Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

My dzisiaj po szczepieniu. Podstawowe szczepienia bez dodatkowych, 3 klucia. Dużo płaczu i caly dzień przespany. Mam w rodzinie 2 lekarzy i oboje odradzaja skojarzone - coraz więcej powiązań z autyzmem i nawet znaja 2 takie przypadki. Jesli chodzi o dodatkowe to pneumokoki tylko jesli jest sie w grupie ryzyka- moja kuzynka lekarz ma 3 miesieczna córkę ktorra jest w grupie ryzyka ale odmówiła bo podobno powiklania moga byc ciezke. Rota zdarza sie bardzo rzadko - dzieci które trafiaja donszpitala z biegunka i odwodnieniem maja pobierany kał do badan i meeega rzadko wychodzi rota. A meningo to nie wiem. Nie pomogę. Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

Hejka :)

Zaglądanie późnowieczorową porą stanie się chyba moją tradycją :D. Wróciłam niedawno do domu, bo umówiłam się dziś z koleżanką na plotki ;), K. został z Jasiem więc mogłam spokojnie na dłużej wyjść :). A że było zimno to się martwiłam czy wcisnę się w jakieś spodnie poza ciążowymi :D. I udało mi się założyć rurki sprzed ciąży, ale fajnie :D. Ale na wadze jeszcze +6 kg, co czuć było jak zapinałam guzik ;)

Dianeczka, a po co budzisz Małą na jedzenie w nocy? W dzień też budzisz jak śpi te 6h?
Co do refluksu Małej to przyszło mi coś do głowy. Masz łóżeczko postawione tak by od strony głowy było wyżej niż od nóg? To by pomogło Zuzi na brzuszek, bo główka leżałaby wyżej niż brzuszek, więc treść pokarmowa nie cofałaby się i może wpłynęłoby to na niewymiotowanie. Chyba warto spróbować?

Blania, jak się czuje Borysek? Minął katar i kaszel?
Super, że Borysek od paru dni normalnie się najada i przy tym śpi ładnie. A jak duże porcje dostaje i jak często je?
A z lekarzami to P. ma rację, zamiast w necie, to trzeba szukać leczenia u lekarza ;), ale też trudno z byle pierdółką lecieć do lekarza, gdy wiemy, że pomoc na necie można znaleźć ;)
Co do ubierania dziecka, to trzeba samemu wyczuć czy to jest ok, czy za dużo. Można w trakcie spaceru sprawdzać kark czy jest gorący, mokry, spocony, czy zwyczajnie ciepły i w razie czego zdjąć jedną warstwę ubrania czy koc. Ja np. Jasiowi czapki nie ubieram w ogóle ;), aż tak zimno i wietrznie to jeszcze nie jest, a na dnie wózka nie wieje ;)
Z paleniem papierosów, to mimo wyznaczonego miejsca jakim jest kuchnia, to smrodek i dym rozprzestrzenia się po całym mieszkaniu, niestety. To co prawda Wasza sprawa, ale jak mogę zasugerować, to róbcie jak u szwagierki i bratowej – wychodźcie na papierosa na zewnątrz! Z nowym dzieckiem nowe zasady, a w końcu jego zdrowie najważniejsze :)

Mela, z dopajaniem to zauważyłam, że jak teraz zrobiły się zimniejsze dni, to Jasiek chętniej pije ciepłe picie niż zimne. A jak były upały, to musiało być zimne, bo wtedy z kolei ciepłego nie chciał. Jakie dzieciaczki są mądre :)

Ania, gratuluję kolejnego rekordu spania Filipka :)
Ależ Filipek miał wczoraj sikający dzień :D, akurat jak miała być wizyta health vistor, ma chłopak wyczucie :D
Wagowo przybrał bardzo ładnie :)
No i super, że zrobiłaś suwaczek :)
A Dziubala, bo kiedyś K. jak chciał ode mnie buziaka to mówił „daj dziubala” (dziubal = buziak) :D. I nie przepraszaj za odmianę nicka, nic się nie stało. A napisałam o tym, bo widzę, że kolejny raz napisałaś tak śmiesznie odmienione, więc wolałam sprostować ;)

Monika, o tym Putinie pisałaś w kontekście ogrzewania CO? CO nie musi być gazowe, bo piec dostarczający ogrzewanie do bloków/domów może być np. węglowy ;)
A z tym wyjazdem, to facet chce wyjechać do pracy, czy chce na stałe?

Marcosia, ja dziś nawet nie zdążyłam wyjść na spacer, bo w porze wyjścia rozpadało się na dobre. Dobrze, że miałaś folię do wózka :), to mi przypomina, że może dobrze byłoby ją włożyć pod wózek na wszelki wypadek ;)
A jak pójdziesz do pracy to z kim zostanie Gosia?

Kasia, nie biorę tabletek anty i nie znam się na nich w ogóle, więc nie pomogę.
A ze spaniem w dzień to Jasiek tak właśnie ma, że ma drzemki po 5-10 min., ale grunt, że w nocy ładnie śpi :)

Cyranka, u nas kołderka od chyba 2 albo 3 dni, odkąd takie nagłe ochłodzenie się zrobiło. W ogóle mamy chłodek w sypialni, bo okno na mikro, więc kołderka już wskazana ;)
A co do spania, to rozstrzały są spore. Tu możesz poczytać o spaniu w teorii, bo z praktyką różnie bywa ;) http://parenting.pl/portal/ile-spi-niemowle. Dla przykładu Jasiek śpi ok. 10-11h na dobę (czasem wyjdzie 12h).

Bia, co do szczepień, to się przekonasz, że ile osób tyle opinii ;). Ja ten temat wałkuję przy każdym dziecku ;). Jasia jak przy starszakach szczepiłam 5w1 (są lepiej oczyszczone i bezpieczniejsze, bo mniej skutków ubocznych niż po tych refundowanych). Na dniach będzie szczepienie na żółtaczkę. Wszystkie szczepienia robimy wg listy szczepień obowiązkowych, ale tylko 1 wkłucie na 1 wizytę. Wg naszej poprzedniej, jak i obecnej pediatry, spośród wszystkich szczepień to na rotawirusy jest najbardziej zbędne i niewspółmiernie drogie do efektów (argument m.in. taki jak wyżej pisała Veronica). Nawet jakby mnie któraś namawiała, to ja i tak bym nie szczepiła, bo jestem tego samego zdania. Co do pneumokoków i meningokoków, to na ten moment nie zamierzam szczepić, jeśli już to po 2rż., bo wtedy jest tylko 1 wkłucie.

Odnośnik do komentarza

Dziubala - my mamy taką sprytną kieszonkę na przodzie gondoli właśnie po to żeby móc schować tam folię. Dzięki temu kosz w razie potrzeby jest pusty.
Praca: właśnie dlatego moja praca zależy od sytuacji pracowej męża. Jeśli on będzie w zakładzie, w którym będzie miał elastyczny grafik, to i ja do takiej pracy trafię więc będziemy się zamieniać.
Jasiek super ;) ale czy mu nie chłodno w nóżki przy tak szerokich nogawkach ?

Odnośnik do komentarza

Witam porannie. Nie moge ustawic suwaczka:/
U nas problem z ulewaniem wciaz jest chociaz, wczesniej jak mialam obrzmiale piersi sciagalam. zeby bylo mniejsze cisnienie i malo co ulewal. Teraz moje piersi zrobily sie miekkie i nie sciagam a zdaza sie w ciagu dnia mu kilka razy ulac i to bardzo. I czesto domaga sie piersi i zastanawiam sie czy nie dojada? Czy sie zorentuje jak bedzie malo pokarmu.?Dominis po kapaniu spi 4-5. A pozniej to co 2 godz a od 4 praktycxnie zawsze ze nie spi. Padam bo tak brakuje snu:/ Polozna byla i mowi ze Maly bardzo ladnie rosnie. Dlugi juz jest no i wazy tez ladnie 5100. Chcialabym tak bardzo moc jak najdluzej karmic go piersia chociaz ja to tylko poltora miesiaca ssalam. I absolutnie nie twierdze ze karmienie mm jest czyms zlym. Dieta: kurcze wciaz mam obawy przed jedzeniem i nie wiem czy przez to ze tsk uwazam moj pokarm jest malo wartosciowy?
Dopajanie: w upaly byla to przegotowana woda a teraz jest to napar z liscia miety i 4 ziarenek kminku. Maly lubi. Bede chciala qprowadzic tez rumianek.
Pralam ubranka u Jelpie a chcac kupic nie moglam znalezc wiec kupilam lovele o malemu na klatce i brzuszku wyskoczyly krostki ale smaruje bambinem i bledna.
Zastanawiam sie nad zmiana plynu do kapieli obecnie stosuje oilatum ale chcialabym zmienic. Polecicie mi cos? Oilatum kosztuje 56zl.
Co do zlotych rad: wkur... mnie wlanie to.albo tesciowa caly czas jak maly zaplacze moze glodny, ubierz go cieplej, i codziebnie jak P w delegacji 6 godz przychodzi, nie wiem sprawdza czy przez noc cos malemu zrobilam?moja mama dalej ale yez czasami cos podpowie zr az cos sie robi i zwrocilam jej uwage wiec teraz delikatnie. Np. wczoraj siostra P.trzymala Malego a ja go po czolku glaszcze a ona nie rob tego mozesz sobie P.tak glaskac moze on tego.nie chce. Noz kur.. chyba jakby mu to przeszkadzalo to nie robilabym tego. Dobrze w sumie dla nas ze yroche chlodniej bo u nas na gorze upaly byly. Pozdrawiam serdecznie i obiecuje sie czesciej udzielac.
Ps. Przepraszam ze nie odnioslam sie do kazdej z osobna

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala - budzę bo mi lekarze w szpitalu kazali bo za mało przybierała na wadze, ale teraz już wiem że to jest głupota bo bywa tak, że ja ją w nocy budzę a ona zje mi 30, tak ja muszę ją kłaść na poduszeczce przez ten refluks do spania i nawet do leżenia i to bardzo pomaga :) tyle że każdy się dziwi że dziecko leży na podusi nie wiadomo kogo słuchać lekarzy czy kogo..
Ania92 - ten uśmiech to nieświadomy ale udało mi się go uchwycić :) Mela30 - czy ja jej daje przed porą czy później to przeżywam horror jak ją karmię wszyscy mi mówią że tak wydziwiającego dziecka jeszcze nie widzieli chwile je ładne a za chwile zaczynają się kombinacje nogi ręce w ruch i przez to się krztusi i kaszle...

http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7r488tmk.png

http://www.suwaczki.com/tickers/uc8gxzdvoq4nuywz.png

Odnośnik do komentarza

Cyranka: My taki dzien zaliczamy srednio co 3 dni :D bez spania, marudny, raczki mleczko itak na zmiane. Ale to moze byc skok, jego poczatek. Trzeba przez to przejsc :)

Dziewczyny co do katarku, myslelismy ze to od suchego powietrzawiec wieszalam suchy recznik. Cgcielismy kupic nawilzacz powietrza wiec najpierw kupilismy higrometr do pomiaru wilgotnosci powietrza. I w nocy jest jeszcze lepsza wilgotnosc niz w dzien! Najlepiej zeby to byl zakres 40-60% u nas dochodzi do 60%. I teraz to juz nie wiem. Duzo sie gruszka nie da z noska wyciagnac a maly sie w nocy meczy. Ale jak tak blania o katarku pisala tak mi sie przypomnialo ze chyba ten katar sie zaczal odkad to mleko poszlo buzia i nosem. W sumie to takie charczenie i ewidentnie przeszkadza mu to. Moze jakies krople bez recepty jeszcze zanim do lekarza? Mama przylatuje w piatek to by przywiozla.

Co do szczepien musze je wkoncu porownac bo zaczynam sie obawiac o te skutki uboczne itd.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6j44jn4hj6fs4.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2h00czxr17dz3.png

Odnośnik do komentarza

Cyranka1985 co do skoku rozwojowego : http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/rozwoj-dziecka/1214-skoki-rozwojowe-w-pierwszym-roku-zycia-niemowlecia.html

moja Mala wczoraj kolo 15 zrobila kupkę i od tej pory nic, tylko jakies baczki z małym "kleksem" przedwczoraj było normalnie, ostatnią zroibiła w nocy kolo 2 poźniej tą o 15 tak jak pisałam i do tej pory nic, a je normalnie, czy to jest powód do martwienia sie? nie chcialabym z kazda pierdola latac do pediatry, może kupic w aptece jakies czopki? czy tego się nie stosuje u takich małych dzieci? ale nie marudzi zatwardzenia raczej nie ma, a ja nie jadlam nic nowego co by mogło je spowodowac, miala któraś w Was tak?

Odnośnik do komentarza

Kasia - a jak karmisz? Moja jest na sztucznym a i tak czasem robi tylko jedną kupkę na dobę. Nie widzę żeby ją coś bolało. Zobacz czy ją przez ten brak kupki boli brzuszek.
Czopki i inne medykamenty to ostateczność. Spróbuj noszenia brzuszkiem w dół , rowerka... Dziewczyny pisały, że to się sprawdza ;) dziecko tylko na samym początku robi kupki "co chwilę". Potem to się normuje

Odnośnik do komentarza

Boziu dziewczyny ja was czytam i kuzwa zapominam co ktora pisala:/ mam jakis zanik pamieci:/
Ale mam sposob na to włączylam druga zakladke z ktorej czytam a na tej pierwszej odpisuje:)
Bia rozmawiajac z polozna ona uwaza ze te dodatkowe szczepienia sa tylko po to zeby zarobic , ale wiesz jak to jest ile lekarzy tyle opini.

Dziubala - jakos o weglu nie pomyslalam :) mimo ze sama weglem pale, myslalam ze ludzie odchodza od wegla .Teraz cos kombinuja z tym weglem bo nie chca by nim palic. Ah w tym kraju na przekór ... Na stale hm....wiesz moze i chcialby ale to juz zalezne ode mnie:) czy ja bede chciala tam dołaczyc. Wiesz on nim bylismy razem siedzial za granica wrocil do kraju dla mnie ,ale przyzwyczajnia zostaly, znaczy wtedy nie musial liczyc kazdej zlotowki i co chcial to sobie szedl kupowac a teraz tak nie ma i to go wkurza:)
A co do szczepien to tak jak piszesz co osoba to opinia ja akurat sie nie zgodze ze skojarzone sa lepsze :) Ale zadna z nas tak naprawde nie przekona sie kto ma racje:)
A maly fajniusi skojarzyl mi sie z tamkim malym gansterkiem wybacz ale taka minke zrobil jakby cwaniakował:)
Cyranka ja tez chcialam podac ci ta strone ze skokami:) Co do zlotych rad sa dobre jesli nie probuje sie wymusic ich na nas:) Bo wysluchac zawsze mozemy. Czy twoje dziecko ma bardzo delikatna skorke i wrazliwa ze uzywasz Oilatum ? wiesz wczoraj przeczytalam ze sienie lniane nawilza ,myje i lagodzi podraznienia-naturalny srodek myjacy:)Jak bedzie cos wyskakiwalo to rob albo krochmal albo dosypuj kalie:) Pisalas jak te 7 dni zlecialo....boze jak te 3,5m mi zlecialo. JA chce zatrzymac czas bo za szybko dzieciak mi rosnie:) Ja od poczatku mylam bambino ale ty musisz pokombinowac zeby dzidzia uczulen nie miaala. Mysle ze jesli nie jest az tak wrazliwy to nie ma co przesadzac z drogimi kosmetykami. Ze spaniem u nas bylo tak ze co dwie godziny na jedzenie noc ,dzien nie wazne -masakra , po 2 tyg. malo bardzo spal mi w dzien ,drzemki moze 10min. i tak ok 3tyg mlody dopiero po kapieli przesypia mi 6h wiec jakos super z tym spaniem nie mam i potrafie zrozumiec co czujesz:) Sorry ze tak skacze ale czytam i odpisuje bo ja szybko zapominam;) Maly moze chciec cyca bo albo chce possac albo chce sie przytulic do ciebie nie zawsze musi oznaczac glod;) mY ulewalismy ok 2tyg. az zmniejszylam czas karmienia ,bo okazalo sie ze jadl 10minut a reszta to tylko ciumkanie cyca jako smoczka;) I tak ja tracilam jakos godzine a on wiecznie ulewaj. Zaczelam kontrolowac czas i powiem ci ze jak reka odjal te ulewanie. Chociaz ulewanie jak ulewanie on potrafil zwymiotowac fontanna;) Nie ma czegos takiego jak pokarm malowartosciowy:) Nie jedzac dobrze robisz sobie zle, bo wyplukuje ci wszystkie witaminy ,mineraly. Ja jadlam wszystko ale jesli boisz sie to dodawaj sobie po jednym skladniku srednio co 3 dni. i tak zwiekszysz swoje menu:) Tak wiec jak cos pytaj ,juz za nami ten okres wiec jak cos pomozemy. Ale raczej nie obejdzie sie bez metody prob i bledow:) Musisz obserwowac kazda reakcje kiedy co sie dzieje i eliminowac. Mam nadzieje ze moje rady nie potraktujesz jak wpierdzielanie sie heheh;)
Dianeczka-moj jak zobaczy aparat odrazu robi mine powazna:) tak wiec nie moge za chiny zlapac go z usmiechem":)
Ania92 a ty psikasz mgielka ?znaczy woda morska? w ogole cos robisz z tym noskiem,wybacz napewno pisalas ale nim ja to znajde:/
Kasia88 do 7-10dni dziecko nie musi robic kupki jesli jest na piersi . Wybacz nie pamietam jak karmisz. Moja kolezanka daje czopki glicerynowe po 4-5 dniach gdy dziecko sie nie zalatwia nie wczesniej. Moj maly raz zrobi jedna a raz 10. To normalne :) Tylko obserwuj jak wyglada i jaki ma kolor. Zwroc uwage czy czegos nie zjadlas np kawalek czekolady:) Jesli nie marudzi i nie boli nic to jest ok. Rob rowerek moze przyspieszy wyjscie kupki:)
Suwaczek weszlam na strone suwaczki.com ,porobilam jak tam kazali i link skopiowalam do edytuj profil-sygnatura tam wkleilam link.
No to chyba wszystko .....
Teraz my ,dzis sie na maxa przestraszylam:/ Bedac zaspana nie kontroluje malego jak je i ile je tak wiec w lozku dalam mu cyca i zasnelam ,po jakims czasie on strasznie marudzi ,posadzilam go do lezaka i bujam ,po chwili widze ze sie dusi , normalnie wylatywalo mu z kazdej strony , podnioslam go przechylilam ok , po chwili sadzam go a on znow to samo , i w sumie 3 razy tak zrobil az wyproznil chyba caly zoladek. Powiem wam ze wystraszylam sie naprawde mocno. Wszystko mialam mokre koldre, on caly byl mokry ,lozko. Nie mielismy czegos takiego nawet na samym poczatku, bo wtedy zwymiotowal ale raz a nie 3 pod rzad:/Humorek mu wrocil ,zaczal gadac i sie smiac, od wczoraj mial zadsza kupke ale to standard jesli ma zatwardzenie wczesniej:) Noi moj maly domaga sie cyca(w knoncu wszystko cofnal) z obawa ale mu daje no bo co mam zrobic ,nie odpusci. Spil troche i poszedl spac. Budze sie przytulona do malego z reka w kupie. Oczywiscie kupa wyszla gora i plecki sie ubrudzily a ja mialam reke na plecach;) no to sru znow go przebieram , wlaczylam pralke i juz nie poszlam spac bo stwierdzilam ze bez sensu , ale za to maly odplynal:) O wlasnie sie obudzil:) A przez jego czeste picie dzis bede miala wieczorem cyce jak donice. Juz to czuje:/ Ale tak sobie uswiadomilam ze on sam tez nie kontrolowal jedzenia,na spicha tez sobie ssal a ze nie ma wielkigo zoladka to mu sie cofnelo:) Zycze milego dzionka u nas znow psia pogoda ,wrrr....zimno.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Witam. Zaczynam 2xraz post:Kasia88dzieki za link. Z Kupka sie nie przejmuj dziecko do 3 dni moze nie robic. Ania92no my od kilku dni glodny nie jest a placze i marudzi. monika1709widze ze i U Was probkem z ukewaniem. A oilatum to wymog do szpitala jak idziesz rodzic. Szwagierka mowila zeby jeszczr kupix a ja glupia posluchalam konczy sie wiec chce zmiebic.
My po szczepieniu dea wklucia na ziltaczke i 5 w 1 plakal bardzo a ja razem z nim:/. Dlugi 64 cm a waga 5165 i pani doktor stwierdzila ze musi sie najadac skoro tyle przybral. MarudziDominis po szczepieniu a oczka takie splakane:( zmykam do uslyszenia

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamusie,

dziękuję za odpowiedzi w sprawie szczepień. Radą Dziubali i po porozmawianiu z pielęgniarką zajmującą się szczepieniami zrezygnowałam z rotawirusów. Zdecydowałam się jednak na pneumokoki, bo chcę (muszę) wysłać młodego za rok do żłobka, tylko teraz nieco drżę czekając na gorączkę. Trzymałam pulpeta na rękach podczas kłuć i chyba dlatego zniósł to dzielniej. Trochę pisku i popłakania, potem przycycowałam, zrelaksował się i zasnął. Do teraz śpi dużo, trochę marudkuje i je, i tak na okrągło. Temperatura skacze radośnie, ale 38 nie osiągnęła. Ciekawe, czy w nocy będzie spać?
Poza tym, byłam na dniach na wizycie popołogowej u swojego gina - rzekomo dobrze mnie zszyto i blizn nie widać. :) Tylko ja się czuję Tam tak hm... inaczej niż przed porodem. xD W każdym razie, przekazałam upominek, gin się ucieszył i obiecał zasmakować w smakach kuchni japońskiej. ;)

Dziubala
Używasz smoczka widzę. Twój synek ma silny odruch ssania?
Ja nie zakładałam spodni od ponad półtora roku innych niż ciążowe. Teraz może bym w nie weszła, ale chyba znad pasa brzuch mi się wyleje. :p Coś mi skóra nie chce się wchłonąć, poza tym zrobiły mi się straszne rozstępy po ciąży. :(
Pisałaś, że masz już 6 sukienek - zazdroszczę. Ja jestem na etapie wyrzucania swojej garderoby, bo się zdenerwowałam, że od 10 lat chodzę w tych samych ciuchach (na jakieś 90% ubrań już patrzeć nie mogę). Szukam teraz okazji, by upchnąć dziecia facetowi i iść na zakupy. Z jakiego sklepu te sukienki? Gdzie teraz mają coś fajnego?

Cyranka1985
Też mnie interesuje temat płynu do kąpieli. Używam w tej chwili rossmanowskiego z Babydream, ale wydaje mi się, że wysusza farfoclowi skórę. Na szczęście tej samej firmy oliwka jest całkiem dobra (btw, stosuję ją co pieluszkę na pupę, zamiast jakichś specjalistycznych kremów - na razie nic się nie dzieje, tylko w rowek muszę wcierać trochę sudocremu od czasu do czasu). Co do kp i diety - ja jem wszystko, tak jakoś wyszło. Szczerze, nie widzę większego wpływu na dziecko. Może czasem ma trochę więcej pierdków, ale wydaje mi się, że najgorszy okres już minął i jego układ pokarmowy nieco się ustabilizował. Może też spróbujesz?
A teściowej nie możesz uprzejmie powiedzieć, że chciałabyś zostać sama, gdy przychodzi na tak długo?
Co do szczepienia, ja siebie pochwaliłam, że byłam taka dzielna i się nie popłakałam. :D

Ania92
Też mnie zastanawia katarek. Mój w nocy też charczy, jakby mu coś siedziało, ale nad ranem psikam solą morską i wyciągam jakieś pojedyncze gile (używam aspiratora). Moja pani pediatra zapomniała mi coś na ten temat powiedzieć, może uznała za normalne i niewarte komentowania. :p Taką sytuację mam już od 2 tyg. Nic się nie zmienia i nie wiem, czy to fizjologia, czy nie może się wyleczyć...

monika1709
To miałaś przygodę. xD Niesamowite, ile masz pokarmu, że mały był w stanie tyle razy zrobić fontannę. :) Dziś pozwoliłam mojemu ciumkać cyca dwukrotnie przez 1.5h i się zastanawiałam, czy skończy się podobnie, ale chyba tak dobrze nie ma. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

moniks
Wiem,ze siemie lniane jedt dobre na wiele przypadlosci. Moj Dziadek po nowotworze jamy ustnej musial pic ,zeby mu sie wszystko wygladzilo po operacji.
marcosia
Nie wiem wiesz co z tym przeciagiem . Kiedys nie wierzylam w to ale jak po przeciagu mnie przewialo tak 3 dni mialam z glowy. Kark jak w kolnierzu ...
cyranka
Ja juz tez wyciagnelam cieplejszy kocyk do lozeczka. Kolderki nie chce narazie bo poszewki sa chlodne ,za nim sie nagrzeje na malym to ten sie zaplacze tak wiec narazie grubszy kocyk ;-). Nie boisz sie szczepic 5w1 ? Tyle sie czyta o tych skutkach ibocznych ? Z kad znasz ten przepis z mieta i kminkiem ?
ver0nics
Tez biore zeykle 3 wklucia. Duzo czytalam o powiklaniach po skojarzonych i przerazilam sie.
dziubala
Po "przeziebieniu" ani sladu. Chyba faktycznie byly to powiklania po wylewie z nosa i buzi :D . Co do miejsca palenia... Watpie zeby cokolwiek przechodzilo do mieszkania poniewaz drzwi sa caly czas zamkniete i otwarte okna w kuchni wiec nawet w niej dymu nie ma ;-) wiec nie masz sie czym martwic. Jasiu slodzitki ,mam super oczka. Ale nir boisz sie ze po smoczku bedzir mial wade zgryzu ?
kasia
Mi prdiatra powiedziala ze jesli dziecko do 7 dni joe robi qpy to w tedy trzeba sie denerwowac a tak jestvwsio ok bo dziecka organozm mozr wchlaniac pokarm.

U nas dzis bsrdzo zimno musielismy uciekac ze spaceru. Kozystajac z urlopu P chodzimy na piesze wycieczki,fotografujemy malego,odwiedzamy rodzinke . Niestety dzis musielismy zrezygowac bo okropnie wieje.

https://www.suwaczki.com/tickers/82doj44jljs8gkw6.png
https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxcsqv36exycxd.png

Odnośnik do komentarza

MonikaBia u nas wlasbie w szpitalu jest ze albo oilatum albo emolium. Co do jedzenia sprobuje bo ta dieta.mnie wykonczy a gotowane mieso az do wyrzygania (przspraszam ze tak bezposredndio) ja sie nie spodziewalam po sobie ze szczepiebie mnie tak wzruszy bo mnie rzadko cos wzrusza ale sie wzruszylam.zobaczymy jak noc po szczepuonce minie oby spokojnie. bia jak masz juz gotowy suwaczek to u sievie na profilu na dole w miesjcu na link kopiujesz go. Heh mowi tota co miala probkemy z suwaczkiem. Pora kapania a.Maly spi chyba po tej szczepionce wymeczony a mial wczesniej napady takiego placzu ze az serce bolalo. Zycze wszystkim Mamusiom milego wieczoru.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

blania wlasnie 5w1 sie nie balam szczepic bardziej bym sie zastanawiala.nad 6w1. Ponoc ta 5w1jest lepiej oczyszczona niz te tradycyjne. Nie chcialam zeby moje dziecko.bylo trzy razy pod rzad co 6 tyg klute po 3 razy. Rozne sa opinie odnosnie tych szczepionek.mam nadzieje ze wybralam odpowiednia. A przepis na kminek z mieta znam od znajomej i bardzo pomaga przy kolkach a pozniej im zapobiega. Aha jeszcze co do kupek to jak juz dziecko nie robi kilka dni kropelki Delicol sa ok. Sa z przezaczeniem tez na kolji i dla.dzieci z.mala tolerancja laktozy.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...