Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Dziewczyny ;)

Od razu pochwalę się, że TORBA (prawie) SPAKOWANA :D Wróciliśmy od Rodziców, Małą oddałam na spacer i wzięłam się do roboty bo 37+1 to nie żarty, a trzy lata temu 38+1 urodziłam - także czas najwyższy :)

Zjadłam właśnie michę truskawek z cukrem i jogurtem naturalnym, ale mam ochotę na jeszcze. Jak mój J. zobaczy dokładkę na talerzu to chyba w głowę mi popuka :) ale wiecie co? z wagą już odpuściłam bo przecież przez te 3 tyg. 10 kg nie przytyję więc 2 w tą czy w tą mnie nie zbawią ;) a później już tylko waga będzie lecieć w dół i znowu będę małą studentką mojego w końcu doktorka :D nie wiem czy mówiłam Wam, że tak właśnie się poznaliśmy :D - trafiłam do J. na zajęcia na 2 roku i powiedziałam sobie że prowadzący będzie mój :D no i jest ;) od ponad 4 lat :P

Marcosia- badanie nieprzyjemne :/ ostatnio też jak mnie ręcznie badał to myślałam, że wystrzelę z tego fotela :/

MadzixD- huhuuu! :) Alex już jest sporawy :D zobaczymy jak moja Hania jutro i powiem Ci, że o TYM piątku też myślałam, ale nooo bardzo chcę czerwcowe Maleństwo ;)
Co do chusty to przy Karolce nie używałam i na te gorące miesiące chyba też się nie zdecyduję.

Margi
Rozstępami się nie przejmuj- jak szybko zareagujesz to na pewno wszystko zniknie ;) na Twoim suwaczku widzę już ostatni tydzień i nie dziwię się, że się niecierpliwisz ;) na pewno to już lada dzień ! :) Brzusio prześliczny :))

btg1989
Ja z kolei marzyłam, żeby rozpakować się do urodzin mojej Małej 6 czerwca, albo trafić w ten sam dzień. Mam jeszcze 10 dni :) może dam radę.

Cyranka1985
Kwiatki na balkonie sadziłam w czwartek, ale poprosiłam sąsiadkę o pomoc. Skurcze podobnie jak Ty nie wiem czy Mała się pręży i to tak boli, czy to macica, czy co.

emwro
a skąd tyle siku Ci się produkuje skoro nie pijesz dużo na noc? :D dziwne. No to trzeba było mówić, że różu nie chcesz :) ja tam nie mam oporów.
Ahh.. faceci. Mój niby przyjechał z Niemiec, ale co z tego jak siedzi i i tak ma home office to od rana do nocy go nie ma :/ właśnie siedzimy on pracuje na swoim kompie a ja na swoim. Jutro mam wizytę u ginki i ciekawe czy pójdzie ze mną...

Dziubala
A lekarze co mówią na miedniczkę Jaśka? Nie martw się na zapas (chociaż tak się nie da..) kiedyś o tym pisałaś i czytałam o tym również, że częściej chłopcy nawet rodzą się z zastojem i po jakimś czasie ustępuje samoistnie. Oby tak było :)
Kochany Twój K. :) jakie poświęcenie!

Mela30
Powodzenia jutro, choć cc 29, tak? Wyśpij się a chociaż postaraj się ;)
Odparzenie - kurcze :/ nic ci nie poradzę, nie mam doświadczenia, ale już chyba lepiej jak dasz skórze oddychać i niczym jej nie będziesz osłaniać.

Werka83
Nospa bezpieczna ;) ja biorę codziennie 2. już od dobrych 4 mscy. A Twoje bóle to pewnie skurcze przepowiadające ;)
bliznę położna mi pokazywała co mam z nią robić i jeśli mam być szczera to nie pamiętam :/

pipi00
cudowna niespodzianka ;) ahh..

Panda Weranda- zaciekawiło mnie co się stało z założycielką wątku do kt. się dopisałam i zasmuciło mnie bardzo to co się stało, ale mam nadzieję i życzę Tobie z całego serca aby i Tobie się udało! 3mam kciuki :) Pozdrawiam Cię serdecznie!

fiołek_86
Skurcze łydek to cholerstwo :/ magnez i potas sobie weź u nas dają Aspargin a tam w UK??
U nas 25-27, ale od jutra podobno mniej ;) aktualnie za oknem burza.

Aga_gw
Dzięki za info ;) z pampersami to nie jest zbyt wielka promocja ;) chociaż pewnie są w kartonie a kartony po pampkach można cudownie wykorzystać do przetrzymywania ubranek dla Dzieci ;)) stosuję!

BeaciaW
Ha. no tak to jest już przy końcu, bo ten brzuch jest wielki to już mamy rodzić a on jest taki od 2 mscy i każdy po 5 razy się pyta co i jak :P już przywykłam i się nie wkurzam ;) dobre z tym apaczem :D ja dzisiaj byłam 1,5h z Karolą na wielkim placu zabaw. Ją posmarowałam a sama siebie nie i wyglądam chyba podobnie :D
Karolina śmiga jeszcze na biegowym, chociaż już mówi że jest duża i od razu z biegowego przestawiła się na 16" najlepiej bez doczepianych kółek :) 12" wsiadła bo ma i stwierdziła że jest dla niej za mały i "dla dzidzi z brzucha on jest". No to 1go ruszę na maka :D bo chcę mieć czerwcątko ;) no akurat jak odpisuję Tobie to mój do mnie "nie szkoda Ci czasu na to siedzenie na forum" a ja że nie bo tu mam przynajmniej z kim porozmawiać o tym jak się czuję i w ogóle, że wszystkie się rozumiemy. To się zmartwił, że mi nie wystarcza do rozmów i narzekań ;)

Justynuśka- po ostatnim przytulaniu z J. w nocy miałam straszne skurcze, ale wszystko poprzechodziło :(

Dzisiaj udało mi się za dnia zdrzemnąć :)))) ahh.. cudowne uczucie. Mogę moje drzemki w tej ciąży na palcach dwóch rąk policzyć, dlatego tak się cieszę.

Poza tym zaczyna mi się włączać tryb mało snu- wysokie obroty. Nie mogę już dospać do rana, jestem wyspana po 4h snu i chyba czas najwyższy. W ostatniej ciąży to już w 7 msc. tak miałam, a tu dopiero teraz.

Dobrej nocy Mamusie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki, jutro wyprawa do szpitala. Wreszcie wszystko mam przygotowane, dzisiaj jeszcze krótki wypad do miasta na drobne dozakupy i koniec. W załączeniu zdjęcie pokoju malutkiej. Oczywiście nie obeszło się bez kłopotu - moja najlepsza na świecie ekipa powiesiła tak sprawnie karnisz, że po zawieszeniu firanki, wszystko wylądowało na podłodze, ale już jest ok. Mąż ratował sytuację jakąś tam kotwą chemiczną.
Trzymajcie kciuki, jak się ogarnę, to wszystko napiszę.
Pozdrawiamy

monthly_2014_05/czerwcatka-2014_11478.jpg

monthly_2014_05/czerwcatka-2014_11479.jpg

monthly_2014_05/czerwcatka-2014_11480.jpg

Odnośnik do komentarza

Blan Trzymam kciuki !! Cichutko przyznam, że troszkę zazdroszczę :)

U nas dzisiaj brzydko, zimno i wieje;/ a w poniedziałek nad jeziorem siedzielismy tak ładnie było ;/

Powtórzyłam dzisiaj badanie moczu bo w ostatnim wyszło mi sporo białka i jakimś szpitalem straszą, ale powiem Wam, że od kiedy mamy wszystko przygotowane, torby spakowane to jakoś się nie stresuję już:)

W sobotę byliśmy na weselu i byłam dumna z siebie bo do 2 w nocy się bawiłam i tańcowałam nawet :) raczej tylko przy przytulańcach no ale :) hehe

Co do dopajania dzieci to pediatra mojego siostrzeńca od początku mówiła mojej siostrze, że samo jej mleko wystarczy i nic więcej nie dawać, przynajmniej na początku!!

Ostatnio mogę spać i spać. W nocy budzę się z 2-3 razy i po powrocie z łazienki odrazu zasypiam. A jak dzisiaj o 8 zadzwonił mi budzik to nie wiedziałam co się dzieje!! Boję się, że ciężko bardzo będzie mi wstawać w nocy do małej jak teraz takim śpiochem jestem;/

Jeśli chodzi o te bóle "miesiączkowe" to ja je dość często mam, nie odczuwam tego jako skurczy tylko takie długie, ciągłe pobolewanie. Ale jak się poruszam albo zmienie pozycję to troche odpuszczają więc się nimi nie stresuje.

Pozdrawiam Was dziewczyny i życzę miłego dnia:) ja się chyba zdrzemnę bo ziewam jak opętana!

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Mamusie! :-*
Obudziłam się rano z parówkową lewą dłonią :-/ Ledwo zdołałam zdjąć pierścionek, później poleżałam trochę z ręką w górze i w miarę zeszło... ech, te ostatnie "uroki"... Dzień rozpoczęłam oczywiście od truskawek ze śmietaną, bo otworzyłam lodówkę i jakoś tak nic innego nie przyciągnęło mojej uwagi...

Mela30, Blan - no tak, Wy razem hurtowo teraz :) Będziemy hurtowo pępkować :D Powodzenia i odezwijcie się jak najszybciej!
Blan - cudny pokoik! Aż się łezka kręci, że za chwilę w nim będzie Twoja kruszynka :)
fiolek_86 - po magnezie spokojnie te skurcze łydek powinny przejść, chyba taki standardowy magnez, który biorą ciężarówki to Mg z wit. B6.
tusiaa1 - ojej, na 16" Karola musi nieźle wyglądać, heheh. A na uczelni nieźle poszalałaś :D U mnie Niemąż się chyba nawet cieszy, że mam zajęcie z tym forum, zresztą czasami co nieco mu opowiem, że np. już zaczynają się pojawiać maluszki. Sam też co jakiś czas zapyta co tam u Was słychać jak widzi, że zaczynam pisać :) Ty chociaż jesz truskawki z jogurtem naturalnym, ja tam się dobijam śmietaną 30% :D Ale cóż poradzę jak to takie dobre... na szczęście nie pochłaniam tej śmietany codziennie :D Poza tym tak jak piszesz, 2kg w tą czy w tamtą stronę na samym końcu już nie mają nic do rzeczy :p
Ver0nica - nie martw się, ostatnio spanie/odpoczywanie to moje najlepsze i najczęstsze zajęcie... Fakt faktem zauważyłam że w nocy nie muszę już tak długo spać, żeby się wyspać, ale później przysypiam w ciągu dnia. Zresztą w nocy raz śpię lepiej, raz gorzej... Strasznie się rozleniwiłam ostatnio, po prostu jakaś masakra, mam nadzieję że później mobilizacja do działania przyjdzie sama.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Mamusie :)

Blan
Śliczny kąt dla Basieńki!! :) będzie dobrze- za chwilę będziesz tulić już Malutką, także szpitalem się nie przejmuj ;) urodzisz i wrócisz do Waszego Gniazdka ;)

Veronica- śpij ile możesz, bo potem to tylko korektor :P
Chyba już wszystkie zazdrościmy Tym, które będą następne.. Po dzisiejszej nocy już baaardzo chciałabym urodzić ;)

Dzisiaj w nocy dwa straszliwie bolesne skurcze ;( no ale na dwóch się skończyło ;)

Idę jakieś kąpania i depilacje uskuteczniać chociaż ciężkooo ostatnio straszliwie :P aż żałuję, że na laserową depilację się nie skusiłam rok temu. Po tej ciąży obowiązkowo bikini, nogi i pachy! Nie ma co :P

Miłego dnia, mimo tej okropnej pogody! ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

Witamy:)

U nas całą noc lało strasznie a ma tak być do końca tygodnia:/ w nocy tak mnie kręgosłup bolał, że chodziłam po ścianach do 1:30 nie mogłam usnąć, mąż już do szpitala chciał jechać, ale rozmasował i usnęłam. Dziś biorę się za porządki, pranie, sprzątanie, trzeba się rozruszać i zmobilizować malucha do wyjścia:) W czwartek idę na kontrole do położnej bo sama chce zobaczyć i ocenić kiedy już:)

Tusia no to usidliłaś doktorka:) Ja mojego wybrałam sobie ze zdjęcia klasowego mojej przyjaciółki, spodobał mi się i pierwsza napisałam sms jak już się spotkaliśmy tak już jesteśmy ze sobą prawie 10 lat:D Myślałam nad piątkiem, bo mąż będzie robił wielkie pępkowe z grillem i dobrze by było to zorganizować na weekend:D Ale zobaczymy:) 1 czerwca wypada w niedziele, a w niedziele nie chciałabym trafić na dyżur:p

Co do przytulania, to też synek się później pręży i mam wrażenie, że ucieka do góry:D ale teraz jak główka już wyczuwalna przez lekarza pod palcem to nie ryzykujemy:p

Też mam nadzieje, że rozstępy znikną wprawdzie dużo mi nie wyszło, ale co nieco widać:p

Też potwierdzam, że nasze mleczko z piersi zastępuje i picie i jedzenie:)

Moja kotka całą noc i dzisiejszy poranek dziwnie się zachowuje wczoraj nie odstępowała nas na krok, nosiła nam swoją zabawkę i przytulała mi się do bolącego kręgosłupa, chodzi i miauczy, pilnuje mnie na każdym kroku, czyżby coś przeczuwała?:)

pozdrawiamy
Madzix i Alex

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y4lhkrgkc.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvp07w8bk28fbw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/felk7jqqof0lp00c.png
[url=http://www.suwaczki.com/][img]ht

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :))
Mój K. dziś pojechał do Warszawy, więc rano zrobiłam sobie zapas truskawek i czereśni :D
A właśnie się dowiedziałam, że przyjedzie do mnie siostra i przywiezie pierogi z truskawkami od mamy, ale super :)))


Mela, Blan, powodzenia w szpitalu!!! I odezwijcie się do nas koniecznie! :)

Beacia, mnie zupełnie nie przeszkadzają telefony ani pytania „czy to już?”, a wręcz przeciwnie, bardzo mi miło, że każdy się interesuje i tak jak my czeka z nami na Jasia :)
A truskawki codziennie pochłaniasz? :D
Mnie brzuch opadł trochę równo tydzień temu. Czuć różnicę w oddychaniu i mam mniej zadyszek :D

Werka, nie wiem czy są specjalne magnezy dla ciężarnych. Mnie ginka polecała jakiś tam magnez byle był Forte, by mieć zwiększoną dawkę, a gin powiedział, by po prostu zapytać aptekarki, który magnez polecają i mam Maglek z wit. B6. I dla porównania ten co ginka polecała ma 34mg magnezu, mimo że to Forte! A Maglek ma 51 mg a Forte nie jest. W każdym razie jaki być nie kupiła, to dobrze by miał tę wit. B6, bo ona zwiększa wchłanialność magnezu.

Justynuska, nie wiem czy to normalna reakcja po stosunku, że aż tak się brzuch napina, a do tego boli, co chyba jest niepokojące! Jeśli czujesz dyskomfort (albo boisz się przyspieszenia porodu), to odpuściłabym sobie na razie sex, bo w końcu ma być przyjemnością, a nie bolesnym aktem.

Fiolek, ale dostałaś powera do sprzątania. Czytałam, że niektóre mamy, by poród przyspieszyć, to myją podłogę na kolanach :D

Tusia, jak widać po przykładzie zdobycia doktorka, to jesteś wytrwała w realizowaniu zamierzeń ;)
Miedniczka Jasia na każdym usg jest mierzona (odkąd na połówkowym usg to gin zauważył). I jest „do obserwacji”, czyli jak nie wróci do normy, to po porodzie trzeba będzie się skonsultować z urologiem dziecięcym.
Laserowa depilacja super sprawa :)
Daj znać po wizycie u ginki.

Blan, super pokoik i fajnie, że wszystko gotowe na przyjście Małej :)

Veronica, ciesz się, że jesteś śpiochem, śpij ile się da, bo po porodzie coś się w mózgu "przestawia" ;) i na każdy szmer dziecka będziemy się budzić.

Madzix, ponoć koty mają taką właściwość, że jak nas coś boli, to kładą się blisko tej części ciała. Ciebie bolał kręgosłup, może dlatego kotka się teraz przytula do tego miejsca :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
Dzisiaj w nocy spało mi się wyjątkowo dobrze, pomimo co godzinnego wstawania na siusiu. Może przez to, że jest chłodniej. Polegiwania ciąg dalszy, oby przynajmniej dotrwać do 37 tc, chociaż czuję tą główkę w szyjce i takie pokluwanie. Często mówię do synka żeby jeszcze posiedzial sobie w brzuszku, bo teraz jest mu tam najlepiej i mam nadzieję, że posłucha się mamusi. Wczoraj zrobiłam pranie ciuszków i mąż je porozwieszał. Wkurzył się, że tego jest aż tyle no ale cóż...powinien się cieszyć. Muszę mu tylko jeszcze powiedzieć, żeby je poprasowal. Już widzę jego imię; ).

Justynuska - mam tak samo po stosunku, widzę że dziewczyny też podobnie, więc się nie przejmuj:)

tusiaa - rodziłaś pierwsze dziecko w podobym terminie, jak ja. Dobrze, że spakowalaś już torbę, człowiek czuje się jakoś bezpieczniejszy. Czyli Twoj men to doktorek:) Niesamowita miłość, to znaczy, że można spotkać ją wszędzie:). Jak miałaś w nocy tylko dwa skurcze, to nie ma co się nimi przejmować. A były długie? Laserowa depilacja fajna sprawa i wygodna dla kobiet. Może też się skuszę.

Madzix - widzę, że już masz coraz bliżej do porodu:), a w szczególności, że już Twój ginekolog wyczuwal główkę. Teraz to już możesz bezpiecznie rodzic, ale jeżeli chcesz troszkę przetrzymać termin to ostrożnie z tymi porządkami. Rozstępy niestety nie znikają, ale mocno bledną i prawie ich nie widać.

beacia - wczoraj zrobiłam ciasto z truskawkami...hmmmm pycha. Truskawki ze śmietaną, a szczególnie tą ubitą musza smakować wyśmienicie. Widzę, że puchniecie nie omija każdej z nas, ot takie uroki końcówki ciąży:).

Blan - urodzisz w tym samym terminie co Mela:). Trzymamy kciuki i czekamy na wieści:). To niesamowite, że będziecie jutro trzymały swoje maleństwa na rękach. Az mnie ciarki przeszly, oczywiście te pozytywne:)

Veronica - też się zastanawiam, czy te bóle miesiaczkowe to skurcze. Mam identyczne objawy. To dobrze, że zrelaksowalas się na weselu, uwielbiam takie imprezki. Mi szykuje się we wrześniu, mam nadzieję, że będę mogła jechać.

Buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/sbe251pzkrye3etd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kq98nmtk1.png

Odnośnik do komentarza

BeaciaW- e tam na 30% też sobie czasami pozwalam:) ale nawet nie ubijam tylko sypię cukrem i polewam trzydziechą ;) ja tam jestem dzisiaj po koktajlu z truskawek z kefirem.
Karola jak na 3 lata to jest fizycznie bardzo rozwinięta. Ma 112 cm nosi ubranka na 5-6 lat :P także 16 cali jej nie straszne ;) a za to na 12 wygląda dość komicznie ;) no ale ma za kim rosnąć dziadek 2m. tata 190 mama ponad 170 a niech rośnie :)
dobrze, że zadziałała zmiana pozycji ręki na opuchliznę, bo w ndz. za nic w świecie mi moje parówy nie chciały się zmniejszać :/

MadzixD uu nie zazdroszczę nocy, chociaż moja też do lekkich nie należała. Z tym zdjęciem to dobra historia :D jak wybieranie prezentu z katalogu :D
Ja bym mojemu pępkowe dała :D ja w szpitalu a on balanga? NIGDY :P no ja tam czekam do czerwca i niech się dzieje co chce ;) tzn. Chcę urodzić w 1szym tyg.

Dziubala- a no uparte stworzenie ze mnie. Teraz mam postanowienie : biegły niemiecki w rok. Mam nadzieję, że dam radę :)
Jaś - dzielny Chłopiec, poradzi sobie i wysiusia wszystko po urodzeniu. Ja z kolei wczoraj na usg nerek dowiedziałam się, że znowu zastój mi się powiększył, ale całe szczęście nie boli.
Zazdroszczę odwiedzin Siostry i Mamciowych pierogów mniaaaam! Też chętnie bym zjadła. Moja Teściowa wczoraj zanim od Nich wyjechaliśmy przepyszny chłodnik nam zrobiła. Też było pysznie ;)

Werka83- dasz radę dotrwać jeszcze te 6 dni :) Dobrze, że w nocy lepiej Ci się spało :) Ci faceci.. gdyby oni wiedzieli jaką my kobitki robotę odwalamy to by się zdziwili.. i na rękach nas nosili :)

Na 14.45 mam KTG a o 15.15 wizytę i idziemy całą rodzinką popatrzeć na Małą od tej strony :)
Później laryngolog i nefrolog także napiszę wieczorkiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

Eeeej, robicie mi ochoty, a mnie dzisiaj tasiemiec dopadł... Oprócz truskawek ze śmietaną mam już za sobą lody i na dodatek mam ochotę na pizzę... Taką na cieniutkim chrupiącym cieście... hmm... O, albo knedle ze śliwkami i też polane śmietaną... Jeny, niech te moje myśli idą gdzieś precz normalnie... Ale dzisiaj będę musiała chyba obejść się smakiem, bo będziemy dzisiaj robić sałatkę jarzynową z racji wczorajszego bulionu, który idzie porcjami do zamrożenia. I muszę sobie zaraz znaleźć jakieś zajęcie, bo nie wyrobię z tym ssaniem dzisiaj...

Dziubala - Truskawki w zasadzie jem codziennie, może z jakimiś jednodniowymi przerwami, ale to większość pochłaniam bez niczego :) Ale jak ja zazdroszczę Ci tych czereśniii! :D Może uda mi się dzisiaj je gdzieś upolować, bo jak Niemąż wstanie to jedziemy do komisu meblowego opchnąć stolik kawowy, po remoncie musimy się go pozbyć, bo nam zagraca pokój, a nie udało mi się go sprzedać na necie, w komisie powiedzieli, że go z chęcią przyjmą.
tusiaa1 - noo, ja najczęściej też śmietany nie ubijam tylko też to samo co Ty :D Widzę, że Karola rozwinięta podobnie jak mój siostrzeniec, zwykle przewyższa dzieci w swoim wieku mniej więcej o głowę. Jak się kształtuje mniej więcej cenowo taka depilacja nogi, bikini, pachy? W sumie odchodzi trochę roboty pod prysznicem :D U Ciebie okropna pogoda, a u mnie słońce znowu daje czadu, chociaż słyszę że dosyć mocno wiatr wieje, więc może nie jest tak duszno...
MadzixD - hmm, ustrzelony ze zdjęcia, też ciekawie :) U mnie z kolei był taki galimatias, że bym Wam się musiała sporo rozpisać, heheh. A koty mają też to do siebie że wyczuwają sporo, więc kto wie, kto wie...? :)
Werka83 - o wiele bardziej wolę wieszać pranie niż je prasować :) Na szczęście mój jest przyzwyczajony, że swoje rzeczy sobie w zależności od potrzeb prasuje sam, bo wie że ja tego nie lubię. Ciekawe jak Twój zareaguje na prasowanie, hehe. Ciasto z truskawkami też może pyknę tym bardziej, że mam banalny przepis, bo na razie zrezygnowałam z tego sernika z nutellą :)

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamunie:)
Ja juz po zakupach. Kupilam kwiatki na balkon i kolo domu i te drugie juz posadzilam. Na balkonowe nie mam ziemi i jak pojade po P. do pracy to kupie i juz dzisiaj.balkon (o ile.nie.bedzie.burzy)bedzie wygladal ladnie. Jakie szczescie, udalo mi sie kupic pierwsze w tym roku truskawki i czeresnie. Ale bylam w silnej podniecie jak zobaczylam stoisko z.tymi smakolykami.Do polunia pogoda ok do 20 stopni, a teraz dalej upal a ja plyne:( jak juz pisalam mieszkamy na gorze.i.mieszkanie strasznie szybko sie nagrzewa.bede miala zagadke zeby.Malego ani nie przegrzac ani nie przewiac. Bylam z Mama i siostra i jak patrzylam jak ona przy tych kwiatkach.sie wygina przegina to.od razu krzyczalam. Ona ze jej sie nic nie dzieje. W sumie ja w 15 tc biegalam jak pomylona ale takie to dziwne dla.mnie bylo.
Trzymam kciuki za Mamuski,ktore lada moment beda tulily swoje Malenstwa. Odezwijcie sie jak nabierzecie sily.
Nie mam weny na obiad dzisiaj,dobrze beaciaW podrzucilas pomysl z pizza. Pewnie zamowimy jak juz pojade po P.
Tez mam dzisiaj ssanie caly czas i kombinuje co by tu nie zjesc:)ale tlumacze.sobie ze to Dominik rosnie i jest glodny:)a dziecku.sie nie.odmawia.
Trzymajcie sie i do uslyszenia.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh37175neinix.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny,

Ja już jestem w szpitalu i nawet udało mi się dostać łóżko. A to jest mega osiągnięcie, bo dwie dziewczyny przyjechały chwilę po mnie i nadal czekają na korytarzu. Zrobili mi już wszystkie badania i cc mam zaplanowane na jutro rano. Miałam też konsultację z anestezjologiem i zgodziłam się na znieczulenie podpajęczynówkowe, chociaż mnie uprzedzili, że w przypadku mojego kręgosłupa może być z tym problem i wtedy i tak skończy się na narkozie. Powiedzieli mi mnie więcej co mnie jutro czeka i jestem wystraszona nie na żarty, ale chyba nie mam wyjścia... Pozdrawiam i przepraszam, że nie odpowiem na poszczególne wątki. Piszę z telefonu i mam problem żeby się odnieść do Waszych wypowiedzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Mela - super, że odezwalaś się. Wszystko będzie dobrze. Wierzę, że masz stresa, bo jak przeczytałam wiadomość od Ciebie to też mi się udzielił. Ale taki pozytywny, że to już:). A jakie masz dolegliwości z kręgosłupem, że może zakończyć się narkozą? Pamiętaj pozytywne nastawienie działa cuda. Buziaki i trzymam mocno kciuki

http://www.suwaczki.com/tickers/sbe251pzkrye3etd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kq98nmtk1.png

Odnośnik do komentarza

Zadzwoniłam dziś do mojej położnej środowiskowej i w piątek do mnie przyjdzie, zobaczy co mam dla dziecka, co uszykowałam do szpitala itd. Na końcówce nie dość, że mam co tydzień KTG i wizyty u gina to jeszcze teraz położna będzie mnie odwiedzać, ale czego się nie robi dla spokoju ducha.

Mela już jutro będziesz miała swojego skarba przy sobie :D nic tylko się cieszyć! Zobaczysz wszystko będzie dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzx1hpqtpebin1.png

Odnośnik do komentarza

Oj, pokutuję poranne przytulanie. Pachwina zgina w pół, nie daje ani chodzić ani siedzieć, można coś z tym zrobić? Macie sposób? Rozmasować, ułożyć się jakoś?
Odkąd się obudziłam, od 4, ból podbrzusza. Czuję jakby Junior próbował paluszkami rozgrzebać wyjście. Nie wiem czy to skurcze czy to On mi taki ból sprawia kręceniem.

Miałam przeczucie, że urodzę wcześniej, a po wczorajszym badaniu, gdzie ni widu ni słychu, niecierpliwić mi się przyjdzie. Także przestaję się oszczędzać, oczywiście w ramach rozsądku.

Mela - czekamy na info i zdjęcia :)

Polinka coś Nam zniknęła.

Werka83 - łączę się w "bólu" nocnych marszów ;) Dla mnie staczanie się z łóżka to nie lada akrobatyka. Dopiero wczoraj puknęłam się w głowę czemu śpię od ściany zamiast z brzegu i mieć tylko problem ze spuszczeniem nóg. No ale.. kobieta głupieje w ciąży ;p

Ja magnez łykałam na długo przed ciążą. Podnosi mi białe krwinki, bo zawsze miałam ciut poniżej dolnej granicy i na arytmię. Nie mogę znaleźć teraz, która z Was miała wątpliwości, nie ma się co obawiać.

beacia tak sobie dzisiaj myślałam, Twoja Iza cały czas główką do góry?, czekasz na skurcze i nadzieję, że się obróci czy już 'wisi' nad Tobą cc?

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie,
Cudownie nam się dziś spało. Deszcz lał w nocy i walił o parapet, ale powietrze było fantastyczne. W końcu ochłodzenie, więc jest czym oddychać. Budząc się na nocne siusiu byłam tak głodna, że już prawie byłam przy lodówce. Byłam jednak zbyt śpiąca i napiłam się wody :)
Skurcze się uspokoiły. Zdarza się kilka w ciągu dnia. Zosia ma mało miejsca i jej wygibasy są delikatnie mówiąc bolesne, ale dajemy radę. Za tydzień o tej porze będziemy już razem. Nie mogę się doczekać :)

Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmh733ckwnx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bcwa1mu25i20i.png

Odnośnik do komentarza

Madzialenka - mi też cudownie spało sie przy takiej pogodzie. Dzisiaj z tym bólem brzucha u mnie spokojniej, jednak lezycho robi swoje:). To już termin masz za tydzień, ale ten czas leci:)

emwro - może po prostu szyjka Ci się skraca. Też miałam takie uczucie jakby dziecko raczkami coś tam majstrowalo:) ostatnio także zmieniłam miejsce ulozenia na łóżku na spanie od brzegu i jest o wiele wygodniej biegać do kibelka:)

Magnez mam w tych witaminach co biorę codziennie, ale nie wiem, czy to nie za mała dawka. Tam mam też wit B6. A wy lykaciec codziennie wit dla kobiet w ciąży?

http://www.suwaczki.com/tickers/sbe251pzkrye3etd.png

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kq98nmtk1.png

Odnośnik do komentarza

Werka83 ja mam po prostu zamiany zwyrodnieniowe kręgów w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa po wypadku z przed lat. Te kręgi mówiąc obrazowo wystają o kilka milimetrów. Anestezjolog nie była pewna czy będzie w stanie wbić między nie igłę. Chce mimo wszystko spróbować, bo przy narkozie dziecko dostaje przez pępowinę tę samą chemię, co matka a to dla niego nie jest najlepsze... Zobaczymy jak będzie. Dzięki za wsparcie czerwcówki;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Uff... nogi mi włażą do d... Zawieźliśmy z I. stolik do komisu, później szybkie zakupy w lidlu, wytarłam w domu podłogę, poporcjowałam i zamroziłam bulion i zrobiłam sałatkę z rosołowych resztek... I teraz leżę i padam... a tyle energii we mnie było... ech... A Mała mi czka w brzuchu :D

Cyranka1985 - jenyyy, jakbym zobaczyła stoisko na którym są i truskawki i czereśnie to chyba bym jakiś spazmów dostała :D Niestety jechaliśmy przez miasto i na każdym rogu tylko truskawki, kupiłam trochę żeby mieć do poskubania na wieczór. Nie wiem co ten mój teściu ostatnio mówił, że dużo czereśni na mieście... Pizzę nie wiem kiedy zjem, mam nadzieję że w najbliższych dniach, na razie muszę coś zrobić z zawartością lodówki :) Oj, ja w 15 tc też latałam jak pomylona heheh, zresztą po mnie w zasadzie jeszcze nie było nic widać. U mnie ssanie na szczęście się dzisiaj uspokoiło, bo chyba by mi brzuch eksplodował.
Mela30 - z tymi łóżkami w szpitalach to jakaś paranoja... Postaraj się denerwować jak najmniej, wiadomo że nie jest to proste, ale myśl o tym że jutro już obok Ciebie będzie Maleństwo i chyba większość z nas, jeśli nie wszystkie baaardzo Ci tego zazdrości :) Trzymamy kciuki i jutro wieczorem pępkujemy!
Margi - super, że masz taką dobrą opiekę na koniec ciąży, Twój spokój się Maluszkowi udziela więc każdemu to wchodzi na dobre :)
emwro - pachwina pewnie się nadwyrężyła, więc myślę że lepiej odpocząć, ewentualnie spróbować delikatnie rozmasowywać, może z pomocą jakiegoś olejku/oliwki. Iśka nadal główką do góry, wizytę u gina mam 4 czerwca, więc jeżeli do tego czasu nie fiknie to pewnie da mi skierowanie na cc. Już się w sumie na to psychicznie nastawiam, bo ruchy Młodej są w miarę regularne i takie same, na tej zasadzie że nie czuję, żeby coś kombinowała. Jedyne co to zaczęła mnie obkopywać po szyjce, a wcześniej w miarę wygodnie miała wkomponowane nóżki, czasami tylko zahaczała pęcherz.

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Werka, czas leci jak oszalały. Mam powoli pełne gacie :) ostatnio rodziłam 7,5 roku temu i to sn, więc teraz czuję się jakbym rodziła po raz pierwszy. Jeszcze do tego cc, co jest nowością. A ja kręcona i robaki w tyłku, więc boję się o swoją ruchomość po cięciu. Chciałabym od razu na nogi wstać i ogarniać wszystko. Ale pewnie nikt mi nie pozwoli :)
Leżanko robi swoje. Ja też odrywam się od kanapy tylko, jeśli muszę i jest nam lepiej.

Beacia, odpoczywaj. A czkawki współczuję. Ja nie lubię i robię wszystko, żeby Zosi czkawka przeszła :)

Mela, trzymam kciuki za Was. Z kręgosłupem to mnie trochę przestraszyłaś. Ja mam problem z lędźwiówką. No uśpić to ja się nie pozwolę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5szbmh733ckwnx.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bcwa1mu25i20i.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!

Byłam dzisiaj u ginki. Mała 37+2, ale wszystkie parametry na 38-40 tydzień, ale co z tego jak porodu tam na dole ani widu ani słychu. Na ktg 3 skurcze :/ ale rozwarcie się nie powiększa a szyjka zamknięta. Hania? (znowu jest spór - doszła Łucja oprócz Anielki) waży 3550 gramów, jest pyzata i ma tatusiowy nosek ;) pooglądaliśmy sobie Małą na 3D i Karolina stwierdziła, że jej siostra "jest niesamowicie zabawna i grubiutka".

Z czkawką Małej to też nie lubię jak ma, bo jak mi głową się w szyjkę wwierca to czuję między nogami takie dziwne regularne coś :P jakby gilgotki.

Wiecie, że to nasze ostatnie ciążowe dni? Cieszmy się zatem ostatnimi brzuszkowymi wygibasami ;) jak urodziłam Naszą Pierworodną to strasznie mi jej w brzuszku brakowało :) naprawdę, jakoś tak mi tam pusto było i czasami łapałam się na tym, że głaskam pusty płaski brzunio :)

Jutro idę po czereśnie! Ja na pewno dostanę i bardzo się dziwię Wam, że nie możecie ich dostać. No ale nie każda ma od siebie 5min. drogi pieszo tempem ciężarnej ogromny Rynek Jeżycki :D i wszystko świeże (i na bank pryskane :/ no ale to wszędzie, tylko nie w swoich ogródkach :) )

Dobrej nocy Wam życzę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbclb1yjo0b8f3.png

Odnośnik do komentarza

Kurde, powiem Wam że zaczęłam się trochę niepokoić, bo z ciekawości zerknęłam sobie na listę lekarzy, którzy podpisali tą słynną deklarację wiary, no i okazało się że podpisał ją również mój dowcipny... I zastanawiam się czy jak trafię do niego na oddział będzie wszystko ok, bo wiadomo "Niemąż", itp. Z racji tego, że wiedziałam że jest katolikiem to nie wyprowadzałam go nigdy z błędu jak do I. zwracał się per "mąż"... Na szczęście w razie czego na tym samym oddziale jest położna do której będę się mogła zwrócić, która miała mi towarzyszyć w razie porodu sn. Nie chcę poruszać tu dyskusji na temat wiary itp., bo to sprawa indywidualna, ale moim zdaniem lekarz powinien być przede wszystkim i po pierwsze lekarzem... Nie wiem co o tym myśleć...

Madzialenka - mi czkawka Małej raczej nie przeszkadza, tym bardziej że zdarza się rzadko. Po porodzie też chciałabym jak najszybciej być na chodzie, no ale wiadomo... co innego chcieć, co innego móc...
tusiaa1 - tak, jeszcze mnie denerwuj tymi czereśniami :D Jak jutro będę w pełni sił to wsiądę w auto i pojadę na targ :) Z imieniem jeżeli nie możecie się zdecydować to poczekajcie do narodzin i na pewno jak Małą zobaczycie to od razu będzie wiadomo jak ma na imię. Super, że mieliście jeszcze usg 3D, fajnie tak popatrzeć na Kruszynę jeszcze przed porodem, my będziemy mieć ale normalne...

http://www.suwaczki.com/tickers/uch5e6yd0cq7vxma.png

http://www.suwaczki.com/tickers/y5iaxzdv6sr7mh7j.png

Odnośnik do komentarza

Madzialenka nie miałam zamiaru nikogo straszyć. Ja sama nie mam porównania w kwestii znieczuleń czy narkozy. Miałam tylko zwykłe miejscowe, więc nie wiem co jest lepsze. Narkoza brzmi kusząco, bo śpisz, niczego nie czujesz i nie widzisz, no i nikt nie bije Ci wielkiej igły w kręgosłup. Ale jeśli to ma zaszkodzić mojemu dziecku i spowodować, że nie zobaczę go od razu (bo będę spała), to spróbuję najpierw innej opcji.

BeaciaW kurcze, jak w ogóle lekarz może coś takiego podpisać? Niech sobie wierzy w co chce, ale to nie powinno mieć wpływu na jego pracę... W końcu nie jest płatnym zabójcą a ma za zadanie ratować ludzkie życie. Pozostaje Ci wierzyć w jego profesjonalizm ;) My z A. też nie mamy ślubu a w szpitalu wszyscy nazywają go moim mężem... Trochę mnie to wkurza, bo chyba można powiedzieć partner albo ojciec dziecka, jeśli nie ma się pewności. Tymczasem pani położna biegała dzisiaj po oddziale szukając kogoś, kto się zna na rzeczy, bo chciała mi wypełnić papiery na jutro a nie miała pojęcia jak to zrobić w odniesieniu do zaświadczenia z USC o ojcostwie i nazwisku :D Ja myślałam, że to teraz żadna nowość, że ludzie nie mają ślubu a mają dzieci a tu klops...

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Deszcz, deszcz, deszcz, co tu robic podczas deszczu. Torba nadal nie spakowana - brak weny i sił, hmmmm ... Być moze szykuja sie u nas wielkie zmiany i czeka nas przeprowadzka. Ostatnio mnie piersi zaczely mozcniej bolec, tez tak macie ??? Czyzby sie mleko zaczelo zbierac w nich ?

tusiaa1 - historia waszego poznania rodem z najpiekniejszego filmu milosnego hi hi .... super bedziesz miala co opowiadac dzieciakom jak podrosna :) u nas na skurcze uwazaj zaskocze cie hmmm nic nie daja, moja polozna kazala mi kupic tonic i go pic, ale ja ze wzgledu na jakis jego skloadnik ( zapomnialam nazwy) , ktorego nie wolno uzywac w ciazy nie pilam go . Postawilam na banany i pomidory, ale ostatnio zrobilam sobie od nich przerwe na rzecz jablek i truskawek i tak to sie skonczylo. Chyba pora wrocic do bananow :D

Blan - pokoik bardzo ladny. Przesliczne firanki takie kolorowe i wesole :) bardzo mi sie podobaja. Bedzie wszystko wporzadku i zobaczysz ze czas szybko zleci w szpitalu, bo za chwille bedziesz miala przy sobie coreczke ;) trzymam kciuki.

beaciaW - wyobraz sobie ze dzisiaj bylam w dwoch drogeriach i nie znalazlam magnezu. Masakra jakas z szukaniem, tutaj do apteki idzie sie z recepta a jakies
suplementy siety to kupuje sie w drogeriach. Jutro wyruszam na kolejne poszukiwania magnezu. Dzisiaj tez zaopatrzylam sie w truskawki - mniam :)

Dziubala - mi sie tam do porodu nie spieszy, chociaz fajnie by bylo urodzic w tym tygodniu bo maz ma akurat wolne hi hi :) w poprzedniej ciazy w sobote robilam porzadku i pastowalam podloge a w poniedzialek jechalam rodzic. Takze zobaczymy co bedzie JUTRO hi hi :) o nie co za duzo to nie zdrowo z tymi truskawkami i pierogami - ale mi zrobilam chetke na te pierogiiii hmmm...

Werka83 - ciekawe jaka mine zrobi jak bedziesz kazala mu wyprasowac te wszystkie ciuszki !!!! Zrob zdjecia bo pewnie mina bedzie bezbledna hi hi !!!

Mela30 - zobaczysz bedzie wszystko wporzadku. Trzymam kciuki. Mysl pozytywnie kochana.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywanlib4tee9r9.png]Nasze pierwsze serduszko Franuś :)[/url]
[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09khhnl5act.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...