Skocz do zawartości
Forum

Wyższe alimenty


Gość maria

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, z tego co wiem, alimenty nigdy się automatycznie nie zmieniają - potrzebne jest założenie sprawy w sądzie o zwiększenie alimentów. W sytuacji, kiedy ojciec ma mniejsze zobowiązania finansowe, a Twoje dziecko większe potrzeby (zawsze rosnące dziecko ma coraz większe potrzeby), to nie powinno być problemu ze zwiększeniem stawki.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza
Gość olgaolga

Niestety, to nie działa tak automatycznie... Jeśli chciałabyś podwyższenia alimentów, to musisz złożyć odpowiedni pozew... Wiem, bo to przerabiałam. Trochę to czasochłonne, ale bez tego nic nie wskórasz :( Odsyłam Cię do artykułu o podwyższeniu alimentów, rady z tego artykułu bardzo przydatne: http://lexvin.pl/prawo/4447/Pozew-o-podwy%C5%BCszenie-aliment%C3%B3w

Odnośnik do komentarza

W przypadku niepłacenia alimentów, można złożyć sprawę do sądu, a następnie ten orzeka o zwiększeniu lub pozostawieniu ich na takim samym poziomie. Wszystko zależy od zarobków osoby płacącej alimenty. Nie masz gwarancji, że nawet w przypadku niepłacenia alimentów ojciec dostanie karę w postaci zwiększenia kwoty. Sąd morze orzec o wyrównaniu zaległości. Ale tak jak mówię - wiele zależy od zarobków osoby płacącej alimenty.

Jestem w 10 tygodniu i 1 dniu ciąży :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ona+On2021

Alimenty - utrzymanie dziecka trzeba ponosić po równo, tyle samo ojciec jak i matka. To, że mężczyzna zarabia dużo lub poprawiła mu się sytuacja finansowa nie oznacza, że ma płacić więcej. Matka dzieci również jest zobowiązana do utrzymania dziecka.

Lepiej jak dziecko będzie dwa tygodnie u mamy i dwa tygodnie u taty i nie będzie spór i niepotrzebnych konfliktów. Tak to powinno wyglądać, po równy kontakt z rodzicami.

Odnośnik do komentarza

O tym nie słyszałam, u mnie sytuacja jest prosta, mam alimenty, zostały one ustalone na rozprawie sądowej, mnie reprezentowała krakowska Kancelaria Adwokacka [reklama usunięta] byłego męża nawet nie pamiętam kto reprezentował, niemniej mojego adwokata zdecydowanie polecam, to profesjonalistka, wszystkie dokumenty i formalności załatwiła za mnie. Nastrój był spokojny, ustaliliśmy wszystko na dobrych warunkach, nie było kłótni. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...