Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Beacia
Iza marudzi i domaga się noszenia? :) Czy cały czas zabawiasz?
Tak sobie myślę, że coś jest na rzeczy z tym jedzeniem w kratkę i skokami. Piotruś teraz je niemal wzorcowo - 5 posiłków rozwtoru ze 150ml wody, a wg przepisu na Bebilonie 4 po 180ml (nawiasem, dlaczego zaleca się mniej, niż w 4-tym miesiącu?), wychodzi prawie tyle samo. I to tak z dnia na dzień zaczął ładnie jeść. Pokrywa się to z okresami skoków. Pewnie wkrótce się to zmieni, ale jeszcze teoretycznie 2 tygodnie. ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

A ja tylko napiszę od siebie tyle, że Piotruś całkiem ładnie śpi w nocy, 1 lub 2 pobudki. Jestem wyspana. Poza tym, dziś po raz pierwszy sam się dwukrotnie przekręcił z pleców na brzuch. Za każdym razem inną metodą. ;) Pierwszy raz z wygięciem głowy do tył, pleckami w C i odepchnięciem się nogą, za drugim razem podniósł nóżki, przetoczył się na bok, wyprostował się i przekręcił. Niestety, chyba bardziej spodobał mu się ten karkołomny sposób. :p

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Witam :)
Wrzuciłam nowe zdjęcia pulpeta i filmik jak próbuje pełzać :)
Nogi w buzi są non stop! Nawet przez sen potrafi :)
Blania jesli chodzi o panele to je kocham bo nic na nich nie widać :) Żadnych paprochów ani nic:)
Z tym spaniem to widzę u każdej inaczej. U nas MASAKRA... mysza budzi się od 22-23 do ok 4 co godzinę albo i częsciej... Już ledwo na oczy widzę. Nie wiem co to, czy to zęby?? Bo S narazie nie powinno być. Oby przeszło bo potem cierpliwosci nie mam i w ogóle jestem do d... :)
Emwro jaki Damian jest ładny chłopak! Super :)
Becia - Iza to będzie niezła kombinatorka :) już to widać :)
Blania- gdzie jest to muzeum??
Spacery- KOCHAM bo to jest ostatnio jedyna możliwosć żeby wyjsć z domu:) więc spacerujemy namiętnie po 2 h z aplikacją, która liczy nam km i srednio wychodzi ich 7:) więc żadne zumby ani nic tylko łazimy :)
Uciekam odstresować się z laktatorem ;)Obym dzisiaj pospała.., Trzymajcie kciuki :) Buziaki!

Odnośnik do komentarza

Rzekłam więc jestem :D
Ale czad na tej zumbie :D Weszłam do domu i jeszcze mi się chciało tańczyć! Oczywiście I. stwierdził, że pewnie lekko było, ale nie było, za to w taki sposób to ja się męczyć mogę codziennie. W zasadzie przez godzinę podobne tempo co na Blaniowym filmiku, zresztą do tej piosenki też był układ. Zanim ja załapię te układy to trochę minie, ale i tak jest super! Tylko wiem, że następnym razem muszę wziąć ze sobą dużą butlę wody, bo 0,7 mi ledwo starczyło. A koleś który to prowadzi ma takie adhd jakiego jeszcze nie widziałam :D

Madzix
Tak... kichanie podczas jedzenia... Iśka sobie też upodobała "pffff" :D U Myszy nie zaobserwowałam takiego otrzepywania.

Dziubala
Przegoń zły humor! Coś Cię zdenerwowało czy tak po prostu się przypałętał? Szkoda tych straconych zdjęć, jeszcze taką kwotę co sobie za to życzą... ale zostawcie go w razie czego, a nuż gdzieś znajdziecie kiedyś odzyskiwanie za normalniejszą kwotę.

Werka
Może jakieś przemęczenie organizmu? Zdrowiej!

Emwro
U nas też już gondola ledwo ledwo, zwłaszcza właśnie w kombinezonie... Pewnie niedługo czeka nas przesiadka. Dzieci zwykle dobrze śpią jak jest chłodno, chociaż zauważyłam że Iśka lubi jak na spacerze jest opatulona. A z maluszkiem koleżanki wszystko ok?

Pipi
E tam, nie będziemy miały Cię dość :D chyba :D

Ania
Ja butelek w zasadzie już nie odparzam, raz kiedy zaleję je gorącą wodą. Dużo zależy od maluszka moim zdaniem. Z umiejętnościami to czasami mam wrażenie, że Iśka trenuje w nocy czy coś... Niby czegoś nie robi, a tu za chwilę z czymś wystrzeli jakby umiała to od zawsze :D Do siadania się podciąga rączkami jak mnie trzyma za palce, ja jej nie trzymam, sama swoją siłą się podciąga i sama się też rwie np. na leżaczku. Jak mnie nie było do 18 to po 17 się obudziła, więc godzinkę I. się mógł wykazać :D
Może Fifi ma szybkie trawienie kaszkowe heheh.

Bia
Staram się jak najmniej Iśkę nosić, raczej ją zabawiam na wszelkie możliwe sposoby. Czyli Piotruś teraz je 5x 160ml, bo tyle wychodzi z mlekiem :-) Super! Iśka przekręca się na brzuch właśnie przez podnoszenie nóżek do góry.

Ver0nica
Iśka właśnie miała te same odruchy dzisiaj! No identyko :D Ja paneli nie lubię, bo raz sierść na nich widać bardzo, dwa wnerwia mnie stukot pazurów... Najbardziej marzy mi się korkowa podłoga, ale to na następnym mieszkaniu może sobie zrobimy.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Veronica
Obejrzałam i na szczęście komp się nie zawiesił.
Widzę,że łysienie u Was też jest:) Moja Małgo jeszcze nie umie wykonywać takich ruchów. Leniwa jest. Choć pupa do góry dzisiaj była podnoszona.

Beacia
Zumba opanowała nasz kraj, nawet w mojej małej mieścinie są zajęcia, się ostatnio dowiedziałam. Mówisz,że jest super? też by mi się podobało, bo lubię tańczyć.
To fajnie,że udało Ci się znależć jakieś podobieństwo:) A obejrzałaś dokładnie paluszki i kształt paznokietków? Ja jak nie znalazłam u pierworodnej na twarzy żadnego podobieństwa, to przeszłam na te partie :)) i też nie znalazłam. Tylko kolor oczu ma mój, może i nos po trochu.
Ile Twoja Iza zjada zupki?

Madzix
Małgosia ma dreszczyk jak robi siku, zauważyłam raz czy dwa.

Emwro
Jeszcze dzieją się takie rzeczy na porodówkach? Tak narażać na niebezpieczeństwo dziecko i matkę.
Ja mam wózek dwa w jednym i juz od jakiegoś dłuższego czasu wyjęłam wkład dla noworodków, bo wydawało mi się,że się dusi, mało miejsca miała. Jeździmy spacerówką tylko, że pozapinane ma takie osłony i wygląda jak wózek głęboki. Nie wiem czy dostatecznie to opisałam:)
Wózek nie najnowszy model- Skrzat.

Werka
Kuruj się!!

Dziubala
Żyjecie?:) -wytrzymali z Tobą chłopcy, cała czwórka, no i kiciuś, nie krzyczałaś na niego?
Może to napięcia przed @?
Ze zdjęciami też kiedyś mielismy strachu, bo siadł nam komputer, na szczęscie dane odzyskane, a od tamtej pory wszystko co ważne na twardy dysk przenosi T.

Ania
Ja nie wyparzam, aż tak często. Smoczek częściej, a butelkę przeleję wrzącą wodą.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff2io4plymhszxi.png

Odnośnik do komentarza

Ania, Beacia, Anka, Dziubala dziękuję za życzenia dla Oleńki :):):):)

Na wstępie muszę się pochwalić dniem dzisiejszym. Moja Córa postanowiła z okazji okrągłej rocznicy pokazać mamie co też potrafi. Więc na początku, leżąc na brzuszku, podniosła tyłeczek go góry. Myślałam, że to przypadek. Ale Ola upatrzyła sobie zabawkę, która leżała na przeciwko, wyciągnęła łapki przed siebie ale, że nie mogła dosięgnąć to pupka do góry i tak kilka razy. No to mama już szczęśliwa, po czym bawimy się na podłodze, Ola leżąc na brzuchu wzięła gryzaka w ręce i bach na plecy się przewróciła. Pierwszy raz. No i jeszcze historia z tych jak to mamy najpierw robią fotkę, a później działają. Zostawiłam Olę na chwilę u niej w łóżeczku, puściłam karuzelę i poszłam zrobić sobie herbatę i jedzenie, wracam z prowiantem i patrzę, a Oleńka leży na boku z nogami w buzi i cała pupa i plecy w qpce!! No to ja zamiast ją szybko wziąć i przebrać telefon, fotka i do męża;) hahaha prześcieradło do prania, pokrowiec od materaca do prania, dziecko do umycia, a mamusia uradowana.

MadzixD, Ola czasami się tak otrzepuje jakoś się tym nie przejmuje, z napięciem u niej ok, bo byliśmy u neurologa, może jak siusia to tak robi. Ciekawe czy to ziele coś pomoże na dłuższe spanie Twojego Alexa. Widzę, że szalejecie z nowymi smakami, super:)

Dziubala, co się stało? Taki dzień? Już jest wieczór więc mam nadzieję, że jakoś dotrwałaś, a Twoi Panowie razem z Tobą. W każdym razie przesyłam dużo pozytywnej energii:* Od dziś, za Twoją radą, zmywam krem, bo ten emolium mam taki na wiatr i mróz.

Werka, zdrówka! Oj jak mąż wyjechał to kiepsko - przerabiałam to i myślałam, że padnę. Dobrze, że już wrócił.

Emwro, kostka chicco, super sprawa! Też mam, zainspirowana Werką kupiłam. A Ola jak Damianek lubi spać na spacerze i też już po 1,5h wracam, bo sama marznę, a Młoda budzi się jak tylko otworzę drzwi bloku. Masakra z koleżanką, a z dzidzią wszystko ok? Emwro a jak sobie w ogóle radzisz? Tak się zapytam, oczywiście możesz nie odpowiadać ale czasami tak myślę o Was, czy tata Damianka się nim interesuje jakoś?

Pipi, szyj ile wlezie!:)

Ania, ja też chcę sprzedać trochę ubranek po Oli, tylko, że na razie trudno mi się z wieloma rozstać. Dużo swoich nie mam, bo trochę podostawaliśmy ale jednak trochę jest. Mam takie które zapakuję do pudełka pamiątkowego, pierwsze body, pierwsza sukienka. Haha mam nawet pieluchę ze szpitala:)

Bia, super, że Piotruś ładnie śpi!

Veronica, ja też muszę zacząć liczyć ile km chodzimy, bo chodzimy sporo:)Haha z tymi stopami przez sen to Emi wymiata! Ola jak się budzi to od razu stopy do góry ale że śpi w śpiworku to ciężko i tak leży z nóżkami do góry i czeka aż mama wyswobodzi.

Beacia, haha jak mi się spodobało że Iza ma po Tobie bruzdę na czole! No nic tylko gratulować, że jednak coś z mamy ma. Oleńka to skóra zdjęta ze mnie ale oczy ma po tacie:) Super, że zumba tak fajnie na Ciebie podziałała! Oby i na mnie podziałała. Wodę od razu wezmę dużą!

Anka, chyba podpowiem mojemu mężowi żeby zaczął szukać podobieństw w paluszkach i paznokciach. Każdy mówi: cała mama, a mężowi trochę smutno, więc ja już zawsze na takie coś mówię, ale oczy ma po tacie, bo rzeczywiście oczy ma męża:) Z mlekiem nie pomogę ale jak negatywne opinie to zmieniaj!

Blania, jak tam przeprowadzka?????:)

No i teraz ciekawe czy się opublikuje mój post:) Nie pytajcie ile to pisałam;P

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza

A puszcze sobie dzis jakis film na internecie, tyle sobie myslalam ze czegos nie ogladalam i teraz nie pamietam ale przejze moze cos sie znajdzie :) dlatego pisze teraz krotko :D
Filipa cos chyba brzuszek pobolewal bo mi poplakal troche z baczkami. Ale juz lepiej, co najgorsze zjadl 30ml na noc bo mu sie az taaaak spac chcialo i pewnie wstanie za godzine, no ale dobudzic nie moglam.
A ja sie naczytalam o tym moim paznokciu sie i sie wystraszylam, to sie zanokcica nazywa czy cos, najgorsze ze juz troche u mnie to trwa, a najlepszy sposob to tylko wrzatek i szare mydlo, jak to nie pomoze to sie zalame bo u chirurga to sie zalatwia :/
A i dzis Fifi chyba postanowil przejsc na diete, poczytal sobie co piszecie o jego faldkach obwarzankach, pulpetowaniu i o. 700 dzis tylko. Nie martwie ale moglby cala porcje zjadac a w wiekszych odstepach no ale damy rade :D

Beacia: potrzebuje troche takiego powera chyba jak taniec czy niezly wycisk, nie to ze jestem zmeczona czy zla, ale taka jakas innosc niz to codzien, chociaz to uwielbiam. Fajnie ze bylo super :)

Veronica: ale te wytarte wloski fajnie wygladaja, ah te nasze mnichy :D ja jak jest 8 stopni to zakladam Filipowi skarpetki cieple i pod kocyk i chyba jest ok :) a stopy nie sa przecie wyznacznikiem czy cieplo czy zimno. Wspolczuje wstawania, ale zauwazylam ze Fifi cale porcje to je tylko w nocy, i od czego to zalezy...

Dobra zmykam ogarnac i do lozka na film :) moze sobie obejrze ile wazy kon trojanski, bo to taaakie fajne :) buziaki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Anka
U nas od początku Bebilon Pronutra i nie było nigdy żadnych problemów, zobaczmy jak będzie przy przechodzeniu na 2, bo za chwilę zaczynamy. Iśkę obejrzałam dokładnie, może trochę oczka ma moje jeszcze. Jeśli chodzi o zupkę czy inne dania to nie zjada dużo, dzisiaj około 40g, mały słoiczek to chyba 135g, nigdy nie zjadła na raz nawet połówki.
Kurde, zumba czad normalnie :D Jak lubisz tańczyć to na pewno by Ci się spodobało. Mam problem z opanowaniem układów, ale to nieważne :D Jest super zabawa i pot się leje litrami, nawet spodnie na koniec miałam mokre, zresztą nie tylko ja.

Inga
No to Ci Ola strzeliła dzisiaj pokazówkę :D Dopełzała w końcu do tej zabawki? A fotka przynajmniej jest na pamiątkę, tak czy siak miałaś wszystko do przebierania, więc 2 minuty w tą czy w tą nic by nie zmieniły :-) A kiedy idziesz na zumbę? Na pewno pozytywnie Cię doładuje, chociaż dużo zależy od instruktora, ale oni chyba w większości mają powera :D

Zaczynam odczuwać zmęczenie rozruchowe :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Ania
No właśnie mnie cieszy sama możliwość wyjścia z domu :-) To normalne, że potrzebujemy trochę oderwać się od pieluch i nie ma w tym nic złego. Przynajmniej mam inny temat do rozmów z I. hahah :D
Paznokieć pewnie Ci wrasta i zrobił Ci się stan zapalny. Mocz jak najczęściej stopy w ciepłej wodzie żeby zmiękczyć skórę, znalazłam jeszcze takie porady:

1. Kąpiel z solą
Dodaj kilka łyżek soli do miski z gorącą wodą i dokładnie rozmieszaj. Mocz stopę z wrastającym paznokciem przez 15-20 minut, raz dziennie. Gorąca woda zmiękczy skórę wokół paznokcia, a sól pomoże redukować obrzęk i zwalczyć ewentualny stan zapalny.

2. Woda z płatkami mydlanymi
Sprawdzonym sposobem na wrastający paznokieć jest wymoczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków mydlanych do prania. Alternatywą dla płatków mydlanych jest szare mydło, które ma właściwości antybakteryjne.
Wymocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem 2 łyżek stołowych płatków mydlanych. Kąpiel dla stóp powinna trwać ok. 20 minut. Następnie, po dokładnym osuszeniu stopy, zdezynfekuj chore miejsce i pod zagłębiony w skórze brzeg paznokcia delikatnie wsuń kawałek sterylnej waty. Dzięki temu paznokieć lekko się uniesie i przestanie wbijać się w tkankę skórną. Pamiętaj, aby codziennie zmieniać watę do czasu, aż paznokieć wyrośnie poza palec. Wówczas możesz go delikatnie obciąć, aby jego brzeg pozostał prosty.
Podczas okresu gojenia się palucha, jak najczęściej chodź boso. Jeśli nie nasz takiej możliwości, koniecznie noś wygodne obuwie z szerokimi noskami. WAŻNE! Zmieniaj skarpetki jak najczęściej (nawet kilka razy dziennie). W ten sposób unikniesz zakażenia. Pamiętaj, że ani buty, ani skarpetki nie mogą one być zbyt ciasne.

Jeżeli nic nie pomoże lub będzie gorzej to niestety czeka Cię lekarz.

Ja też już zmykam, na dziś wystarczy.
Dobranoc, pchły na noc, karaluchy pod poduchy :-*

PS. My tu gadu gadu, a zaraz tysiaczek stuknie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Inga: hahah mialam odrazu w glowie, jeju viekawe ile zajelo jej napisanie tego posta :D to super ze tak Cie zaskoczyla Olenka :) Ola tez sliczna dziewczynka, skoro po mamie to ciekawe jak Ty wygladasz :) no a zdjecie qpki wszedzie oczywiscie trzeba bylo zrobic, ja kiedys sfotografowalam qpke w pepku no przeciez 5 sekund to sie nic nie stanie :D u nas na spacerze czy nie Fifi ma drzemki do godzinki wiec dlugo nie musimy chodzic, jak ja to mowie dobre i codziennie parenascie minut jak sie uda, dlatego nawet jak pada na chwile na calkowicie zadaszony taras wychodzimy i sie dotleniamy :)

Ania: mialam pisac my mamy hippa, ale moze skoro mialas bebilon to zmien na bebilon ale inny typ, zeby tak drastycznie nie zmieniac, albo jesli na calkiem inne to nie w momencie kiedy calkowicie prawie bedziecie na butli tylko teraz. I nie wiem czy to Ty zauwazylas ten fakt z podobienstwem, ale ja jako pierwsze dziecko tez jestem strasznie do mamy podobna, i zawsze sie u nas w rodzinie mowilo ze pierwsze dziecko zawsze do mamy podobnoe, no i sie zdziwilam :D

Beacia: nie zycze Ci tego ale pewnie jutro na bank zakwasy, czyli.... no dobra, na pewno nie masz celulitu :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Beacia: dzieki, cos w podobie znalzlam, a tu jeszcze dokladniej. No jak to ogolnie wczesniej przeczytalam to nie wiedzialam ze to takie grozne, zwlaszcza ze nigdy z paznokciami nie mialam problemow. Najgorzej ze to ropieje, no ale te cieple kapiele powinny dac rade, ale jakby to byl poczatek, a tu prawie.... miesiac. Wiem, ale myslalam ze przejdzie. Dobra zaczynam od jutra, i szukam szarego mydla, bo ostatnio spotkalam ale w plynie wiec nie bardzo.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Anka
Ja od porodu podawałam Bebilon, na początku hypoalergiczny (bez szczególnego powodu, gdy kazałam mojemu AJ kupić mleko, to innego nie było), jak przeszłam na karmienie wyłącznie mm, zmieniłam na zwykły. Po hypoalergicznym qpka była nieco rzadsza, ale nie było problemu ze zmianą na zwykły. Próbowałam też Hippa i Enfamilu, ale najwyraźniej organizm przyzwyczaił się do Bebilona. Jeśli generalnie nie ma problemów, to może nie zmieniaj firmy, tylko, jak radzi Ania, spróbuj inny rodzaj.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Beacia, dopełzała a ile było przy tym śmiechu. Bo robiła tak: pupka do góry, nogami machała i rączki do przodu i bach głową w materac i się chichrała i tak kilka razy aż wreszcie dotarła do celu! A jeszcze wczoraj ani drgnęła. Na zumbę idę w sobotę:) Po Twojej rekomendacji już nie mogę się doczekać.

Ania, to może zamiast kartek, szare mydło Ci będziemy wysyłać?:)

Bia, a więc taki przewrót robi się tak: leżąc na brzuszku wybierasz sobie zabawkę do złapania, łapiesz ją lawą rączką i przy okazji ustawiasz się lekko na prawym boczku, następnie wyciągasz do zabawki prawą rękę, masz już zabawkę w dwóch rękach i hop na plecy, orientujesz się, że zmieniłaś pozycję, no to szczerzysz swoje dziąsełka i dalej bawisz się zabawką. Spróbuj:) Oli się podobało.

http://www.suwaczki.com/tickers/961lwn15puz0w91q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...