Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny,
kolejny dzień do przodu:)
Ciekawe jak u Was z samopoczuciem? Ja generalnie ok,ale mdli mnie nadal choć już nie z taką siłą jak ok 7 tygodnia. Chyba,że przytrafi mi się jakiś ciężki do zniesienia zapach to wtedy nie wiem gdzie mam nos wsadzić,żeby przetrwać. Muszę się pochwalić,że ostatnimi czasy dobrze mam,bo Mąż przyjechał do domu na chwilowy urlop,więc wyręcza mnie w wielu domowych obowiązkach a ja mam wiecej luzu i odpoczynku:))) Z objawów wczesnociążowych->nadal bolą mnie piersi,ktore stają się gigantyczne-z mojego ledwie 75B teraz ! :D 75C-w zapędach do D - i to jest bardzo fajny aspekt zmian mojej anatomii. Brzuszek pobolewa tak na bokach ale mniej i rzadziej. Moja ciąża zaczyna być widoczna,ale słyszałam,że przy drugiej ciąży tak właśnie może być. Poza tym ja przytyłam już 4 kg! Przyznam się,że mimo,że to kolejna ciąża i niby powinno być tak,że znam ten stan i raczej powinnam do wszystkiego podchodzić spokojniej,to...no nie da się :) Niepokoję się i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych wizyt. A do najbliższej jeszcze tydzień... Muszę uzbroić się w cierpliwość.
http://www.suwaczki.com/tickers/p19ugzu3suhfarnu.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

co taka cisza tutaj nastała? :)
Ja dzisiaj mam wolne, zaraz jadę z moją sunią i jej szczeniakami do weterynarza na pierwsze ważenie , odrobaczywienie itp.
Misiu w przedszkolu a ja dziś troszkę się ogarnę w domu i odpocznę bo jutro znów do pracy ;(

Na koniec tygodnia chcę zrobić wyniki do mojego gin prywatnego, bo później nie będę miała kiedy. Wizyta na nfz w piątek- ale te wizyty 10 minutowe to dla mnie nie wizyty. Idę tylko po to żeby dał mi skierowanie na badania prenatalne, bo w moim wieku są one bezpłatne i nie zamierzam na nie wydawać 500 zł. Potem już tam nie będę chodzić. Nie na moje nerwy czekanie 2 h w kolejce pomimo umówionego terminu i godziny- normalnie jaja.

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgtvvl0zrn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0aonfcor63.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82doha00ehouwcyw.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny, moja ostatnia wizyta u pani ginekolog ktora byla na zastępstwie pozostawia wiele do życzenia, generalnie dowiedzialam sie ze po co przyszlam skoro tydzien wczesniej wyladowalam w szpitalu po tym jak wystapily u mnie krwawienia i tam lekarz zalecil leczenie (ale zalecil tez kontrole w mojej przychodni) i powiedziala ze niezazleznie czy bede dzwigac, chodzic, czy leżeć jesli mam poronić to i tak poronie bo płód jest słaby. Jest to moja pierwsza ciąża i wszystko jest dla mnie takie nowe. Mogła to chociaż powiedziec troche delikatniej, no nic w poniedziałek ide do mojej Pani ginekolog i mam nadzieje że będą same dobre dobre wiadomości :) dzis jest 9 tydzień i 5 dzień. Ogólnie oprócz mega bolących piersi no i tych nieszczęsnych krwawień, które były czuje sie bardzo dobrze nie mam mdłości tylko odrzuca mnie od miesa, aha no i to wstawanie w nocy do łazienki i ataki głodu....
a jak u Was?

Odnośnik do komentarza

KaSiA88 nawet nie wiesz jak mnie drażnią takie własnie "panie doktor".
Nie martw się-dużo odpoczywaj. Co ona gada,że to nie ma wpływu na to czy poronisz. Co za baba wgl. To zamiast Ciebie uspokajać to przyczynia się do Twojego stresu-gdzie stres własnie jest czymś bardzo niedobrym dla rozwijającego się Maleństwa. Zapomnij o tej wizycie. Odpoczywaj. Jak można coś takiego powiedzieć kobiecie-bulwersuje mnie to. Ale wiesz co-ja też kiedyś usłyszałam w szpitalu,gdy krwawiłam,że z mojej ciąży nic nie będzie...Córeczka ma w tej chwili 5 lat:)
Bedzie dobrze-nie ma innej opcji!

Odnośnik do komentarza

Hej kochane kobietki! Ja też mam termin na czerwiec, także naprawdę miło mi Was poznać! Jak przebiega u Was ciąża? Macie jakieś dolegliwości? Bo ja- o dziwo - absolutnie żadnych i czuję się fantastycznie. Cały czas z mężem wybieramy imię dla dzieciątka. A tak w ogóle: z jakich jeszcze stronek internetowych o ciąży (oprócz tej) korzystacie? Mi bardzo podoba się ta: http://brzuszek.net/, oglądam sobie na niej regularnie zdjęcia USG w kalendarzu ciąży innych przyszłych mam i podziwiam rozwój dzieciątek :). Tutaj u Was widzę bardzo ciekawe porady ekspertów, między innymi zauważyłam dział o chustach. Muszę się zapoznać, bo słyszałam ponoć, że jest to szkodliwe dla rozwoju układu ruchu dziecka :(. A Wy co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny. Ja mam termin na koniec maja, ale nie raz do was zagladam, bo moze przeskocze na czerwiec. Polinko mojej kolezance wykryto ciaze blizniacza w piatym miesiacu, ale chodzila do lekarza w przychodni wiec rzadko mialala usg.
KaSIA88 ja krwawilam w 8 tyg., mialam identyczne objawy tak jak ty, bolace piersi, napady glodu. Tetaz jestem w 13, po badaniach prenatalnych i wszysto jest ok. Tobie i wszyskim zycze tego samego.

Odnośnik do komentarza

~Kaya2 miło,że dołączyłaś i dziękuję za link-te filmiki i zjęcia-niesamowite:)

~ania33316 ja też zagladam nieraz do Mojówek,bo odejmując 2 tyg od 11 czerwca-mój termin-to wychodzi koniec maja:)
A co do moich wątpliwości,to-na wizyty chodzę co prawda prywatnie,ale moja Pani Profesor nie jest zwolenniczką "podgladania" Dzidzi na każdym badaniu-nie że twierdzi,że to szkodzi,ale po prostu nie. Pierwsze usg miałam w 6 tygodniu-wszystko ok-jeden Obłoczek-jedno serduszko. Teraz jutro mam wizytę-trzymajcie kciuki. A Usg za tydzień-to będzie usg w 12 tygodniu-ocena ciąży i badanie przezierności karkowej-też proszę o trzymanie kciuków. A do czego zmierzam-wszyscy mi mówią,że mam duży brzuszek jak na tę porę ciąży i sugerują bliźnięta:) U mnie w rodzinie ciąże bliźniacze się nie pojawiały ale od strony mojego męża tak i to bardzo często. Dlatego zastanawiałam się czy to możliwe by w tym 6 tygodniu drugie maleństwo było gdzieś
ukryte:)

antolka !!!! super! nawet nie wiesz jak się cieszę. Ostatnio w naszym wątku sporo było smutnych wieści-dlatego każda tak radosna to uśmiech u każej z nas. Trzymam kciuki za Ciebie i Maleństwo :) Niech rośnie zdrowo-zresztą Oboje rośnijcie;)

Odnośnik do komentarza

Hej,
Mam termin na początek czerwca i ponieważ lubię mieć wszystko zaplanowane, to tej wersji będę się trzymać :-)
Jeśli chodzi o duży brzuch i prawdopodobieństwo bliźniąt: nie wiem jak tam w konkretnym przypadku, ale u mnie wygląda to tak: jestem osobą dosyć okrągłą, ale zawsze dbałam o kondycję i mimo kilku zbędnych kilogramów, brzuch miałam raczej płaski. W drugim miesiącu ciąży (gdy jest tak malutka, że na prawdę nie ma wpływu na brzuch) mięśnie mi tak zwiotczały, że przeskoczyłam z rozmiaru 42 na 46. Teraz jest 12 tydzień i przestałam się tym martwić. Ważne, żeby maleństwo było zdrowe. Jestem po 2 USG i będzie to jedna dzidzia, więc raczej wielkość brzucha nie ma znaczenia.
A co do lekarzy, którzy wszystko wiedzą: dwóch, podobno najlepszych specjalistów w moim mieście, stwierdziło, że bez leczenia nie mam szans zajść w ciążę. Spróbowaliśmy z moim chłopakiem - zajęło nam to 3 dni (potem wyjechałam do pracy) :-) PS. mam 38 lat i co jakiś czas jakieś torbiele i takie tam :-)

Odnośnik do komentarza

Ania92,
jak ja Cię bardzo rozumiem. Też jestem w stanie depresyjnym, lub blisko. Bo jak można znosić całodniowe mdłości i wymiotowanie minimum 1 raz dziennie? Chodzę też do pracy, ale na całej linii zawalam semestr na uczelni, bo nie mam siły tam chodzić, ani uczyć się (czyli de facto, patrzeć na komputer) - wzięłam zwolnienie, tylko nie wiem po co, bo nie dam rady nadrobić zaległości. Mdli mnie od migotania ekranu. Mogę tylko leżeć i czytać, bo literki się nie ruszają. :p
Przez te mdłości mam problem z byciem zadowoloną z ciąży. :( Poczucie zadowolenia z tego, że jest mi niedobrze, czyli że mój organizm wciąż uważa, że jest w ciąży, ergo z zarodkiem wszystko jest w porządku, też jest raczej takie gorzkie...
Znoszę to tak źle, że obawiam się, iż będę w grupie tych 5% kobiet, które mają mdłości przez cały okres trwania ciąży. :(

http://www.suwaczki.com/tickers/tb739vvj2mx19c44.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe Przyszłe Mamusie:)
Dziewczyny-fizycznie czuję się niespecjalnie. Mdłości u mnie raz są raz ich nie ma. Raz są mega silne a raz takie sobie. Piersi bolą. No i jakieś zawroty głowy mam...Podchodzę do tego w ten sposób,że...muszę przetrwać tylko,że niekiedy różowo nie jest :)))
Wczoraj byłam na wizycie i wszystko dobrze:) Poza tym,że do listy leków dołaczył mi jeszcze biofer folik z uwagi na anemię która się pojawiła. Wyniki poza tym mam dobre. Nadal muszę się oszczędzać:) No i czekam teraz na usg w przyszły poniedziałek...
A co u Was?

Odnośnik do komentarza

~Blan ja przed zajściem w ciążę ważyłam mniej więcej 55kg-brzuszek płaski-więc może to własnie to,że teraz każdy dodatkowy kg-a ważę w tej chwili 58kg uwidocznione sa na wypukłym brzuszku i stąd wydaje się on otoczeniu duuuży-bo wcześniej go nie było wcale,a nie że bliźnięta xD. O kurcze-najwyżej-podwójne szczęście...byle szczęśliwie dotrwać do końca i byle było-były zdrowe i niech się dzieje co chce ;)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:-)
Mi termin wypada na ok 19 czerwca:-) Ale u mnie to jest pomieszanie straszne, bo wg ostatniej miesiączki powinnam być już miesiąc do przodu a z usg wychodzi, że jestem w 10 tygodniu:-) Ehh, wszystko przez te tabletki anty, które odstawiłam w maju i strasznie nieregularną miesiączkę. No i tak wyszło, że zaszłam w ciążę i strasznie jesteśmy z chłopakiem szczęśliwi, chociaż była to niespodzianka^^ Wczoraj byliśmy na drugim usg i słyszeliśmy bicie serduszka... Nie miałam pojęcia jakie to wspaniałe uczucie!
Teraz czekają mnie badania prenatalne i okaże się czy aby na pewno wszystko jest ok:-)

No, także dołączam do Was, bo młoda jestem i nie mam zbyt dużego pojęcia na temat ciąży i mam nadzieję, że mi to forum pomoże ogarnąć temat^^

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:-) w poniedzialek bylam u lekarza, wizyta w przeciwienstwie do ostatniej by la bardzo pozytywna, moje malenstwo ma OK 20mm , widzialam malutenkie serduszko i dostalam skierowanie na duzo badan z krwi ale to normalne. Dalej mam odpoczywac i duzo lezec. Mdlosci nie mam, tylko NA nic nie mam sily. Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowka i dobrego samopoczucia :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...