Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dzisiaj dałam jogurt i potraktowałam go jako oddzielny posiłek :D
Dzisiaj Małgoni smakował i calutki zjadła, cieszyłam się,że cos innego będzie jadła a nie tylko mleko. No i co? to źle? wkurzają mnie te ciągłe zmiany, dopiero nagonka na gluten, teraz już nie tak ważny i po co męczyłam dziecko tak wcześnie?
Nie przywiązuje i nie przywiązywałam nigdy bardzo uwagi do tego co piszą. Przeczytać przeczytałam i szukałam złotego środka dla siebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b15nm2ajrl59g.png

Odnośnik do komentarza

dobra czekam na lincz ale dla mnie te wszystkie nagonki to tak a to nie są bez sensu mój mały próbował już chyba wszystkiego oczywiście w małych ilościach ale począwszy od chleba dżemem przez jogurty po zupę pomidorowa i nic mu nie było. Fakt że dostawał mało bo tylko na polizanie niektóre rzeczy ale poznaje nowe smaki. Ja wiem że ktoś madry to stworzył i że każde dziecko jest inne ale mam koleżankę która trzymała się wszystkich zasad wprowadzania nowość i Eliza ma teraz 2 lata i je tylko słoiczki i dania bez przypraw o budyniu zupie domowej czy innych rzeczach które są choć trochę przyprawione można zapomniec pluje dalej jak widzi

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u60um7mu.png

http://s1.suwaczek.com/200706242438.png

Odnośnik do komentarza

Hejka Mamusie:)

Chyba naprawdę jakaś zmiana pogody się szykuje, bo ja z kolei chodzę nieprzytomna od wczoraj, dziś to mnie oczy szczypią z senności, choć nocki spokojne i nawet wieczory też, więc Krzyś ma detoks od ibuprofenu;) Albo mnie coś bierze, bo jak wróciliśmy po spacerze i zjedliśmy obiad to zrobiło mi się tak zimno, że oprócz bluzki miałam polara i jeszcze taki gruby sweter.. A na nogach koc. Potem sobie wymoczyłam lodowate stopy we wrzątku prawie i jakoś ciepło mi się rozeszło po kościach:) I oczywiście sprawdzałam co chwila Młodego i sie dziwiłam jak mu jest ciepło w body z krótkim rękawkiem i cienkiej bluzie bawełnianej. Aż obeszłam termometry posprawdzać, ale wszędzie 21-22 stopnie więc norma.. Niby nie łaziliśmy długo i nie czułam, ze marznę, no ale może jednak... Tfu, tfu, oby nie :)

Buziaczki wczorajsze dla Piotrusia i dzisiejsze dla Maksia :) I gilgotki w małe stópki :D

A dla Ani z okazji urodzin dużo radości, uśmiechu na co dzień i oby Fifi rósł zdrowy i szczęśliwy :)
Kwiaty już były to ja coś na słodko :D (mam nadzieję, ze uda mi się dodać:))

Monika - szarpanie za bluzkę też bywa, ale z racji braku samodzielnego przemieszczania się nie jest łatwe;) Świetnie musiała wyglądać ta sytuacja z 11-latką:D Co do nie, też mi się wydaje, że to po prostu kręcenie bez zrozumienia (zresztą już nie pamiętam w którym kraju jest odwrotnie z tym kręceniem na nie i tak), ale o ile teraz mnie to smieszy to pewnie już niedługo będzie mnie doprowadzać do białej gorączki ;) Co do pracy... Moim zdaniem papiery na opiekunkę są atutem w dzisiejszych czasach, czytałam ostatnio artykuł, że nawet powstają powoli kierunki dla takich elitarnych opiekunek, bo podobnież jest nisza na rynku. Ale to już pewnie pełna dyspozycja.. Ale pomysł właśnie ze żłobkiem czy coś, na pewno wiele osób ma problem, co zrobic z dzieckiem. Stawki opiekunek w Łodzi sa z tego co się orientuję o pareset większe, aż się zdziwiłam jak napisałaś, że tylko 1000. Wtedy nie warto do żłobka posyłać;) Nawet się zastanawiałam nad otworzeniem przedszkola przez moment. bo mam dużą chałupe, właściwie nie wykorzystaną, ale właśnie muszą w niej pracować osoby z wykształceniem pedagogicznym, prawda? Więc pomysł upadł :) Nie warto myśleć o sobie w takich kryteriach, bo potencjalni pracodawcy moga to wyczuć, musisz epatować pewnością siebie :) A zresztą osób które pracują zgodnie z wykształceniem nie ma wcale tak dużo. Na pewno będzie dobrze!:) Trzymam kciuki :)

Mela - przykro mi, że Cię spotkała taka sytuacja z pracą i szef burak :/ Swoją drogą, dlaczego na wysokich stanowiskach jest tyle buraków?! Szef mojego męża też - tyle, że to prywatna firma i to spora - codziennie wysyła im cytaty "do rozważań" a ostatnio coraz częściej cytuje...samego siebie... Taki autorytet w swoich oczach;) Oby udało Ci się znaleźć wyjście z tej sytuacji albo inną równie satysfakcjonującą pracę:) Co do kremu to my używamy Emolium - u nas się sprawdza bardzo dobrze:) I też z tej serii Nivea Baby, póki Krzyś nie dostał tego uczulenia też były ok. Co do Cerazette nie brałam, zastanawiałam się, ale w końcu się zeszło, a teraz to już niedługo kończę kp;) Przed ciązą stosowałam Yaz i odpowiedniki i wszystko było ok, pod względem wagi i libido;) Ale wiadomo każdy na hormony może zareagować inaczej.

MamaNIEłobuza - super, że Dominiś odkrywa swe najlepsze oblicze :D Oby już tak zostało :) I jak tam Madagaskar - obejrzeliście do końca czy szampan zdązył uderzyć do głowy:P?

Beacia - tego Derrena Browna muszę zapamietać zaciekawiłaś mnie :) Widziałam ten makaron z rybką, nawet miałam Krzysiowi kupić, ale był z pomidorami, a na razie jesteśmy z nimi na bakier. Ale wzięłam mu jakąś zupkę pow. 8 m i zobaczymy jakie tam kawałki są:) Oj bój się bój - JEDYNKI UHUHU GÓRNE UHUHU" :D Na ZUMBIE dasz radę - ostatecznie nie jesteś byle świeżak :) A ja chyba poczekam na ostatki, bo będziemy wtedy w Łodzi i z mamą może faworków zrobimy bezśmietanowych :) A może ją namówię na porcyjkę pączków bez mleka?? Hmm aż mi ślinka pociekła.. Naszykuj sobie packę na muchy, to będziesz jutro teściową walić po łapskach :D

Werka - super, że nocki macie takie spokojne, oby jak najdłużej:) Mnie Krzyś jeszcze nie ugryzł, ale ma tylko dolne, to jak ssie to nawet ich nie czuję. Mial taki moment, że zaciskał (na szczęście wtedy bezzębne) dziąsła i próbował jakie to uczucie kąsnąć coś miękkiego, ale na szczęście szybko minął. Zobaczymy jak to będzie z górnymi. Co do mleka, to w Rossmanie widziałam takie małe próbki, tylko nie pamiętam jakiego, możesz kupić i wypróbować czy Maksiowi podchodzi. A ja próbkę chyba Enfamil 2 dostałam w szpitalu, ale pewnie i tak nie wykorzystam.

Anaa - filmik słodki, mój ulubiony moment - z nogami w górze :D Krzys też nudno, na plecach, ew. ręce rozrzuci pod różnymi kątami;) Fajnie, ze Małgosia się zaczęła przyzwyczajać, może ten dobry humor już zostanie :) I gratulacje apetytu :D I Syn Twój nie przestaje mnie zaskakiwać :)

Dziubala - to, że wypisze to już nam mowił, że nie ma problemu, tylko ciekawa jestem jak z tą refundacją to wygląda. Z tym "mapowaniem" grzejników przypomniał mi się program o celiakii jak dziewczyna mówiła, że jak miała niezdiagnozowaną to wszelkie wyjścia planowała rozkładem toalet;) To Jaś z tą butelką to pełna samoobsługa :D Super:)

Pati - dzięki za przepis, też Krzyśkowi zrobię na próbę, zawsze to zdrowsze niż pieczywo :) Chyba, żeby upiec swój chleb jeszcze;) Buźki fajne próba :smile_move:

Blania - fajnie, ze się odezwalaś :) Bolo przystojniak :D Dobrze, że już ze zdrówkiem ok:)

A w ogole nastawiłam się na zaszczepienie Krzysia po Walentynkach, nawet juz go zapisałam na wizytę i co? Oczywiście szczepionki brak:/ Zadzwoniłam do koleżanki z pracy i spróbują mi przez firmę zamówić, ale czy się uda...W ogóle stwierdziła, że jest coraz gorzej z zaopatrzeniem zwłaszcza w niektóre preparaty, które od czasu rewolucji Kopacz/Arłukowicz sprawiały problem, a teraz to już tragedia.... Pacjent ma na rp. 30 ampułek, udaje się wybłagać zaledwie 10 czy 20. I koniec! Następny "rzut" za miesiąc. Grrr. Już się cieszę na samą myśl o powrocie i wysłuchiwaniu (słusznych zresztą) pretensji pacjentów:/

https://www.suwaczki.com/tickers/j5rbiei3b7sf7w64.png

Odnośnik do komentarza

Chwilę mnie nie było, a Wy już 3 strony o_O
Już mi się w oczach dwoi i palce mnie bolą od dziurkowania kartoników, ale co tam :D Na fo jest zawsze trochę siły :D

Normalnie jakie postępy w emotikonach :D

Werka
Sama zrezygnowałam z call center, bo źle się tam czułam. Codziennie gadka non stop to samo, wciskanie ludziom na siłę, bo Cię słuchają, itp. itd. Nie dla mnie...
U mnie czy po tabletkach kiedyś czy teraz po wkładce libido jest niezmienne :-p Spada do zera jak I. mnie wkurza :-p

Pati
No właśnie też bym bez cukru zrobiła. A na później można zamiast cukru miód dodawać jak już maluchy będą mogły go jeść. Dobry pomysł żeby podłużne robić :-) Łatwo z tego ciasta się formuje?
Od razu lincz byś chciała :D Wiesz, że każda mama robi po swojemu :D I tak moja teściowa pod względem podawania wszystkiego "bije Cię na głowę" :D :D :D Pewnie jakbym musiała teraz chodzić do pracy, a ona by się Iśką zajmowała to ta już by jadła śledzie w śmietanie, golonkę, roladę śląską z kapustą i nawet nie chcę wiedzieć co jeszcze :D

Blania
Nooo, o 13 post napisany, a dodany... heheh :-) Ty tam masz mniamniuśnie w tej pracy :D Możesz się oprzeć tym słodkościom?

Ana
Nikt nie mówi, że jogurt jako osobny posiłek to źle :-) Wiadomo, że to tylko zalecenia. Ciekawi mnie czemu teraz jest to niewskazane, a od 11. mca już tak.
A z maską na twarzy to zawsze moja mama mi mówiła, że mamy zakładać jakbyśmy ja albo I. byli przeziębieni :-p

Nicca
Oj marzniesz... starzejesz się :D :D :D
Zaciekawiły mnie te "cytaty do rozważań" heheh, jeszcze cytowanie samego siebie w ogóle zabawnie brzmi :D
Hahah, wyobraziłam sobie jakbym tak tą packą pacała :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Nicca
A Derren Brown jeszcze miał program Sztuczki umysłu na którymś z kanałów, ale nie pamiętam czy to był Discovery czy inny. Też fajne do pooglądania :-) Jest też książka pod tym samym tytułem, jak to opisują "W Tricks of the Mind Sztuczki umysłu zabiera nas w podróż do świata psychologii magii, zdradzając tajniki swojej wiedzy i doświadczeń. Odczytuje wskazówki pochodzące z ludzkiego zachowania, demaskuje kłamców, wyjaśnia sekrety hipnozy, bada siłę sugestii, opracowuje ćwiczenia ulepszania pamięci. Jednocześnie wnikliwie przygląda się przemysłowi paranormalnemu i wyjaśnia dlaczego tak wiele osób wierzy w zjawiska nadprzyrodzone." Ja lubię takie tematy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Beacia - szef T. naczytał sie książek tzw. motywacyjnych, odkryj swoje silne ja itp. i robi im "apele" jak w szkole i motywuje :D I potem jeszcze to samo przesyła mailem dla utrwalenia. A w ogole ubaw mam, bo generalnie jest to firma tzw. rodzinna - wszelkie wysokie stanowiska prezesów i vice itp. zarezerwowane dla synów, córek, synowych, pasierbów, przyjaciół królika itp. Czegoś takiego jak jakaś ścieżka kariery nie ma;) Generalnie rotacja straszna i coraz mlodsze egzemlarze zatrudniane, byleby za najnizsza krajowa. A firma pręznie się rozwinęła, kasy ma gość jak lodu. W każdym razie każdy wie jak jest a szef im gadkę "Ludzie dziela się na kaczki i orły. Kaczki tylko kwaczą i marudzą, że mało zarabiają...a orły....orly moga wszytko" Coś w tym guscie :P I mąż opowiada, że na korytarzach z kolegami do siebie teraz mówią zamiast cześć "kwa. kwa-kwa" :D I dziś wychodziliśmy na spacer to mówię, weźmy troche chleba i chodźmy do parku, pogadasz sobie z kaczkami, w końcu macie wspólny język" :D

Też lubię takie tematy.. Dzięki zapiszę sobie, moze gdzies na yt znajdę. A oglądałaś Mentalistę? Też mi się podobało i taki fajny aktor tam gra :D

https://www.suwaczki.com/tickers/j5rbiei3b7sf7w64.png

Odnośnik do komentarza

Mysz coś niespokojnie śpi :-/ Ale wczoraj w nocy też tak miała, wstawałam do niej 2 razy, tak jakby jej się coś śniło. Nie rozbudzała się tylko tak jakby się czegoś bała we śnie, daję jej smoczka to od razu się uspokaja i zasypia, ja po chwili go wyjmuję. Ech...

Nicca
Kwa kwa :D :D :D Padłam :D Ale dobrze, że podchodzicie do tego tak na luzie, bo może to dosyć mocno wkurzać, zwłaszcza na dłuższą metę. A motywacja i motywacja to też różnica, ja tej prawdziwej też się dopiero uczę, jak byłam na niższym stanowisku to miałam świetnego kierownika, który nas super potrafił zmotywować i wiele się od niego nauczyłam w tej kwestii.

Anaa
Maile u nas w pracy są na porządku dziennym, ale to zależy od przełożonego jak one wyglądają :D

Dobra, uciekam. Dobrej nocki!

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza
Gość Monia i Aaron

Dzieki dziewczyny. Moja praca trzymala mnie tylko dlatego ze calkiem dobrze zarabialam i mialam mega fajne szefostwo i zaloge. Naprawde byloby ekstra gdyby nie te lody ktore kojarza sie dwuznacznie :) musze zmienic bo za stara jestem no i nie dlugo "burdel"tak nazywamy nasza prace:) zamykaja. Strasznie tych zmian boje moze dlatego ze robie tam od 8-9lat:/
Nie startuje na koerownika bo ja nie mam az takich ambicji no i zyje realnie :) ja tylko chcialabym bardziej powazna prace nawet przy sprzedazy podlog:)a unikam centrum handl.ze wzgledu na te godziny pracy ale oczywiscie zycie zweryfikuje. Jak mus to mus.
Co do telefonow nie nawidze jak do mnie dzwonia wiec znienawidze siebie gdybym miala tak dzwonic do ludzi i wciskac im kit. Nawet u siebie w pracy obrywa mi sie za szczerosc:) jak uwazam ze cos jest do d..y to nie polecam tego. Z tel.wylecialabym szybko :)

Pomoce dofinansowania ja juz przegladalam.a to za mloda a to za stara,za malo wkladu wlasnego albo musze byc bezrobotna a nie zaryzykuje zeby sie zwolnic bo jak cos nie pojdzie toco wtedy zrobie? Jeszcze poczytam o tych 5mamach zobacze co to i czy w Szczeconie tez to mamy.

Inga bardzo dziekuje fajnie napisane. I moze tak zrobie wysle cv wszedzie a noz moze sie uda. Czasami moja niska samoocena blokuje mi drogi:/

Werka u nas cyc jest jako dodatek w nocy i wczesnyranek ale to z lenistwa:)mm mam do kaszy mannej ,reszta to kaszki na mm ,obiadki ,jogurty z koziego mleka bo niealergizuja ,musy owocowe,woda i ewentualnie sok. Teraz chce podac mlodemu ryz z owocami. Cyc podaje jesli mlody zglodnieje miedzy posilkami no i w nocy do 9rano. Jesli zmniejszysz cyca to nie bedzie cie tak mlody czesto kasac:) nie bedziesz musiala bawic sie w mm ,z reszta juz dawalas mm mlodemu? Bo moj nie wypije tylko na gesto musi byc. A co do kleiku to ryzowy czy kukurydziany masz?

Mlody glosno gada i gestykuluje jakby przemawial do ludu ,dzis robil to z lozeczka a ja z T. patrzymy na niego i mowimy "TAK PANIE"a mlody sie usmiechnal ,poczym usiadl:)
Nie moge sie skupic od gadania mlodego

JesZcze jeden taki agent byl co wszystkich oszukiwal ale zapomnialam jak sie zwal,mam ksiazke ale nie chce mi siewstac sprawdzic. :)

Co do orlow i kaczek - u mojego. Eh pozniej T.zrobilfrytki,tak tak 23:23 jest ale one mialy byc na obiad dobrze ze zdazyl jeszce dzis z obiadem:)

Odnośnik do komentarza

Beacia - Krzyś teraz prawie codziennie tak "miauczy" i zasypia dalej, nawet w trakcie tych drzemek dziennych, nawet po syropie p/bólowym nie wiem o co chodzi. A co do motywacji - pewnie jak jest jakiś "sens" starania się to i gadki na miejscu;) A tak..;) No na luzie gdyż prawdopodobnie za miesiąc będzie składał wypowiedzenie, gdyż planujemy wrocic do Łodzi, a T. ma wziąć od 1 kwietnia resztę urlopu rodzicielskiego i w miedzyczasie jezdzić na interviews w Łodzi;) A ma już 3 miesieczny okres wypowiedzenia. Tylko muszę się upewnić czy będać już w tym okresie "wypowiedzeniowym" można wziać ten urlop rodzicielski.. A może ktoś coś wie?
Ale ostateczną decyzję podejmiemy po rozmowie z moją szefową;)

Anaa - ja nie oglądam, po co się denerwować;)

Ja chyba też już lecę, bo poźno się zrobiło :) Dobranoc :*

https://www.suwaczki.com/tickers/j5rbiei3b7sf7w64.png

Odnośnik do komentarza
Gość Monia i Aaron

Nicca- wystarczy ze przejdziesz kurs iles godzin nie chce sklamac bo nie pamietam wtedy mozesz miec dzieci do lat 3. Dom to nie wszystko kontrola jest masakryczna czesto robia problemy nim ktos otworzy. U nas zlobek prywatny kosztuje ok 800-1000zl kiedy dziecko jest przez 5dniw tyg.
Poczytam wiem ze na poczatku ciazy szukalam i niestety wiecznie cos nie tak bylo. U nas rodzice daja do 1000zl tak wiec mi sie to nie oplaca ,w zlobku prywatnym 1200-1500 ale umowa zlecenie na co nie pojde,a zlobek panstwowy nie ma miejsc bo u nas jest ich malo. Gdyby chcieli mnie do zlobka przyjac nawet za mniejsza sume i tak bym poszla,nawet na pomoc. Oczywiscie nie gardze inna praca ale zeby to byla normalna praca nie ponizajaca czlowieka.
Owszem moge miec prace jako opiekunka za 1000e ale niemcy i holandia,ale nie teraz:) za jakis czas pomysle o tym.
Moze mi sie poszczesci i przyjma mnie gdzies.

Ostatnio zauwazylam ze ja z T.jestesmy kaczkami bo marudzimy w pracy,ale prawda jest taka ze my nie poddajemy sie systemowi ,wykonujemy prave i chcemy nalezne nad przywileje ,prawa wymagrodzenie bo to nam sie nalezy ,dlatego T.pracuje zgodnie z zasadami bhp bo szanuje swoje zdrowie co szefowi nie zawsze odpowiada bo widzi ze sa tacy co sie za ta sama sume zajezdzaja i wykanczaja np przy oparach szkodliwych bez maski. Ja zas w pracy buntowalam sie przy pewnych absurdach np obnizenie stawki bo mniejszy ruch. Moja kolezanka z pracy na wszystko sie zgadza ,tak karza tak robi gdyby szefowa jej zabrala pol wyplaty to ta bylaby wdzieczna ze jej nie zwolnila. Przez nia szefowa na wicej sobie pozwalala ,a ja walcze. Bo szef bez pracownikow jest nikim ,sam wszystkiego nie zrobi ,my wykonujemy usluge za co dostajemy nalezne wynagrodzenie ,nie jestesmy niiewolnikami ,a moja kolezanka o tym nie wie chyba. Kiedys jej powiedzialam ze gdyby sami tacy ludzie zyli w polsce jak ona nadal bylibysmy pod zaborami bo kazdy by pogodzil sie z losem i nie walczyl by juz o nic. Ja z T.jestesmy typowymi polakami bo marudzimy ale jest na co. Cieszyc sue z malych rzeczy jest ok ale nie moge np pogodzic sie z tym ze mam cieszyc sie nie musze placic za tlen. Ciezko wytlumaczyc mi ,cos co mi.sie nalezy to jedno a jak mi sie to zabiera to nie bede pocieszac sie inna rzecza mi nalezna. To jak z praca wykonuje cos dla zlexeniodawcy a ten mi daje tylko polowe ceny ,to co mam sie pocieszyc ze "dobre i to"i pogodzic sie z tym?

Dobra gadam juz bzdury ,skupic sie nie da bo T.truje mi cos ,mlody szturcha. Nawet chwili nie ma
Jeszze pisze na tel co chwila,zawiecha lub tekst mi ucieka,dziadostwo

Dobranoc!

A T nie chcial mnie w lozku tylko dba o bezpieczenstwo mlodego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...