Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny :)
U mnie starszaki mieli kolegów więc dom pełen dzieci, głowę mam jeszcze kwadratową :D, dobrze że Jaś tego nie słyszał, bo spał na balkonie. Grałam z dzieciakami w piłkarzyki i potem usłyszałam jak jeden mówi do drugiego, że mają super mamę! Ale urosłam od takiego komplementu :)))



Monika, ja Cię rozumiem, podobnie jak Twój odmienny punkt widzenia :). Ja Ci tylko przedstawiłam swój :). Każdy przeżywa, albo nie, na swój sposób i wg mnie nie ma w tym nic nienormalnego.
Zgadzam się, że to w dużej mierze media kreują daną osobę i też mnie nieraz wkurza jak nagle po czyjejś śmierci ta osoba jest pokazywana wyłącznie w dobrym świetle choć tak wcale nie było. Ale może to w myśl jakiegoś tam powiedzenia, że o zmarłych należy mówić tylko dobrze.
A śmierć Ani Przybylskiej była niespodziewana, straszna, a że ją bardzo lubiłam i szanowałam, to dlatego ją tak przeżyłam :(. A za życia była też wychwalana, więc nie tylko po śmierci pokazuje się ją w superlatywach :)


monika1709
Co do sklepow wybacz dla mnie jest chore ze rodzina nie umie ze soba spedzic czas czy zorganizowac sobie ten czas ,ewentualnie tylko na zakupach tzn ze rodzina ma problem. Bo co to za spedzenie czasu chodzac po sklepie i przegladajac polki i pchajac wozek:/ Oczywiscie to tylko ma opinia jesli ktos lubi prosze bardzo . Bede to powtarzac "moje zdanie" bo nie raz ktos mnie zlapal za slowko:)

Widzisz, piszesz, że to chore, że rodzina nie umie sobie ten czas inaczej zorganizować, ale zobaczysz, że jak będziesz miała starsze dzieci, to inaczej na to popatrzysz. Rodzinne wypady do galerii handlowej też mogą być fajną rozrywką dla rodziny, nie ma w tym nic złego, jeśli to nie jest to jedyna rozrywka rodzinna. Takie wypady do galerii też scalają rodzinę, pozwalają na poznanie zainteresowań innych członków rodziny, spełnić marzenie dziecka czy rodzica itd.


Coco, dzięki za linki :*, skopiowałam, by w razie potrzeby móc skorzystać.
A socjologię kontynuujesz czy to nowy kierunek?

Pipi, może warto Małemu zwiększyć porcje? Albo dołożyć więcej kleiku czy kaszki do wieczornej porcji. Ja jak Ania też bym na te 120ml dała 4 miarki mleka i dodatkowo jedną (a potem 2) kleiku/kaszki, wtedy może będzie jeszcze bardziej syty :)
Ja też mam już @, dlatego nie odpowiadałam jako ta, która jej nie ma jeszcze ;)
A jak włosy tak Ci wypadają, że widać placki, to coś niedobrego dzieje się w organizmie. Koniecznie zrób choć podstawowe badania, żeby zobaczyć czy jest ok. A w międzyczasie możesz brać jakieś suplementy, poczytaj co dziewczyny polecają na tak ostre wypadanie włosów.
I dzięki za opis jak zrobić krochmal :). Niesamowite jakie efekty przyniósł skórze Dominika :)
Gratki debiutu 3-kowego w pampkach :)
Marchewki jeszcze nie gotowałam, ale jak to kiedyś zrobię, to w małej ilości wody i z odrobinką masła albo oleju rzepakowego, bo tłuszcz pomaga lepiej i więcej wchłonąć witamin z warzyw.

Ania, dawno nie byłam na n-k, nawet Jasia tam nie ma. Mam problem by dodać tam zdjęcie, nie wiem co robię nie tak :(
I dzięki :), tak niecnie to mogę być wykorzystywana :D
Kolor włosów teraz, hmm, chyba coś jakby jasny brąz z ciemnoblond refleksami ;)
Na Dropoboxa wstawię fotki tylko coś daleko tam mam ;)

Beacia, ciekawe jak po fryzjerze wyglądasz? :), muszę w końcu zaglądnąć na Dropa! A podcięłaś włosy?
A z obiadkami z Holle, to zaskoczona jestem, że mają wołowinkę po 4mż., bo jeszcze przy straszkach było, że pierwsze mięsko to indyk albo królik.
A co do szarlotki sypanej, to robisz ją w tortownicy? I czy podkładasz coś pod nią by nic się nie wylało?


Cdn.

Odnośnik do komentarza

Monika
Coś mi w nocy którejś mignelo, że uważasz, że teoria ewolucji nie ma miejsca bytu? Z tego, co mi wiadomo, naukowcy są niemal jednomyślnie zgodni co do tego, że ewolucja zachodzi i wiem, co mówię, bo interesuję się tematem. Po drugiej stronie barykady jest tylko jakaś mała cząstka postrzelencow. ;) Ewolucja choć jest idea prostą, świetnie się sprawdza w praktyce, pasuje do tego, co obserwujemy. Patrz np. Hodowle psów rasowych - to nic innego jak dobór sztuczny (w naturze jest dobór naturalny) i w efekcie pieski ewoluują w małe, duże, lyse i futrzaste. Dać im wiele milionów lat i dobierać pod kątem wybranych cech i powstanie coś, co już trudno będzie uznać za psa. Polecam Ci do lektury książki Dawkinsa Richarda, pasjonująca lektura. Zwłaszcza książkę "najwspanialsze widowisko świata. Świadectwa ewolucji" w tym temacie.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Przyszła paczka do Jasia z Bobowity :). Dostał Poradnik o żywieniu, próbkę kleiku ryżowo-kukurydzianego i słoiczek z marchewką :)
Ciekawe, że z Hippa nic nie przyszło, a znacznie wcześniej się u nich rejestrowałam.



Monika, pracowałaś już „w zawodzie” jako opiekunka dziecięca?
Co do kleiku i kaszki, to mogą być jednym całym posiłkiem (zamiast 1 butli mm czy 1 kp), jak i dodatkiem, zależy jaką ilość chcesz podać.
Z ciekawości poszukałam info o tym czym się różni kaszka od kleiku? Znalazłam takie coś:
Kaszki to wysoko przetworzone, rozdrobnione ziarna zbóż. Te dla niemowląt są wzbogacone w witaminy i składniki mineralne.
Mogą też zawierać mleko w proszku, owoce lub warzywa, np. groszek. Często mają w swoim składzie cukier. Kaszki mleczne rozrabia się w przegotowanej, wystudzonej wodzie mineralnej. Produkty bezmleczne, dodaje się do modyfikowanego mleka.
Gdy słodzona kaszka wywoła u dziecka zaparcie (co czasem się zdarza), warto mieć w odwodzie... kleik. Jest on lżej strawny. Może być dodatkiem zagęszczającym do potraw (wtedy zwiększa także ich wartość kaloryczną).
Kleik robi się z mąki ryżowej, kukurydzianej, owsianej i gryczanej.
W procesie produkcji uzyskuje się z nich prawie czystą skrobię, która dostarcza dziecku niemal wyłącznie węglowodanów złożonych.
Jest więc tylko źródłem energii, o śladowej zawartość białka i składników mineralnych.

Blania, podziwiam, że tak ufasz teściowej, musi być z Ciebie dumna :). Mnie też jak i Dziewczyny nie przekonuje to, że jak np. Twoja ma 4 dzieci i 7 wnuków i każdego w swój sposób wychowała, bo to można powiedzieć o każdej teściowej ;), a nie znaczy to, że prawidłowo dzieci żywiła ;)
I dziewczyny mają rację, że nie powinno się takim maluszkom solić, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku. Sól (nawet odrobina) w tym wieku może przeciążyć nerki, uszkodzić serce, więc szkoda potencjalnie stwarzać takie zagrożenie.
Naprawdę Cię to nie przekonuje?

Werka, jakie wieści po neurologu?
Gluten trzeba podać przed 6mż., bo wtedy organizm go najlepiej toleruje. Jeśli tego nie zrobisz, to potem gluten podajemy dopiero po 9mż.

Ania, uśmiałam się, że można było otrzymać dodatek od zimna na dworze, haha :D. To mi przypomniało, że Grecy dostają (albo dostawali do czasu kryzysu finansowego, który u nich wybuchł) dodatek za… punktualne przychodzenie do pracy. Jak to usłyszałam to padłam!

Inga, Jaś też jeszcze nic nie miał wprowadzanego nowego, ciągle jedynie na mleku, ale ze skończeniem 4mż. zadebiutuje z czymś nowym, tylko nie wiem jeszcze z czym ;)
Tu fajnie opisane co, jak i kiedy rozszerzać :) http://www.sosrodzice.pl/rozszerzanie-diety-co-na-pierwszy-posilek-dla-niemowlaka/
My soli używamy, ale mniej niż inni. Plus taki, że nawet teściowa się przestawiła po tym jak kiedyś myślałam, że przesoliła ziemniaki, a ona dała tyle co zwykle, a że my mało używamy soli, to wiadomo jak się odbiera czyjąś „normę” – jak przesolenie :D

Bia, dobrze że pediatra nie widzi czegoś poważnego u Piotrusia. A nie zmartwiła się, że tak mało zjada i przybiera na wadze? To usg i posiew moczu bym zrobiła, by mieć pewność, że jest ok.

Coco, Inga, zróbcie sobie suwaczki :)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, padam dziś z sił... Byłam na tych zajęciach z tańca i umieram :D Ale było super. Mała coś więcej spała wczoraj, dziś też jakaś senna chyba to przez pogodę. My już po spacerku, więc mam chwilę, bo potem jadę jeszcze załatwić coś, a wieczorem ja do lekarza, bo muszę pogadać o implancie, takim pod skórę na 3 lata, bo dzieci więcej w planach nie mamy :) A pisałyście własnie coś o okresie, ja praktycznie tyle co nic karmiłam kp, i po miesiącu od porodu dostałam okresu i mam co mc regularny,normalny.

Pipi000 musi Ci być ciężko pogodzić dziecko, dom i pracę(tyle dobrze, że w domu). Wkurza mnie to, że w naszym kraju dają z 70zł zasiłku, i co za to kupić można... Wszędzie płacą na dzieci,pomagają, już nawet na Ukrainie, dostaje się za 1dziecko 1000e, potem za 3 to już 5000euro... A u nas to szybko do pracy wracać trzeba, bo z jednej pensji ciężko się utrzymać. Ja pracowałam w Niemczech i też myślałam o powrocie do pracy tam, po 3mc, ale chyba nie dam rady zostawić małej na 2tygodnie w mc... A ile Twój mały zjada już mm? Może niedługo zacznie przesypiać już noce. A co do ciasta, to tak z malibu, wyszło pyszne :) Chętnie bym się podzieliła :)

Ania92 dobrze, że mały przesypia Ci nocki całe, moja nadal kolo 2-3się budzi, nie wiem czy to skok czy nie, ale mam nadzieję, że niedługo jej się znów odmieni :) Ninka raczej oczy taty, zielone jej się robią hehe :) Oj rozgadana, tylko nie wiem po kim :D

Blania o matko, Twoja koleżanka urodziła tak wielką córkę :D nieźle :) Moja już też nosi 68/74 a pampersy zaraz na 4 zmieniamy :) Dzięki, tak aparat mamy taki, lubimy robić zdjęcia czasami.

Mała mi wpadła w szał :) i płaczę, zaraz karmię ją marchewką. Napisze potem resztę, pa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49mg7ysvh5y2g3.png

Odnośnik do komentarza

Ale sie tu rozpisalyscie :D

W ogole to tak przszukalam przed chwila internet bo sie zakrecilam. Z tymi kaszkami, czy na pewno dodawac je tak mozna sypkie do mm.
Kleik ryzowy ktory od wczoraj podaje jest od 4mz, odkryłam to tez i tym bardziej jestem spokojniejsza :)
Czyli tak jak Dziubala pisała bezmleczne kaszki czy kleik dodajemy bezposrednio do mm?

Co do zasilkow, dodatek od zimna swoja droga ale my tu w Angli bedziemy dostawac dodatkow na Filipa tyle co mala pensja, okolo 800 funtow na miesiac plus moje macierzynskie 600. To jest po prostu nie do pomyslenia jak to jest w Polsce.

Coco: no wlasnie oczy zielone ale moim zdaniem podobna do Ciebie :) to sobie potanczylas :)

Dziubala: mi paczka z hippa ma przyjsc po 4mż. I to jest chyba nie zaleznie kiedy sie rejestrowalas :) oczywiscie podalam adres w Polsce :) odbiore sobie na świeta :)
To czekam na te zdjecia jak juz Ci dropbox bedzie po drodze :) tyle tam juz naszych zdjec :)

W ogole smiejemy sie ze Fifi to juz by schabowego zjadl ale z mieskiem na pewno poczekam. Najpierw warzywka owocki :)

MadzixD: tez nie wiem czemu ale wyobrazalam sobie Ciebie z ciemniejszymi włosami :) swietnie wygladasz, Alex super chlopak :)

A z Iza, to jak slyszal glos to sie usmiechal tak lekko. Ale jak juz o mleczku byla mowa to widzialyscie :D glodomorek moj :)

Pipi: no odkryc ze jest 6 czy 5 za pierwszym razem to jest uczucie. Najpierw szok, czy wszystko wporzadku na pewno a potem taaka duma :D i wyspanie sie oczywiscie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Bia nie powiedzialam ze teoria Darwina nie ma miejsca bytu:)chodzilo mi o to ze jest duzo przeczacych teorii zbyt wiele znakow zapytania. Jesli przygladnac sie temu mozna znalesc wiele luk w tych etapach,teraz nie mam odwolania bo wszystko jest na drugim kompie a podeslalabym ci filmiki wiec sama bys obejrzala i dowiedziala sie co mam na mysli i na czym sie opieram. Bo napewno nie wyssalam tego z palca.Ale kazdym badz razie powinno byc dokladnie wszystko zbadane,bo duzo rzeczy sie przeyjmuje a pozniej wychodza pewne nie jasnosci.
W takim razie jestem jedna z postrzelencow (nie chodzi konkretnie o ta dziedzine)tylko szkoda ze mniejszosc sie wyklucza i uwaza sie ze nie maja racji a moze wlasnie jest na odwrot ,skad mozesz wiedziec czy ta wiekszosc nie daje ci papki by toba manipulowac? a ta mniejszosc ktora uwaza sie za szalencow probuje przemowic ale kazdy ich olewa?(nie mowie o swiadkach Jehowy ) Interesuje sie tematyka reptalianow ,iluminatow, wolnomurarzy i czesto ci co o tym mowia tez sa spostrzegani jako popaprancy ,nie ktorzy chca otworzyc oczy (nie bije juz do tematu Darwina) i nie lykac papki ktora nam sie podaje pod nos tylko odnalesc prawde o ktora jest ciezko bo ciagle jestesmy w kazdej dziedzinie oklamywani i wiekszosc co sie dzieje na swiecie jest zamierzonym celem. No dobra no to wiecie juz ze jestem sfixowana:P Zagladam tam gdzie wiekszosc nie zaglada;)z reszta to tez temat do rozmowy przy kawie bo forum nie ejst najlepszym miejscem:)

Dziubala- ja mowie tylko o zakupach :) Ze wolny dzien dla rodziny jada to tesco czy reala i robia tylko zakupy po czym wracaja do domu nie ma mcdonalda, kina, itd tylko zakupy.To jest dla mnie glupie. My nie robimy zakupow w weekend wiec u nas to troche inaczej wyglada:) Nie wazne poki nie ma wolnej niedzieli ,nie ma tematu ale uwazam ze tym co musza pracowac w weekend napewno by sie buzia usmiechnela ze moga posiedziec nawet w domu . Z reszta nigdy jeszcze wszystkim sie nie dogodzilo :)
Ja przez 3 semestry szkoly 3razy w tygodniu mialam praktyki w zlobku po 8godzin,w 4sem. mialam juz normalny pelen etat -wiec to jesli chodzi o zlobek -placowke po za tym opiekowalam sie dziecmi obcymi ale juz w domu. Po szkole mialam pracowac w zlobku ale nie doszlo do podpisania umowy poniewaz zaszlam w cieze :/ Teraz nie wiem czy sie dostane bo wtedy bylam z "polecenia" na swiezo a teraz jednak 2 lata bedzie tej luki wiec nawet nie bede szla do swojej "opiekunki "by mi zalatwila jakas placowke.


Ania
-daj spokoj u nas z tymi pieniedzmi ,nic mi nie mow:p

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Wiecie co ? Nie wiedzialam ze taki dzien nastapi ale jednak. Wypisuje sie forum !
Poprostu jestescie niemozliwe (nie wszytskie oczywiscie). Smieszy mnie to u Was,ze tutaj na forum zgrywacie idealne a w rzeczywistosci i dam sibie za to reie uciac nie jesyescie az tak idealne jak tu siebie opisujecie ;-).
Ale wiadomo,ze w sieci sa saaaaame idealy ;-)
"cooo ? Juz go nosisz przodem do swiata ? Przecoez jest za maly! "
"Cooo ? Juz go sadzasz ? Przeciez nir mozna"
"Cooo juz mu dajesz to ? "
"Cooo ? Jak mozna dac dziecku kaszke"
"Jak mozna dziecku dawac oglac tv"

Poprostu szczerze ? Juz mam dosc czytania jakie to nie jestescie ksiazkowe mamy i jak to Wy "ekologicznie" nir karmicie swoich dzieci .
Milej zabawy . Tez mogla bym siedziec tu i pisac : dalam malemu rosolek by super ale byl bez miesa i soli (nie bd pisac co dalam bo dziewczyny bd marudzic)
Albo maly dostal od "czegos katar" (nir napisze ze np. Nie pomyslalm i ztobilam przeciag,lub nie ubealam mu czapki na dwor bo wyjd na zla matke) moje zdanie jest takie ze co niektore z was tak wlasnie przeinaczaja swoje wypowiedzi i czekaja tylko az ktoras z tad mozna by zgnebic.
Przyklad ? Jak marcosia pisala ze dziecko sie nie najada i chce dodac kaszke to hylyscie pierwsze zeby jej powiedziec jaka to ona zla nie jest bo dziecko krzywdzi dajac jej kaszke.

Myslalam,ze to wytrzymam ale jednak nie. Oklamujcie sie dalej ;-)

Milej imprezy ! :D
Ucalujcie bomble

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

My tu chcemy sie gnebic? Blania co Ty?
Wracaj i nie przesadzaj! Moze i za bardzo wsiadłyśmy na Twoje metody ale ja bym chciała żeby mnie czasem ktoś w czymś oświecił jeśli tego nie wiem .
Skoro odpowiadamy sobie na wiekszosc rzeczy to piszemy co sądzimy o tym i o tym.
A mowisz ze na pewno nie jestesmy idealne. Ja uwazam ze na pewno nie jestem, i mogłabym napisać że: tak: często zdarza mi sie nosic przenosic tak jak nie powinnam, uzywam tego nieszczesnego bujaczka, czasem leci u nas tv ale nie tak glosno itd.

Piszemy to w trosce o Maluchy. Wiadomo same wiemy co jest najlepsze dla naszych dzieci, ale czasem spotka sie madrzejrze osoby od siebie i warto skorzystac z ich rad, pomocy. Ja tak widze te naskoki na Ciebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Nie bede przepraszac bo nie mam za co bo wiem ze wpis sie tyczy mnie ,prawda? kazdy wypowiada sie na dany temat i przeciez nie musimy sie z tematem zgadzac (np ja z Dziubala co do niedziel, Z Bia co do teorii Darwina) ale zeby sie obrazac? no prosze ..... nikt na nikogo nie naskakuje ,wyraza swoje poglady. Jesli ktos sie na cos obraza tzn ze cos jest na rzeczy i go to boli i tyle w temacie. I mysle ze nikt tu nie jest idealny bo to nawet nie realne. Kazda wypowiada sie na jakis temat mozna ta wiedze przyswoic lub odepchnac decyzja zalezy do nas samych, ale watpie by ktoras z nas chciala zle. Ale twoja decyzja .... ty tez ucałuj malucha:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Ej no Blania, weź no nie przesadzaj, jeśli to jeszcze czytasz oczywiście... :-) Jak zaczęłam czytać Twój wpis to najpierw pojawił mi się uśmiech na ustach, bo myślałam że żartujesz jak to masz w zwyczaju, a później czytam dalej i myślę że chyba jest coś nie tak. Żadna z nas nie jest idealną mamą, każda z nas się spotkała z jakąś tam krytyką na jakiś temat. Chociaż może krytyka to za dużo powiedziane, bo raczej jest to wyrażanie swojej opinii. Już nie raz pisałyśmy, że czasami nie da się wszystkiego napisać tak jak byśmy chciały i wychodzi inaczej, dlatego ja na przykład nie rozwijam niektórych tematów, bo bym musiała strzelić elaborat, a i tak by nie wyszło tak jak bym chciała.
Zrobisz jak chcesz, dla mnie forum jest jakąś tam formą kontaktu z innymi mamami i bądź co bądź cenną kopalnią rad. Nie wszystkie stosuję i nie podążam ślepo za nimi. Jak nie chcesz pisać publicznie to chociaż odezwij się na priv, chociaż mam nadzieję, że do nas wrócisz.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Szczerze popieram[Blanie
Zamiast się cieszyć że wszystko jest ok dziecko szczęśliwe, nie choruje i wszystko z nim jest w jak najlepszym porządku to nastapił zmasowany atak i o co? o trochę rosołku i soli?? Przecież mały nie zjadł go cały talerz a poza tym to jak każda z nas karmi i wychowuje swoja pociechę to jego indywidualna sprawa!!!! Przestańmy krytykować siebie na wzajem tylko popierajmy!!! TY BYŚ TEGO NIE ZROBIŁA?? OK ALE NIE ATAKUJ INNYCH !!!! Nikt nie jest idealny ale skoro każdemu pasuje to co robi to guzik innym do tego. nawet jeśli małego bolałby brzuszek to już następnym razem Blania będzie wiedziała że nie i już - METODA PRÓB I BŁĘDÓW!!!

BLANIA jeśli to czytasz jestem z Tobą...

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u60um7mu.png

http://s1.suwaczek.com/200706242438.png

Odnośnik do komentarza

Ok, moim zdaniem każda trochę racji ma, ale tak jak napisałam wcześniej, moim zdaniem tu nie ma jakiejś wielkiej krytyki, tylko bardziej napisanie swojego zdania. Przecież wiadomo, że jak będę chciała coś robić ze swoim dzieckiem to i tak to kurde zrobię... Dziwi mnie poruszenie o durny rosół :-) Ale od początku co chwilę któraś z nas pisze że robi coś tak a nie inaczej, następna napisze jeszcze co innego, a kolejna zrobi po swojemu. Grunt to wrzucić na luz...

Pati - do Herbuś to mi daleko z wyglądem hihih.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...