Skocz do zawartości
Forum

Niby owulacja jest, a brak wzrostu temperatury


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
postaram się napisać krótko i treściwie, licząc na to, że może któraś z Was miała podobnie i coś podpowie.
W maju wyjęłam Mirenę po prawie 3 latach, bo postanowiliśmy się starać o drugie dziecko. Po 4 miesiącach wreszcie wróciła mi owulacja. Od 3 mcy chodzę na monitoring, w ostatnich 2 cyklach widać, że pęcherzyk rośnie i raczej pęka, na oko wszystko wygląda ok. Tyle że w ogóle nie skacze mi temperatura, przez cały cykl mam ok. 36,2.
Wyniki badań hormonów, powtarzane w 2 cyklach, mam ok (PRL, PRG, EST, LH, FSH, TSH, Ts).
Wg lekarza owu była, skoro progesteron 7 dni po w normie. On zaczyna coś przebąkiwać, że może to LUF- tylko że nie mam żadnej hipertermii, w obrazie usg widać drobne pęcherzyki (nie mam pojęcia, jak wyglądają zluteinizowane i czy je widać na obrazie).
Może coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza

Tak, o tej samej godzinie rano. Poza tym, sama czuję, że jakoś w stronę stanu podgorączkowego mnie nie rzuca ;)
Miałam nadzieję, że może znajdą się dziewczyny, które miały tak samo i opowiedzą o swoich diagnozach.
Ja zaczynam myśleć o tym, żeby przestać chodzić na te monitoringi- na oko wszystko jest ok, teraz mam jeszcze zrobić AMH. A z kolei "najważniejsze" dni wypadają mi ciągle w weekendy, kiedy gabinet doktorka zamknięty... facet ma sam kilkoro dzieci, więc rozumiem, że woli je spędzać z rodziną. Może zdecyduję się na zrobienie po prostu 2 usg u kogo innego w weekend. Tylko ta temperatura ciągle mnie nurtuje...

Odnośnik do komentarza

ja miałam podobnie, co prawda rodzę juz niebawem, bo w styczniu, ale też nie miałam od razu skoków temperatury, moj lekarz to zbagatelizował, wiec udałam się prywatnie do krakowskiej Feminy i dopiero doktor Jankowski uświadowił mnie właśnie, że na te skoki temperatury ma wpływ wiele innych czynników i nie u każdej kobiety musi ona się podnosić- pamiętajcie o tym i nie stresujacie się :) albo udajcie do innego specjalisty po poradę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...