale ale z drugiej strony lepiej ze organizm sie oczyszcza.

Ania: pytalas o spanie Fifiego, o tyle bylo ciezej w Polsce ze na noc nie umial zasnac sam, bo to nie jego lozeczko, na szczescie po przylocie odrazu sie odnalazl i spi jak dawniej. Tyle ze zaczal w Polsce wstawac o 7, i nasz dzisiejszy sukces to 7:40 wiec mam nadzieje ze tak zostanie. Budzi sie juz tylko raz w nocy na jedzenie, ale roznie czasem o 2 czasem o 5. Drzemki mial tyle razy, bo to normalnie sie w gosciach zdrzemnal ale i w aucie, takze przemeczony nie byl :)
A ten tekst o sexie super :D i Rysiu trzesacy sie na kapciu :D

Weszlam do pepco i normalnie pustki, malo wyboru wiec wzielam Fifiemu te body z 'Kochany wnuczek' i wszysycy mysleli ze od dziadkow ale tylko takie znalazlam wiec ma ode mnie :D

Beacia: mi tez te wlosy w tym miejscu odrosly, strasznie mnie wkurzaja, no ale jak wylecialy to niech odrastaja :D

Ktoras pytala o leki tu a w Polsce. W wiekszosci jest to samo, W angielskich aptekach albo sa nawet pod ta sama nazwa albo inna znajoma.

Kupila mi siostra te szczoteczki z rossmana, i Fifi ta pierwsza byl super zainteresowany i zostawilismy ja w Polsce, musze tu poszukac, czasem sie dostanie :D

No i co mam takie hasla 'Nicca siedzenie' 'tata mowienie' 'usmiech taty' i nie pamietam o co chodzi :D

A Nicca: co do cioci ktora martwilo niesiedzenie Fifiego, ja nie to ze samo siedzenie martwilo ale to ze jest troche slaby w raczkach no wyszlo wlasnie ze rozwoj sie spowolnil. Chociaz przez ostatni tydzien duze postepy na brzuszku Fifi robi, o ile ma dobry humor, prawie siedzi, krzyczy strasznie jak sie nim nie interesuje z 5 minut a dobrze sie zabawka nie zajmie, rosnie, je super 6 posilkow uwielbia kapiele i generalnie jest usmiechniety :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

dupa blada. prv fo. nie chce mi odpalic. :( ale jak dorwe komputer to moze odpali bo na tych dziadowskich gadżetach nic nie dziala:p

jestem sama w De. z dwiema corami Jas pojechal do Pl. matko kochana.. dobrze ze dostalam troche cierpliwosci ostatnio do Dzieci;) to zyje nadzieja ze dotrwam jeszcze dwa dni:p

Ania
brawa dla Synia!! swego czasu pracowalam na pokladach samolotow i powiem Ci, ze infanty (dzieciaki do 2r.z) traktowalysmy jako zlo konieczne:p w sensie ze patrzylo sie na liste pasazerska z nadzieja ze bedzie ich malo, czasami byl jeden wielki ryk w kabinie:( bo te biedne ich uszka nie wytrzymywaly:( start wznoszenie znizanie i ladowanie to byl koszmar.. ale Fifi prosze.. zuch Chlopak:) po tym co widzialam powiedzialam ze moje do 2 r.z nigdzie nie poleca. z Karola sie udalo z H. mam nadz. ze tez sie uda:)

ide uspic tego mojego pełzaka, bo juz trze oczy;)

milego dnia!:*

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

MagW heheeh no to ladnie z tymi postami pojechalas:)

Piotrusrozrabiaka- ja narazie ucichlam bo nie chce mi sie pisac;) mam jakiegos lenia , nadodatek trzeba w mieszkaniu cos posprzatac:/ Z tym ze wlaczylam sobie pierwsza milosc i jakos mi nie idzie sprzatanie:)

Tusia- mowisz ze do 2 r.dzieci moga plakac ze wzgledu na uszka? hmm...to ja jednak nie skusze sie na samolot ,pojedziemy do Holandii samochodem:) A co z mlekiem kozim? bo slyszalam ze jest najmniej alergiczne i najzdrowsze,moze takie sprobujesz podac?

truskawa- szczerze nie sprawdzalam ciemiaczek, u mnie stylu zaroslo raczej z przodu jesli jest to malutkie bardzo chociaz ja od samego poczatku jakos nie zwracalam na to uwagi:) No ja wracam w czerwcu do pracy ale wiesz trzeba robic wszystko stopniowo zeby dziecko szoku nie dostalo:) temu chcialam juz go oduczac od cyca ale ciezko bedzie:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Truskawa

Monika- ja nie wyobrażam sobie nocki bez cycka i to bedzie najgorze bo młoda tylko cycek w nocy usypia, a jak nie dostanie cycka to potrafi i dwie godziny marudzić ;/ nie mam pomysłu jak to ogarnąć. W ciagu dnia sama wyeliminowała cycka podczas obiadku i deserki tzn zawsze po obiadku i deserki ja karmiłam, ale po jakimś czasie nie chciała cycka wiec juz jej nie podaje.

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamy! :) tak po krotce czytalam wszystkie posty tu i za duzo nie pamietam o Was, ale nadrobie :)
Ucichlysmy troche bo na dwa fo za bardzo nie ma czasu a po prostu wybieramy na razie tamto. Nie zrozumcie nas zle, ale to juz jest calkiem prywatne fo a my znmy sie juz tyle czasu.

MagW: pamietamy Cie! co tak nagle ucichlas? co u Was? :)

Co do ciemiaczka, w Polsce pani doktor nam powiedziala ze usg przezciemiaczkowe by nie wyszlo wiec chyba zarastanie ku koncowi.

Ogolnie mieszkamy w Angli, i jak to na Anglie przystalo caly dzien padalo :( Fifi chyba przez ta pogode byl bardziej marudny. Padam i ja dzis ale musze jeszcze poczekac na znajomego ktora ma mi cos przywiezc :D no a moj K. w pracy... ZARTUJE :D

Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Piotruś Rozrabiaka śliczny ten Twój synek!

Truskawka witaj! Co do ciemiączka, to jeszcze jest, ale ponoć ładnie zarasta - tak mówi pediatra. Też chciałam żeby nasza córka miała na imię Pola, ale moja mama miała jakieś złe skojarzenia z wredną nauczycielką z dzieciństwa - piękne imię.

MagW witaj.

Tusia a może ktoś Ci podeśle link do prywatnego fo na facebooku i przez niego wejdziesz? Jakby co pisz na priv. Mnie Beacia ratowała, bo też wejść z komórki nie mogłam. Nauka języka bez kontaktu z rodowitymi Niemcami to faktycznie problem, ale uszy do góry! Jesteś jeszcze sama czy J. już wrócił?

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Ania
Witaj, mam nadzieje, ze szybko nas, żebrak powiem ogarniesz:D
Tez wybieramy sie samolotem z małym, ale to dopiero w czerwcu:D mamy nadzieje, ze Piotruś zniesie lot tak samo dobrze jak Filipek:D

Truskawa
Nie wiem co Ci doradzić, bo u nas Piotruś był malutki i z przejściem na butelkę nie było problemu, kilka ostatnich dni pił moje mleko z butli, a pózniej bebilon i poszło bez problemu...

Mela
Dziękujemy za komplement:D zaglądaj cześciej do nas nowych i ta prośbę kieruje do wszystkich mam, choć jeden post dziennie, raki ogólny.

U nas dziś od samego rana mega słonecznie, wiec będziemy sie spacerować, wczoraj byliśmy tylko pół godzino, bo strasznie wiało.
Pochwale sie, ze Piotruś od 3 dni ustawia sie w typowo czworaczki pozycji indziej zrobił tak trzy kroczki, poza tym pierwszy raz dziś sam usiadł, także jestem mega dumna:D
Nocki tez sie poprawiły, a wyciągu dnia jest tez super grzeczny, nie wiem co sie stało, nie poznaje go :D niech trwa to wiecznie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...