Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie poległam wychowawczo :D
Izolda z całej siły uszczypnęła mnie w szyję, biorę więc rączkę i stanowczo mówię do niej "Iza, nie wolno!", a ona poważna mina, spojrzenie głęboko w oczy i momentalnie ten półtorazębny uśmiech... No i jak tu się nie zaśmiać?? :D :D :D

Bia
Oj, znam to... i moi rodzice kopcą i teściowa też, teściu rzucił kilka lat temu. Smród jest nie do zniesienia, na szczęście teściowa jako tako zanim ją odwiedzimy to wietrzy, a jak jest Iza to kopci w kuchni. Co nie zmienia faktu, że po wizycie u nich wszystkie ciuchy idą do prania, kurtka do prania lub porządnego wietrzenia. Dla osób niepalących to szczególnie uciążliwe niestety... a ciężko coś z tym zrobić.
"Ostatnio to też próbuje wtedy mnie ugryźć lub pocałować, nie wiem które, boję się przekonać po tym, jak ugryzł mnie w duży palec od stopy. Leci na mnie po prostu taka otwarta paszcza" - padłam ze śmiechu :D
Iśka mi się przygląda już od dłuższego czasu, ale z otwartą paszczą jeszcze to mnie nie leci, woli wykorzystać do tego swoje rączki :D

Dziubala
Zjedz pączka na spacerze albo przed, jak chcesz wybrać się na dłuższy to już w ogóle może uda Ci się spalić całego :-)

Czyli jak na razie Dziubala, Werka i ja za forum prywatnym, Bia, a jak z Tobą?

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Bia, Ola robi nam cacy cacy, męża drapie po jednodniowy zaroście który strasznie się jej podoba i daje nam soczyste buziaki jak poprosimy o buziaka. Palacze to trudny temat, ciężko się z tym zmierzyć, mam podobnie jak ty.

Dziubala, jak przeanalizujesz składy jogurtów to daj znać czy jakiś jest warto polecenia. Jedz pączki dziś. Mówię Ci one nie toczą dziś.

Prywatne forum - tak.

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza

Bia, Ola robi nam cacy cacy, męża drapie po jednodniowy zaroście który strasznie się jej podoba i daje nam soczyste buziaki jak poprosimy o buziaka. Palacze to trudny temat, ciężko się z tym zmierzyć, mam podobnie jak ty.

Dziubala, jak przeanalizujesz składy jogurtów to daj znać czy jakiś jest warto polecenia. Jedz pączki dziś. Mówię Ci one nie tuczą dziś.

Prywatne forum - tak.

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza

Beacia, dzięki za przepis na placuszki brokułowe :*. A w ilu stopniach je piekłaś? Muszę je kiedyś zrobić, ale chłopaki będą mieć miny jak im powiem z czego są zrobione :D. Brokuły u nas wszyscy lubią, więc będzie fajna niespodzianka :D
Z tym eksperymentem Jamiego, gdzie pokazał dzieciom od podstaw z czego to się robi, to obrzydlistwo. Aż trudno uwierzyć, że dzieci chciały to jeść, fuuuj.
Tobie wróżka przepowiedziała karierę zagranicą? A może powiedziała „zagraniczną”? Jak tak, to ją przecież robisz, bo P. to nie jest firma polska ;)
A wiesz, że owoców nie powinno się jeść wieczorem ;). To sprzyja tyciu ;)
A zrzucać to mam z czego, oj mam ;)

Anaa, jak napisałaś o tych wszach, to teraz ja się drapię. Mój starszak je raz przyniósł w zeszłym roku, na szczęście nikt z nas się od niego nie zaraził robactwem.
Biedny ten chłopczyk :(, a on jest w placówce czy w swojej rodzinie?

Mela, oglądałam pierwszą część, bo chciałam sobie przypomnieć i zobaczyć „na świeżo” różnice z książką. Jak dziś wieczorem nie padnę, to oglądnę II część Igrzysk.
Przebieranie pampka w samochodzie może być ciężką sprawą, bo najpierw trzeba by wynieść foteliki, żeby zrobić miejsce na wygodne przebieranie. Zobaczymy jak to będzie...
O aplikacji na telefon też myślałam :D
Jaś oczywiście próbował braciom zabrać planszówkę albo to co na niej stało, ale skutecznie się od niego odsuwali na bezpieczną odległość, a że Jaś jeszcze nie raczkuje, więc to odsuwanie się od jego rączek na razie wystarcza ;)
A z czego Ty chcesz chudnąć jak Ty tak chudzina jesteś.

Inga, mnie też takie widoki dzieci karmionych przed TV przerażają, ale widać ich mam nie, więc reszcie nic do tego. Ważne by samemu takich błędów nie robić, choć jak się jest zdesperowanym to robi się rzeczy, o których wcześniej się nawet nie myślało ;)

Bia, Ty się nie martw, że jak Piotruś pójdzie do żłobka, to nie przeżyje, bo nie da się go nakarmić łyżeczką. Panie doskonale radzą sobie z różnymi typami dzieci i zobaczysz, że po miesiącu, dwóch Piotruś będzie już SAM jadł bez Twojej pomocy :)

Werka, to nie tak, że skrobia modyfikowana jest zła np. w porównaniu do innych "dodatków". Ja jej unikam, bo nie jest zbyt zdrowa i można się bez niej obyć, a jak nie, to nie robię tragedii ;). By nie pisać jeszcze raz, to Ci coś skopiuję: „Skrobia modyfikowana jest to skrobia pochodząca z naturalnych roślin, ale poddana procesowi modyfikacji, aby mogła lepiej „zlepiać, sklejać i wypełniać” produkty spożywcze. Nie ma żadnego związku ze zdrowym produktem. To właśnie dodatek skrobi modyfikowanej do tak dużej gamy produktów spożywczych w USA przyczynił się do powstania otyłości. Skrobia modyfikowana jest produktem ciężkostrawnym. Osłabia działanie przewodu pokarmowego, spowalnia przemianę materii, nie ma żadnych wartości odżywczych, oprócz wartości kalorycznej, pochodzącej wyłącznie z rafinowanych, wysoko przetworzonych węglowodanów”.
O innych „dodatkach” na tej stronce http://dziecisawazne.pl/smieci-dla-dzieci-cz-1-serki-owocowe/

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewuszki :*
Witam Was Czawrtkowo io tłusto :) . Zorganizowałam tak dziś czas ,że dziecko śpi a ja z farbą na głowie ,faworkami i kawą obok siedzę tu z Wami i to w dodatku na KOMPUTERZE ?! :smile_move:
Jutro i całe następne 3 dni lece do pracy od rana aż do 20:00 więc Tatuś będzie się mógł znów wykazać :tata: . Ostatnio jak byłam w pracy wiął małego do Mamy i oczywiście teściowa gotowała mu zupki ,bawiła itp :D Ale nie mam mu tego za złe taka jestem DOBRA ać ! :D

Pączków nie robiłam bo wczoraj poszłam do Biedry ui zosbaczylam pączki za 59 gr ?(przy czym Oni maja naprawdę bardzo dobre ) to stwierdziłam,że narobię więcej faworków a pączki kupie i tak też uczyniłam :36_1_1:
Byliśmy wczoraj na pobraniu krwi z INVICIE ale zrobiła to bardzo szybko i sprawnie a Bolo nawet nie poczuł doslownie. Ukuła Go w paluszek i z tego wycisnela 2 ampułeczki szybko ,sprawnie,bezboleśnie.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Anna
Zastanawiasz się dla czego pracujesz,nie jesz i nie chudniesz..ah ja sie ostatnio zastanawialam dla czego moja Kuzynka (chrzestna Borysa) ma rozmiar XS waży ok.56 kg JE tyle co ja x2 i za przeproszeniem sra 1 x na tydzień a ja jem połowe mniej niż ona staram sie być aktywa i do wc chodzę ze 4 razy dziennie a wagi zgubić nie mogę io gdzie tu sprawiedliwość ?! :36_2_21: Haha wiesz to z Tym Twoim mężem podobnie jak u mnie bo przez to np. P nie lubi placków ziemniaczanch,metki,pasztetowej i zup (u nich była duzo dzieci i mama biedna robiła gar zupy i np.placki ziemnaczane-żeby się najedli) i teraz co lubię ja P się już przejadło więc zazwyczaj mamy 2 gary obiadowe MÓJ i P :D
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
BEACIA
Zaczęłam czytać Twój post w którym pisałaś o SPA i wybacz ale zostawiłam go w środku czytania bo myślałam,że coś mnie strzeli. CZułam jak mnie masują a jak podniosłam łeb z nad monitora poczułam jak jeb*ą mnie plecy !!!! :/ Jak Iza odczepia puzle tak ja zauważyłam Borysową chęć do dotykania wszystkiego co nie ejst zabawką . Lata w chodziku i ściąga 'wącha' pranie na suszarce , klamerki bardzo go interesują , telefony i piloty ,szafki i rękawice kuchenne haha . Co do Greyo fanek - właśnie dla tego wolę ksiązki i film układam sobie sama w głowie a nie jakiś badziewny scenarzysta z reżyserem .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PATI
To faktycznie niezła chudzina ! Bory ma 7,5 msc waży 10 kg i mierzy 71 cm :D Ale za to jest malo ruchliwy (tzn na plecach jest kozak ma siłe ale tylko klapie na brzuch - głowa o podłogę i BUUUUU ) :smile_move: Małpa napewno się unormuję ! Spokojnie u mnie bywało tak,że właśnie potrafiłam 2 msc nie mieć i już strach a póżniej po @ po tygodniu nastęona ahhaha ale chyba już teraz się normuję :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
INGA
Powiem Ci szczerze ,że podziwiam Cię z tą telewizją bo ja popełniłam błąd z nią i przyznaje się bez bicia i ze swierdzeniem ' My jak już Ola pójdzie spać, to staramy się trochę czasu spędzić razem, a tv to skutecznie uniemożliwia. ' Niestety u nas pojednaniem jest wspólny film (przez moje nędzne LIBIDO ) ...
A piszesz ,że Olci niepodchodzi żadne mm to znaczy ,że wgl mleka nie pija ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
MELA
O Boziu z tym monitorem oddechu to naprawdę nieciekawa sprawa. chłopem się nie przejmuj bo Oni zawsze Ważn dla nass psrawy bagatelizują i uważąją ,żę to my świrujemy .
Może poprost Liwi miałam płytki oddech i monitor tego nie wyczul . Borys nieraz też ma bardzo płytki oddech bo nawet na brzuszku jie widzę by się ruszał ale słyszę ,że oddycha :)
Więc głwa do góry :) A te szaleńcze nocę mogą być powodem ząbków, Bolo miał takich chyba 4/5 pod żąd a teraz już 2 spał całą :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
WERKA
Forum prywatne jestem ZA !!!! Juz teraz jesteśmy z sobą tak zrzyte ,że nie musimy wszytskiego tłumaczyć od A do Z więc nawet jak by doszędł ktos nowy cięzko było by go wprowadzić :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
BASIA
Basia ja bym na Twopim miejscu nieryzykowała wojny z Teściami jak przeczytałam ,że chcesz poprosić teściową hahahahhaha by przed przyjściem myła się cała i przebierała hahahhahahhhaah PADŁAM !!!! :smile_move: Jesli chodzi o przyglądanie z bliska Bolo robi tak już dość dlugo , nachyla się nad twarzą chcę ją złapać ,pocałować . Np. P grzebie w uchu :| taką ma zabawę :D
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
DZIBALA
JEDZ TEGO PACZKA !!!! Nie zjeść go w ten dzień to jak nie iść w Niedzelę do kościoła lub nie podzielić się opłatkiem w Wigillię :D !!!!

Nareszcie koniec :d Siedzialam przy tym prawię godzinę :) Teraz lecę zmyć farbę... chyba mi nie wypadną włosy nie ? :D hahaha

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

Bia, Jaś na rękach już od jakiegoś czasu przygląda się badawczo twarzy, próbuje ją chwytać albo delikatnie dotknąć :). Pamiętam jak z tydzień temu miałam gołe nogi (ściągnęłam getry, w których zazwyczaj chodzę) i Jaś nie mógł przestać dotykać mi kolana, był zaskoczony tym co widzi i jaka ta skóra jest :D
Smrodu papierosów też nie znoszę. Koniecznie z teściową pogadajcie, bo Piotruś też wchłania ten zapach… I niech go w usta nie całuje!

Beacia, nie wiem czy na spacerze zjem pączka, prędzej w domu jak rodzinka też będzie jadła, bo wtedy pewnie będę mieć smaka :D

Inga, mówisz, że dziś pączki nie tuczą, no to chyba tym bardziej zjem 1, taka mała dyspensa :D
Z jogurtami ciężka sprawa, na razie się za nimi nie rozglądam. Ale chyba pozostanie kupić jakiś naturalny z normalnego mleka (a nie z proszku z mleka) i dodawać do niego takie owoce, które dziecko może jeść, czy to zblendowane czy ugotowane, można dodać do jogurtu też soku. I mieć taki smak jogurtu jaki się chce, bez żadnych „dodatków” :)

Blania, jaki kolorek sobie zrobiłaś?
Z przemianą materii, to nie przeskoczymy takich osób jak Twoja kuzynka.
Porównanie zjedzenia pączka z pójściem w niedzielę do kościoła, to nie dla mnie… ale wiem o co Ci chodzi :D

Odnośnik do komentarza

Beacia
Też polegam wychowawczo, gdy Piotruś tatę za nos ciągnie, lub wkręca mu piąstki w twarz. :p A mnie to za włosy chwyta i macha moją głową niemal jak samiec alfa mówiący "słuchaj się kobieto". :p

Dziubala
Dałaś mi nadzieję na to, że jeśli nawet nie uda mi się teraz Piotrusia nauczyć jeść wszystkiego, to zrobi to ktoś inny lub młody dostosuje się do stada. :)
Zjedz choć jednego pączka, to taki kompromis. :)

Forum prywatne - jestem ZA.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

BeaciaW ja też wolałabym, żeby Liwi nie soliła niż miałaby z solą przesadzać.
Co do ćwiczeń, to muszę sprawdzić czy na naszym zadupiu takie opcje mają. Najważniejsze jak dla mnie, żeby przy treningu dobrze się bawić, bo w przeciwnym wypadku czuję demotywujące zmęczenie.
Tak przypuszczałam, że z Greya wyjdzie mdła opowiastka. W końcu to amerykańska produkcja, a oni nawet nagości w filmach nie dopuszczają, nie mówiąc o scenach seksu. Pamiętam jak Irons opowiadał o powstawaniu filmu "Lolita", gdzie dziewczynka, grająca tytułową postać (nota bene dużo starsza od pierwowzoru) miała podkładaną poduszkę pod pupę nawet w scenach, w których siedziała mu na kolanach! Nie wiem po co oni się w ogóle biorą za takie rzeczy skoro się boją cokolwiek pokazać. Jakoś w europejskim kinie często gęsto widać nagich aktorów i to "rozebranych" w bardzo dobrym stylu (z klimatem, bez tandety). Ale może jednak do kina się wybiorę, bo muszę się odmóżdżyć gdzieś a A. zaproponował, że jego mama zostanie we wtorek przy Liwii.
Maseczka - ja stosuję miedź. Na głowie trzyma się ją 5 minut i u mnie efekt był jak po normalnej koloryzacji. Jeśli miałaś taki kolor, to wiesz o co chodzi pewnie. Taki odcień zmywa się do ciemnego żółtego aż a po maseczce wyglądałam jakbym wyszła od fryzjera. Trzeba tylko równo ją nałożyć. Fryzjerka mi radziła, że robić to na całkiem mokrych włosach, nie wytartych nawet ręcznikiem (wtedy dobrze się rozprowadza).
Fotki super. Z bańkami dobry pomysł. Może go "ukradnę", bo w poniedziałek jedziemy na sesję do jakiejś fotografki dzieci (prezent od siostry A.).
Fajnie, że miałyście lepszą noc. U nas tym razem nic nie wyło, chociaż pikało 2-3 razy, ale to akurat norma.
Powiem Ci, że Liwi też nie przejawiała długo chęci stania, ale próbuje sama się podnosić od kiedy dostałam po mojej siostrzenicy taki specjalny skoczek - stolik edukacyjny
Tam dziecko nie stoi jak w chodziku a jednak łapie postawę.

Inga podzielam uczucie przerażenia - moja siostra ma 20 miesięczną córkę i robi to samo. Do tego nalewa jej coli do butelki od herbatki! Jak jej zwróciłam uwagę to odpaliła, że to tylko na imprezach poza domem... Ja osobiście przy jedzeniu nawet radio muszę wyłączać i A. uciszać, bo inaczej Liwi interesuje się wszystkim, tylko nie łyżką...

Bia a próbowałaś dać Piotrusiowi drugą łyżeczkę podczas karmienia? U mnie to czasem skutkuje (ale ostrzegam, jest wtedy mega bałagan ;)

Werka83 tak, maseczka nadaje kolor włosom i to intensywny (przynajmniej u mnie). Efekt trzyma się do jakichś czterech myć. Do brązowych włosów też jest na pewno, ale może nie na tej aukcji.
W kwestii forum - jestem na tak. Tylko trzeba uważać żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony pominięciem ;)

Pati ja tak miałam po Cerazette... przez kilka miesięcy co chwila plamienia albo @. Potem @ całkiem zanikła, ale za to zaczęły przybywać kilogramy... Może zmień pigułki po prostu?

Bia u mnie nikt nie pali i nie palił, więc smród papierosów mnie odstręcza. Ale sytuacja faktycznie niezręczna. Lepiej poproś AJ żeby porozmawiał z mamą, bo inaczej może się obrazić.

Dziubala zjedz pączka! Przyczyń się do tego, że poczuję się rozgrzeszona :D Taka ze mnie chudzina, że hoho. Dobrze, że na zdjęciach mam tylko twarz. No bardzo się staram, ale nie mam gdzie się ruszać w swoich 36m2 (w zimie ze spacerami jest jak jest) a jak już A. wróci wieczorem, to padam na twarz. O foteliku nie pomyślałam - masz rację.

Blania jak tam, masz nadal włosy? :D Co do smakołyków, jedziemy dzisiaj do rodziców A. i liczę na to, że jego mama coś dobrego upichciła... Pączki z Biedronki też mogą być ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Trzymajmy się tego, że dzisiaj wszystko idzie w cycki! :D

Wróciłyśmy właśnie ze spacerku, kupiłam pączki i troszkę faworków, jednego faworka dam później Izoldzie, niech też coś ma od życia skoro starzy się dzisiaj obżerają :D
Zajrzałyśmy do kosmetyczki w sprawie przekłucia uszu no i ogólnie zasugerowała, żeby poczekać do późniejszej wiosny, żeby właśnie nie podrażniać tego niepotrzebnie czapką. System przekłuwania jest teraz bardzo bezpieczny, nawet byłam w szoku, jak chcecie to wrzucę Wam wieczorem ulotkę. Ogólnie kolczyki są z naturalnego, srebrnego lub złotego tytanu, są sterylnie zamknięte w pojemnikach, nie mają w ogóle styczności z ludzkim ciałem przed przekłuciem. Na dodatek nie kłuje się 2 razy tylko jednocześnie przekłuwa się obydwoje uszu. Kolczyki są tak skonstruowane, że nie są ciasno zapięte, więc ładnie powietrze dochodzi i mają grubszy sztyft niż normalne. Tak więc wygląda to lepiej niż przypuszczałam, tak więc jak już będzie ciepło to prawdopodobnie się zdecydujemy.

Dziubala
Placuszki piekłam w 180 stopniach :-) Cyganka powiedziała, że kariera zagranicą, że wyjadę, a jak jej powiedziałam, że nigdzie się nie wybieram to się tylko uśmiechnęła... :-/
A wiesz, że ja zawsze się dziwiłam jak słyszałam, że można przytyć od owoców? Bardzo dobrze wspominam jak kiedyś "dietowałam" na jabłkach - tzn. jak poza głównymi posiłkami coś mnie ssało jadłam jabłko, nie ważne o jakiej porze. Zrzuciłam wtedy w miesiąc chyba z 5kg nie stosując żadnych ćwiczeń. Tak więc to pewnie sprawa indywidualna, komuś przypasuje jedna dieta, komuś inna, a komuś zupełnie żadna :-)

Blania
Tatusiowie to zawsze (ok, nie zawsze, ale przeważnie) znajdą sobie wyjście, żeby się za bardzo nie namęczyć przy maluchach :D
Fajnie, że Bolo miał takie bezbolesne pobranie krwi. A swoją drogą, dorodny chłopak! :D
A badałaś sobie tarczycę? Jeżeli nie "grzeszysz" jedzeniowo to problem może z tego wynikać. Ale z tego co nam pisałaś jakiś czas temu jak zaczęłaś zumbowy temat to wspominałaś, że zaczynasz wagowo spadać?
Zaangażuj P do masażu, niech się wykaże w walentynki!!! W Rossmannie są super olejki do masażu :D

Bia
Oj, mnie Iśka też z uporem maniaka ciągnie za włosy i to najbardziej upodobała sobie te z tyłu głowy przy samej szyi...

Mela
To widzę, że masz podobnie do mnie, że musisz się dobrze bawić. Dla mnie zumba jest pierwszym w życiu wysiłkiem fizycznym, na który nie mogę się doczekać :D Dziewczyny jeszcze opowiadały o jednym rodzaju treningu, którego akurat już w tym klubie nie ma ale nie pamiętam nazwy. Ogólnie chodziło o to, że przez 60 sekund robiło się jakieś dane ćwiczenie bardzo szybko, później następne i następne... A trener był taki, że jak któraś się spóźniała i robiła za wolno to cała grupa musiała robić pompki :D Mówiły, że po wejściu do szatni zamiast się przebierać to leżały na ławkach i nie wiedziały jak się nazywają :D
Kurde, może się kiedyś skuszę na tą maskę, trochę mnie zachęciłaś na powrót do rudego, zobaczymy, może na wiosnę :-)
A my bańki powtórzymy na pewno w plenerze jak już będzie cieplej i fajne słoneczko. Skutecznie zwracają uwagę maluchów i fajnie wychodzą na zdjęciach.
Ciekawie wygląda ten stolik-chodzik edukacyjny, na pewno nie pogardziłabym takim prezentem :D

Mam nadzieję, że o nikim nie zapomnimy z zaproszeniem na forum prywatne, a jeśli nawet to myślę, że taka mama się w swoim czasie tutaj upomni gdzie jesteśmy itp. :-)

Ok, czas na mleko :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Witam i ja już na spokojnie

Miniu śpi ale nie wiem jak długo... Słuchajcie u mnie jest 7 stopni!!! wczoraj poszliśmy na spacer o 15 jak mąż wrócił z pracy a wróciliśmy jak zrobiło się ciemno :D

Mela u mnie z @ było tak, że po ciąży nie planowałam dziecka kolejnego więc poszłam do gina po tabletki anty. Wypisał mi Cerazette niestety po nich krwawiłam ponad 30 dni więc je odstawiłam no i od wtedy miałam @ co 20 dni, ostatnio nie miałam ponad 30 a teraz nawet 2 tyg nie minęły odkąd mi się skończyła ostatnimi razy... mam nadzieję, że się to jakoś ustabilizuje....

Blania i jak masz włosy?? Na jaki farbujesz?? Powiem Ci, że NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI NA TYM ŚWIECIE!!!(chodzi o tendencje do tycia) :36_1_1: Ja kupowałam pączki w LIDLU bo tam są najlepsze i po 49 gr :love:

Anaa mam nadzieję, żę tak jak Monika napisała ta sprawa z tym chłopcem jest zgłoszona gdzie trzeba!! Nie mieści mi się to w głowie jak można tak traktować własne dziecko!!! Nie będę nic więcej pisała bo się zaraz mięso posypie bo tylko to mi przychodzi na język jak sobie o tym pomyślę....!!!!

Beacia może Izę ominie etap raczkowania i od razu pójdzie kto wie... Co do filmu to jutro idę do kina - tatuś się wykazuje w domu- więc zobaczymy czy faktycznie taka chała bała....

A propo raczkowania - wczoraj zaliczyliśmy pierwszego siniaka... Młody "rzucił się" na kwiata niestety nie trafił i walnął głową o ścianę i na środku czoła ma śliwkę :D a co najlepsze nie było histerii bo ja byłam w kuchni i usłyszałam tylko bum wpadam do pokoju patrze młody głowa czerwona i grzebie w kwiatku w najlepsze... i tu Beacia ja też popełniłam rodzicielskie samobójstwo bo niestety nie mogę za chiny ludowe mu przetłumaczyć, że nie wolno... Na szczęście po szczepieniu nic nie było (pierwszy raz) więc super :D

Bia powiem Ci, że mój mały też teraz wszystko chłonie jak gąbka umie np. przybijać piątkę, zrobić cacy i baran baran buc, no i umiejętnie ćwiczy mówienie TATA ależ mąż był dumny jak w jego obecności młody powiedział TATA ojej... A Piotruś pomału wszystko załapie... zobaczysz w "stadzie" zupełnie inaczej...

A słuchajcie hitu... Byłam na tym szczepieniu nie no i pytam doktorki, że z racji że mały pójdzie do żłobka chciałabym go zaszczepić przeciwko ospie a wiem że dla takich dzieci są bezpłatne a ona do mnie że nie do końca tak jest... no to ja o co cho a ona mi, że jak młody idzie do żłobka to pierwszą dawkę musiałby przyjąć już w 9 mies życia a następną około 13 miesiąca przypominającą i one są płatne sto coś zł no a ja do niej że jak płatne jak dowiadywałam się i wiem, ze dzieci przedszkolne i żłobkowe mają za darmo a ona tak mają ale wtedy gdy w danej placówce panuje wirus a tak to trzeba płacić i teraz nie wiem czy chce zedrzeć z nas kasę czy faktycznie tak jest...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u60um7mu.png

http://s1.suwaczek.com/200706242438.png

Odnośnik do komentarza

Inga, znalazłam jogurty dla dzieci po 6m. z Bobovity https://www.bobovita.pl/home/produkty/mleczne-deserki-i-puddingi/deserek-mleczny-lagodny-banan/ Ale mają cukier! Jest wymieniony na drugim miejscu więc musi by go sporo, a chwalą się, że „zawiera mniej cukru niż inne dostępne na rynku pasteryzowane jogurty przeznaczone dla dzieci i niemowląt”. Doczytałam na etykiecie, że na 100g jogurtu jest prawie 10g cukru, czyli 2 łyżeczki!!!

Z Hippa znalazłam taki po 10m. https://hipp.dodomku.pl/salon_hipp/produkt/47312/4062300219021/HiPP_BIO_Jogurtowa_Chwila_JablkaBanany_Maliny_deser_jogurtowy.html
Nie ma cukru, ale ma regulator kwasowości węglan wapnia (nie jest szkodliwy, ale jego nadmiar tak, bo powoduje sensacje jelitowe i zaparcia). Nie wiem po co dodany do produktu dziecięcego.

Szukając info o jogurtach natknęłam się na ciekawostkę, że jak jest w składzie proszek z mleka, to... podnosi on wartość jogurtu. Ciekawe.

Mela, a ile masz wzrostu i ile ważysz? Na zdjęciu wyglądasz na chudzinę ;)

Beacia, jak od wszystkiego innego w nadmiarze, tak od zdrowych rzeczy też można przytyć :D. Np. od zbyt dużej ilości bakali, które są baaardzo kaloryczne, czy od dużej ilości owoców itd. :D. A z owocami wieczorem, to chodziło o to, że mają w sobie dużo cukrów i podobnie jak słodycze nie zaleca się ich jeść po 16.00, wg niektórych źródeł nawet po 14.00, bo się odkłada w tłuszczyk :D. Mnie się wieczorami zdarza zjeść owocki, potem rano dobrze się z toalety korzysta ;). Ale od 1 marca koniec z owocami wieczorem :D
Z netu: „To właśnie cukry podczas snu lub tuż przed będą metabolizowane do tłuszczu gromadzonego w tkance podskórnej. Niestety taka jest nasza fizjologia i to w godzinach wieczornych i nocnych organizm spowalnia swój metabolizm, przygotowując się tym samym do regeneracji i odpoczynku”.
Dzięki za info o tempce do placuszków brokułowych. Nie mogę się doczekać aż je zrobię :)

Pati, dokładnie to nie wiem jak jest z tym szczepieniem na ospę i żłobkiem. Ale jak ostatnio czytałam o tych bezpłatnych szczepieniach, to zrozumiałam, że dziecko jak już chodzi do żłobka, to dopiero ma szansę na bezpłatne szczepienia. Wtedy potrzebne jest zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do żłobka, które trzeba okazać w przychodni. A jak jest w realu to nie sprawdzałam.
Co do terminów to wasza pediatra zaskoczyła nimi, bo np. w necie piszą: "Kiedy i jak szczepić?
Szczepienie najlepiej wykonać między 12. a 18. miesiącem życia dziecka.
Kompletne szczepienie obejmuje 2 dawki w odstępie co najmniej 6 tygodni (optymalnie 3 miesiące). Jeżeli dziecko otrzymało jedną dawkę szczepionki, powinno otrzymać drugą dawkę, nawet jeżeli minęło więcej niż 3 miesiące".

Odnośnik do komentarza
Gość PiotrusRozrabiaka

Witam, czytam Was od dłuższego czasu, tylko tak z ukrycia :) a tu taka przykra niespodzianka... Nie wiem czy jest taka opcja, ale może mogłabym do Was dołączyć...wtedy z grubsza opisze nasze 8 miesięcy. Tak dobrze mi sie Was czytało

Odnośnik do komentarza

PiotrusRozrabiaka
Miło Cię powitać :-) Przeniosłyśmy się na forum prywatne, bo dawno nikt nowy się nie pokazał, ale tutaj też na pewno będziemy zaglądać, więc jak najbardziej możesz do nas dołączyć.
Nie zrozum mnie źle, ale mamy zaufane grono i nową mamę musimy lepiej poznać :-)
Napisz coś więcej o sobie, o swoim Maluszku, skąd jesteś, fajnie jakbyś się zalogowała i zrobiła sobie suwaczek :-)
Poza tym... dobrze się zastanów czy chcesz z nami pisać, chyba że już skonsultowałaś się z lekarzem lub farmaceutą ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

hejka ;) to tak samo jak ja. Czytam gdy usypiam mala a tak to nawet nie mam czasu cos skrobnac. Wrocilam do pracy a pozniej dom obowiazki i dziecko ktore pochlania mnostwo czasu. Mi tez smutno sie zrobilo widzac ze wszystkie Mamuski przenosza sie na prywatne forum. Wielka szkoda bo jak byl jakis problem zawsze moglam znalesc tutaj rozwiazanie. Swojego czasu udzielalam sie na forum ale teraz nawet nie mam jak zwlaszcza ze moja lobuziara ciagle wymaga uwagi.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h6vnf6dw8.png

Odnośnik do komentarza

Mamy jak widać po suwaczka juz prawie 8 miesięcy, Piotruś miał 3390 i 56 cm, był i jest najsliczniejszym dzieckiem na świecie ( wiem juz, ze można sie tu rozpływać w zachwytach nad swoim dzieckiem) :D
Od początku nie było lekko, bo Maleństwo było kolkowe, w związku z niewykryta na początku skaza białkowa, jesteśmy na bebilonie pepti i jest ok, natomiast potem przyszły pierwsze zabki, Piotruś miał 3 i pół miesiąca i nadal zabkujemy, ma juz 5 ząbków, a kolejne 3 w drodze, co bardzo nam teraz doskwiera...Piotruś jest pełzającym i chodzącym ( najlepiej non stop) za rączki malcem, oczywiście staram sie żeby chodził jak najmniej, ale nie zawsze sie da...
Cieżko mi sie teraz odnieść do każdej z Was, ale będę to nadrabiać :D
Jeśli macie kies pytania, to czekam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam dodać, ze skonsultowałam sie jeszcze z mężem i synkiem, oczywiście poza opinia lekarza i farmaceuty :D
Dodam tez, ze Piotruś samodzielnie siedzi, gorzej z powrotem do pozycji na brzuszku...ale juz idzie mu to coraz lepiej.
Generalnie jest bardzo ruchliwy, nawet jak siedzi musi machać nożkami, a jak leży to dosłownie wali paluszkami w podłogę...w nocy wstajemy do niego jak jest dobrze 4 razy a jak gorzej to 10 i więcej, ogólnie ostatnio przez te zeby, choć smarujemy i dajemy nurofen, noce są kiepskie, Piotrusiowi mocno doskwierają, ale trójki górne podobno najgorsze, także jest to mała cierpiąca bida teraz :/

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...