Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Ania
Którą tabelkę mam otworzyć do? Byłam na dropie i widzę dwie, w których też chciałabym się dopisać. Zrobię to jutro na stacjonarnym, bo tutaj nie mam żadnych pisatych programów.
U nas dziś też było pięknie na dworze, ale ja, idąc przykładem wczorajszego dnia (było cieplutko, bez wiatru), że będzie Małgosi za ciepło (wczoraj kombinezon) dziś założyłam kur, teczkę , spodenki, ciepłe skarpety i butki szmaciane. Wyjęłam ją po dwugodzinnym spacerku i miała zimniutkie nóżki :))
Fifi obwarzanki ma do zacałowania:))) Małgosia oprócz chrapania w nocy nie świszczy w dzień. Gdy szukałam wiadomości o tym chrapaniu to wyczytałam, że przy miekkiej krtani, która sie sama wykształca u niemowlaków jest świszczący oddech. Ale on dopiero zaczął, czy juz tak miał wcześniej?

Blania
Jeszcze dźwigasz, rozkładasz, czy juz odpoczywacie? Na dziś koniec?

Dziubala
Za Twoją radą zrobiłam dziś po kąpaniu 150ml i wypiła wszystko:) Zobaczymy na ile jej to wystarczy.
Karmię p ale już ją delikatnie przyzwyczajam do butli. zaczęłam więc od małych porcji, 90ml a teraz po 120ml. A w nocy cysio i tak jak pisałam co 2h. Wezmę się i za to:)
Czy Twój Adaś przechodził jakieś lęki, trudności z zasypianiem, sam w pokoju?

Dianeczka
Nocki są straszne, zamiast iść spać człowiek się szykuje do wyjścia. Nie wiem czy lepiej osobie, która zostaje sama, czy tej która idzie na noc.
Kiedyś miałam nocki w swoim grafiku, Straszne.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff2io4plymhszxi.png

Odnośnik do komentarza

Dobry (?) wieczór.
Koszmarną noc czas zacząć. Odezwała się mroczna strona smoczka. Piotruś od 5 dni budzi się od zaśnięcia co 2-3h i jeść to chce tylko raz. W każdym innym przypadku chodzi (chyba) o smoczek. Jeszcze tydzień temu wyciągnięty i rozbudzony w nocy potrafił zasnąć samodzielnie. Teraz ryczy tak głośno, że chyba wszystkich sąsiadów budzi (a na pewno tatusia). Tylko smoczek pomaga, ale przecież nie mogę latać co chwilę mu go wsadzać do buzi, a nie chcę, by z nim spał, bo to już równia pochyła. Wstaję częściej, niż kiedykolwiek wcześniej! Od dziś przeszliśmy na jasne zasady: dzień - smoczek, noc - wszystko inne. Ostrzegłam mojego AJ, że będzie jazda. Boję się, że skapituluję, bo nie wiem, jak mu pomóc, jak on sam nie kontaktuje i po prostu płacze, co sił w płucach. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Jasiek dziś zadebiutował w kombinezonie. I dobrze, że mu ubrałam bo było naprawdę zimno, dało się poczuć takie zimowe powietrze. Jutro ma padać deszcz ze śniegiem (teraz pada sam deszcz), a ja muszę (chcę) jechać zrobić rtg kręgosłupa. Nie wiem czy pogoda mnie nie odstraszy skoro mam jechać z Jaśkiem (K. z nim zostanie na czas rtg, a potem sami wrócimy a K. do pracy). Zobaczymy jak to rano będzie wyglądać...

Co do obiadków z mięskiem, to Jaśko je słoiczki, gdzie są różne dania, wiadomo. Te po 5m. oprócz warzywek mają mięsko, więc ma nakupowany zapas i mogę mu podawać do wyboru do koloru :D
Nie chce mi się gotować specjalnych porcji i wymyślać codziennie pełnowartościowych dań dla maluszka, więc wolę podawać „gotowce”, póki co. Jaśkowi bardzo smakują więc luz :)


Beacia, 1,5 dnia na fo bez Ciebie to bardzo dużo, ale jak jest I. na wieczór to rozumiem ;). No i jutro aquaarobic, super. Ja mam nadzieję, że dotrę na zumbę :D
Z tabelką to chodziło mi to to gdzie „stanąć”, by ją z powrotem pobrać, ale już mi się udało, dzięki ;)
A taką studentkę do okien, to może u siebie też znajdziesz :)

Blania, ale masz teraz rozpakowywania ;). Dobrze, że men na fotce już rozpakowany ;) to pomoże ;)

Marta, jak zębolki idą to posmaruj dziąsełka, a jak to nie pomaga, to możesz podać coś przeciwbólowego.

Dianeczka, w sklepach teraz spore przeceny kombinezonów i można kupić nawet za 30 zł ;)
Z nockami na pewno sobie dasz rade, początki są niefajne a potem człowiek przywyka :)

Ania, mój wpis w tabeli też już jest ;)
Posiłki to spokojnie, będą się ilościowo zmniejszyć, sama widzisz, że z 8 zeszłaś już na 7. Lepiej nie zmniejszać nagle tylko stopniowo. Możesz delikatnie próbować wydłużać przerwy między posiłkami, w dzień do 4h, a w nocy dłuższe, jeśli tylko ją prześpi.
Kupujemy pampki z Pampersów. U nas nie ma +3, więc po 3 są 4. Na serię nie zwracam uwagi, kupuję z Pampersa to co jest najtańsze na dany moment ;), nawet nie zwróciłam specjalnie uwagi, że serie się jakoś różnią między sobą :D. Tzn. ja nie zauważyłam, może inne mamy widzę różnice.
Popatrz po ile te przegrody do wanny są, ja znalazłam za 110 zł z przesyłką gratis, jak u Was są sporo tańsze to może zamówisz też dla nas :). Oczywiście oddam kasę :)
A z tym mieszkaniem nie możecie wynajmować a w międzyczasie czekać na „swoje”?
Co do dźwięków piszczących to Jasiek nie wydaje takich przy wciąganiu powietrza gdy siedzi czy leży, tylko jak „gada”, wtedy cała plejada dźwięków piszczących się pojawia :D

Pati, Jaśkowi na razie żadne warzywko czy mięsko nie zaszkodziło, ale jakby tak się stało, to bym na jakiś czas odstawiła i potem do niego znów wróciła. Odpuść marchewkę np. na tydzień i potem znów mu podaj, zobaczysz czy będzie lepiej. A może po marchewce podaj mu do picia wodę.
W spadające gwiazdy kiedyś wierzyłam, jak się nie spełniło to przestałam. Ale dzieciom mówię, że spadające gwiazdy spełniają marzenia ;). Takie nieszkodliwe placebo :)

Veronica, stronkę można mieć też po polsku, fajnie, ale maty z siedziskiem czy przegrody do wanny tam nie znalazłam, szkoda :D. A może nie umiem znaleźć? ;)



Biorę się za zamówienie żwirku i mięska dla kota, bo rano zapomniałam ;)

Odnośnik do komentarza

Dziubala: te posilki wyszly tak jakos same, widze ze Fifi teraz potrafi dluzej wytrzymac (nie 4h w dzien ale zdarzy sie 3,5) albo akurat tak drzemka wypadnie ze sie przedluzy wtedy. No jakby sie ten jeden udalo wyeliminowac w nocy kolo 1-2 to byloby na prawde super :) czekam, damy rade :) dzis sprobowala dac mu sloiczek z taka mieszanka warzyw to mnke wysmial i sie rozplakal, mimo to dzis nie zjadl wiecej mleka niz kiedy byla marchewka. Ucze sie ze dziecko to nie maszyna, nigdy nie przewidzisz :D powoli tez eliminuje nam sie jedna drzemka z 4 a wydluza pierwsza wiec tez jakis krok. Troche sie juz przyzwyczailam, no ale kazdy dzien bedzie inny, wazne zeby zostal zachowany rytm wieczorny.
Nie rozumiem pytania z mieszkaniem. Tzn moze jeszcze raz, powiem, wynajecie tak na wlasna reke mieszkania wiazalo sie z wiekszymi kosztami niz otrzymanie mieszkania socjalnego, wiadomo. Teraz jednak zaproponowali ze oni nam pomoga wynajac od prywatnego najemcy, w tym zaplaca depozyt w wysokosci 1,5 czynszu, takze zawsze cos lzej. Bo czeka nas kupno lodowki i pralki, a chcemy juz kupic takie zeby nam posluzyly. Do tego wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy typu talerzy, sztucce, szklanki, no i mnostwo mnostwo pierdolek. Poza tym takie mieszkanie ktore oni by nam pomogli wynajac pochodzacego od prywatnego najemcy PODOBNO oni chca zebysmy jak najszybciej zwolnili dlatego w niektorych przypadkach daja mieszkania socjalne po jakims czasie, wiec jest jakas szansa :) tak jak mowie, zawsze to sie troche oszczedzi i przeznaczy sie kase np na wakacje czy cos :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Swiszczenie Filipa podobne do opisu Pati, juz jakis czas tak ma, najpierw mniej potem wiecej, mysle ze to odkryl i sie cieszy, ale poczytam najpierw w internecie :) tyle lekarzy nas czeka ze bede miala sie kogo w razie co zapytac, i teraz problem, bo tak ciezko wytlumaczyc to po polsku a co dopiero po angielsku! :)

W ogole nasi specjalisci z Oxfordu umowili nas do fizjoterapeuty na 1 grudnia takze w miare szybko, na 15 mamy tego neurloga. Znajac Oxford to i tak z tym fizjo i neurlog sie w razie co znajdzie, wiec zobaczymy.

Ania: jedna tabelka jest w folderze Maluchy i to jest ta dzisiejsza Beaty a dwie chyba sa w folderze rozne :)

A strona z gadzetami byla w folderze rozne w pliku ciekawe linki juz z ponad miesiac! :D ale fajnie ze sie podoba :)

Veronica: ogolnie caly sklep Next jest fajny, bylismy ostatnio, tam jest tak elegancko no a ciuszki dla dzieci strasznie slodkie, kupilam tam pierwszy ciuch dla Filipa, strasznie nie funkcjonalny, poza tym nie zalozyl go ani razu :D oczywiscie ceny tez sa duzo wyzsze, ja mialam kupon ktory dostalam na urodziny to troche sie obkupilam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny
nie było mnie 2 dni, bo obserwowałam jak młody zareaguje na ziółka :) wczoraj było lepiej, a dziś to już całkiem, aż boję się pochwalić, dzisiaj tylko chwyciła go kolka wieczorem, a to dlatego, że próbuję mu przemycać jakieś nowe rzeczy, na razie wprowadziliśmy marchewkę, ziemniaka i jabłuszko, niby delikatne rzeczy ale młody ma brzuch jeszcze delikatniejszy, od początku jak tylko zjadłam coś cięższego to po karmieniu na nim się odbijało, w dodatku alergik, skaza białkowa itd...
wczoraj trochę płakał przed wieczornym spaniem ale dziś zasnął bez problemu... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3712sqa9jmf.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Ania 74- widziałam, że w jednym z postów narzekałaś, że musisz ściągać mleko do kaszki, pocieszę Cię, że ja ściągam mleko już przeszło 4 mies...
Jak mały miał mies. musiałam przez 2 dni karmić go butlą, ściągałam mu mleko i podawałam, bo później chciałam wrócić do piersi, młody jednak wyczuł, że można łatwiej się doprosić o mleko i już piersi nie chciał, miał wręcz czasem odruch wymiotny, mm pić nie chciał, ma skazę (chociaż nie wiem czy jeszcze ma) i musiałby pić Bebilon pepti albo Nutramigen, jak tylko go wyczuł to był taki ryk, że nie było mowy o wzięciu łyka, tak więc od 4 mies 4-6 razy na dobę ściągam mleko, chowam do lodówki i później tylko podgrzewam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh3712sqa9jmf.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Kot już obkupiony, do końca roku mam jego zakupy już z głowy ;)

Anka, ooo, skoro Małgo więcej zjadła to jest szansa, że dłużej pośpi. Nie wszystkie dzieci tak mają po większym posiłku, ale większość tak, może Mała też się do nich zaliczy. Zobaczysz :)
Adaś (najstarszy) takie lęki z zasypianiem sam w pokoju miał w wieku ok. 2,5-3l., nie pamiętam dokładnie. Było to związane z jego strachami, bo wszędzie widział… wilki. Nie wiem skąd te strachy się wzięły i dlaczego akurat wilki, ale te lęki (potem już niewilkowe) trwały chyba ze 2-3 lata. Czasem trzeba było być w pokoju podczas zasypiania, a tak to obowiązkowo musiało się świecić światło do jego zaśnięcia, na szczęście zasypiał szybko, bo max. kilka minut i spał do rana. A Twój Adaś ma takie lęki teraz?

Bia, a może Piotruś nie jest głodny tylko spragniony. Próbowałaś picie podać?
Ja smoczka bym nie żałowała dziecku jeśli go potrzebuje, to czemu mu na siłę zabierać? W tym wieku to nieszkodliwe, to dla maluszka taki rodzaj przytulanki i czegoś co mu zapewnia bezpieczeństwo, jakkolwiek to brzmi. A na oduczanie przyjdzie jeszcze czas :). Łatwiej czegoś oduczyć gdy i dziecko, ale przede wszystkim rodzic są na to gotowi. Jeśli czujesz, że Piotruś płacze za smoczkiem, to nie jest na to gotowy. Lepiej poczekać na lepszy moment, bo ten chyba nie jest zbyt dobry, biorąc pod uwagę jego "problemy" z jedzeniem. Oczywiście nie chcę się wtrącać ;), tak tylko piszę swoje przemyślenia patrząc też przez pryzmat Jasia, który też jest smoczkowy. Tak czy owak sił Wam życzę!

Ania, chodziło mi o to czy wynajmując mieszkanie z pomocą miasta (?) możecie dalej czekać w kolejce na swoje mieszkanie (to socjalne), czy będziecie wynajmować dopóki nie kupicie mieszkanie za swoje pieniądze?
Z Fifim powoli dojdziecie do konsensusu, na wszystko przychodzi właściwa pora. Ja z kolei mówię, że dziecko to nie robot, nie ma się na zawołanie wszystkiego co by się chciało.
Z przegrodą, to nie zawracaj sobie głowy, zwłaszcza, że cenowo wychodzi podobnie jak u nas. Pogadam z K. i się zastanowimy czy kupić czy nie, bo jeszcze chciałabym tę matę z siedziskiem ;)



Zmykam do łóżka :)

Dobrej nocki :)

Odnośnik do komentarza

Bia i marta dziekuje za pomic przy reklamie:*

Do tabeli dopisze sie jak kupie klawiature :p

Gadacie o fb ale chyba nie przejdziecie tam? Bo inaczej stracimy kontakt i monia wpadnie w depreche! Hihi

Maly nie dal mi posprzatac a kuchnia nadal brudna ale dwa pokoje ogarniete:)

Od kad zaczelam czytac duzo na rozne tematy przestalam wierzyc ze spadajaca gwiazda spelni moje zyczenie:) ale to od jakis 4lat:)

Ania- lekko oklep malego po plecach moze zalega mu slina itd. Bynajmniej u nas tak bylo.

Mamuski starszakow ile moje dziecko powinno zjesc ? Mniejwiecej i nie mowcie o schemacie bo wiem o co chodzi ale boje sie ze moj syn od ilosci obiadkow sie spasi:) zjada duzy sliik chyba to jest 180g. I potrafi po pol gidzinie cyca wolac i pije dosc dlugo wiec chyba nie po to by sie tylko dopoic:) wieczorem zrobilam mu kaszke ilosciowo jak sloiczek i tez chcial cyca. Boje sie ze mu zoladek rozwale:)

Emwro fajne body a jaka cena:)

Pati-surowa marchew dzuala na odwrot na rozwolnienia :)

Blania t3mam kciuki za szybkie rozpakowanie kilkakrotnie sie przeprowadzalam wiem jak to uciazliwe ale widzialam plus w tym odnalazlam sporo fajnych rzeczy jak i mialam powod zeby co poniektore rzeczy wyczyscic:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Ja tak na szybkiego bo mi się młodzież do jedzenia budzi ;)).

Blania- to prawda, początki zawsze są fajne, mile itp a później po prostu zaczyna się monotonia. Chociaż z ex nigdy się nie nudziliśmy ;) Może byś zaczęła tak szybko żyć z P. ale może wtedy nie byłoby Boryska :)
Mieszkania ciasne ale wlasne :D a P. na fotce jak Pudzian :)))

Beacia- ja może wagi w rękach nie mam ale czuć jak klopsiki przybiera. Taka kruszynka, a ciężkiii... :P
Nie pamietam czy wspominałam Wam o TYM moim koledze (to nie ten z USA). Znamy się od dobrych 3lat. Kiedyś się podkochiwał we mnie no ale byłam wtedy w związku z ex, nie mniej jednak bardzo dobrze się rozumiemy i praktycznie cały czas mamy kontakt ze sobą. A odkąd jestem sama to chyba nawet lepszy bo wiadomo, teraz mogę z nim jechać do kina czy na obiad, a wczesniej tylko rozmowa ;)

Emwro- noo powiem Ci, że na prawde jest mi dużo lepiej. Jeszcze niedawno co noc płacz i myślenie co dalej i czemu mnie to spotkało, a teraz zaczynam jakoś optymistyczniej patrzeć na świat ;)
Gratuluję samodzielnego ululania :D
a z doświadczenia wiem, że jak się czlowiek wygada, to jest lżej. Więc pisz, pisz :)))

Dziubala- ex robi straszne cyrki. Mam dosyć już wszystkiego i chce mieć spokój i nie chcę żeby mi robił problemy wychowawcze (nie wiem co mu za kilka lat odwali) bo jest ojcem. A ja planuje za rok lecieć do USA i wtedy może mi po złości nie pozwolić lecieć z Młodym. To wszystko jest strasznie trudne do wyjaśnienia, a nie chcę byście mnie źle zrozumiały :(
Co do łazienki- nie mam pojęcia ile metrów ma łazienka :p jest długa tylko że dosc wąska. Za ścianą jest 'komórka' gdzie babcia trzyma wszystkie przetwory i chcę połowę tej spiżarni wziąć na rzecz wanny :)

DOBREJ NOCKI ;))

http://www.suwaczki.com/tickers/961lpx9ibmcv3yia.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;) WYSPANA I GOTOWA DO DZIAŁANIA Zuzia spała łącznie 12h 2 razy jadła więc jestem wypoczęta ;) pierwsza nocka mi tleciała najpierw ją K nakarmił przed nocką ja później o 3 i teraz jej próbuje dać jeść ale jak na razie 40ml... to chyba nie jest normalne, że 4 miesięczne dziecko tak wydziwia raz sobie zje ponad 100 a raz 40 no alee może za chwile zgłodnieje jak na razie siedzi w bujaczku i zaczyna się powoli denerwować :D
Dziubala - spore wyprzedaże ale nie w takiej dziurze jak my mieszkamy..... są jedynie dwa sklepy dla dzieci 51015 i cocodrillo a najbliżej mamy do rzeszowa ale wybrać się z Zuzią nie wyobrażam sobie ;D dałam dałam przespałam, zazwyczaj to się budzę co 2h ale dziś było spokojnie bez stresu haha
Anka74 - pewnie i temu źle i temu mi na pewno że zostaję sama, a K to już w ogóle , czasem mi mówi że jak sobie pomyśli że wszyscy śpią a on musi zapier..... to go trafia!
Ania92 - wszystko by było ok gdyby nie te nocki pierwsza zmiana spoko ! wstane posprzątam pójdę na spacer a wieczory razem 2 zmiana też w miarę wieczorem zawsze jakas koleżanka może wpaść czy coś.. ale 3 to masakra nie dość że dla niego źle to ja muszę spać sama dobrze, że jest Zuzia i pies haha ;) Moja córka ma źle wykształconą krtań i to głównie zależy od tego jak jest ułożona raź świszczy raz nie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7r488tmk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/uc8gxzdvoq4nuywz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...